Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Największy hit tej wiosny? Przegląd ocen The Last of Us

44 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2013 o 19:26, Henrar napisał:

Ilu ich było w stosunku do całej branży? Kilku? Kilkunastu? To wciąż nie jest opinia
większości.


Wystarczy, że była to "opinia" (pozbawiona podstaw) redaktorków największych serwisów.

Dnia 05.06.2013 o 19:26, Henrar napisał:

Przepraszam, komu to piszesz? Mało razy się wypowiadałem na temat ich gier? :)


To tylko głos w dyskusji. Denerwują mnie komentarze pokroju "skoro tak wielu dało dychę, widocznie się należało", poziom dziennikarstwa jest obecnie tak niski, że opieranie się na średniej ocen nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 19:16, Henrar napisał:

Spoiler

Mam tylko parę użytkowników, którym lubię odpowiadać w ten sposób. Harunia jest jednym
z nich. Drugim posiadacz słynnego PCta za 999zł. Deal with it


Harunia to jest akurat taki przypadek, że najpierw krytykuje/wylewa jad/narzeka, a dopiero potem się zastanowi nad tym co napisał. Dlatego jest łatwym celem dla forumowych mądrali i miłośników ironicznych ripost. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 19:21, Principes napisał:

Chcesz powiedzieć, że żurnaliści nie wciskali ludziom kitu, że Oblivion i Skyrim to "najlepsiejsze
RPG, jakie stworzono"?


O ile Oblivion stawał się po pewnym czasie nudny i zabiło go skalowanie przeciwników, to Skyrim rzeczywiście może być uznany za najlepszego erpega wszechczasów - wszystko zależy od tego, czego po erpegu oczekujesz :D Ja wyżej od Skyrima stawiam akurat Morrowinda (ale w rankingu najlepszych sandboxów), natomiast nie wszystkim lasy grzybów i popielne pustkowia odpowiadały. To, że Tobie się coś nie podoba nie oznacza, że wszystkim ma się nie podobać.

Dnia 05.06.2013 o 19:21, Principes napisał:

DA2 był tak słaby, że po prostu nie dało się go obronić.


Widać masz mało bujną wyobraźnię :D

Dnia 05.06.2013 o 19:21, Principes napisał:

Wszystkie gry Bioware po BG2 to przereklamowane słabizny, z ME2 na czele.


No tak, Ty wiesz wszystko najlepiej... A KotOR? Dragon Age? Pierwszy Mass Effect?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > 100 wierzyć nie można, nie ma gier idealnych, tak jak i nie ma idealnych ludzi,
> 100 są
> > zawyżone, choć skoro tyle ich jest to możliwe, że mamy do czynienia z bardzo dobrą
> grą.
> Zależy co rozumiesz przez "grę idealna", bo tak naprawdę doczepić można się do wszystkiego.
> Czasem jednak te dobre cechy przyćmiewają usterki tak mocno, że i tak się ich nie zauważa.

Gra idealna to taka do której przyczepić się nie można, nie chodzi mi o ideał rozumiany osobno dla każdego z nas tylko o ideał absolutny. :)

Panowie wybaczcie za offtop, ale pomóżcie na forum w dziale technicznym, mam ogromny problem z praktycznie nową kartą graficzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 20:09, MisioKGB napisał:

Gra idealna to taka do której przyczepić się nie można, nie chodzi mi o ideał rozumiany
osobno dla każdego z nas tylko o ideał absolutny. :)

Ale wg Ciebie 100 jest zarezerwowane tylko dla gier idealnych, a skoro niby takich gier nie ma to po co nota, której nie można wystawić? Po to jest ta ocena by ją wystawiać jak każdą inną. Jasne można gdybać czemu 100, a nie 99, po prostu nie rozumiem zostawiania 100 dla gry idealnej, która nigdy nie wyjdzie. To de facto max wtedy to 99.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Gra idealna to taka do której przyczepić się nie można, nie chodzi mi o ideał rozumiany
>
> > osobno dla każdego z nas tylko o ideał absolutny. :)
> Ale wg Ciebie 100 jest zarezerwowane tylko dla gier idealnych, a skoro niby takich gier
> nie ma to po co nota, której nie można wystawić? Po to jest ta ocena by ją wystawiać
> jak każdą inną. Jasne można gdybać czemu 100, a nie 99, po prostu nie rozumiem zostawiania
> 100 dla gry idealnej, która nigdy nie wyjdzie. To de facto max wtedy to 99.
>
Nigdy nie powinno dawać 100 bo nie ma gier idealnych

Tak, dla mnie istnieje tylko 99 max, bo 100 nie powinno być wystawiane, nie ma takich gier moim zdaniem, a ta magiczna 100 jest wystawiana dla podkręcenia hype'u przez super optymistów, a nie ludzi myślących realnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś populistyczne, marzycielskie bzdury czy jak to tam nazwać. Jeżeli gra wciąga niesamowicie i zachwyca całokształtem to jak najbardziej zasługuje na maksa. Gry nie są homogenicznym zjawiskiem i są przecież różne gatunki, a twoje myślenie taki np. CD-Action odrzucił już wieki temu jak, delikatnie mówiąc, nierealistyczne.

Ergo: smutne jest wasze granie, jak nie macie gier na maksa ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 20:59, Demagol napisał:

Jakieś populistyczne, marzycielskie bzdury czy jak to tam nazwać. Jeżeli gra wciąga niesamowicie
i zachwyca całokształtem to jak najbardziej zasługuje na maksa. Gry nie są homogenicznym
zjawiskiem i są przecież różne gatunki, a twoje myślenie taki np. CD-Action odrzucił
już wieki temu jak, delikatnie mówiąc, nierealistyczne.

Ergo: smutne jest wasze granie, jak nie macie gier na maksa ;(.


Oj tam marudzisz, ja jestem graczem od wielu lat i miałem perełki które były wspaniałymi grami jak każdy gracz, ale zawsze było coś co można było uznać za minus, nawet w System Shock 2 czy Tomb Raiderze 4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ergo: smutne jest wasze granie, jak nie macie gier na maksa ;(.

Ja mam gry na maksa, ale tym maksem nie jest 10/10 ;) Tym maksem jest 9.5/10 i prywatne odznaczenie znakiem jakosci Haruni ;)
10/10 to utopia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam gry na maksa, ale tym maksem nie jest 10/10 ;) Tym maksem jest 9.5/10 i prywatne
> odznaczenie znakiem jakosci Haruni ;)
> 10/10 to utopia.

Grand Prix Haruni
xD

Co do ocen, to wiadomo jak to jest. Im większy szum, tym większe różowe okulary. Potem wychodzą takie cuda jak z DA2. Akurat ND to solidna ekipa i spodziewam się dobrej a może nawet bardzo dobrej gry, ale trzeba mieć dystans do recek typu ejakulacyjnego :f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam marudzisz, ja nie mam problemów z wystawieniem 10/10 (najlepszy system) swoim najukochańszym tytułom. Też gram od ładnych kilkunastu lat (19 chyba już nawet) i naprawdę nie przejmuję się jakimiś drobnymi szczegółami, jeśli gra mnie zachwyca i powoduje opad szczęki. Małostkowość to rak

Mimo to czasem po przemyśleniu i z perspektywy czasu niektórym dziesiątkom tę dziesiątkę odbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o dyszki, to tylko trzy gry są na mojej liście - GoW2 (plejak2), Gta SA i Kotor (mimo strasznych problemów technicznych na viscie :o). Zaraz za podium są Wiedźminy & Morek do którego mam spory sentyment :f.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie KotOR też ma dyszkę, dwójka bardziej - w przeciągu bodajże pół roku skończyłem te gry po kilka razy, grałem z modami, nieustannie do nich wracałem i do ulubionych fragmentów i byłem tymi produkcjami zachwycony. W sumie czasami mam ochotę wrócić, choć czuję przesyt. Ten też jest wrogiem wszystkiego, nie jest fajnie, gdy grasz w grę, którą uwielbiasz, ale w gruncie rzeczy masz jej już dość, bo za dużo w nią grałeś :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat o The Last of Us, a jak przewijałem stronę to w kółko DA2, ME2, BioWare.
No i w tym poście tez o tym wzmianka!

Do tematu, od momentu, w którym dowiedziałem się, że EDGE dało 10 to nie mogę się doczekać, aż gra zawita u mnie w domku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry z notą 10/10 istnieje. Ale są to białe kruki, są to tak rzadkie gry że nie powinno się nadużywać tej oceny. Gram na PC od 1991 roku a na konsolach od 4-5 lat, a i tak ocenę 10/10 wystawiłem raptem 4 grom. A i tak to co dla mnie jest wyjechane w kosmos, dla innej osoby może być co najwyżej "meeeh". Z drugiej strony, im więcej osób wystawia tak wysokie noty grze, tym bardziej wiarygodna ocena się staje, prawda?
Było nie było, czekam na premierę. Szkoda tylko że nie kupię gry w dniu premiery ze względu na ZBYT wysoką cenę - chyba wzięli ją z powietrza - i poczekam na promocję na PSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu ocen to dzisiaj nie trzeba być bardzo spostrzegawczym, że gry wielkich branży dzisiaj zawsze dostają zawyżone oceny (nie oceniam tu the last of us, piszę ogółem). Nie chcę tu wymieniać żadnej gry z tytułu co by nie powodować flame''u ale pewnie sporo osób się domyśli jaki przykład właśnie podam - kolejna gra z serii, grafika nie najgorsza ale odbiegająca od nowych standardów mimo iż firmę spokojnie stać na nowy silnik dostaje 90+/100. Dziwne, metaliczne dźwięki broni/słabe wybuchy - dostaje za dźwięk 90/100 mimo iż konkurencja pokazała że można to zrobić lepiej. Krótki singiel w tej samej formule, to samo multi - nie stanowi minusa. Ale to wielki wydawca i znana marka. Tymczasem słabsze marki/mniejsi wydawcy wydając to samo mogą liczyć na 60-70/100 i zaznaczoną wadą, singiel jest krótki a multi nie wnosi nic nowego do gatunku. Takie są realia dzisiejszego oceniania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować