Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W co zagramy na Playstation 4 i Xboksie One?

40 postów w tym temacie

Najciekawsze na tej liście wydają się dla mnie być tytułu miltplatformowe...
Ale pewnie na poczatku nowej generacji zacznie się głupia (nie głupia z marketingowego punktu widzenia) wojna na exy na której ucierpią tylko gracze no chyba że wyłożą kasę na obydwie konsole wtedy tylko korzyśći z nowych IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na E3 Microsoft zapowie kolejne produkcje na Xbox One.
Na razie zapowiedział oficjalnie tylko trzy tytuły, ale są to dość mocno pozycje.
Z kolei Sony zapowiedziało dwie duże produkcje - Killzone i InFamous, dwa tytułu F2P, DriveClub, który może być zarówno hitem jak i kitem oraz Primal Carnage: Genesis, nie wiadomo jednak jak twórcy poradzą sobie z Unreal Engine 4.
Knack i The Witness (wyłączność czasowa) nie liczę, moim zdaniem, są to gry bez znaczenia dla pojedynku PS4 vs. Xbox One.

W mojej opinii, jak na razie pod względem zapowiedzianych gier Sony i Microsoft wypadają bardzo podobnie.
Japończycy mają w rękawie jeszcze kilka uznanych marek, zobaczymy, co pokażą na E3, za to Microsoft może bardzo skorzystać na współpracy z EA, jeśli gra Respawn Entertainment pojawi się tylko na Xbox One, to Amerykanie zyskają dużego gracza na swojej konsoli.
Myślę, że dla Sony duże znaczenie będą miały nowe gry od Naughty Dog i Santa Monica.
Microsoft ma za to Halo i tytuł od Lionhead.

Podsumowując, do premiery konsol jeszcze trochę czasu, zarówno Sony jak i Microsoft mają czas, aby zapowiadać kolejne produkcje na swoje sprzęty, pierwsza okazja będzie już na E3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie widzę nic (z tych zapowiedzianych), co by mnie skłoniło do złożenia pre-ordera na którąś z next-genowych maszyn (czyt. PS4, bo Xbone mnie, ani trochę nie przekonuje). Niedługo wychodzi The Last of Us, później GTA V, Batman Arkham Origins i Beyond Two Souls, sporo tytułów mnie ominęło w które chcę zagrać (Skyrim- czekam na Legendary Edition), trafi się też pewnie kilka ciekawych pozycji z cyfrowej dystrybucji, a większość multiplatformówek z tej listy wyjdzie także na current-geny. Jakoś mi się do nowej generacji nie spieszy. Zobaczymy czy E3 to zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej będzie wiadomo po E3, ale Xone jak na sprzęt mulitmedialny może mieć naprawdę dużo gier.

Generalnie na nowe konsole wyjdzie masa gier:

Wiedźmin 3, BF4, AC4, Watch Dogs, Deep Down, Thief, Mafia III, Cyberpunk, NFS, FIFA itd.

WOW, dodając do tego eksluziwy wyjdzie naprawdę pokaźna kupka gier. A gdzie WiiU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 13:50, cHICEK napisał:

Ale pewnie na poczatku nowej generacji zacznie się głupia wojna na exy na której ucierpią tylko gracze


Czemu gracze mają ucierpieć na wyłączności pewnych gier? Rywalizacja między Microsoftem, Sony i Nintendo tylko wyjdzie nam na dobre. Myślisz, że gdyby któraś z tych firm miała monopol na konsole, to powstawałyby exclusivy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru kupować żadnej z nowych konsol, więc głównie patrzyłem na tytuły multiplatformowe...przyszłość zapowiada się naprawdę świetnie :D Szczególnie czekam na Watch Dogs, GTA V, Thiefa, BF4, jakieś Star Warsy no i przede wszystkim na Wiedźmina 3 :D
Do tego trzeba jeszcze doliczyć jakieś pecetowe gry na wyłączność, choćby Rome 2 :)

Jedyny problem - znaleźć czas na te wszystkie gry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 14:20, wojcio102 napisał:

Czemu gracze mają ucierpieć na wyłączności pewnych gier? Rywalizacja między Microsoftem,
Sony i Nintendo tylko wyjdzie nam na dobre. Myślisz, że gdyby któraś z tych firm miała
monopol na konsole, to powstawałyby exclusivy?


Chodzi raczej o to, że trzeba by mieć wszystkie trzy platformy (PS4, XO i PC), żeby pograć we wszystkie dobre gry :) W ostatnich latach też wychodziły jakieś exy, ale nie było ich tak wiele :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie dobre gry żaden użytkownik nie ma czasu/pieniędzy. No ewentualnie, jak się ma 15 lat to może :P
Ja praktycznie olałem te generacje konsol, przeszedłem może 3-4 gier które mnie interesowały i trzymałem się handheldów/PC. Dużo nie straciłem. Z następną generacją sądzę, że będzie podobnie :)
Spokojne trzymanie się jednej platformy zagwarantuje nawet nadmiar rozrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na grę, dla której warto będzie kupić Next Gena.

Choć ostatnio mam do tego pecha. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 14:23, pawbuk napisał:

Chodzi raczej o to, że trzeba by mieć wszystkie trzy platformy (PS4, XO i PC), żeby pograć
we wszystkie dobre gry :)


No tak, tyle że to jest naturalna kolej rzeczy. Jeśli mamy na rynku kilka sprzętów, to logicznym jest, że klient wybiera ten, który ma najlepsze gry na wyłączność. Gdyby nie konkurencja, prawdopodobnie nigdy nie powstałoby Gears of War, Uncharted, Halo, Little Big Planet czy Heavy Rain. Wolę już "cierpieć" wybierając jedną konsolę i tracąc kilka exclusivów konkurencji, niż nie tracić nic, ale też nic nie zyskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy brak konsol by wpłynął na ilość i jakość gier :D Może by powstały inne, jeszcze lepsze produkcje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Tym razem po Bliskim Wschodzie, renesansowych Włochach..."
>
> A nie WŁOSZECH? Tak brzmi jakby to było po renesansowych mieszkańcach Włoch ;)
>
> Pozdro
Racja, poprawiam, dzięki za czujność:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych pierwszych tytulow majacych wyjsc na nowe konsole to nic ciekawego nie widze. Trzeba pewnie bedzie chwile poczekac na jakies naprawde dobre exclusivy.

Najlepiej prezentuja sie gry multiplatformowe (co cieszy bo nie trzeba kupowac nowej konsoli), ale tez nie ma tu jakiejs rewelacji pod wzgledem ilosci. Wiedzmin, Cyberpunk, Wolf czy Mafia- obstawiam ze to beda dobre gry, ale cala reszta to albo kiszka, albo odgrzewanie kotleta po raz milionowy, albo reaktywacja starych marek i jechanie na sentymencie graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > "Tym razem po Bliskim Wschodzie, renesansowych Włochach..."
> >
> > A nie WŁOSZECH? Tak brzmi jakby to było po renesansowych mieszkańcach Włoch ;)
> >
> > Pozdro
> Racja, poprawiam, dzięki za czujność:)

Ewentualnie renesansowych Włochach warszawskich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The Last Guardian, Quantic Dream, to już wielkie plusy, które stawiają pewniaka z mojej strony. MS też prezentuje pokaźne rzeczy, nowa Forza może nowe Halo. Sporo ciekawych tytułów multi, ale multi jak to multi, do ich odpalenia wystarczy jedna konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować