Zaloguj się, aby obserwować  
FireSniper

Warhammer: Fantasy Battle

54 postów w tym temacie

Chciałbym zacząć grę w WH:FB a dokładniej armią Lizardmenów. Nie grałem nigdy w żadnego bitewniaka i proszę o pomoc. Doradźcie od czego zacząć, jak grać itd. Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w Warhammera i lotra (figurki). Chcesz zbierać lizardmenów? maja dobrą magię i niezły ruch. Co do zasad gry niwiele pomogę, ale jeśli chodzi o kupno to porządku. Powinieneś kupić podręcznik z zasadami (tam masz wszystko), czyli tzw. rulebook, armybook od lizardmenów, i albo batalion, albo zestaw skinków i zestaw saurusów. Potem jakiegos bohatera- myśle, że dobry jest saurus oldblood, albo slann jesli wolisz magię. A potem wedle uznania kupuj to, co ci jest potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobrze że ktoś założył taki temat - o ile oczywiście nie było już podobnego - wtedy mnie tu nie widzieliści (mam już dwa ostrzeżenia na koncie :))

sam chciałem zacząć grać w warhammera - figurki maluję dobrze (ale do "bardzo dobrze" sporo mi jeszcze brakuje...) - nauczyłem sie przy okazji figurek LOtRa.
niestety, wszystko rozbija sie o brak kasy - a to kup pędzle, a to wysupłaj na same figurki, a to zakup dziesięć rodzajów zielonej farby - niestety, figurki (i ogólnie gry bitewne) to jednak są chyba za drogie na chwilę obecną - przynajmniej dla mnie. niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurczę, widzę że temat nie cieszy sie na tym forum jakimś szczególnym zainteresowaniem... a szkoda, bo uważam, że to świetna zabawa i sposób na poszerzenie swoich zdolności manualnych (malowanie figurek) jak i umiejętności perspektywicznego myślenia i szybkiego podejmpowania decyzji...
czy może mi ktoś podać orientacyjne ceny figurek dostępnych w sprzedaży w Polsce? (tak wiem, że jest google, ale chcę jakoś rozruszać ten wątek :)) chciałbym zacząć swoją przygodę z Warhammerem od armii krasnoludzkiej lub armii chaosu - ich figurki podobają mi sie najbardziej.
tak wiem, że nie o wygląd figurek tu chodzi, ale o ich umiejętności, statystykli itp - ja jednak preferuję samo kolekcjonerstwo i malowanie figurek - na rywalizację i pojedynki z innymi bitewniakami jeszcze przyjdzie czas. poza tym przecież nasze figurki muszą dobrze wyglądać, zanim pokaemy je innym, nie? dlatego też ja staram sie uskuteczniać swoje zdolności w malowaniu.
proszę o wasze opinie i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nabardziej korzystne dla kieszeni są armie używające małej ilości modeli - Ogre Kingdoms jest koronnym tego przykładem; osobiście kupiłem podręcznik do Chaosu, podręcznik główny za spółę z kolegami, figurek de facto nie zamierzam kupować - gram papierkami o odpowiednich rozmiarach (zeszyty z LO chociaż raz się przydadzą;) ); co do cen to na prawdę sprawdź na googlach, podawanie ich tu byłoby spamerstwem/reklamą dla danego sklepu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi tylko i wyłącznie o orientacyjne ceny, na przykład "na armię chaosu musisz wybulić tyle a tyle kasy" - żeby nie było.
oczywiście zakładam, że podręczniki są niezbędne, co? chociaż można też znaleźć jakichś ludzi którzy grają w Warhammera i podczepić sie do nich - trochę zasad będzie sie można nauczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:19, Azrathel napisał:

chodziło mi tylko i wyłącznie o orientacyjne ceny, na przykład "na armię chaosu musisz wybulić
tyle a tyle kasy" - żeby nie było.


jest sporo zależności, które wpływają na odpowiedź na Twoje pytanie, ot np armia chaosu może teoretycznie składać się z kilku modeli przypakowanych do granic możliwości zabijaków lub nawet kilkuset modeli poślednich zwierzoludzi + wszystkie warianty dostępne pomiędzy tymi ekstremami; sugeruję Ci wpierw kilka(naście?) razy pograć czymś udającym modele/pożyczyć jakieś od znajomych, by przekonać się co Ci najbardziej odpowiada (no chyba, że masz kasy jak lodu i chcesz zostać wzorowym klientem pewnej firmy, której nazwy nie wymienię;) )

Dnia 28.10.2006 o 17:19, Azrathel napisał:

oczywiście zakładam, że podręczniki są niezbędne, co? chociaż można też znaleźć jakichś ludzi
którzy grają w Warhammera i podczepić sie do nich - trochę zasad będzie sie można nauczyć :)


według oficjalnego stanowiska pewnej firmy jej podręczniki (jak i figurki) są niezbędne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2006 o 17:03, Oreusz napisał:

Ja gram w Warhammera i lotra (figurki). Chcesz zbierać lizardmenów? maja dobrą magię i niezły
ruch. Co do zasad gry niwiele pomogę, ale jeśli chodzi o kupno to porządku. Powinieneś kupić
podręcznik z zasadami (tam masz wszystko), czyli tzw. rulebook, armybook od lizardmenów, i
albo batalion, albo zestaw skinków i zestaw saurusów. Potem jakiegos bohatera- myśle, że dobry
jest saurus oldblood, albo slann jesli wolisz magię. A potem wedle uznania kupuj to, co ci
jest potrzebne


Ja też gram w LOTRa, gdzie mieszkasz, może zagramy kiedyś ?

Jeśli chodzi o Warhammera to ja zbierałem Dark Elfy, ale teraz... może ktoś chce kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też chciałbym zacząć przygode z warhammer''em ale nie wiem od czego zacząć, czy kupić najpierw jakiś podręcznik o świecie gry lub o ogólnych zasadach czy jakiś początkowy zestaw np. bitwa o przełęcz czaszki czy co ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej bedzie jesli przejdziesz sie na strone cytateli :) i zajrzysz na tamtejsze forum :) -jest ono poswiecone wlasnie grom figurkowym :) i tam na pewno uzyskasz odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 14:14, masterHADES napisał:

ja też chciałbym zacząć przygode z warhammer''em ale nie wiem od czego zacząć, czy kupić najpierw
jakiś podręcznik o świecie gry lub o ogólnych zasadach czy jakiś początkowy zestaw np. bitwa
o przełęcz czaszki czy co ??


Bitwę o przełęcz czaszki polecam bo sam na w spółkę z bratem kupiłem. Są tam zasady do dodanych modeli, a także książka zasad ogólnych. Kości, miarki i znaczniki też tam są. Cena ciągle spada a jest to chyba najlepszy produkt 1006 roku pewnej firmy(Gw) Naprawdę polecam.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2006 o 17:11, Azrathel napisał:

kurczę, widzę że temat nie cieszy sie na tym forum jakimś szczególnym zainteresowaniem... a
szkoda, bo uważam, że to świetna zabawa i sposób na poszerzenie swoich zdolności manualnych
(malowanie figurek) jak i umiejętności perspektywicznego myślenia i szybkiego podejmpowania
decyzji...
czy może mi ktoś podać orientacyjne ceny figurek dostępnych w sprzedaży w Polsce? (tak wiem,
że jest google, ale chcę jakoś rozruszać ten wątek :)) chciałbym zacząć swoją przygodę z Warhammerem
od armii krasnoludzkiej lub armii chaosu - ich figurki podobają mi sie najbardziej.
tak wiem, że nie o wygląd figurek tu chodzi, ale o ich umiejętności, statystykli itp - ja jednak
preferuję samo kolekcjonerstwo i malowanie figurek - na rywalizację i pojedynki z innymi bitewniakami
jeszcze przyjdzie czas. poza tym przecież nasze figurki muszą dobrze wyglądać, zanim pokaemy
je innym, nie? dlatego też ja staram sie uskuteczniać swoje zdolności w malowaniu.
proszę o wasze opinie i porady


Co do krasnoludów mogę pomóc gdyż ich zbieram. Na początek rulebook, a potem regiment piechoty, bohater, ARMATA lub inna machina oblężnicza(bo to jest siłą krasnoludów), a następnie na zmianę machiny i strzelcy, od czasu do czasu jakiś regiment piechoty, Dziękuje. Pozdrawiam

PS. Jak gdyby co, a ten temat już by był lub się narobi spamu mnie też tu nie było(1 ostrzeżenie ale zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2006 o 11:19, FireSniper napisał:

Chciałbym zacząć grę w WH:FB a dokładniej armią Lizardmenów. Nie grałem nigdy w żadnego bitewniaka
i proszę o pomoc. Doradźcie od czego zacząć, jak grać itd. Z góry dzięki za pomoc :)


Po pierwsze Armybook, potem core unints i herosek, no i jak masz kumpli... Play! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować