Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Resident Evil (temat ogólny całej serii)

190 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2006 o 17:10, des1og napisał:

Gdzie tak słyszałeś? Ja nic o tym nie wiem.


jest juz nawet zwiastun lub raczej teaser:) tytul jest szykowany na ps3 i xbox360.
nalezy pamietac ze inny tytul Resident Evil to Biohazard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol kupiłem gierkę, zainstalowałem, uruchomiłem (oczywiście bez żadnego looknięcia do instrukcji, bo po co?), pierwsza myśl - jak się strzela?! Łup, zabili mnie. :D Trzeba będzie jednak chociaż pobieżnie zapoznać się z dołączoną do gry instrukcją, bo już na pierwszy rzut oka widać, że sterowanie jest odmienne od tego, do czego przyzwyczailiśmy się na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 17:10, des1og napisał:

> Słyszałem ze piątke juz robią to prawda??

Gdzie tak słyszałeś? Ja nic o tym nie wiem.



Kolega konsolowiec mi tak powiedział ale niewiem czy mówił prawde:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2006 o 23:20, Arxel napisał:

Lol kupiłem gierkę, zainstalowałem, uruchomiłem (oczywiście bez żadnego looknięcia do instrukcji,
bo po co?), pierwsza myśl - jak się strzela?! Łup, zabili mnie. :D Trzeba będzie jednak chociaż
pobieżnie zapoznać się z dołączoną do gry instrukcją, bo już na pierwszy rzut oka widać, że
sterowanie jest odmienne od tego, do czego przyzwyczailiśmy się na PC.



Żeby strzelić, musisz przytrzymać klawisz "x" i wcisnąć spację, natomiast jeśli chcesz biec, w czasie poruszania postacią musisz trzymać wciśnięty klawisz "v". Menu z ekranem postaci włącza się klawiszem "z".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POwiedzcie gdzie jest ta jakas bateria potzrebna do uruchomienia windy albo co tam dalej trzeba zrobic po spotkaniu z tym Carlosem bo chodze i chodze i nic nei moge znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2006 o 13:09, Bishop1 napisał:

POwiedzcie gdzie jest ta jakas bateria potzrebna do uruchomienia windy albo co tam dalej trzeba
zrobic po spotkaniu z tym Carlosem bo chodze i chodze i nic nei moge znaleźć.

o ile dobrze pamietam bateria jest w pomniku zaraz za brama (ktora trzeba bylo otworzyc wkladajac gem-y do mechanizmu). tam po prawej sa drzwi z ktorych w drodze powrotnej z tramwaju powinni wyskoczyc zombie.
oczywiscie najpierw trzeba wziac to cos z reki pomnika (dziwna odmiana :P) wlozyc w odpowiednie miejsce, wyjac inna rzecz (takie miejsce z woda) i wrocic pod pomnik wkladajac mu zabrana rzecz w reke.
porada troche enigmatyczna ale po prostu nie pamietam nazw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 10:28, Bishop1 napisał:

Mogłby mi ktos napisac jakie Residenty są na PC i czy jest moze Resident Evil na komorke??


na komorke nie slyszalem ale kto wie... w koncu byl nawet na GameBoy-a ;)
za to jezeli chodzi o PC:
Resident Evil
Resident Evil 2
Resident Evil 3 : Nemesis
Resident Evil 4 (jak tylko w koncu wyda go cenega)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2006 o 15:18, scooby01 napisał:

> Mogłby mi ktos napisac jakie Residenty są na PC i czy jest moze Resident Evil na komorke??


na komorke nie slyszalem ale kto wie... w koncu byl nawet na GameBoy-a ;)
za to jezeli chodzi o PC:
Resident Evil
Resident Evil 2
Resident Evil 3 : Nemesis
Resident Evil 4 (jak tylko w koncu wyda go cenega)


Jeszcze był (ale nie pamiętam czy na PC) Resident Evil Zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 10:03, Robek 009 napisał:

Jeszcze był (ale nie pamiętam czy na PC) Resident Evil Zero


pojawil sie na GameCube :) gdybym mial wypisac wszystkie czesci to leci to tak:

RE Zero
RE
RE Remake (przy czym jest to odswiezona jedynka)
RE 2
RE 3 Nemesis
RE 4
RE Code: Veronica
RE Outbreak
RE Outbreak File #2
RE Survivor
RE Survivor 2
RE Dead Aim
RE Gaiden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w "trójkę" z CDA. Mówiąc szczerze to niezbyt mi się ta gra podobała. To ma być survival horror? Przecież wcale nie jest straszny. Nawet jako gra akcji RE 3 nie daje mi satysfakcji . Tragiczne sterowanie i walki też jakieś... dziwne. Czekam, aż dadzą Silent Hilla 2(chociaż nieprędko się to zdarzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 13:59, ShadowG napisał:

Grałem w "trójkę" z CDA. Mówiąc szczerze to niezbyt mi się ta gra podobała. To ma być survival
horror? Przecież wcale nie jest straszny. Nawet jako gra akcji RE 3 nie daje mi satysfakcji
. Tragiczne sterowanie i walki też jakieś... dziwne. Czekam, aż dadzą Silent Hilla 2(chociaż
nieprędko się to zdarzy).

Jeżeli grafika nie na czasie,to jak ma straszyć? :) mam się bać pikseli brzydkich? :)
Gra nie jest zła. Powiedziałbym że fajna,ale wkurza to że tnie mozna w dowolnej chwili wyrzucać przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o grafikę. Ale nie przerażają mnie zombiaki wyskakujące z ciemnych kątów. Mogliby dać nawet Cry Engine, takie sztuczki nigdy nie będą mnie straszyć. Jedyna gra, przy której się naprawdę bałem to... Thief: The Dark Project( te Haunty, brrr).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2006 o 14:04, ShadowG napisał:

Nie chodzi mi o grafikę. Ale nie przerażają mnie zombiaki wyskakujące z ciemnych kątów. Mogliby
dać nawet Cry Engine, takie sztuczki nigdy nie będą mnie straszyć. Jedyna gra, przy której
się naprawdę bałem to... Thief: The Dark Project( te Haunty, brrr).

Teraz może i ciebie nie straszy,ale Resident był przed silent hill. W swoich czasach to on królował. Teraz faktycznie może juz nie straszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czy kiedyś, ta gra nigdy nie mogłaby mnie przestraszyć. Po prostu brak jej klimatu. Zresztą ja jestem zdania, że czym więcej przeciwników, tym gra jest mniej straszna. Prawdziwy horror powinien budować atmosferę w inny sposób, a nie zombiakami wyskakującymi z szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak uruchomić RE1 pod xp, ale tak żeby chodził z normalną prędkością i nie miał kaszaniących się tekstur?

Mam Athlona 3000+, 512 mb ramu, GF6600 gt. Instaluję Residenta i uruchamiam używając trybu zgodności. Problem w tym, że już ekrany firm są popsute, ich części poprzesuwane. Filmy chodzą bardzo wolno, sama gra bardzo szybko - scenka dialogowa zdąży się skończyć, a w tle jeszcze coś mówią. Postać zapiernicza jak mały samochodzik. Do tego tekstury tła się przesuwają, niektóre mają czarną otoczkę. Po prostu nie da się grać... Pod dosboxem tego raczej nie uruchomię, bo kiedy gra się instaluje, pliki takie jak resident.exe i tak pozostają na płycie - jest wymagana do uruchomienia gry.

Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować