Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zostawi TV w spokoju na E3; Keighley: tegoroczne targi pełne gier

33 postów w tym temacie

"Teraz wiem, jak czują się dziewczyny, gdy ktoś się o nie bije" - nigdy tak na to nie patrzyłem. :D

Nie sądzę, żebym kupił którąś z konsol, ale jeśli już bym się zdecydował na kupno konsoli, to myślę że byłoby to Playstation 4, ponieważ posiada mocniejsze bebechy, ale czy będzie to widoczne? Myślę, że chyba bardziej mi się opłaci modernizacja/zakup nowego kompa, ponieważ gry są tańsze, jest większy wybór tychże gier, jedyne czego się obawiam to optymalizacji, bo jeśli będą tak zrobione, jak Asassin''s Creed 3 to przesiadam się na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 13:36, KRiSTi23 napisał:

ponieważ gry są tańsze, jest większy wybór tychże gier

Nie zgadzam się, chyba, że masz na myśli gry pod siebie jak np: rtsy, albo mówimy o grach indie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównaj cenę standardowego konsolowego wydania premierowego w zestawieniu z grami na PC. Widzisz różnicę?
Pomijając już to, że w cenę każdej konsolowej gry wliczony jest haracz dla Sony czy Microsoftu ;)

Można jeszcze wspomnieć o wyprzedażach, czy wydaniach zbiorczych w zabójczych cenach. Dobrym przykładem jest TWD za ~ 5$. Ze świecą szukać podobnych zabiegów na konsolach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie, w okolicach premiery, za edycje limitowane płacę zazwyczaj o ~30-40 zł więcej niż PC-towcy. Wybacz, ale nie jest to dla mnie szczególnie wysoka dopłata.
Co do normalnych gier za 15-20 zł - wyprzedaży jest mnóstwo, choć jeśli chodzi o te spektakularne, to niestety nie wiedzieć czemu nie ma ich na Xbox Live. Sony nieźle się stara ze swoim PSN, podobnie jak mniejsze sklepy z grami w całej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 13:47, Pitej napisał:

Nie zgadzam się, chyba, że masz na myśli gry pod siebie jak np: rtsy, albo mówimy o grach
indie.

Kiedyś widziałem porównanie exlusivów pecetowych, na Xboxa i na PS3 - tych na PS3 i Xboxa było po jednej kolumnie (bo były pokazywane w kolumnach), tych pecetowych było kilkanaście kolumn. Oczywiście, część to były mniej znane gierki lub indyki, ale było masę znanych gier, głównie MMO, RTS-ów, strategii, ale też i innych gatunków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ten filmik mnie rozjebał na łopatki ;]
> kokretny

Mam podobne odczucia :)
Tak powinna wyglądać cała prezentacja nowego X1, a nie półtorej godziny bełkotu.
Przynajmniej ludziska by się uśmiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle zacytowałem. Mój komentarz odnosił się do drugiej części tzn. mówiącej o większym wyborze gier.

Natomiast co do samych cen to dyskusji było już wiele (heh, dyskusji, to zbyt ładne słowo). Generalnie jak pisał ww3pl, wcale nie trzeba znacząco dopłacać. Jeśli ktoś chce grać tanio, to możliwości jest wiele. Nie ważne czy PC czy konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie zgadzam się, chyba, że masz na myśli gry pod siebie jak np: rtsy, albo mówimy
> o grach
> > indie.
> >
> Kiedyś widziałem porównanie exlusivów pecetowych, na Xboxa i na PS3 - tych na PS3 i Xboxa
> było po jednej kolumnie (bo były pokazywane w kolumnach), tych pecetowych było kilkanaście
> kolumn. Oczywiście, część to były mniej znane gierki lub indyki, ale było masę znanych
> gier, głównie MMO, RTS-ów, strategii, ale też i innych gatunków :)
Wszystkich gier nikt nie kupi, więc nie ma się co podniecać chodzi o jakość. Większość MMO to dno i metr mółu, tak samo RTS-y, takie nastały czasy. Po klimatycznego FPS też na konsole, bo wszystko co na PC to i na konsolach + takie cuda jak GoW, Halo, Killzone i inne. Action? Jest coś lepszego od Uncharted? Racing? GT6/Forza5, nic na PC się nie zbliży do tego poziomu. Na konsolach jest jakość. Na PC poziom to może mają gry Blizzarda zresztą Diablo 3 akurat też wylądowało na konsolach, a poza tym to są multiplatformy, których porównanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 15:04, pawbuk napisał:

Kiedyś widziałem porównanie exlusivów pecetowych, na Xboxa i na PS3 - tych na PS3 i Xboxa
było po jednej kolumnie (bo były pokazywane w kolumnach), tych pecetowych było kilkanaście
kolumn.

I tak wszystko zależy od tego, kto co lubi. Ja niby jako stacjonarną platformę mam PC, ale jak się zastanowiłem nad najfajniejszymi grami, w jakie grałem w ciągu ostatnich 2-3 lat, to w zasadzie każda okazała się być portem z konsol. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się spierał - zdarzają się na pecetach gry słabsze, gry lepsze, ale na pewno nie wszystkie są gorszej jakości niż exclusivy konsolowe. Po prostu w takiej ilości gier znajdą się i gnioty, i prawdziwe perełki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 14:40, ww3pl napisał:

Wybacz, ale nie jest to dla mnie szczególnie wysoka dopłata.


Wybaczam. Generalnie, niektórzy mogą lepiej zagospodarować te dodatkowe 30-40 zł, szczególnie na PC gdzie za tą kwotę można dorwać całkiem niezłą grę, w formie klucza bądź nie. Być może w końcu doczekamy się sensownych wyprzedaży na PS / X''a kto wie.

Ciekawe jak zostaną wycenione gry na nowe konsole, Sony już oczarowało rynek wydaniami premierowymi Last of Us czy Beyond - szczególnie w naszym kraju, za granicą jak na ironię jest taniej. Szczególnie, że w przypadku kupna tych dwóch gier, plus jakieś dodatkowej otrzymujemy de facto cenę samej konsoli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2013 o 16:30, Shinigami napisał:

Wybaczam. Generalnie, niektórzy mogą lepiej zagospodarować te dodatkowe 30-40 zł, szczególnie
na PC gdzie za tą kwotę można dorwać całkiem niezłą grę, w formie klucza bądź nie. Być
może w końcu doczekamy się sensownych wyprzedaży na PS / X''a kto wie.


Zaletą gier na konsole jest to, że można je (pomijając gry z online passem) bez problemu odsprzedać z minimalną (lub wręcz bez) stratą. Konsole wciąż pudełkami stoją, bo promocje na gry w wersji digital są żałosne, no i można je kupować tylko bezpośrednio od MS albo Sony.
PC teraz wkroczył w erę cyfrową, tysiąc sklepów sprzedaje klucze, dzień bez gry za bezcen to dzień stracony. No i niskie ceny są jednak efektem braku możliwości odsprzedaży kluczy.
Zresztą, ja wolę kupić jedną grę na konsolę, przejść ją od deski do deski i sprzedać, niż nakupić chłamu na steamie (BO WYPRZEDAŻ, trzeba brać!) i nigdy go nie odpalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już wybrałem PS4 co jak co ilość exclusivów i ich poziom na PS3 był olbrzymi na dodatek jeszcze trzy duże przed nami. ;) M$ od paru miesięcy już olewa xbox 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 16:54, Deturis napisał:

Geoff Keighley, przykład porządnego dziennikarza!


Yup, generalnie gościu jest dla mnie synonimem wysokoopłacanej pani lekkich obyczajów i z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego - w przeciwieństwie do marketingu i propagandy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować