Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie

PC jak to PC, nie zagram sobie na nim na chwilę obecną w nowe GTA czy taki wyczekiwany przeze mnie tytuł jak Last Guardian. Nie twierdzę, że PC jest be, ale ja osobiście patrząc na same gry widzę je tylko na konsolach [miejscami brakować mi będzie, że nie pogram sobie np w takie Rome2] .

Nie zastanawiam się nad zakupem odpowiedniej konsoli. Ja już wiem, że to będzie PS4. Nie jestem fanbojem. PS3 kupiłem stosunkowo niedawno, a cały wcześniejszy czas umilałem sobie z Xboxem360. Umilałem do pewnego momentu, w którym obudziłem się, że MS i to co oferuje nie jest moim targetem. Przyznam szczerze, że kupiłem Xboxa ponieważ był tańszy. Teraz rodzi się pytanie czy kupię też Xboxa one? Na chwilę obecną nie zrobiłbym tego za żadne skarby. Zobaczymy co przyniesie E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 12:22, diabolo20 napisał:

Na PC także nie ma problemu z używkami bo wystarczy zakladac konta dla osobnych gier


Nie ma co, PC to najwygodniejszy sprzęt do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 12:22, diabolo20 napisał:

Na PC także nie ma problemu z używkami bo wystarczy zakladac konta dla osobnych gier


Lol, zazdroszczę szczęśliwcom posiadającym po kilkadziesiąt używek. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za wcześnie postawione pytanie. Po E3 masa ludzi zmieni swój stosunek do nowego Xboxa, to raczej oczywiste ;P

Zresztą, ja sam zadecyduję dopiero, kiedy dowiem się jakie exclusive''y będą dostępne na starcie konsoli. Od tego uzależniam zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 12:06, Zajanski napisał:

Proszę o wyjaśnienie, co autor miał na myśli pisząc te słowa.

Autor miał na myśli złodzieja, przez którego wskaźnik piractwa na X360 w Polsce osiągnął ponad 50%. Złodzieja, który choć wolał jedną konsolę, kupił inną tylko dlatego, bo można było ją bardzo łatwo złamać i kraść gry. Złodzieja, który dał MS dobrą wymówkę, by w ogóle nie wspierać polskiego rynku. Ani w usługach, ani grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to za mania z tymi ekskluziwami na konsole ? pytam sie jako gracz pc.

przeciez o wiele doskonalsza moze byc gra ktora wyjdzie na obie konsole niz jakis ekskluziw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 12:27, Kadaj napisał:

> /cut/
Lol, zazdroszczę szczęśliwcom posiadającym po kilkadziesiąt używek. xD


No wiesz, procedura jest taka, że zakładają konto z nazwą gry i tyle ;) nie trzeba dużo pamiętać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za mało jeszcze wiadomo żeby stwierdzić na pewno, kto okaże się lepszy, chociaż na razie większość zdaje się stawiać na PS4. Wciąż jednak nie wiemy dokładnie, jakie ograniczenia narzuci u siebie Sony. Być może niewiele będą się one różnić od tych z Xbox One, jedynie sprytniej zakamuflowane/inaczej nazwane lub też np. online passy na wzór opłat za pożyczone gry na Xone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprawa jasna- PC. I albo w przyszlosci PS4, albo nic. Zobaczymy jakie beda exclusivy na konsole Sony i jak sprawa sie bedzie przedstawiac jesli chodzi o kontrowersje (ktorymi konsola Microsoftu juz teraz strzelila sobie w stope).

Kupno Xboxa z gory odrzucam, ta konsola wyglada na totalna porazke, nie ma nic ciekawego do zaoferowania, oprocz szpiegowania uzytkownikow, koniecznosci podpiecia do neta czy zabronienia odsprzedazy uzywanych gier. Polowa ich ekskluziwow i tak zapewne wyjdzie rowniez na pc. I jeszcze platne multi na Xie. I strasznie brzydka. No thanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja czegoś tutaj nie pojmuję. Tytuł artykułu to "Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?", pytanie na koniec od autora też w ten deseń a tu co chwila PC. Ale co tam, pewnie się czepiam.

A co domojej odpowiedzi na postawione pytanie:
Staram się obiektywnie podchodzić do karzdego zakupu, wszystkie za i przeciw itp. itd. i jak tak patrze na początkowe zestawienia to na dzień dzisiejszy wybrał bym PS4. Obie konsole mają po 8 GB ramu, MS ma DDR3, PS4 GDDR5 i niby XO ma te 32MB SDR ale ma też - 3GB ramu dla systemu. Sony nigdy nie mogło się "pochwalić" zasobożernym oprogramowaniem więc to już jest plus.
GPU też wypada na korzyść Sony, 50% więcej u Japończyków.
Jedyna niewiadoma to HDD na Soniaku.
Reasumując - Na chwilę obecną moje Pe eL eNy wylądują w Sony. Chyba, że MS zaskoczy na E3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 14:18, Sebo1020 napisał:

marcin-malysza---> Co ty pierwszy raz widzisz artykuł pisany specjalnie pod wojenkę
fanboy''ów

Nie. Mnie poprostu nadal dziwi, że ludzie dalej się na to łapią :D
Edit: Analfabeta mi się wkradł do poprzedniego postu - Zamiast "Każdego" napisałem "Karzdego" . Ide za karę poklęczeć na grochu w kącie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2013 o 14:18, Sebo1020 napisał:

marcin-malysza---> Co ty pierwszy raz widzisz artykuł pisany specjalnie pod wojenkę
fanboy''ów


Szczerze, to mnie się podoba. Często w takich dyskusjach możesz dowiedzieć się interesujących rzeczy, każdy argument ma swoją cenę. I dlatego zaglądam sobie przez weekend w ten temat, kto więcej mądrych rzeczy powie. Oczywiście kupię ps4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować