Zaloguj się, aby obserwować  
Janek_Izdebski

UPlay - odpowiednik usługi Steam od Ubisoftu

96 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2013 o 21:54, Evertsen_Dante napisał:

Czy po ostatniej aktualizacji Uplay wykrzacza Wam gry ("program przestał działać")? Bo
nie wiem czy to wina kolejnej łatki do Hirołsów czy tej aktualizacji.


Gram w Assasin`s Creed III oraz Far Cry 3 i nie mam problemu z wykrzaczaniem się UPlaya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2013 o 00:18, luzac napisał:

Mam H6:SoD załatane do najnowszej wersji, Uplay też. I wszystko chodzi jak złoto.


Też mam taką wersję. Próbowałem reinstalować grę, ściągałem patche itp. nic nie pomaga. Skoro już piszę to może ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam odpowiednik. Od początku instalował się jako "Ubisoft Game Launcer" i wciąż z najnowszą wersją w takim katalogu się instaluje. Ta nazwa idealne obrazuje czym to tak naprawdę jest. Bardzo zaawansowany, jak na tę chwilę "launcher" gier od Ubisoftu. Nie próbuje być konkurencją i tak zwanym "odpowiednikiem" Steama, jak Origin. Jest po prostu"otwieraczem" gierek z dodanymi różnymi fajnymi funkcjami.
Działa równolegle ze Steamem, a nie zamiast niego, dla wielu gier zastępuje Steama, ale to nie reguła. W każdym razie, odpowiednikiem Steama by tego nie nazwał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 20:29, Ring5 napisał:

Nie sądzę, by UPlay zagroził kiedykolwiek Steamowi, ale ma potencjał. Szkoda, że nikt
nie robi nic, by z niego skorzystać :(

Myślę, że nikt nie ma ambicji "walczyć" ze Steamem za pomocą Uplaya. LOL

Jak już w poscie wyżej napisałem, to tylko "Ubisoft Game Lancher" (przynajmniej według katalogów na moim dysku, dla jasności dodam, że nie mam w zwyczaju zmieniać im nazwy podczas instalacji) i nic więcej. To że posiada parę "fajnych" funkcji a w niektórych grach nawet pokazuje osiągnięcia (nie te za punkty) o niczym nie świadczy. Dla mnie, i najwyraźniej dla twórców też, to całkiem fajny katalog gier jakie kupiłem w UbiShopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie czy to próba phisingu? Ktoś dostał podobnego maila? Maila dostałem na skrzynkę, nie został uznany za spam. Dajcie znać, jakby co. Z góry serdecznie dziękuję. :)

20130702191555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 19:16, Janek_Izdebski napisał:

Jak myślicie czy to próba phisingu? Ktoś dostał podobnego maila? Maila dostałem na skrzynkę,
nie został uznany za spam. Dajcie znać, jakby co. Z góry serdecznie dziękuję. :)

Nope, to oficjalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie dane mogly zostać skradzione. Jednak polecam samemu wejść na stronę uplaya i zmienić hasło, nie poprzez ten link w mailu. Już nie takie przypadki były fałszywych maili i stron do nich prowadzących. Warto wyrobić sobie nawyk nie klikania w każdy link w wiadomości. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 19:27, Kraju napisał:

Oficjalnie dane mogly zostać skradzione. Jednak polecam samemu wejść na stronę uplaya
i zmienić hasło, nie poprzez ten link w mailu. Już nie takie przypadki były fałszywych
maili i stron do nich prowadzących. Warto wyrobić sobie nawyk nie klikania w każdy link
w wiadomości. ;)

Link po najechaniu zgadzał się z tym z maila i prowadził do Ubisoftowego https, więc nie ma co się bać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem takiego maila, ale czy powinienem dla bezpieczeństwa zmienić hasło? Właściwie to zmieniałem je dzisiaj po południu, ale zdaje się, że było identyczne, jak stare (miałem pewne kłopoty z zalogowaniem się do Uplaya, później okazało się, że to nie była wina hasła, starego nie pamiętałem, ale możliwe, że zmieniłem hasło na takie samo). Ale nagmatwałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2013 o 19:43, Gumisiek2 napisał:

Nie dostałem takiego maila, ale czy powinienem dla bezpieczeństwa zmienić hasło?

Powinieneś. Nic nie zaszkodzi, a może pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry które mamy na uplay''u same się patchują [ np: podczas uruchamiania jak to było bodajże z pierwszym Asasynem ] czy trzeba je ręcznie patchować? Chodzi mi konkretnie o Far Cry 3 bo mam ją i jak widzę to premierówka bo nie było polskiego dystrybutora ergo to wersja goła a nie spatchowana jak to jest w reedycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2013 o 19:04, Tyler_D napisał:

Gry które mamy na uplay''u same się patchują [ np: podczas uruchamiania jak to było bodajże
z pierwszym Asasynem ] czy trzeba je ręcznie patchować? Chodzi mi konkretnie o Far Cry
3 bo mam ją i jak widzę to premierówka bo nie było polskiego dystrybutora ergo to wersja
goła a nie spatchowana jak to jest w reedycjach.

Gry sprawdzają aktualizacje dopiero w trakcie uruchamiania. Większość się pyta, czy chcesz uaktualnić ale nie wiem, czy można odmówić i zagrać :P
Edit: Ba. Nawet gra ściągnięta w całości przez Uplay wymaga patchowania potem od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować