Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Call of Duty: Ghosts – pokaz gry dziś o 20:00, oglądaj na żywo!

62 postów w tym temacie

Ale od kiedy to CoD nastawiony jest na SP? Kto to powiedział? Jaki jest wyznacznik "nastawienia na sp" i "nastawienia się na mp" w przypadku obu tych serii? Można to jasno wskazać w przypadku Bioshocka, czy innego Spec Opsa, ale tutaj jest to niemożliwe. Może jeszcze powiesz, że CoD jedzie na starym silniku? W końcu twórcy sami powiedzieli, że całość oparta jest jeszcze na czymś, co było używane już wcześniej. A DICE dodało nowy numerek i wszystko jest cacy, choć ja na obrazkach większych zmian nie widzę.

Ja przechodzę kampanię i zasiadam do multi, w którym spędzam masę godzin. Ba - single traktuję raczej jako przystawkę, wprawkę przed zmaganiami w sieci. Skoro BF jest nastawiony na multi, to dlaczego nie powróci do formuły z BF2? Skoro już wprowadzono single, to jaki był cel porzucenia ciekawej, zabawnej i odmiennej od CoDa kampanii z Bad Company 2 na rzecz patetycznego i sztampowego gówna w BF3? Dlaczego na siłę próbuje upodabniać się do CoDa, który jest tak pomiatany przez fanboyów serii od DICE? Dlaczego nieumiejętność tworzenia równie efektownych skryptów i przebiegu kampanii w najświeższych tłumaczy się tym Twoim słynnym "nastawieniem na mp"? Dlaczego w końcu skoro BF nastawiony jest na mp, póki co nie zaprezentowano choćby urywka informacji na temat tego trybu? Skoro ja ośmieszam się porównaniami CoDa do BFa, to dlaczego ciągle toczą się o to wojenki?

I nie, nie jestem zatwardziałym fanem CoDa. Pierwsze dwie części serii były znakomite, podobnie jak pierwsze MW. Drugie MW odrzuciło mnie od tej podserii, ale już w Black Opsa bawiłem się świetnie. Ale w późniejsze odsłony już nie grałem. BF3 był dla mnie z kolei wielkim zawodem, krokiem w tył w stosunku do świeżego i wciągającego Bad Company 2 (choć dalej spędziłem w nim prawie 80h), stąd też mój sceptycyzm do najnowszej odsłony serii, Ghosts imo póki co prezentuje się ciekawiej. Że niby chodzi w tym wszystkim tylko o kasę? Szkoda tylko, że ja ze swoim podstawowym BF3 czuję się, jakbym miał zainstalowane demo, bo z DLC to chłopaki przesadzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez nie popieram wojen między tymi grami - mimo wszystko oferują graczom całkiem inne doświadczenia i różnią się w bardzo wielu kwestiach.
Na temat silnika nie możemy się wypowiadać, bo mamy za małą wiedzę na temat jak go się tworzy i jakie ulepszenia są najbardziej pracochłonne, więc nie można stwierdzić, ze Frostbite 2 i Frostbite 3 to te same rzeczy, bo nie został nam on w pełni zaprezentowany, choć już widać różnice między oboma silnikami.
DLC w BF3 wprowadzały do gry choć mały powiew świeżości - nowe tryby, mapy, pojazdy, czy bronie sprawiały, ze wracałem do tej produkcji po krótkich przerwach na próbowanie innych gier.
SP a MP w obu grach? Single w serii Battlefield został stworzony tylko po to, żeby miłośnicy gry w samotności również mogli spróbować tej gry, a wszystko, co widać po nastawieniu twórców, skierowane jest na multiplayer. Seria cod pokazuje zaś na odwrót - tam zawsze widać jest większe zainteresowanie SP, co widać po prezentacjach gry - są one w głównej mierze zawsze oparte na zaprezentowaniu tego, co przyciągnie graczy w SP i nie oszukujmy się - w moim odbiorze coraz to kolejna część cod-a nie wprowadza zmian i innowacji, co prezentuje DICE eksperymentując i próbując udoskonalić multiplayer w Battlefield-ach, ale każdy ma swoje własne zdanie i nie musisz się ze mną zgadzać, rozumiem cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie dziwne wrażenia że dopóki CoD nie będzie miał grafiki na poziomie Crysis 3 lub nowego "Metra" to hejty nie umilkną, choć wtedy będzie hejt że wymagania z kosmosu i trzeba kompa za 5tys.
Do gry w multi, gdzie nie ma czasu na podziwianie otoczenia taka grafa wystarcza !,
Czy ludzie grali tyle lat w CS-a, Quake-a dla grafy ? Chyba nie liczył się dobry gameplay i fun a to akurat CoD zawsze zapewnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2013 o 22:44, LESZ3u napisał:

Ale od kiedy to CoD nastawiony jest na SP? Kto to powiedział? Jaki jest wyznacznik "nastawienia
na sp" i "nastawienia się na mp" w przypadku obu tych serii?

Pytanie powinno brzmieć od kiedy Cod jest nastawiony na tryb multiplayer, bo dwie pierwsze części ewidentnie były skupione właśnie na singlu.
Znajdz mi trailer pierwszej części prezentujący tryb wieloosobowy, bądź go promujący. Z tego co pamiętam pokazywano bez przerwy kampanie sowietów (ze Stalingradem na czele).

To samo z dwójką, gdzie ludzie jarali się ogromnymi mapami w singlu (D-Day). Multi owszem, był, ale wtedy wciąż królował CS i Unreal...
Nacisk na tryb multi położono dopiero w Cod 3 na konsole, a później w Modern Warfare która powywracała wszystko i pozamiatała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, ale mówię raczej o tym, jak sytuacja wygląda dzisiaj. Wiem, że kiedyś wyglądało to inaczej i mnie również CoD początkowo przyciągał jedynie trybem single. Co do CoD2 - scena do dzisiaj jest mocna, chociaż dla mnie multi też zaczęło się liczyć i nabrało charakterystyczny dla siebie i co by nie mówić przełomowy styl wraz z MW.

Nie stwierdzam, że gra w obecnym jest nastawiona na cokolwiek. Sam pytam się mojego dyskutanta, co jest dla niego wyznacznikiem tego. Dla mnie single jest przystawką, ale to głównie dlatego, że choć nie przeszkadzają mi skrypty i poza MW2 kampanie dawały mi masę frajdy, to jednak za 5h gry nie dałbym tyle kasy. Stąd też biorę pod uwagę, że kupując CoDa, do tej króciutkiej kampanii mogę spokojnie dodać kilkadziesiąt godzin w multi. Jednocześnie jestem pewien, że usatysfakcjonuje mnie zarówno kampania, jak i multi, twórcy nie muszą tłumaczyć się żadnym "nastawieniem".

W każdym razie - nie potrafię zrozumieć tego hejtu, nie wiem, jak można być tak zaślepionym, aby wysławiać swoją ulubioną grę i jednocześnie nie tyle być ślepym na zalety innego produktu, co zwyczajnie go... nienawidzić? Pytanie tylko - dlaczego? Nawet jeśli komuś coś się nie podoba, to trzeba wylewać żółć pod każdym newsem na temat danego tytułu? Nowy CoD brzydki? Z pewnością nie jest to żadna technologiczna rewolucja, ale w życiu nie nazwałbym tego, co widzę na trailerach brzydkim. Ale tyczy się to obu stron konfliktu i o to w tym wszystkim chodzi. W każdym razie - wychodzi na to, że jestem jakiś dziwny, skoro na dysku mogę mieć zarówno gry z serii CoD, jak i BF.

Strasznie chaotyczny post mi wyszedł, wybaczcie, to przez tą godzinę.

@saborcat-14
Mam takie dziwne wrażenia że dopóki CoD nie będzie miał grafiki na poziomie Crysis 3 lub nowego "Metra" to hejty nie umilkną, choć wtedy będzie hejt że wymagania z kosmosu i trzeba kompa za 5tys.
Spokojnie, wtedy ludzie będą mówić, że CoD to tylko benchmark, vide przypadek pierwszego Crysisa, który według mnie strasznie ucierpiał przez tą metkę, bo osobiście bardzo przypadł mi do gustu i stawiam go zdecydowanie wyżej choćby od pierwszego Far Cry (kolejnych gier z serii z resztą też ;)). Problem w tym, że większość hejterów nawet w ten tytuł nie zagrała, a jedynie uległa fali często bezzasadnej krytyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja pier.... ileż można razy tłuc to samo. Takie gry jak Metro czy Stalkery, czy Half
> Life''y to perełki.

Dokładnie, a CoD''y to taśmowce. Ok więc czego jeszcze nie wiemy co już wiemy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem każdego CoDa prócz 2 i 3, ale teraz widzę, że odpuszczam tę serię, bo to co robi IW, czyli nic, przechodzi ludzkie pojęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te gry zaznaczają być coraz bardziej podobne do siebie. Praktycznie zero nowości, tylko odgrzewane kotlety na nowym silniku. Chyba się starzeję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - nie hejtuje grafiki, hejtuję gameplay: najbardziej liniowa i oskryptowana gra roku, czy chociaż przez chwilę w tym gameplayu ktoś NIE mówił graczowi co ma robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie stwierdzam, że gra w obecnym jest nastawiona na cokolwiek. Sam pytam się mojego dyskutanta,
> co jest dla niego wyznacznikiem tego.

Mówię to w swojej opinii, dla mnie coroczne nowe cod-y były tylko nowym singlem z nowymi mapami w multi, dlatego mówię, ze jest to seria do singla, ale nie każdy musi się ze mną zgadzać, to tylko moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2013 o 17:25, Dared00 napisał:

Meh, promocja jak każda inna.

Akurat idealnie wpisuje się w całą sytuację z Keighleyem i Spike (które np. nie relacjonuje konferencji Sony w tym roku). Ktoś z Pepsi/FritoLay musiał przeglądać Internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować