Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft zostawi TV w spokoju na E3; Keighley: tegoroczne targi pełne gier

33 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2013 o 16:37, Daelor napisał:

Zaletą gier na konsole jest to, że można je (pomijając gry z online passem) bez problemu
odsprzedać z minimalną (lub wręcz bez) stratą.


Wbrew pozorom, na PC też się takie tytuły znajdą, zresztą mało jest kombinatorów którym niestraszne tworzenie konta pod jedną grę z zamiarem odsprzedaży? Jeśli Microsoft nie zmieni podejścia do używanych kopii nowa generacja x''a będzie podatna na podobny proceder - z tym, że trzeba jeszcze posiadać płytę z grą ;)

Dnia 01.06.2013 o 16:37, Daelor napisał:

PC teraz wkroczył w erę cyfrową, tysiąc sklepów sprzedaje klucze, dzień bez gry za bezcen
to dzień stracony.


Ba, moim zdaniem zdrowe podejście, skoro już obłożone są takimi zabezpieczeniami. Dla kogoś kto czasu ma mniej, taki system jest lepszy, niby z jakiego względu ma płacić kwotę bliską premierowej pół roku po premierze interesującej go gry? Tutaj ma niezłą alternatywę.

Dnia 01.06.2013 o 16:37, Daelor napisał:

/.../ niż nakupić chłamu na steamie (BO WYPRZEDAŻ, trzeba brać!) i nigdy go nie odpalić...


Trudno z takim poglądem polemizować. Wszystko zależy od człowieka, niektórzy kolekcjonują gry, niezależnie od tego czy w nie grają czy nie, muszą mieć wszystko. Przypomina mi się aukcja PS3 z wszystkimi wykupionymi grami, gdzie sam właściciel przyznał, że zwyczajnie uzależnił się od kupowania śmieci.

Jeszcze nie zdarzyło mi się kupić w wyprzedaży gry której bym nie skończył, oczywiście nie jestem typem gracza który spędza dziesiątki godzin zbierając piórka czy kolekcjonując odchody dzików - co by osiągnięcie wpadło. Mnie niskie ceny gier wydawanych na PC cieszą, na konsolach gram tylko w ex''y z których również jestem zadowolony, bo już dawno temu dałem sobie spokój z kupowaniem edycji premierowych. Dopóki rynek ''używek'' ma się dobrze, nie ma na co narzekać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy zawsze smarują, że PS2 było najsłabsze Oo
Najsłabszy był Dreamcast! Jedyne co DC miał fajne to lepsze możliwości AA i to wszystko.
PS2 było mocniejszą konsolą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 18:21, Vojtas napisał:

Yup, generalnie gościu jest dla mnie synonimem wysokoopłacanej pani lekkich
obyczajów i z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego - w przeciwieństwie do marketingu i
propagandy.

Pełna zgoda, Vojtas. nigdy nie zapomnę Jego wraz z Doritos i Mountain Dew. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prezentacji Xbox One wystarczyło zobaczyć na jego wpisy na Twitterze, czy reszty "dziennikarzy" z Gametrailers. Ich podniecenie się nową konsolą, było wręcz żałosne. Ciekawe ile za to dostali od MS.
Ale co by nie mówić, podczas E3 uwielbiam oglądać przez całe dwa dni relacje live właśnie z GT, bo ta z Gamespotu jakoś mnie nie przekonuje.

Janek_Izdebski
Prawdziwy przykład jak dziennikarz może się zeszmacić. Na całe szczęście żaden dziennikarz growy w Polsce nie jest aż tak popularny, bo tylko oglądalibyśmy w kółko reklamę Biedronki z jego udziałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X360 kupilem aczkowiek i tak wole pecety... Ale Xbox One wypada srednio... i wiesci o nim sa coraz gorsze dla graczy, Microsoft chyba sie malo nachapal i wypial na graczy;/ Szkoda bo lubilem te firme za walke jaka podejmuje z sonym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 14:40, ww3pl napisał:

W sklepie, w okolicach premiery, za edycje limitowane płacę zazwyczaj o ~30-40 zł więcej
niż PC-towcy. Wybacz, ale nie jest to dla mnie szczególnie wysoka dopłata.


Dla mnie jest, szczególnie, że nie ma zbytnio uzasadnienia żeby dopłacać. Te 4 dychy lepiej wydać na coś innego, jak dobre piwo. W dodatku na Xboxie trzeba zapłacić aby wykorzystać pełną funkcjonalność gry, tzn zagrać w multi, co dla mnie jest niedorzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2013 o 15:16, scyzor napisał:

(...) dno i metr mółu, tak samo RTS-y, takie nastały czasy.


SC, DoW, CoH. No tak, kto by chciał w to grać. Plus masa innych ciekawych gier strategicznych.

Dnia 01.06.2013 o 15:16, scyzor napisał:

Po klimatycznego FPS też na konsole, bo wszystko co na PC to i na konsolach


Z tego co się orientuję to Stalker nigdy na konsole nie wyszedł. Metro tak, ale w porównaniu z PC wygląda beznadziejnie. Są jeszcze jakieś dobre naprawdę klimatyczne FPSy z ostatnich lat?

Dnia 01.06.2013 o 15:16, scyzor napisał:

+ takie cuda jak GoW, Halo, Killzone


Takie "cuda" jakie systemy do gier... GoW jest nudny do bólu, Killzone nic specjalnego, a o Halo to się nawet nie chcę wypowiadać.

Dnia 01.06.2013 o 15:16, scyzor napisał:

GT6/Forza5, nic na PC się nie zbliży do tego poziomu.


Jest Shift 2, ale to jednak nie to samo. Natomiast w przeciwieństwo do konsol jest rozsądny wybór symulatorów z prawdziwego zdarzenia. Nie tylko samochodowych.

Dnia 01.06.2013 o 15:16, scyzor napisał:

Na konsolach jest jakość. Na PC poziom to może mają gry Blizzarda
zresztą Diablo 3 akurat też wylądowało na konsolach, a poza tym to są multiplatformy,
których porównanie nie ma sensu.


Ponieważ? Czyżby pod względem jakości graficznej gry na konsole jednak nieco odstawały? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a wiecie dlaczego gram na konsoli? To wam zaraz odpowiem, dla wygody. Nie mam chęci się bawić w sterowniki, w modernizowanie kompa itd, wolę podlaczyc konsole pod tv rozwalić się na kanapie i grać i tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> a wiecie dlaczego gram na konsoli? To wam zaraz odpowiem, dla wygody. Nie mam chęci się
> bawić w sterowniki, w modernizowanie kompa itd, wolę podlaczyc konsole pod tv rozwalić
> się na kanapie i grać i tyle w tym temacie.
Podłączyć konsolę pod TV,tv,TV,tv,Tv,tV ;) Ale spoko teraz nie będzie TV. Na E3 pokażą pewnie więcej "sports" i "Call of Duty". Oczywiście nie zapominajmy o psach:) Żeby nie było, nie jestem hejterem konsol - sam gram na PS2 i PS3. Do Xbox'a nic nie miałem do chwili zapowiedzi XO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 02:40, fenr1r napisał:

Dla mnie jest, szczególnie, że nie ma zbytnio uzasadnienia żeby dopłacać. Te 4 dychy
lepiej wydać na coś innego, jak dobre piwo. W dodatku na Xboxie trzeba zapłacić aby wykorzystać
pełną funkcjonalność gry, tzn zagrać w multi, co dla mnie jest niedorzeczne.

Na początku nawet chwaliłem to, że Xbox ma swojego Golda - bo to JAKOŚĆ. Bo to NIEZAWODNOŚĆ, BLERGHH HNNNG. I tak rzeczywiście było, choć cała ta przewaga nad innymi platformami, mimo że i tak znikoma, szybko przeminęła. Ot, teraz tytuły sieciowe kupuję na PS3, a cała reszta leci na X360. Da się żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> Z tego co się orientuję to Stalker nigdy na konsole nie wyszedł. Metro tak, ale w porównaniu
> z PC wygląda beznadziejnie. Są jeszcze jakieś dobre naprawdę klimatyczne FPSy z ostatnich
> lat?

Halo, Killzone, jest klimatyczne jeśli chodzi o coś czego nie ma na PC''tach. Klimatyczny też był dla mnie Frontlines, MoH''y, BC1/2, Borderlands, Ghost Recon, Far Cry jeżeli chodzi o tytuły multiplatformowe i jeszcze pewnie masa innych gier. Pamiętaj, że każdy gracz inaczej odczuwa klimat.


>
> > + takie cuda jak GoW, Halo, Killzone
>
> Takie "cuda" jakie systemy do gier... GoW jest nudny do bólu, Killzone nic specjalnego,
> a o Halo to się nawet nie chcę wypowiadać.

Grałeś w to wszystko? Czy gdy zobaczyłeś, że nie ma tego na PC to sobie odpuściłeś?


>
> Ponieważ? Czyżby pod względem jakości graficznej gry na konsole jednak nieco odstawały?
> ;)

A ktoś w to wątpił? Chodzi o to, że ta różnica w niczym nie przeszkadza komuś kto gra na konsoli. Inaczej by nie grał, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.06.2013 o 13:29, oxygar napisał:

Halo, Killzone, jest klimatyczne jeśli chodzi o coś czego nie ma na PC''tach. Klimatyczny
też był dla mnie Frontlines, MoH''y, BC1/2, Borderlands, Ghost Recon, Far Cry jeżeli
chodzi o tytuły multiplatformowe i jeszcze pewnie masa innych gier. Pamiętaj, że każdy
gracz inaczej odczuwa klimat.


Na takiej zasadzie to i schabowy z ziemniakami jest "klimatyczny". Nie róbmy sobie jaj, klimatyczny to jest Stalker, Metro, w jakimś stopniu HL2. Takie gry jak Bastion albo Morrowind, Diablo II itp.

BC1/2 tzn BF Bad Company? Podstawową wadą kampanii singlowej tych gier jest to, że w ogóle istnieją. Całkowita strata czasu, który można spędzić w mult.i

Dnia 02.06.2013 o 13:29, oxygar napisał:

Grałeś w to wszystko? Czy gdy zobaczyłeś, że nie ma tego na PC to sobie odpuściłeś?


Grałem, GoW i Halo jest na PC. Przez GoW nienawidzę strzelanek opartych na systemie osłon. Zraziłem się do tego stopnia, że nie dałem rady przejść drugiego poziomu w Spec Ops, który ponoć jest świetny fabularnie. Chowasz się za murkiem, rzucasz granat, strzelasz trochę z karabinu do kosmicznych świniaków, zmieniasz murek i tak w kółko to samo bez końca. Do tego jeszcze ta nadęta bufonada w wykonaniu napiętych buraków. Fabularny kicz poniżej kategorii D. Z każdą kolejną kwestią dialogu wypowiadanych przez sterydowych panów czułem się coraz bardziej zażenowany.

W którąś część Killzone grałem u kumpla na PS3, takie tam przeciętne strzelanie, generalnie nic specjalnego.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 00:26, Kraju napisał:

Na całe szczęście żaden dziennikarz growy w Polsce nie jest aż tak popularny, bo
tylko oglądalibyśmy w kółko reklamę Biedronki z jego udziałem. :D

Albo Saturna lub innego Media Marktu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować