Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Xbox One czy PlayStation 4?

195 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2013 o 19:38, Reffanov napisał:

Fakt, Titan to bardzo mocna karta ale przy tym cholernie droga a przez to przeciętny
gracz nieprędko coś o takiej mocy będzie miał w komputerze.

Jest, ale w Polsce. A tak w ogóle, rozchodzi się o moc sprzętu, nie o jego cenę, ale jak już przy niej jesteśmy: GTX 660 kupisz za 750zł. Kiedy wyjdą nowe konsole, sprzęt na pewno poleci w dół. W końcu hej, ten gtx będzie już wtedy całkiem stary, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:46, Dared00 napisał:

> Już dziś Titan ma wydajność prawie 3 razy większą od karty użytej w PS4
I kosztuje CZTERY TYSIĄCE ZŁOTYCH.

Kolejny, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. MÓWIMY O MOCY, NIE O CENIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw lepszy kalkulator. Później może lepszy piecyk. A w zasadzie na pewno, bo ten zaczyna strzelać fochy przy nowszych produkcjach. A po niecnym wykorzystaniu PS2 brata i mojej PS3, pewnie rzucę sie na PS4. Xklocek jakoś nigdy do mnie nie przemawiał ani wyglądem, ani grami robionymi tylko pod tę konsolę. Zawsze bardziej mi odpowiadały tytuły tworzone z myślą tylko o soniaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS4 bo jest Naughty Dog i Quantic Dream. Bo będzie Last Guardian. Bo Sony nigdy nie dało ciała. Bo PS4 to konsola dla graczy a nie dla casuali.

P.S. Jak zwykle PC''towi fanboje nie mają na czym grać to spamują w tematach o PS4 i One :) Trolować o czymś o czym się nie ma pojęcia to sztuka dla sztuki czy jakaś nowa religia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2013 o 19:31, Dared00 napisał:

Hm. Czyli rozumiem, że z internetu też nie korzystasz? Bo przecież Google zbiera o tobie
dane. Nie używasz też telefonów komórkowych, bo sieci zbierają o tobie dane. Nie chodzisz
też do sklepów, bo jest monitoring.


To się odbywa na moich warunkach. To ja decyduje o tym kiedy i co udostępnie w sieci.

Dnia 25.05.2013 o 19:31, Dared00 napisał:

Nie popadajmy w paranoję. Tak, X1 będzie podkładał ci reklamy na podstawie tego, co robisz.
Ale nie on pierwszy i nie ostatni.


Ten sprzęt będzie wymagał stale pracującej kamery i mikrofonu, będzie mógł rozpoznawać użytkowników na podstawie danych biometrycznych - i na tej podstawie logować ich do systemu. Będzie sprawdzał ile osób ogląda dany program telewizyjny (i w jaki sposób) - a jeśli będzie ich zbyt wielu, to odmówi emisji.

Jeżeli uważasz, że jest to paranoja, to zainstaluj sobie kamerę, podepnij ją do intenertu i zaproś gości. Będziesz miał dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC do wszystkich gier i PS3 / PS4 do gier ekskluzywnych dla konsoli Sony
dla mnie, Steam, Orgin czy Uplay to wielka zaleta: wiem, gdzie mam daną grę, gry są aktualizowane i nie trzeba mieć płyty w napędzie, żeby grac, a jak chcę pograć w grę typowo konsolową, to mam pada od Xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl związana z kinectem to orwelowski telescreen. Osobiście odbieram to jako narzędzie do inwigilacji za które częśc użytkowników sama zapłaci. Każdy rząd chciałby miec takie narzędzie i zapłaciłby za nie niemałą sumkę by poznac nastroje społeczeństwa.

youtu.be/vO5_Yv3vKVs

PS4? byc może. Na pewno kolejny PC i kontrola użytkownika nad urządzeniem, nigdy na odwrót ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Xbox One czy PS4? Wybór jest bardzo prosty. PC.
Konsola dla mnie to nieograniczona grywalność i ten "filing" plus 42 calowy ledowy nasycony barwami telewizor plus dźwięk w pokoju dolby digital no i joypad bez kabla i siedzisz sobie w fotelu zapijając browarka ....tak to lubie.Mam PC-ta ale tam tylko strategie i nic więcej.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 20:08, Krzych_Ayanami napisał:

Jeżeli uważasz, że jest to paranoja, to zainstaluj sobie kamerę, podepnij ją do intenertu
i zaproś gości. Będziesz miał dokładnie to samo.

Wszyscy używający tego argumentu, cały czas twierdzą, że skoro kamera jest włączona i cię "monitoruje", to znaczy, że w siedzibie Microsoftu jest ktoś, kto siedzi i go obserwuje. To JEST paranoja. MS ma miliony lepszych rzeczy niż oglądanie, jak Jasio Nowak (lat 17) siedzi na kanapie i gra w Call of Duty: Dog Days.

Automatyzacja - tak. Inwigilacja i szpiegostwo - nie bardzo.

PS Straszne badziewne to szpiegostwo, skoro wszyscy wiedzą, że są szpiegowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:33, Jave napisał:

> Ciekawe czy za 2-3 lata jak kompy podgonią konsole
Konsole będą przestarzałe względem PC już na starcie. Już dziś Titan ma wydajność prawie
3 razy większą od karty użytej w PS4, a za rogiem czeka Haswell.


Hehe, teoretycznie jest wydajniejszy ale wspólna przestrzeń adresowa CPU i GPU + GDDR5 + minimalny narzut systemu operacyjnego na sprzęt + optymalizacja silników graficznych i prawdopodobnie w generowaniu grafiki czasu rzeczywistego (gier) te Titany i Haswelle nie będą miały szans. Ponadto tam jest 8 rdzeni i gry będą przewidziane na 8 wątków, niestety Intel nie ma takich procesorów, a wręcz multicore u nich zawsze kulało. Ja właśnie daje 2-3 lata gdzie będzie można sobie za normalne pieniądze pograć w multiplatformy i może nawet ktoś zdoła stworzyć emulator PS4/XO bo przecież procesor ma tę samą architekturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiemy, że podłączenie PC do telewizora nie jest możliwe a przy takich próbach któreś urządzenie wybucha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojojo, nie temu co trzeba kliknąłem odpowiedź :P
Przepraszam ;)


@Jove
I co, zrobiłbyś konsole z kartą opartą o Titana?
Problem w tym, że konsoli nie projektuje się z dnia na dzień.
Gdybyś teraz zaczął tworzyć konsole opartą o Titana to do momentu wyjścia Nvidia wydałaby już Tornado GTX dwa razy mocniejszą kartę w tej samej lub mniejsze cenie.

Nie da się stworzyć produktu dla masowego odbiorcy który używa najnowszych nowinek technicznych bez sztucznego hamowania rynku (jak to robi na przykład Nvidia czy Intel).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2013 o 20:17, Dared00 napisał:

Wszyscy używający tego argumentu, cały czas twierdzą, że skoro kamera jest włączona i
cię "monitoruje", to znaczy, że w siedzibie Microsoftu jest ktoś, kto siedzi i go obserwuje.
To JEST paranoja. MS ma miliony lepszych rzeczy niż oglądanie, jak Jasio Nowak (lat 17)
siedzi na kanapie i gra w Call of Duty: Dog Days.

Automatyzacja - tak. Inwigilacja i szpiegostwo - nie bardzo.

PS Straszne badziewne to szpiegostwo, skoro wszyscy wiedzą, że są szpiegowani.



Pomijasz kilka kwsetii.
Po pierwsze. Do prowadzenia obserwacji użytkownika wbrew temu co piszesz nie jest potrzebny człowiek po drugiej stronie. Jest potrzebne tylko i wyłącznie oprogramowanie zbierające dane. Które znajdzie się w urządzeniu. Człowiek będzie potrzebny tylko do intepretacji wyników.

Po drugie. Na kwestie szpiegowskie wskazuje fakt, iż klient nie będzie miał wpływu na to kiedy kinect będzie włączony. Dlaczego nie będzie można z niego zrezygnować? Mówi się o zdobywaniu osiągnięć dzięki oglądaniu telewizji - z jakiego powodu jednak firmę ma w ogóle obchodzić co ja oglądam. Czego słucham? To jest moja sprawa.

Po trzecie. Lepiej mieć paranoję i informować o zagrożeniach, niż się później obudzić z ręką w nocniku. Zapobieganie jest zawsze tańsze od leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 19:33, Jave napisał:

Konsole będą przestarzałe względem PC już na starcie. Już dziś Titan ma wydajność prawie
3 razy większą od karty użytej w PS4, a za rogiem czeka Haswell.

a) Titan nie obsługuje w pełni DX11.1. Konsole tak
b) PCty wciąż nie mają wspólnej przestrzeni adresowej ani szybkiego RAMu
c) gry i tak będą projektowane pod konsole, więc Titan będzie się nudził
d) Titan kosztuje 4,5 tysiąca złotych, czyli w pesymistycznym przypadku 2 razy więcej niż cała konsola.
e) narzut API i systemu operacyjnego na PC jest o wiele większy niż na konsoli.
f) TDP Titana to 265 watów. 2,5 razy więcej niż przewidywane TDP całego Xbone''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie KONSOLA.
-na foteliku sobie siedzisz
-pijesz piwko
-jak dla mnie wysoka grywalność
-42 calowy tel. ledowy o bogatych barwach
-dolby digital w całym pokoju, ahh..
-prostota instalacji
-no i ten feeling konsolowy:)
Mam xboxa 360 a teraz mam zamiar kupić PS4

Pozdro dla PRAWDZIWYCH graczy.

Pa,pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 21:26, x_Tom_x napisał:

Dla mnie KONSOLA.
-na foteliku sobie siedzisz
-pijesz piwko
-jak dla mnie wysoka grywalność
-42 calowy tel. ledowy o bogatych barwach
-dolby digital w całym pokoju, ahh..
-prostota instalacji
-no i ten feeling konsolowy:)
Mam xboxa 360 a teraz mam zamiar kupić PS4

Pozdro dla PRAWDZIWYCH graczy.

Pa,pa


Prawdziwym graczom opadają ręce, gdy czytają takie posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować