Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie

Aktualnie taniej wychodzi zakupić edycję premierową poza krajem. Taki Last of Us / Beyond Two Souls ~185 pln, z darmową wysyłką, a pewnie da się dorwać jeszcze taniej.
Kto chce zaoszczędzić da sobie radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy na PS4 też trzeba obowiązkowo wszystkie gry instalować jak w X1??

Co do komentarzy niektórych osób na temat wyboru konsoli czy PC nie uwzględniacie jednej rzeczy. Wiele osób które decydują się na zakup konsoli nie robią tego ot bo tak tylko są fanami jakiś konkretnych marek/serii których np na PC nie ma. ja osobiście uwielbiam serię Final fantasy, MGS, God of War, Gran Turismo i wiele innych dlatego mnie interesuje najbardziej granie na konsoli i konkretnie Play Station. Posiadam w domu w miarę przyzwoitego PC gdzie wszystkie nowe gry mi śmigają. Gram sporo na PC i jestem zadowolony ale nie tak w pełni aby nie korzystać z konsoli. jako gracz interesuje się grami w pierwszej kolejności a potem wybieram platformę. Więc nie dziwcie się PC-towcy czemu ludzie wola konsole.

Co ja mam zrobić jak moje ukochane gry nie sa na PC? W takim wypadku nie mam wyjścia i kupuje konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wkleje swój post z innego topika:
ja niestety im podziekuję. mam dosyć wywalania kasy na xboxa. od paru lat słysze non stop: tato gold się kończył, tato ja chcę dlc, tato nie posiedze w necie jak golda nie kupisz i tak kuźwa w kółko. Płać i płać i płać.
A teraz jeszcze za friko na używce nie pograsz...
Koniec k...wa.
Czas wypróbować konsolę stacjonarną od Sony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > PC za bardzo wkurza
>
> Wkurza? Czym? To już nie czasy Win XP przecież. Win 7 sam wszystko aktualizuje i instaluje,
> sam się czyści, zero problemów. To samo Steam. Od paru lat nie musiałem na poważnie przy
> niczym grzebać - dawniej owszem, ale teraz to nawet Metro: Last Light mi pięknie śmigało,
> choć mam Radka, więc teoretycznie nie powinno. A śmigało. PC jest teraz tak samo bezproblemowy
> w użytkowaniu jak dawniej konsole - ale dalej ma większe możliwości, jest bardziej uniwersalny
> i ma 100x większą bibliotekę gier ze wszystkich możliwych gatunków, a nie tylko mainstreamu.
> Rozumiem, że można kupić sobie konsolę dla fajnych gier exclusive, ale jeśli masz kasę
> tylko na jeden sprzęt do grania, to najsensowniejszy jest PC, tak 100% obiektywnie patrząc.
>
>
Dobrze się uśmiałem. Ale nie da się patrzeć "tak 100% obiektywnie". To nic złego, tylko dobrze sobie zdawać z tego sprawę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie prosta sprawa. Przesiadka z X''a na PS''a. Argumenty pecetowców sa aolidne, szczególnie Pown''a z Youtube, ale nie znoszę siedzieć przy biurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 08:30, diabolo20 napisał:

PC GÓRĄ. Ze względu na lepszą grafikę, wygodniejsze sterowanie, strategie, gry niektóre
które wymagają myślenia.


Nie daję rady już z takimi tekstami o "grach wymagajacych myslenia". Dorosnij

EDIT: co do samego tematu, to wydaje mi się, że przed E3 podejmowanie decyzji jest zwyczajnie niemożliwe. Sony nic nie pokazało na swojej konferencji. Obawiam się, że PSN również będzie płatny. Nie wiemy w zasadzie nic poza nowymi funkcjami. Plus, po szaleńczej fali ktrytyki MS może się opamięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2013 o 16:31, aope napisał:

Srsly? Chciałem zagrać ostatnio w Batman: AC. GfWL nie działa, bo pod Windows 8 nie jest
wspierany (!!!).

to zagraj w swojego batmana z xboxa360/ps4 na nowych konsolach. OH WAIT :)
Win8, przy całej jego crapowatości przynajmniej pozwala ci w sobie pogrzebać (jeszcze..) by jednak wymusić na grze by się odpaliła (w skrajnych wypadkach po prostu scrackować). Jak w przypadku konsol zmieniasz ''system'' na nowy to kaplica, a jeszcze pewno w rok po premierze wyłączą ci na starej wszelkie usługi, by ''zachęcić'' do korzystania z nowych lepszych (radośnia machamy ręką do pierwszego xboxa).

@Lucas
"(o bebechach) Z punktu widzenia gracza jest to ważny argument na korzyść Sony."
BULLSHIT ALERT. Jak pokazuje doświadczenie, wygrywa i tak słabsza specyfikacja, bo a) jest tańsza b) i tak deweloperzy będą robili wszystko pod nią, bo przecież nikt nie będzie projektował osobnej gry dla PS4 i osobnej dla XB1, a juz tym bardziej nikt nie napisze jej tak ze na drugiej konsoli bedzie przycinac bo gorszy ram.
Podobnie plus za integrację z facebookiem jest naciągany - osobiście jakos nie mam mokro na myśl, że wszyscy wreszcie sie dowiedza jak zdobyłem achika lub inny shit. Zwykła niepotrzebna pierdoła. Od biedy pożytek mógłby być z nagrywania replaya rozgrywki w tle, tylko znowu co komu po tym jak i tak się tego w żaden sposób nie obrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 16:14, Henrar napisał:

WiiU dla Nintendo.
PS4 do wszystkich pozostałych gier.
PC do Excela.


Xbox? Może kiedyś, jak stanieje.

i osobny regał by trzymać te wszystkie pudła, razem z rozgałęziaczem by nie nurkować za każdym razem za telewizor jeśli najdzie cię ochota pograć w ''starocia'' z poprzedniego klocka/ps4 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 lepsze exy, darmowe multi, dla chętnych PS+ z super grami za friko co miesiąc, pady i kierownice do wyboru do koloru a nie tylko od producenta konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 09:34, dark_master napisał:

i osobny regał by trzymać te wszystkie pudła, razem z rozgałęziaczem by nie nurkować
za każdym razem za telewizor jeśli najdzie cię ochota pograć w ''starocia'' z poprzedniego
klocka/ps4 :D

W chwili obecnej mój PC zajmuje więcej miejsca niż trzy konsole wraz z całym okablowaniem. A o mój telewizor się nie martw, ma wystarczająco tyle miejsca, by podpiąć sześć konsol naraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X1 i PS4 to PC-ty zamknięte w elegankich (X1 to kwestia gustu, PS4 nie pokazano) obudowach, które mają ładnie komponować się obok dużego TV. System operacyjny X1 - Windows 8 to potwierdza. Jeżeli ktoś chce mieć uniwersalny sprzęt do grania, funkcji społecznościowych i oglądania filmów nie musi więc kupowac nowej konsoli, wystarczy mu nowy komputer, który potrafi to samo a te prawdziwe gamingowe wciąż pozostają poza zasięgiem next genowych konsol. Topowa karta graficzna do PC kosztuje wiecej niż obie konsole razem wzięte. Wg mnie wybór jest jeden - PC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 09:34, dark_master napisał:

> /cut/
i osobny regał by trzymać te wszystkie pudła, razem z rozgałęziaczem by nie nurkować
za każdym razem za telewizor jeśli najdzie cię ochota pograć w ''starocia'' z poprzedniego
klocka/ps4 :D


Szukasz na siłę argumentów, żeby zabłysnąć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 00:49, Bambusek napisał:

> /cut/
Jak ostatnio sprawdzałem to na Allegro kategoria gier na PC miała się całkiem dobrze.

Nie wiem czy się rozumiemy, ale teraz większość dużych tytułów wymaga aktywacji na Steam. Jest to przypisanie gry do konta i sama płytka na innym komputerze jest bezużyteczna.

Dnia 26.05.2013 o 00:49, Bambusek napisał:

> /cut/
"Drobna" różnica jest taka, że kupując w promocji nadal jakaś tam suma trafia do wydawcy/developera.
W przypadku używek już niekoniecznie. A jesli założymy, że jednak przepływ pieniądza
zostaje w branży (czyli ktoś sprzedaje grę żeby kupić inną, a nie po to żeby wyjsć z
dziewczyną do kina albo kupic nowy ciuch) to dalej mamy kwestią taką: Jasio sprzedaje
grę EA i kupuję tytuł Ubisoftu. Branża niby nic nie straciła, ale okreslona firma już
tak.

Nie jest to do końca prawda, co już wielokrotnie starałem się udowadniać. Spójrz na to z innej strony. Załóżmy, że nigdy nie kupiłbym danego tytułu na PS3 wiedząc, że nie będę mógł go odsprzedać, bo 200zł to dla mnie za dużo. Pogram trochę, sprzedam za 150zł. Ta osoba sprzeda dalej za 100zł, następna za 50zł. Tym sposobem na jednej kopii pograło kilka osób. Pytanie tylko czy twórca woli żeby na jedną kopię "zrzuciło się" 5 osób, czy woli nie sprzedać kopii. Bo ja powiem szczerze gdybym miał ponosić wydatek 200zł za grę bez możliwości sprzedaży to rocznie kupowałbym góra 5 gier - najlepszych, najbardziej oczekiwanych, najlepiej ocenianych. Tak, kupuję 10-15 pudełkowych gier. Dorzucam swoje 50zł do produkcji mneijszych, słabszych, na które inaczej szkoda by mi było kasy. Myślę, że to mimo wszystkmo w interesie mneijszych studiów. Inaczej na rynku pozostałyby same cody, battlefieldy, gta, fifa i assassin''s creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole nowej generacji wyglądają mi na zabawki przeznaczone dla zupełnie innych typów odbiorców. Microsoft stawia na zebranie całej domowej rozrywki w jednym sprzęcie - gry nie jako danie główne, tylko jedne ze składowych - i jak na razie skupia się tylko na jednym regionie, w którym mają najmocniejszą pozycję. W Sony zaś zostaje po staremu - robią nową, lepszą konsolę do gier i tyle.

Sprzętowo dużo bardziej podobne do siebie, niż PC3/X-pucha, więc wygląda na to, że to nie sprzęt, a usługi zdefiniują nową generację. Być może Microsoft próbuje zboczyć z dotychczasowego kursu, być może nie chcą, by ich X1 był konkurencją dla PS4? Ciekawe.

Ogólnie czarno widzę to, co się dzieje w Redmond. Od zawsze jestem na PlayStation, ale przed zapowiedziami poważnie brałem pod uwagę przejście do obozu wroga na nową generację, bo ogólnie PS3 zawiodło mnie jako konsola. Microsoft jednak skutecznie mnie wyleczył z tych zamiarów. Zostaję przy PS i szczerze nie rozumiem, jak można być takim głąbem, by preferować X-a będąc polskim graczem - mieszkając w kraju, w którym 2/3 usług zwyczajnie nie będzie dostępnych! Jak można preferować produkt wybrakowany w 60% ponad produkt kompletny?!
No chyba że MS znów zostawi jakieś pirackie furtki. Złodziejski polaczek rzuci się wtedy jak głupi, to akurat zrozumiem.

Jak czytam te wypowiedzi co niektórych półgłówków krzyczących że wybierają PC, przy okazji plując śliną na wszystkie strony, to dochodzę do wniosku, że dużo ludzi jeszcze nie wie, co to jest konsola, czym się różni od PC, jak należy się nią posługiwać oraz dla kogo i z jakim przeznaczeniem jest tworzona. Wstyd. Co niektórym z was powinni zrobić test na logiczne rozumowanie, na IQ i sprawdzian z życia zanim dadzą wam dostęp do sieci.
Albo przynajmniej zakazać używania klawiatur. We wszystkich formach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 11:59, Siriondel napisał:

Złodziejski polaczek


Proszę o wyjaśnienie, co autor miał na myśli pisząc te słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 11:59, Siriondel napisał:

Konsole nowej generacji wyglądają mi na zabawki przeznaczone dla zupełnie innych typów
odbiorców. Microsoft stawia na zebranie całej domowej rozrywki w jednym sprzęcie - gry
nie jako danie główne, tylko jedne ze składowych

No ja mam takie urządzenie od lat w chałupie, komputer osobisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować