Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One jednak rajem dla niezależnych twórców?

17 postów w tym temacie

Sony na swój pokaz zaprosiło twórcę niezależnego, MS nie. Tyle w temacie.

I chociaż sam nie wierzę w 100% czyste intencje Japończyków i mam wrażenie, że ten raj obiecany się skończy jak tylko PS4 stanie mocniej na nogi w segmencie AAA (czyli 2-3 lata po premierze), o tyle tam przynajmniej coś robią. MS tylko mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu będzie śmietnik, jak w XBLIG? Oby nie. Mam nadzieję, że "raj dla niezależnych twórców" nie oznacza, że każdy 15-latek będzie mógł napisać grę i sprzedawać, a tak na XBLIG było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sony na swój pokaz zaprosiło twórcę niezależnego, MS nie. Tyle w temacie.
>
> I chociaż sam nie wierzę w 100% czyste intencje Japończyków i mam wrażenie, że ten raj
> obiecany się skończy jak tylko PS4 stanie mocniej na nogi w segmencie AAA (czyli 2-3
> lata po premierze), o tyle tam przynajmniej coś robią. MS tylko mówi.

Zaprosili niezależnego któremu zapłacili.

>15-latek będzie mógł napisać grę i sprzedawać, a tak na XBLIG było.

Przypominam ze lat przybywa nie ubywa, kiedyś ci 15 latkowie będą robić gry profesjonalnie wiec każde doświadczenie się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale dezinformacja jest iście komiczna. Od samej konferencji praktycznie z wywiadu na wywiad podawane są sprzeczne informacje, często przez tę samą osobę. MS na pewno na takiej sytuacji nie zyska, szczególnie wśród pasjonatów, Sony wprost przeciwnie. A wystarczyło powiedzieć "bez komentarza, więcej informacji przed/podczas/po E3".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 18:15, v1d4r napisał:

Przypominam ze lat przybywa nie ubywa, kiedyś ci 15 latkowie będą robić gry profesjonalnie
wiec każde doświadczenie się liczy.

Problem w tym, że zrobienie "aplikacji do masażu" to żadne doświadczenie, a takich "gier" było tam od groma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 18:29, Dared00 napisał:

> Przypominam ze lat przybywa nie ubywa, kiedyś ci 15 latkowie będą robić gry profesjonalnie

> wiec każde doświadczenie się liczy.
Problem w tym, że zrobienie "aplikacji do masażu" to żadne doświadczenie, a takich "gier"
było tam od groma.


Powiedz to do twórców CoD czy fifa.
Zawsze jest to doświadczenie... po prostu nie maja składów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 18:35, v1d4r napisał:

Powiedz to do twórców CoD czy fifa.

...co.

Nie mam pojęcia, jaki związek ma jedno z drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 18:36, Dared00 napisał:

> Powiedz to do twórców CoD czy fifa.
...co.

Nie mam pojęcia, jaki związek ma jedno z drugim.


że tez co roku robią to samo(niekiedy częściej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co jak co, ale dezinformacja jest iście komiczna. Od samej konferencji praktycznie z
> wywiadu na wywiad podawane są sprzeczne informacje, często przez tę samą osobę. MS na
> pewno na takiej sytuacji nie zyska, szczególnie wśród pasjonatów, Sony wprost przeciwnie.
> A wystarczyło powiedzieć "bez komentarza, więcej informacji przed/podczas/po E3".
to juz raczej twoj problem,sam bardzo lubie gram.pl i czytam codziennie ale ufac wszystko w co tu stoi jest troche naiwne zwłaszcza ze większość informacje o obu konsolach to tylko glupie plotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2013 o 20:49, CepNaPysk napisał:

to juz raczej twoj problem,sam bardzo lubie gram.pl i czytam codziennie ale ufac wszystko
w co tu stoi jest troche naiwne zwłaszcza ze większość informacje o obu konsolach to
tylko glupie plotki

Gram nic do tego nie ma - a to nie plotki, tylko fakt. Jedyny gość, który mówił po prezentacji XO z jakimkolwiek "autorytatywnym" tonem (zapomniałem nazwiska) dosłownie potrafił przeczyć sam sobie na przestrzeni dwóch różnych wywiadów tego samego dnia. Nie mówiąc o tym, że to w czym sam sobie nie zaprzeczał, zaprzeczyły mu później oficjalne kanały supportowe MS i inni przedstawiciele prasowi. To wszystko wygląda tak, jakby Microsoft sam nie wiedział co chce zrobić i testował co wywoła najmniejsze wzbudzenie, równocześnie chcąc się z tym całym bajzlem zmieścić przed E3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobili konferencję. Super. Teraz na przemian, zaprzeczają, komentują, dementują, potwierdzają - wszystko chyba po to, żeby klient nie wiedział w co się pakuje. Niech rozwiążą to między sobą i opublikują jakiś proste FAQ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień powiedzą że jednak ten news był nie do końca dobrze zrozumiany, i że chcieliby ale jednak nie mogą... i za dwa tygodnie oczywiście zaprzeczenie! :D

Ah widzę że MS widzi że spieprzyło i próbuje się ratować jak tylko może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ile można pisać o XBOXie dziennie, dajcie już spokój pls...
Nie czytaj, nie będą pisać. Proste? Ja akurat chce news-y o X One, bo zamierzam na niego te dwie paki wywalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować