Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2013 o 22:13, Ziw napisał:

Prawdziwym graczom opadają ręce, gdy czytają takie posty.

Nie ma czegoś takiego, jak "prawdziwy gracz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym teraz wydać swoja kasę na nowa konsole (1500/2000zł piechota nie chodzi) wybrał bym PS4, a po obydwóch prezentacjach jestem zmieszany bo dawno tak konsole nie próbowały upodabniać się do PC czy to przez wielozadaniowość lub sama specyfikacje

KeyserSoze---> Serio zero problemów .....wreszcie 2,5 miesiąca po premierze BioShock Infinite twórcy zlitowali się i wypościli łatkę która (nie całkowitym) eliminuje problemy z dziwnymi lagami i spadkami klatek ........szybko, trosze zaczyna mnie drażnić samo granie na PC mimo wspierania producentów po przez kupowanie ich gier to i tak człowiek jest traktowy jak złodziej i klient drugiej kategorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

''Prawdziwy gracz'' z uśmiechem politowania spogląda na kolejną wojnę fanów to jednego to drugiego obozu, bo on chce grać na tym na czym mu wygodnie, bez inkwizytorskich zapędów i szerzenia wiedzy wśród plebsu. Toż to na czym JA gram jest najlepsze!

Atari FTW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 20:56, Henrar napisał:

a) Titan nie obsługuje w pełni DX11.1. Konsole tak

Akurat PS4 nie będzie obsługiwał żadnego DX, tylko OpenGL''a albo jakąś jego zmutowaną wersję, Xbox One albo DX11.1 albo DX12, zobaczymy (skłaniałbym się jednak ku pierwszemu).
Reszta punktów 100% prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspólna przestrzeń adresowa nie sprawi, że PS4 będzie tak wybitnie wydajne. Wystarczy zobaczyć jak wygląda UE4 na PS4 i jak wygląda ten sam silnik na PC. DX11.1 Titan może i nie obsługuje, ale każdy Radeon już tak (zresztą w PS4 jest Radeon). Nie wspominając, że ta jedynka nic nie wnosi, tak jak nic nie wnosiła jedynka przy DX10. Taki tam mały szczegół... Na nowej generacji nie będzie takiego "szoku graficznego" jaki był przy PS3, bo po prostu bebechy zarówno PS4 jak i X1 są słabe. Mamy osiem słabych rdzeni Jaguar, takie sobie Radeony 7850 i 7770, które do mocarnych kart nie należą i zależnie od konsoli sporo pamięci GDDR5/DDR3. Mamy też optymalizację, ale trzeba być niezłym optymistą, żeby uważać, że multiplatformy będą wyglądać na konsolach lepiej czy choćby porównywalnie dobrze jak na PC. Konsolę (konkretnie PS3) mam tylko do exów i kolejną będzie PS4, bo po prostu exy na konsole Sony bardziej do mnie przemawiają. Po roku obecności na rynku o mitycznej wydajności konsol już nikt nie będzie mówi - pojawi się Maxwell, pojawią się karty z rodziny Sea Island (z wybranymi funkcjami HSA, czyli również dzielenie pamięci operacyjnej i lepsza współpraca z procesorem). Potem to już z górki - Volta i pozamiatane. Zawsze dochodzimy do pytania czy kogoś na PC stać czy nie - mnie stać i na mocnego peceta i na konsolę. Ludzie niestety patrzą na rynek PC przez pryzmat allegrowego złomu z komunii. Nie przeczę, na kartach pokroju GeForce GTS 250 może się grać słabo, bo to... złom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PS4, plus oczywiście PeCet. Po pierwsze dlatego, że maszynka Sony wygląda na sporo mocniejszą, co pozwoli devom rozwinąć skrzydła przy exclusivach i zostawić konkurencję daleko w tyle pod względem technologicznym. Po drugie dlatego, że nie mam ochoty pakować się w system jednostronnie faworyzujący swojego producenta w relacji dostawca sprzętu/usługi-klient, obarczony niezliczonymi obostrzeniami, warunkami i utrudnieniami - a takim właśnie, póki co, jawi się Xbone. O wbrew pozorom całkiem realnym zagrożeniom związanym z ciągle podglądającą właściciela konsolą nie wspominając. A po trzecie dlatego, że w tej generacji Sony pokazało, że potrafi zapewnić swojej platformie znacznie szerszą i bardziej zróżnicowaną ofertę tytułów na wyłączność. Być może tym razem będzie inaczej, ale wolę postawić pieniądze na tego konia, co do którego wiem, że potrafi szybko biegać, a nie tego, który - póki co - w ogóle nie wydaje się być bieganiem szczególnie zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fozra 5, Destiny, Wiedźmin 3, Watch Dogs, Halo 5 to tytuły na które czekam, więc Ja wciąż zainteresowany jestem nowym Xboxem. Cała ta przepustowość i wydajność, to tylko mydlenie oczu dla fanów cyferek (głównie PeCetowców). I co z tego, że PS Vita ma moc obliczeniową na poziomie PS3 kiedy w starciu z duuuuuużo słabszym 3DS''em przegrywa na wielu innych polach.
Nowy interfejs Xbox One ma jak dla mnie duży potencjał, a gry z Microsoft Studios to nie są tytuły na raz, tak jak te z Santa Monica czy Naughty Dog. A gry Quantic Dreams, to raczej filmy interaktywne aniżeli sama gra. Płacić 250 zł za 10 godzinny seans filmowy? Nie sądzę. Przemawia do mnie również Xbox''owy pad.
Poza dobrą informacją o nowej Forzie jest jeszcze świetna zapowiedź tego co pichci nam Capcom w Deep Down.,również dostępne na X1,
A że moja dziewczyna bardzo lubi biegać i zawsze mnie odciąga od konsoli, to może i jej spodoba się zabawa z Kinectem ;)
Myslę te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2013 o 00:15, Rafalinda_san napisał:

Nowy interfejs Xbox One ma jak dla mnie duży potencjał, a gry z Microsoft Studios to
nie są tytuły na raz, tak jak te z Santa Monica czy Naughty Dog. A gry Quantic Dreams,
to raczej filmy interaktywne aniżeli sama gra. Płacić 250 zł za 10 godzinny seans filmowy?
Nie sądzę. Przemawia do mnie również Xbox''owy pad.
Poza dobrą informacją o nowej Forzie jest jeszcze świetna zapowiedź tego co pichci nam
Capcom w Deep Down.,również dostępne na X1,

>

Jak dla mnie, Sony zawsze miał lepsze exclusivy i dla mnie nie są to gry " na raz ", obecny Xbox zachęcał mnie tylko serią " Gears of War " ale dla jednej serii nie będę kupował X klocka ;)
pad od PS3 też jest dla mnie lepszy, niż wielki i niezgrabny pad od Xboxa, z którym muszę się użerać na PC, ale to pewnie dlatego, ze na konsolach Sony gram od ok. 15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 17:48, ozoqq napisał:

Na PC nie ma rynku wtórnego, na obecnej generacji i na PS4 jest.


Jak ostatnio sprawdzałem to na Allegro kategoria gier na PC miała się całkiem dobrze.

Dnia 25.05.2013 o 17:48, ozoqq napisał:

Na to samo wychodzi
nawet z promocjami na steam i PS Plus.


"Drobna" różnica jest taka, że kupując w promocji nadal jakaś tam suma trafia do wydawcy/developera. W przypadku używek już niekoniecznie. A jesli założymy, że jednak przepływ pieniądza zostaje w branży (czyli ktoś sprzedaje grę żeby kupić inną, a nie po to żeby wyjsć z dziewczyną do kina albo kupic nowy ciuch) to dalej mamy kwestią taką: Jasio sprzedaje grę EA i kupuję tytuł Ubisoftu. Branża niby nic nie straciła, ale okreslona firma już tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lis_23, ja również gram na konsolach Sony od 1996. Miałem wszystkie łącznie z PSP, ale miałem też inne (Pegasus, Sega mega Drive, Dreamcast, Xbox, Xbox 360, NDS, N3DS), ale nigdy nie faworyzowałem ich konsol (no może poza poczciwym szarakiem-TO BYŁO COŚ WIELKIEGO ;), bo do gier zawitał trzeci wymiar), gdyż konkurencja również dostarczała mi wielkich wrażeń. Nawet pierwsza Mafia na PC do tej pory jest moim najukochańszym i najbardziej niesamowitym sandboxem. Ale zarówno premiera PS2 jak i PS3 była ogroooomnie rozczarowująca. Na hiper wypasione gry od Sony czekało się latami i niesmak pozostaje, kiedy okazują się one rozczarowujące.

Ja proponuje wszystkim posiadaczom PS3 zakupić teraz tanio Xbox360 i pozaliczać te exy, które was ominęły.
A właścicielom Xbox360 zakupić Tanio PS3 i pozaliczać exy na tą konsolę.
Nie warto pakować się w nowe konsole przed przyszłą gwiazdką, bo nie wiemy jak sytuacja w obu obozach będzie się rozwijać.

Posiadacze PS3 coś zapominają, że Sony podniosło ceny na gry które wypuszcza do 250zł i szybko się to nie zmieni, bo jest w niezłym dołku finansowym. Natomiast największe premiery z Microsoft Studios nigdy nie przekroczyły granicy 189 zł(pomijając edycje specjalne i kolekcjonerskie) i to też się nie zmieni.

Jest jeszcze jedna rzecz, o której wszyscy zapominają, M$ daje wydawcom wolną rękę w ustalaniu cen i myślę, że to dobrze wróży. Nie wieżę, że wydawcy będą podnosić ceny (pomijając EA :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 00:15, Rafalinda_san napisał:

Fozra 5, Destiny, Wiedźmin 3, Watch Dogs, Halo 5 to tytuły na które czekam, więc Ja wciąż
zainteresowany jestem nowym Xboxem.


Tyle, ze zarówno Destiny jak i Wiedźmin 3 oraz Watch Dogs nie są na wyłączność X1.

Dnia 26.05.2013 o 00:15, Rafalinda_san napisał:

I co z tego, że PS Vita ma moc obliczeniową
na poziomie PS3 kiedy w starciu z duuuuuużo słabszym 3DS''em przegrywa na wielu innych
polach.


W tej generacji to na dłuższą metę przegranym jest właśnie MS, który został z trzema dużymi markami na wyłączność.

Dnia 26.05.2013 o 00:15, Rafalinda_san napisał:

a gry z Microsoft Studios to
nie są tytuły na raz, tak jak te z Santa Monica czy Naughty Dog.


Tu bym poczekał chociaż do ogłoszenia co to będzie. 15 gier super brzmi na papierze, tylko jak wyjdzie, że połowa z nich to kinectówki to już przestanie być super. A biorąc pod uwagę, że MS czymś nową kamerkę nakarmić musi to wcale bym się nie zdziwił.

Problem z X1 jest taki, że ma mieć mnóstwo dodatkowych funkcji, które w naszym kraju albo nie będą w ogóle działać albo nie będą nikomu potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu byłem typowym pecetowym graczem. Uwielbiałem ten czas, kiedy mogłem wydać pieniądze na nową kartę graficzną, nową pamięć RAM. Z wypiekami na twarzy uruchamiałem znane już gry i podwyższając ustawienia grafiki, czekałem ileż to wydajności uzyskam. Ileż to było radości, kiedy udało się przeskoczyć na wyższy poziom shadera i grać płynnie albo... względnie płynnie...

Pewnego dnia kupiłem Xbox''a 360 i... od tej pory przestałem inwestować w sprzęt do grania. Z samego finansowego punktu widzenia, nie jest dla mnie opłacalne inwestować w komputer do grania. Xbox ma 8 lat bodajże, a nadal zasiadam do niego i jestem zadowolony z tego, jak gry wyglądają (tak... wiem, że na PC wyglądają lepiej ;). Co najważniejsze, po uruchomieniu gry nie wchodzę do "settings", tylko klikam "play"! Cenię sobie fakt, iż przez wszystkie lata, ani razu nie musiałem martwić się o to, że gra skacze.

Żeby nie przedłużać: do grania wybieram konsolę.
Z werdyktem - na którą - poczekam, aż obie strony odkryją wszystkie karty. Jednak w przeciwieństwie do wielu głosów, prezentacja Microsoftu nie była moim zdaniem zła. Podoba mi się futurystyczny sposób obsługi urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Henrar, Selv, Laston
Dajcie spokój z Titanem i jego ceną, bo nie o tę konkretną kartę chodzi. Teza jest taka: konsole będą lepsze od pc przez kolejne 2 do 3 lat. Myślę, że skoro już dziś są karty szybsze od gpu konsol, za rok - półtora, pojawi się taki sprzęt, że - choć nieoptymalizowany konkretnie pod gry - zostawi PS4 i Xbox One (swoją drogą, ciężko się wymawia tę nazwę) w tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2013 o 00:49, Rafalinda_san napisał:


Ja proponuje wszystkim posiadaczom PS3 zakupić teraz tanio Xbox360 i pozaliczać te exy,
które was ominęły.

Jakie?, GoW 2 i 3 i Fable II?

Dnia 26.05.2013 o 00:49, Rafalinda_san napisał:

Posiadacze PS3 coś zapominają, że Sony podniosło ceny na gry które wypuszcza do 250zł
i szybko się to nie zmieni, bo jest w niezłym dołku finansowym.


Nie prawda, nową część God of War mogę kupić za 190 - 200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- pady za bardzo ograniczają design w grach
- pc jest wielofunkcyjny
- możliwość modyfikacji gier na pc
- poczucie wolności na pc
- szybsze patche na pc
- konsole są dla tych których nic więcej nie obchodzi poza przyciskiem play
- cena gier konsolowych za duza

PS4>Xbox1, konsola Microsoftu to jak kupowanie agenta CIA, nie dziękuje, lubię prywatność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, nową część God of War mogę kupić za 190 - 200 zł.

Niestety prawda (pisałem o premierach)
Bo ta gra w ogóle się nie sprzedawała, to po 3 miesiącach spuścili cenę nawet do 139 zł.Nie dziwię się, gdyż to fabularny rynsztok. Popatrz sobie na ceny The last of us (nawet na allegro nie zejdziesz poniżej 230 z dostawą) nie wspominając o cenie na gram.pl Z Beyond Two souls będzie to samo. I mogę się nawet teraz z tobą założyć, że gry na PS4 będą właśnie w okolicach kwoty 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować