Zaloguj się, aby obserwować  
Kardithron

Spotify - rewolucja w słuchaniu muzyki?

81 postów w tym temacie

Dnia 12.08.2013 o 17:00, Muradin_07 napisał:

To znaczy wiesz - płatnego i tak miałem zamiar kiedyś wykupić (...)


Ja tam opłacałem Spotify od kilku miesięcy i absolutnie nie żałuje. Raz, że miałem dostęp do muzyki którą znam i lubię, dwa - poznałem dużo zespołów, których - gdyby nie Spotify - nie miałbym szansy poznać.
W bazie czasem czegoś brakuje, ale ogólnie byłem pozytywnie zaskoczony tym, jak wiele ma do zaoferowania. I gdyby nie to "znikanie" to byłbym wciąż wierny Szwedom. Tymczasem z informacji jakie można znaleźć w sieci wynika, że wielkością bazy przegonił ich Deezer, który rozwija się dynamiczniej i oferuje - przynajmniej z tego co dane mi było porównać - lepszą jakość dźwięku (przy 10 PLN/miesięcznie).
W moim odczuciu tego typu usługi to świetna sprawa i warto je wspierać. Może dzięki temu nasz rynek zauważą również ci wielcy od materiałów wideo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Nawet ten system 10h miesięcznie też rozumiem z prostego powodu - wtedy Spotify jest dobrym sposobem na przesłuchanie albumu przed kupnem zamiast pójść do pełnego ludzi Empiku, gdzie często jedno stanowisko ze słuchawkami działa i na dodatek jest obstawione przez... no... Tak czy inaczej zawsze to coś dobrego. Jednak to nie zmienia faktu, że np. jak chciałem posłuchać Pendulum to znalazłem tam tylko jeden album i jeden album live, co trochę mnie rozczarowało. Dlatego zapewne spróbuję i popracować z Deezerem. Tym bardziej, że zauważyłem, iż wiele osób z niego korzysta z moich znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 17:16, aope napisał:

>


Jak wygląda darmowe konto na tym Deezerze? Podobnie do spotify jakoś? I czy zamula neta? Przy spotify włączonym ping w grach co chwila skacze do kilkuset =/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 17:19, Muradin_07 napisał:

Jednak to nie zmienia faktu, że
np. jak chciałem posłuchać Pendulum to znalazłem tam tylko jeden album i jeden album
live, co trochę mnie rozczarowało.


Specjalnie dla Ciebie załącznik :] Nie wiem czy o to chodziło, ale daje jakiś pogląd :]

Ecko09 - szczerze to nie mam pojęcia. Ale według http://www.deezer.com/pl/offers to 6 miesięcy bez ograniczeń za free, później z ograniczeniem do 2 godzin/miesiąc. No i gorsza jakość dźwięku + brak bajerów (m.in. konsola do miksowania). Ale jak to działa to nie wiem, nie sprawdzałem wersji free.

20130812172346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 17:22, Ecko09 napisał:

> >

Jak wygląda darmowe konto na tym Deezerze? Podobnie do spotify jakoś? I czy zamula neta?
Przy spotify włączonym ping w grach co chwila skacze do kilkuset =/


Słucham na Spotify muzyki i gram w LoLa i ping mam normalny rzędu 40-50 bez żadnych skoków. Net 10 Mb/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj... to to jest z Deezera czy to jest Spotify? Bo jeżeli to jest Spotify to tak - są ale tylko single, live i album In Silico. Ale nie ma reszty - Immersion i Hold Your Colour ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2013 o 17:48, Muradin_07 napisał:

Poczekaj... to to jest z Deezera czy to jest Spotify? Bo jeżeli to jest Spotify to tak
- są ale tylko single, live i album In Silico. Ale nie ma reszty - Immersion i Hold Your
Colour ;)


Deezer. Hold your color oczywiście jest, Immersion - nie widze :]
http://www.deezer.com/pl/artist/281

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że zawiodłem się na tak długo chwalonej przeze mnie usłudze jaką jest Spotify. Włączam dzisiaj program, chcę posłuchać muzyki, ale okazuje się, że przekroczyłem miesięczny limit 10 godzin. Ja się pytam jakim cudem? Wczoraj przyszedł mail ze zmianą warunków korzystania i od razu zostało to wcielone w życie. Logiczne jest to, że nowe zasady funkcjonują od początku tygodnia, więc każdy powinien mieć do wykorzystania ten tygodniowy limit, który wynosi 2.5 godziny. Teraz okazuje się, że mój miesięczny limit w magiczny sposób wyparował, co jest dziwne, bo od początku miesiąca nie słuchałem zbyt dużo muzyki i nie ma możliwości, żebym nawet przekroczył ten tygodniowy limit. Nie bardzo to rozumiem, ale teraz muszę czekać cały tydzień na jedyne 2.5 h słuchania muzyki. Coś tu ewidentnie nie zadziałało, bo czemu każdy zaczyna z pustym kontem. Mam nadzieję, że ten tygodniowy limit nie będzie większą przeszkodą, bo póki co jestem bardzo obrażony na Spotify. Nie tak to miało wyglądać, gdy przedstawiali to pół roku temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko wykupić Ci konto premium, które kosztuje 10 zł na miesiąc? Spotify nie jest instytucją charytatywną, musi zarabiać. A jeżeli wydawanie 30 groszy dziennie przez miesiąc to dla Ciebie zbyt dużo, to po założeniu nowego konta możesz słuchać muzyki bez limitów przez 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chodzi o sprawy finansowe. Nadal mogę aktywować darmowe konto premium, ale tego nie zrobię z różnych powodów. Nie wiem czy niedokładnie przeczytałeś to co napisałem wyżej, czy tylko szukasz "taniej sensacji", ale chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że mam już wykorzystany miesięczny limit, tylko że to nie ja go wykorzystałem. Z dnia na dzień zabrano mi słuchania muzyki, chociaż według regulaminu przysługuje mi co tydzień 2.5 h tygodniowo i łącznie 10 h miesięcznie. A ten limit jest już wykorzystany! Po za tym Spotify zarabiało na reklamach i to dosyć częstych. Twoje wzburzenie jest typowo polaczkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:08, Kraju napisał:

Z dnia na
dzień zabrano mi słuchania muzyki, chociaż według regulaminu przysługuje mi co tydzień
2.5 h tygodniowo i łącznie 10 h miesięcznie. A ten limit jest już wykorzystany!

Jeśli czujesz się oszukany, to pisz do suportu Spotify, a nie wylewasz żale na forum, jak małe dziecko :P

Dnia 13.08.2013 o 17:08, Kraju napisał:

Po za tym Spotify zarabiało na reklamach i to dosyć częstych.

Większość reklam było typu "kup premium", które nie generują bezpośredniego dochodu, a infrastrukturę trzeba utrzymać. Zresztą tu już nawet nie chodzi o kasę dla samego Spotify, ale też dla artystów - im mniej osób płaci, tym mniej oni dostają kasy, więc mogą olać serwis w imię górnolotnego focha. A tracą na tym wtedy wszyscy, z użytkownikami na czele. To była tylko kwestia czasu, aż kurek z darmową muzyką zostanie przykręcony, dziwię się, że tak późno się to stało - konkurencja ma już to dawno temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:26, rob006 napisał:

> Z dnia na
> dzień zabrano mi słuchania muzyki, chociaż według regulaminu przysługuje mi co tydzień
> 2.5 h tygodniowo i łącznie 10 h miesięcznie. A ten limit jest już wykorzystany!
Jeśli czujesz się oszukany, to pisz do suportu Spotify, a nie wylewasz żale na forum,
jak małe dziecko :P


Czuje się oszukany, ale aż tak mi nie zależy, żeby zawracać głowę supportowi Spotify. Piszę tu o tym, bo stworzyła się dyskusja po wprowadzeniu nowego regulaminu, więc dodałem swoje pięć groszy. Nie wiem po co nadal "kręcona jest afera" z mojego posta.

Dnia 13.08.2013 o 17:26, rob006 napisał:

> Po za tym Spotify zarabiało na reklamach i to dosyć częstych.
Większość reklam było typu "kup premium", które nie generują bezpośredniego dochodu,
a infrastrukturę trzeba utrzymać. Zresztą tu już nawet nie chodzi o kasę dla samego Spotify,
ale też dla artystów - im mniej osób płaci, tym mniej oni dostają kasy, więc mogą olać
serwis w imię górnolotnego focha. A tracą na tym wtedy wszyscy, z użytkownikami na czele.
To była tylko kwestia czasu, aż kurek z darmową muzyką zostanie przykręcony, dziwię się,
że tak późno się to stało - konkurencja ma już to dawno temu.


Było wiele reklam sklepów odzieżowych i różnych imprez. Co prawda nie było to wiele, ale ze Sporify korzysta codziennie kilka milionów ludzi na całym świecie i nie wierzę, że to nie był dla nich spory zysk. Tym bardziej, że w innych państwach tych reklam komercyjnych mogło być więcej. A co do wprowadzenia limitów, to od początku była mowa o darmowym pół roku, a później zostaną wprowadzone zasady jak z innych tego typu usług. Wszystko było już wiadome wraz ze startem usługi w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:32, Kraju napisał:

Czuje się oszukany, ale aż tak mi nie zależy, żeby zawracać głowę supportowi Spotify.
Piszę tu o tym, bo stworzyła się dyskusja po wprowadzeniu nowego regulaminu, więc dodałem
swoje pięć groszy. Nie wiem po co nadal "kręcona jest afera" z mojego posta.

Bo zachowujesz się jak małe dziecko - to prowokuje do "afer" ;]

Dnia 13.08.2013 o 17:32, Kraju napisał:

Było wiele reklam sklepów odzieżowych i różnych imprez. Co prawda nie było to wiele,
ale ze Sporify korzysta codziennie kilka milionów ludzi na całym świecie i nie wierzę,
że to nie był dla nich spory zysk.

A nie sądzisz, że utrzymanie usługi, z której korzysta kilka milionów ludzi na całym świecie to też jest spory koszt? Przecież już od dawna mówi się, że Spotify generuje głównie straty...

Dnia 13.08.2013 o 17:32, Kraju napisał:

A co do wprowadzenia limitów, to od początku była mowa o darmowym pół
roku, a później zostaną wprowadzone zasady jak z innych tego typu usług. Wszystko było
już wiadome wraz ze startem usługi w lutym.

To tym bardziej nie wiem o co ten bulwers - może jesteś rozliczany miesięcznie i w tym miesiącu przesłuchałeś już 10 godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:40, rob006 napisał:

Bo zachowujesz się jak małe dziecko - to prowokuje do "afer" ;]


To już nie można napisać własnych wrażeń przy "nowym" Spotify? Trochę się pożaliłem, ale nie moje rozgoryczenie było głównym tematem posta. Trzeba czytać dokładniej, a nie opierać się tylko na części.

Dnia 13.08.2013 o 17:40, rob006 napisał:

A nie sądzisz, że utrzymanie usługi, z której korzysta kilka milionów ludzi na całym
świecie to też jest spory koszt? Przecież już od dawna mówi się, że Spotify generuje
głównie straty...


Ameryki to żeś nie odkrył. Tylko, że ja zupełnie nie o tym. Reklamy swoje generują, ale nie tyle żeby utrzymanie było możliwe. Stąd też te abonamenty. To jak z grami P2W.

Dnia 13.08.2013 o 17:40, rob006 napisał:

> A co do wprowadzenia limitów, to od początku była mowa o darmowym pół
> roku, a później zostaną wprowadzone zasady jak z innych tego typu usług. Wszystko
było
> już wiadome wraz ze startem usługi w lutym.
To tym bardziej nie wiem o co ten bulwers - może jesteś rozliczany miesięcznie i w tym
miesiącu przesłuchałeś już 10 godzin?


Znowu nie czytasz dokładnie. Zapoznaj się dokładnie z treścią mojego pierwszego posta, bo zupełnie nie wiesz co ja tam napisałeś. Najważniejsze, że się wyżaliłem i jestem dzieciakiem. Serio?! Myślałem, że jednak istnieje jeszcze jakaś merytoryczna dyskusja na tym forum, a nie tylko czepianie się byle czego i szukanie afer na siłę, bo ktoś miał czelność napisać coś negatywnego i coś skrytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zakładałem swoje konto (niecałe 2 miechy temu), to specjalnie przeczytałem regulamin i już wtedy było tam napisane o limicie 10h słuchania/miesiąc, więc o co chodzi. Ja żadnych zmian nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2013 o 17:56, Kraju napisał:

Myślałem, że jednak istnieje jeszcze jakaś merytoryczna dyskusja na tym forum,


Wybacz, mój błąd. Nie widziałem jak merytorycznie podejść do postawy "jestem obrażony na Spotify, ale nie napiszę im o tym ani słowa". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tak Ci odpiszę, bo ten problem miałeś - akurat wczoraj sobie wpadłem na Spotify w sumie dlatego, że jeden z graczy SC II udostępnił swoją playlistę. I tak naprawdę miałem normalnie możliwość słuchania muzyki. Tak więc coś tam u Ciebie może być nie tak albo też system Ci podsumował to ile słuchałeś muzyki przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już mi się to naprawiło. Tylko, że pasek stanu konta mi zniknął, dlatego nie wiem jak to teraz wszystko traktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować