Zaloguj się, aby obserwować  
Robek_009

Resident Evil (temat ogólny całej serii)

190 postów w tym temacie

Dnia 20.08.2006 o 10:03, mike91 napisał:

Ja czekam na RE4 jezeli bedzie taki jak na konsolach to bedzie swietna gierka i oby ubi nie
sknocił konwersji jak w Devil May Cry 3.


Dlaczego według ciebie Ubisoft sknocił konwersję DCM3? Przecież edycja pecetowa nie różni się niczym od wersji konsolowej. Pewnie chodzi ci o to, że w Devila trudno gra się na klawie, ale wystarczy podłączyć do peceta pada i no problem! A jeśli chodzi o RE4, to wystarczy że autorzy konwersji wrzucą pod WASD chodzenie a pod myszkę rozglądanie się i będzię się grało o wiele łatwiej niż na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, bo widze ze przybywa postow a nikt nie reaguje... Ktoś wie jak uruchomić RE1 pod XP, na szybkim komputerze, tak żeby prędkość była normalna i tekstury się nie kaszaniły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie gram w gry typowo konsolowe na klawiaturze lecz przez pare mankamanetów takich jak brak ikonki wyjscia z Gry a głowne klawisze to "J" i "K" zamiast entera i esc (niby nic a robi kłopot) jak i graficznie nie powala mogli cos zmienic a nic nie zrobili.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2006 o 18:11, military napisał:

Ponawiam pytanie, bo widze ze przybywa postow a nikt nie reaguje... Ktoś wie jak uruchomić
RE1 pod XP, na szybkim komputerze, tak żeby prędkość była normalna i tekstury się nie kaszaniły?


Spróbuj zainstalować jakiś spowalniacz systemu, który spowolni trochę komputer i być może wtedy gra nie będzie tak szybko chodziła. Co do tekstur to w RE3 pomagało zmniejszenie rozdzielczości, ale nie wiem czy to rozwiąże problem w przypadku pierwszej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2006 o 20:57, des1og napisał:

Spróbuj zainstalować jakiś spowalniacz systemu, który spowolni trochę komputer i być może wtedy
gra nie będzie tak szybko chodziła. Co do tekstur to w RE3 pomagało zmniejszenie rozdzielczości,
ale nie wiem czy to rozwiąże problem w przypadku pierwszej części.


Niestety nie rozwiązało. Chyba będę musiał odpuścić sobie grę w RE1. To trochę chore, że kiedy powstaje sprzęt nowej generacji, olewa się zupełnie starsze gry i właściwie nie ma sposobu, żeby w nie pograć. Dużo czasu zajęło stworzenie Dos-boxa, ciekawe ile zajmie Win95-box...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was gra (lub grał) w RE4? Ja ostatnio dorwałem tę gierkę w wersji na PS2 i jestem na początku drugiego aktu. Ta gra jest świetna, o wiele fajniejsza niż RE3, a rozwalanie zombiaków sprawia naprawdę nieziemską frajdę. A wy co sądzicie o residencie numer 4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ta gra jest świetna, o wiele fajniejsza niż RE3, a rozwalanie zombiaków

Dnia 02.09.2006 o 14:54, des1og napisał:

sprawia naprawdę nieziemską frajdę. A wy co sądzicie o residencie numer 4?

Tam przecież nie ma zombiaków,tylko są opętani ludzie:)
Ja poczekam aż wyjdzie na PC (Chyba w CDA pisano że wyjdzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak uzbieram to moze sobie kupie RE4, a graliście w Resident Evil Outbreak??? Była fajna, ale nie umiałem przejsc szpitala, jak z resztą moi koledzy:)
Resident to moja ulubiona gra o takim klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 15:53, Avalon67 napisał:

Ja tam jak uzbieram to moze sobie kupie RE4, a graliście w Resident Evil Outbreak??? Była fajna,
ale nie umiałem przejsc szpitala, jak z resztą moi koledzy:)
Resident to moja ulubiona gra o takim klimacie.


A mógłbyś napisać nieco więcej na temat RE Outbreak? Słyszałem bardzo mało na temat tej gry i nie wiem czy warto w nią zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2006 o 16:05, des1og napisał:

A mógłbyś napisać nieco więcej na temat RE Outbreak? Słyszałem bardzo mało na temat tej gry
i nie wiem czy warto w nią zagrać.


Wiesz co jest to graspoko, ale ja grałem w nią z pięć sześć godzin. Nie martw się ale co nieco ci wyjasnie. No to tak postaci do wyboru było z osiem(nie pamiętam dokładnie bo było to dawno), i kazda ma inne reczy na początku, niektóre postacie mają specjalne możliwości(lekarz). W tej grze trzeba kombinować, łączyć różne rzeczy by wyszło coś przydatnego. Momentami jest bardzo trudno, a nawet irytująco,poza tym trzeba czytac teakie tekściki po angielsku:) Grafika jest spoks(najlepiej poszukaj screenów). Więcej ci nie powiem bo nie pamiętam. Jeśli lubisz takie gry to mozesz kupic, mi sie podobała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2006 o 18:23, Avalon67 napisał:


> A mógłbyś napisać nieco więcej na temat RE Outbreak? Słyszałem bardzo mało na temat tej
gry
> i nie wiem czy warto w nią zagrać.

Wiesz co jest to graspoko, ale ja grałem w nią z pięć sześć godzin. Nie martw się ale co nieco
ci wyjasnie. No to tak postaci do wyboru było z osiem(nie pamiętam dokładnie bo było to dawno),
i kazda ma inne reczy na początku, niektóre postacie mają specjalne możliwości(lekarz). W tej
grze trzeba kombinować, łączyć różne rzeczy by wyszło coś przydatnego. Momentami jest bardzo
trudno, a nawet irytująco,poza tym trzeba czytac teakie tekściki po angielsku:) Grafika jest
spoks(najlepiej poszukaj screenów). Więcej ci nie powiem bo nie pamiętam. Jeśli lubisz takie
gry to mozesz kupic, mi sie podobała.


A mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tej gry. W RE Outbreak więcej jest strzelania czy kombinowania i rozwiązywania zagadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2006 o 12:07, des1og napisał:


A mam jeszcze jedno pytanko odnośnie tej gry. W RE Outbreak więcej jest strzelania czy kombinowania
i rozwiązywania zagadek?


Hmmm, kombinowania jest więcej(dla mnie), ale tez trzeba strzelac, bo inaczej giniesz i nic nie wykombinujesz :) Kombinowac mozna zawsze np. robiąc koktajle mołotowa. Ale równiez trzeba duzo biegac i szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.09.2006 o 12:13, Avalon67 napisał:

Hmmm, kombinowania jest więcej(dla mnie), ale tez trzeba strzelac, bo inaczej giniesz i nic
nie wykombinujesz :) Kombinowac mozna zawsze np. robiąc koktajle mołotowa. Ale równiez trzeba
duzo biegac i szukac.


A w porównaniu do np. RE3 zagadki są dużo trudniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lekko się zdziwiłem, że na Gram.pl pojawił się taki wątek (w sumie konsolowców tutaj mało).

Sam jestem wielkim fanem tej serii, jak dla mnie jednej z najlepszych w historii gier.

Jeżeli ktoś chce zagrać w najlepsze części to musi mieć Gacka. Na GC wyszły REmake, RE 0, RE2, RE3, RE CV, RE 4.

REmake, RE 0 i RE 4 (wersja GC) to najlepsze części w historii serii. Polecam kupienie tej konsolki, w tej chwili można ją kupić nawet za 200 zł a przyjemność z gry jest niesamowita (PC to same problemy, zero fun`u).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 16:31, Arxel napisał:

A jak oceniacie oba filmy? Katastrofy nie ma, a i klimat giery całkiem nieźle odzwierciedlają.

Ja oglądałem tylko jedynkę i bardzo mi się podobała, ma bardzo fajny klimat i dobre wykonanie, a moja ulubiona scena to ta z laserkami i główką zjeżdżającą po szyi:)

P.S. dwójki nie widziałem, a czytane przeze mnie recenzje są mieszane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również widziałem tylko pierwszą część filmu Resident Evil (leciał niedawno w TVP1). Ogólnie całkiem niezły film, tylko efekty specjalne wypadły trochę sztucznie (już na pierwszy rzut oka widać było, że zombiaki i wszystkie inne potworki były robione komputerowo i wyglądały trochę plastikowo, co troszeczkę psuło klimat filmu). Całkiem przyjemnie oglądało mi się tego Residenta, ale zdecydowanie bardziej wolę grać w RE niż go oglądać. Według mnie fabuła i klimat filmu nie mogą dorównać fabule którejkolwiek części gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dwójka to raczej czysta akcja.
nie ma już tego klimatu jedynki ale można obejrzeć, to po prostu całkiem niezły film akcji ale rewelacji nie radzę oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2006 o 19:56, scooby01 napisał:

dwójka to raczej czysta akcja.
nie ma już tego klimatu jedynki ale można obejrzeć, to po prostu całkiem niezły film akcji
ale rewelacji nie radzę oczekiwać.


Mi to odpowiada, ale to zależy co kto lubi. Na korzyść dwójki zaś z pewnością przemawiają postaci Jill Valentine, Olivery i Nemezisa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować