Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pachter: - PS4 będzie tańsze od Xboksa One

48 postów w tym temacie

Ponieważ jesteś młody na forum <skromny>, pozwolę wyjaśnić:

player2, tak jak każdy tu uczęszczający, ma pełne prawo do wyrażenia swojej opinii.
Wiec swoją opinie podał.

To takie trudne do zrozumienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> czyli to jakoś trochę powyżej 1000zł za PS4?!
> Ja szczerze miałem już odłożone około 2200zł, a tu miła niespodzianka :)

To przygotuj sie na szok, gdy pojdziesz do sklepu po konsole i kasy ci zabraknie:0
Od kiedy siegam pamiecia ceny konsol w okolicach premiery mialy conajmniej 100% narzutu.
PS3 na starcie chodzilo bodajze za 2999zeta wiec podejrzewam ze ps4 bedzie tez powyzej 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 21:58, Blah napisał:

To przygotuj sie na szok, gdy pojdziesz do sklepu po konsole i kasy ci zabraknie:0
Od kiedy siegam pamiecia ceny konsol w okolicach premiery mialy conajmniej 100% narzutu.
PS3 na starcie chodzilo bodajze za 2999zeta wiec podejrzewam ze ps4 bedzie tez powyzej
2000

Z drugiej strony, PS3 było absurdalnie drogie na całym świecie (599 US DOLLARS). Xbox 360 przy premierze kosztował bodajże 1699 zł, więc możliwe, że PS4 też zmieści się w dwóch tysiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> czyli to jakoś trochę powyżej 1000zł za PS4?!
> Ja szczerze miałem już odłożone około 2200zł, a tu miła niespodzianka :)

To są ceny w USA, a tam podatku VAT nie ma. Jak już to w Europie będzie 349 Euro. Czyli dodając jeszcze kwotę od nowości powinno wyjść jakieś 1500zł. Aczkolwiek w tak niskie ceny jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć.
No ale pożyjemy - zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Za Chiny Ludowe PS4 nie będzie tańsze choćby ze względu na zastosowaną pamięć.
> Myślisz, że eSRAM w Xboksie jest tani? I Kinect w zestawie z każdą konsolą?

Ale Microsoft sciagnie tak czy tak z nas kase chociażby z abonamentu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > > Nie dość że mocniejsze to jeszcze tańsze. Ja po raz kolejny stawiam na
> PC +
> > PS.
> > >
> > >
> > > i co z tego?
> > To z tego, że wyraził swoją opinię.
>
> a mnie jego opinia nie obchodzi
najwyrazniej obchodzi skoro odpisujesz na jego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2013 o 22:16, Jeggred napisał:

> czyli to jakoś trochę powyżej 1000zł za PS4?!
> Ja szczerze miałem już odłożone około 2200zł, a tu miła niespodzianka :)

To są ceny w USA, a tam podatku VAT nie ma. Jak już to w Europie będzie 349 Euro. Czyli
dodając jeszcze kwotę od nowości powinno wyjść jakieś 1500zł. Aczkolwiek w tak niskie
ceny jakoś nie za bardzo chce mi się wierzyć.
No ale pożyjemy - zobaczymy.


Sorry, ale albo zle dobrales slowa, albo nie wiesz co piszesz.

W USA jak najbardziej jest VAT. U nich jednak ceny sa zawsze podane przed doliczeniem wartosci vat (value added tax btw), a w europie ceny podaje sie po uwzglednieniu vat.

Nie wiem czy o to ci chodzilo i zle to wyraziles, czy nie wiedziales moze tego i juz wiesz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Killyox zweryfikuj swoją wiedzę zanim zaczniesz ją rozpowszechniać. W USA nie istnieje coś takiego jak VAT, za to jest szereg innych podatków (sales tax). O cenach nie ma co gdybać, rynek zadba żeby nie było za tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Za Chiny Ludowe PS4 nie będzie tańsze choćby ze względu na zastosowaną pamięć.
>
> > Myślisz, że eSRAM w Xboksie jest tani? I Kinect w zestawie z każdą konsolą?
>
> Ale Microsoft sciagnie tak czy tak z nas kase chociażby z abonamentu

M$ jakby mógł ściągnałby kase nawet z ilości wdychanego tlenu w Twoim otoczeniu.

PS4 będzie droższe imo, a eSRAM w X One jest bardzo pomocne przy zwiększeniu buforu, choć to tylko aktualnie nowinka techniczna dla kowalskiego, która w świecie techniki już nowinką jako taką nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ceny nie przekroczą 2kzł to już będę szczęśliwy :P. Myślę, że nowy Xbox będzie droższy z racji wbudowanego Kinecta. Jedną z konsol już wybrałem. Pytanie tylko czy wybiorę i tą drugą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 05:58, Czaroxxx napisał:

Patcher powinien już dawno być zwolniony i wywalony na bruk! To straszny kretyn żaden
analityk


Zdaje się, że on ma swoją firmę, głupio by było jakby sam się z niej wywalił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być droższy ale od razu z Kinectem, tego już nie powiedziano, a coś czuje że to będzie integralna część konsoli :). Poza tym koszt produkcji nie jest tak ważny - MS ma z czego schodzić z ceny. Sony to tak na dobrą sprawę bankrut :). Jak PS4 nie wyjdzie to ich po prostu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 00:26, Killyox napisał:

Sorry, ale albo zle dobrales slowa, albo nie wiesz co piszesz.


Nie... w USA nie ma VATu. Jest Sales Tax. Jest on dużo niższy od VATu i każdy stan ustala własne stawki. Dodatkowo w pewnych przypadkach przy sprzedaży przez internet Sales Tax nie jest naliczany.

@up
Kinect będzie sprzedawany z każdą konsolą i będzie wymagany do jej działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To normalne skoro xbox one musi mieć kinecta by działał a co za tym idzie kinect musi być z konsolą dostarczony a ten co teraz jest kosztuje prawie 400zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2013 o 12:55, Kafar napisał:

To normalne skoro xbox one musi mieć kinecta by działał a co za tym idzie kinect musi
być z konsolą dostarczony a ten co teraz jest kosztuje prawie 400zł.

Tak, ale do PS4 też będzie dodany PS4 Eye z dwoma kamerami i bajerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od ceny, ja i tak się przymierzam do PS4. Sony ma dla mnie tę przewagę nad Microsoftem, że to firma z jakąś wizją, marzeniem. Może niektóre z ich pomysłów mogą się teraz wydawać dziwne, ale widać że są częścią jakiejś większej, spójnej, dalekowzrocznej wizji. To bardzo japońskie podejście, więc jest dość oczywiste, że amerykańskiemu Microsoftowi, nastawionemu na natychmiastowe, doraźne efekty, tego brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować