Zaloguj się, aby obserwować  
MatLes

Odbiór cyfrowej telewizji naziemnej

7 postów w tym temacie

Witam.

Na wstępie nadmienię, że zupełnie nie znam się na tych rzeczach.

Chcę zainstalować sobie telewizję. Mieszkam w Krakowie, w okolicach placu Matejki, na trzecim piętrze. Mam tuner cyfrowy i antenę pokojową podłączoną do prądu.

Wyszukiwanie automatyczne znalazło 9 kanałów, takich jak Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, Nickelodeon, TVP Seriale. Wszystkie te programy są zakodowane.

Próbowałem szukać w ustawieniach, tam są jakieś "kanały" i częstotliwości, jednak urządzenie pokazuje, że intensywność sygnału na "kanałach" innych niż ten obecny (46) jest żadna, a jakość sygnału się zmienia cały czas i osiąga wartości od 0 do 70 procent.

Antena jest podłączona do prądu.

Chcę odbierać podstawowe programy: TVP, TVN, Polsat, TVN7 itp.

Bardzo proszę. Pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do odbiuru wystarczy zwykla antena i w takim Krakowie wzmacniacza raczej nie potrzebujesz. Może spróbuj odłączyć od prądu wzmacniacz (antenę)? I ustaw ją tak jak ustawione są anteny sąsiadów (chyba na Kraków Chorągwica MUX-1 k.25 506 MHz 100 kW MUX-2 k.23 490 MHz 100 kW MUX-3 k.50 706 MHz 100 kW).
Kanały które wymieniłeś nie są standardowymi kanałami nadawanymi z nadajników naziemnych (DVB-T), tylko są kodowanymi kanałami Polsatu. Na DVB-T standardowo dostępne są kanały:
MUX1 - TVP1 HD, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka
MUX2 - TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7
MUX3 - TVP1, TVP2 HD, TVP INFO (wersja regionalna), TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Rozrywka,
TVP Historia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 17:23, kerkas napisał:

Zalecam korzystanie z wyszukiwarki
na screenach poniżej odpowiednie tematy dla twojego zapytania
ewentualnie to forum
http://forum.satkurier.pl/


Dziękuję. Wiem do czego służy wyszukiwarka. Moje pytanie nie dotyczy telewizji satelitarnej takiej jak Cyfra Plus czy Polsat, nie jest też rozważaniem nad zaletami i wadami telewizji w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 17:53, Xantus napisał:

Do odbiuru wystarczy zwykla antena i w takim Krakowie wzmacniacza raczej nie potrzebujesz.
Może spróbuj odłączyć od prądu wzmacniacz (antenę)? I ustaw ją tak jak ustawione są anteny
sąsiadów (chyba na Kraków Chorągwica MUX-1 k.25 506 MHz 100 kW MUX-2 k.23 490 MHz 100
kW MUX-3 k.50 706 MHz 100 kW).


Okno mam w przeciwnym kierunku niż nadajnik Chorągwica.
Niezależnie od tego czy antena jest podłączona do prądu czy nie, wyszukiwanie z ręcznym wyborem któregokolwiek z "kanałów", podanych przez Ciebie kończy się niepowodzeniem.

Co robić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2013 o 23:51, MatLes napisał:

Okno mam w przeciwnym kierunku niż nadajnik Chorągwica.
Co robić ?


A sąsiedzi jak mają skierowane anteny?
Jesteś pewny, że masz dekoder DVB-T? Jaki to model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo. Wezwany specjalista stwierdził, że warunki nie pozwalają na korzystanie z anteny pokojowej i trzeba zainstalować odpowiednią na dachu. Wszystkiego dobrego!

Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować