Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Baldur`s Gate z dodatkiem w trójwymiarze, za darmo, stworzone przez jednego faceta

24 postów w tym temacie

grałem w NWN2 z dodatkiem jakieś 90h i butthurt oraz hejty rzucam na część pierwszą

dwójka była przewygodna, konfigurowalna do bólu z zachwytu i wreszcie miała rozsądną kartę postaci

kwestia wrażliwości erpegowej, dla mnie paskudna mapa i miliony paseczków to plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mamy więc różnicę opinii. Ja do NWN2 nie mam za bardzo ochoty wracać z powodu dziwacznego w moim odczuciu poruszania się i niewygodnego bindowania rzeczy na paskach - choć grę oceniam raczej pozytywnie.

A co do samego BG, to nie powiedziałbym, żeby tam chodziło o przede wszystkim fabułę, bo ta była taka sobie, tylko o płynny (pod warunkiem zrozumienia zasad) gameplay oparty na AD&D, sporo wolności w eksploracji świata i dopiero gdzieś na trzecim miejscu o tę fabułę.
Nietrudno wskazać inne cRPG''i, które były fabularnie lepsze od BG - choćby Arcanum czy Torment, lecz kulały pod względem mechaniki, przez co BG często wydaje się najbardziej grywalne z "klasyków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma na celu prześmiewczy ton w newsie ("żywicie się wspomnieniami z grania w Baldur''s Gate zamiast wziąć się za swoje własne życie, dobre wieści")? Lubię lekkie zagrywki tego typu w newsach, ale to troszkę przegięcie jest.

Co do samego projektu - świetna sprawa, ale ja już za dużo w Baldura się nagrałem ;). Ale ogromny szacunek za pracę. Oto przykład, dlaczego warto dodawać edytory do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować