Zaloguj się, aby obserwować  
Jacentix

FIFA 14

125 postów w tym temacie

Mam takie pytanie do zaawansowanych graczy dotyczące jakiejkolwiek ligi mianowicie : Czy np: jak gram turniej zwykłą lige na ten przykład lige Hiszpańską Atletico , jak zdobede 1 albo 2 miejsce to będe grał w nagrode w LM ? Bo napewno taka opcja jest w trybie kariery ale wiecie jak jest w trybie kariery , tam jest dużo transferów nieprawdziwych a ja chce grac z prawdziwymi transferami , dlatego już sobie zapisałem zwykły turniej Lige Hiszpańską ale ciekawi mnie czy po sezonie jak zajme dobre miejsce czy bedą pucharowe mecze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>ciach
Jak rozumiem stworzyłeś sobie turniej z zespołami z ligi hiszpańskiej tak? No więc jeśli to turniej to nie ma drugiego sezonu. To są tylko jedne zawody. Żeby grać kilka sezonów musisz zboleć transfery i włączyć kariere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się w końcu na zakup Fify i obawiam się że to był tęgi błąd. Ściągnąłem sobie demko i jestem przerażony oszustwami AI. Pomijam wyczuwanie wślizgów, natychmiastowe podania w wolną przestrzeń po złym ustawieniu obrońcy czy super dryblingi i tiki-taki w polu karnym. Zauważyłem natomiast coś nowego. AI ma silne skłonności do ładowania bramek w ostatnich minutach połówek. Mam komfortowe prowadzenie 2-0, prowadzę grę, 43 minuta, bach gol. 45 minuta, bach drugi. I nic się nie da zrobić. Nie można przerwać faulem, nie można odebrać piłki. AI ma strzelić i strzela. Nie jest to w 100% przypadków, ale zdecydowanie w 70%. Nawet gdy próbuję grać na czas, podaję uważnie to i tak tracę piłkę. Żenada. Większość czasu spędzę w trybie online, ale lubię też bawić się w menedżera więc pewnie się naklnę jeszcze. Przynajmniej łatwo teraz dostać egemplarz z angielskim komentarzem.

PS. Może łatki coś zmieniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 22:37, Diverso napisał:

PS. Może łatki coś zmieniły?


Troche poprawily ale i tak glowne bolaczki ktore najbardziej przeszkadzaja zostaly.Gra AI to tylko czubek gory lodowej.Np Ja juz online nie gram w ogole bo tam to dopiero gra jest oszukana np ostatnio gralem mecz gdzie gosc w 3 min wpakowal mi gola ze zwyklego przypadku ja reszte calej polowy go tak cisnolem ze masakra zadnej akcji nie zrobil a mimo to utrzymal prowadzenia,a najlepsze ze di maria ronaldo czy bale nie potrafili wykorzystac bardzo bardzo prostych sytuacji np 5m od bramki wymierzam idealnie sile celnosc a ten wali w srodek itp poprostu smiech na sali normalnie bym sie wkurzyl ale mam to juz gdzies,dobra druga polowa pierwsza akcja goscia pilka przypadkiem sie jakos odbija jak probowalem wybic muller przechwytuje z boku boiska i z ostrego kata pokonuje casiliasa 0:2 5 min pozniej taka sama sytuacja tylko z drugiej strony ribery pakuje elegancko po dlugim po tym golu sie rozlaczylem.Nie gram Ultimate team ale sezony to totalna porazka jak masz przegrac to przegrasz a jak wygrac to wygrasz tak ta gra operuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z trybem online miałem podobne przygody dopóki nie przestawiłem sobie sterowania z "Asysty" na "Częściowe/Ręczne". O ile na asyście strzały są moim zdaniem skryptowane (lecą w te same sektory) o tyle na sterowaniu ręcznym, które jest oczywiście trudne, dobrze wymierzony strzał to dobrze wymierzony strzał, który wchodzi, a bramkarz nie ma nic do gadania. To co opisujesz to poruszany na forach EA domniemany "handicap". Niby to negują, ale tak to moim zdaniem wygląda. Oddajesz 30 strzałów i nic, przeciwnik 1 i przegrywasz. Niby jak w piłce, ale za często się to zdarza (przynajmniej w 11, 12 i 13).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie problem w tym ze na PS3 nie pograsz z ustawieniami recznymi,nie da rady grac precyzyjnie na tych analogach.No dokladnie rozumiem moze sie zdarzyc ale cholera nie caly czas,wlasnie bardzo czesto tak jest ze bramkarz jak juz puszcza te gole to puszcza hurtowo a przeciwnika broni jak zaczarowany do przesady.Srednio jeden mecz na lige gram ktory jest uczciwy i chodzi plynnie reszta to kwestia przypadku.W 13 tez tak bylo ale mam wrazenie ze az nie tak do przesady i czesto.EA samo sie juz gubi z tymi Fifami bo 13 byla jak dla mnie bardziej grywalna a najlepiej sie gralo w 10 i 11 teraz to juz tylko wyciskanie chajsu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie ten nowy model poruszania się piłkarzy i nowe dźwięki to ja nie dostrzegłbym tych nowości jak "Real ball physics". Graficznie wygląda to jak 13, Impact engine jest jak w 13. Chyba Fifa na current-geny zacznie dzielić problem z PC, gdzie co roku Fifa wyglądała tak samo :/

Powiadam, gdyby PES miał tyle samo licencji co Fifa to nawet bym się nie zastanawiał nad wyborem.

Czasem się zastanawiam czy David Rutter gra w to co się tworzy pod jego skrzydłami i czy jest zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 23:05, Diverso napisał:

nie dostrzegłbym tych nowości jak "Real ball physics".


Co prawda musze przyznac ze jakosc i precyzja gornych podan zostala poprawiona(chociaz nie raz po wcisnieciu kolka pilkarz z przekory kopie pilke dolem wprost w przeciwnikow)natomiast zwykle dolne sa w ogole nie realistyczne,no bo jak mozna traktowac sytuacje w ktorej po komendzie podania z calej sily pilka slamazarnie przelatuje zaledwie kilka metrow,jakby zawodnicy nie mieli sily.

Dnia 27.01.2014 o 23:05, Diverso napisał:

Powiadam, gdyby PES miał tyle samo licencji co Fifa to nawet bym się nie zastanawiał
nad wyborem.


No bo tak jest,fifa to wybor do gry casualowej dla zabawy ze znajomymi,mozna "popykac" troche i tyle.Natomiast jezeli chodzi o rywalizacje i jakiekolwiek zawody to tylko PES gdyz jest duzo bardziej stabilny i realistyczny,gra w ktora jak ktos umie grac to przewaznie wygrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co EA wyprawia z tym tytułem w trybach multi to są jakieś jaja. Na wynik nie ma się prawie żadnego wpływu bo można dominować a przeciwnik strzela bramkę z niczego. Nie gram w multi od 2 miesięcy bo szkoda nerwów. FIFA za to świetnie sprawdza się np do gry 1 vs 1 przy jednym kompie ze znajomym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 22:37, Diverso napisał:

AI ma silne skłonności do ładowania bramek
w ostatnich minutach połówek. Mam komfortowe prowadzenie 2-0, prowadzę grę, 43 minuta,
bach gol. 45 minuta, bach drugi. I nic się nie da zrobić.


Coś się jednak da zrobić :) Faktycznie AI jak przegrywa to pod koniec potrafi robić bardzo groźne akcje, ale da się je powstrzymać. Po prostu jest to trudniejsze niż przez cały mecz.Ja się juz przyzwyczaiłem.
Z tym przewidywaniam wślizgów to zaobserwowałem faktycznie może wyglądać że AI robi nieprawdopodobne uniki, ale spróbuj nie zrobić wślizgu. AI i tak skręci w bok - prewencyjnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże.... Próbuję pokonać w Ultimate Team drużynę tygodnia na poziomie Ultimate i....wow. To jest potęga oszustwa i wielkiego skryptu. Zagrałem 5 razy. W pierwszych czterech meczach miałem w sumie z 30 sytuacji na strzelenie bramki. Niestety, bramkarz, poprzeczki, słupki, zastanawiające pudła. Przegrywałem po 0-1. W piątym meczu natomiast skończyło się hokejowym wynikiem 5-4. Wszystko wpadało. WTF Fifa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie w końcu to ja założyłem temat :)

Też uważam, że Fifa 14 to "skok na kasę". EA już kompletnie nie jest dobrą firmą w starocie sobie ich pograć Most Wanted, Simcity 4, to są gry. Fify starsze też były super. od 13 zaczeły się problemy gra głupieje i to bardzo. Miałem 50 (no naprawdę to pewnie nie :) ) sytuacji na gola a ta gra i tak nie chce wpuścić piłki. Gorzej że nie mogę grać strzałkami WTF???. Gra mówi że strzałki zostały wykorzystane w menu i nic nie mogę zrobić. Pada mam 2 takie same i dość nie dopasuwuje do ręki mi pad, bo ręcę za małe :/ Przeciwnik bo normalej akcji wykorzystuje to :O. Ta gra to gówno. Już lepiej w Pesa 14 pograć ale nie spełniam Pesa wymagań mam na low i tak się tnie. Wolałem i tak zawsze Pesa od Fify (przepraszam fanów) 4,5 dla Fify 14.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś w FUT''a??? Dostaliście może darmowe paczki specjalne dzisiaj?? Bo miałem dziwną sytuacje i nwm czy to jakiś błąd czy rzeczywiście dostałem te paczki z ''premedytacją''. BTW. W paczcie premium na urodziny FUT te które były po 5000 coinsów i tylko 5 paczek można było kupić w ostatniej z nich trafiłem Ibre! :D Po 5 latach gry z przerwami w FUT dostałem wreszcie taką wartościową karte :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. Kupiłem konto do gry na originie przez allegro, konto dziabie a na nim ani gry ani klucz nie działa, który, oczywiście,został już zrealizowany. Jak to z tym jest? Oszustwo sprzedającego czy jakiś bubel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd, to rekompensata za ostatnie problemy z grą. Dostaje się po 5 lub 10 paczek, algorytm oblicza na ile zasługujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, włączyłem grę i okazało się, że wprowadziłem Cię w błąd. Te paczki nie są za problemy z UT (bo takie czasem się otrzymuje), ale chyba związane to jest z 5 urodzinami tego trybu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2014 o 09:15, Diverso napisał:

O, włączyłem grę i okazało się, że wprowadziłem Cię w błąd. Te paczki nie są za problemy
z UT (bo takie czasem się otrzymuje), ale chyba związane to jest z 5 urodzinami tego
trybu :)

No tak też myślałem, że być może było to związane z 5 urodzinami. Trafiłem kilku nawet fajnych piłkarzy w tych paczkach np. Cecha. Ale i tak to co kupiłem w paczce za 5k to było mistrzostwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować