Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony wymaga funkcji Remote Play w każdej grze na PlayStation 4*?

18 postów w tym temacie

Niby fajnie ale... w obecnej generacji Sony cierpiało z powodu CELLa który był trudny do ogarnięcie i w efekcie czego wiele devów po prostu nie wkładało dodatkowej pracy w optymalizację pod niego. Efek ? Wiele gier multiplatformowych które pomimo sporej mocy konsoli działają troszkę gorzej niż na słabszym X360.
Teraz kiedy PS4 zdaje się być super przyjazne dla twórców to Sony wymyśliło jakiś inny element którym mogło by utrudnić życie twórcom gier i przysporzyć im dodatkowej pracy.

Oczywiście wszystko zależy od tego jak łatwe lub trudne będzie dostosowanie gry do takiego wymogu. Może akurat będzie to proste i nie okaże się żadnym utrudnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przez to rozumieć, że nie posiadając Vity nie pogram w kilka gier na PS4? Mam nadzieję, że zrozumiałem błędnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy mam przez to rozumieć, że nie posiadając Vity nie pogram w kilka gier na PS4? Mam
> nadzieję, że zrozumiałem błędnie
Chodzi o to żebyś mógł grać w te same gry co na PS4 też na Vicie. Jak np. żona chce zobaczyć serial to PS4 zamiast wyświetlać grę na TV streamuje ją jak by na Vitę i sobie grasz dalej na Vicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czy mam przez to rozumieć, że nie posiadając Vity nie pogram w kilka gier na PS4?
> Mam
> > nadzieję, że zrozumiałem błędnie
> Chodzi o to żebyś mógł grać w te same gry co na PS4 też na Vicie. Jak np. żona chce zobaczyć
> serial to PS4 zamiast wyświetlać grę na TV streamuje ją jak by na Vitę i sobie grasz
> dalej na Vicie.

Tak ale napisali: "Sony wymaga", zrozumiałem to tak jak "do prowadzenia pojazdu kat B, jest wymagane prawo jazdy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Fajny pomysł.
> A Xbox chce aby ludzie grali na One przez Skype? WTF? To jak strzelać do bandytów z dilda.

Sains Row 3 ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinienes to rozumiec raczej jako: ''By moc stworzyc gre na PS4 wymagane jest zaimplementowanie Remote Play''. Ale juz od Ciebie bedzie zalezec czy chcesz z tej funkcji korzystac czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 15:32, cHICEK napisał:

Teraz kiedy PS4 zdaje się być super przyjazne dla twórców to Sony wymyśliło jakiś inny
element którym mogło by utrudnić życie twórcom gier i przysporzyć im dodatkowej pracy.

Biorąc pod uwagę, że funkcja jest praktycznie trzonem architektury systemu, to pewnie będzie wystarczyło przygotować przeskalowane UI i schemat sterowania i puścić wyjście wideo na OUT dla remote play - to i tak tylko streaming +/-, który konsola będzie wspierać sprzętowo. Raczej nie widzę dlaczego mieli by to specjalnie utrudniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszło przesyłanie (obrazu) gier z ps3 na vitę, to przynajmniej teraz (jeżeli plotki są prawdą) już tego nie zaniedbają :) Sam tylko jestem ciekaw w jaki sposób będzie można grać w gry z xboxa one bo oni ten surface chcą do zdalnej gry wykorzystać? Na tablecie w grę wyścigową sobie nie wyobrażam grać, a co dopiero w jakąś strzelaninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany kupnem Vity, jednak na tę chwilę nie ma na nią wielu interesujących mnie gier, być może w przyszłości. Pomysł dobry, ciekawe na ile się sprawdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne, już teraz zastanawiam się nad Vitą dwie gry z Raymanem i jeszcze to meksykańskie Guacamelee czy jakoś tak już jest pare świetnych gier więc jak stanieje to chętnie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować