Zaloguj się, aby obserwować  
Ring5

Don''t Starve

35 postów w tym temacie

Co by było, gdyby Bear Grylls i Tim Burton nawiązali współpracę? Pewnie coś w rodzaju Don''t Starve - http://store.steampowered.com/app/219740/

Jeśli ktoś jest zainteresowany, tu jest pierwszy odcinek gameplayu - http://www.youtube.com/watch?v=MsWm_gWyk4s

Mnie gierka zafascynowała, przy pierwszej wyprzedaży mam zamiar ją kupić i przekonać się, jak długo jestem w stanie przeżyć na wyspie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest fajna, ale po tym jak udało mi się przeżyć dwie zimy, pozwiedzać wyspę i znaleźć wszystkie graty, stwierdziłem że już nic mi nie może zagrozić i nie chciało mi się grać dalej. To znaczy, brać się za adventure mode itd, myśl by budować wszystko od zera jakoś mnie niezbyt bawiła.

Poza tym combat. O cholera, combat. Walka w tej grze ssie. By zaatakować wroga klikasz go jak w jakimś H&S i wymieniacie ciosy jak dwa roboty aż jeden padnie. Nie byłoby to może takie tragiczne gdyby leczenie nie było takie upierdliwe. Jedyne dwie strategie jakie można tutaj stosować to dobre wyposażenie(broń i zwłaszcza armor) oraz taki głupio wyglądający trik...uderzasz, uciekasz o kroczek czy dwa i wróg wali w powietrze, wtedy ty go znowu uderzasz i tak w kółko...nie, nie zmyślam.

Mimo wszystko myślę że warto zagrać, gra mocno unikalna w stylu i sposobie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja slaba silna wola nie wytrzymala do wyprzedazy i wczoraj kupilem sobie Don''t Starve. Spedzilem juz w grze kilka godzin, przy pierwszym podejsciu przezylem "az" cale 6 dni bo mialem pecha i

Spoiler

obudzilem Treeguarda.

Na chwile obecna jestem w tym tytule zakochany.

Ok, troche brakuje mi odrobine wiekszej swobody w craftingu (np. mozliwosci zrobienia luku, bedacego chyba najprostsza z mozliwych broni "strzeleckich" - wystarczyloby kilka galazek i sznurek, do tego strzaly = galazki+krzemien), czegos w stylu Robinson''s Requiem, ale to w sumie drobiazg. Tym bardziej, ze gra caly czas otrzymuje nowa zawartosc.

Inna rzecza, ktora bym zmienil, jest ciagle psucie sie (i to bardzo szybkie) naszego ekwipunku. Milo by bylo, gdyby istniala opcja ulepszania go, utrzymywania w dobrym stanie (np. ostrzenie toporka), ale - jak wyzej - jest to drobiazg.

Teraz siedze w robocie, w wolnych chwilach czytam wiki Don''t Starve i planuje kolejna probe przetrwania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zainteresowania grą nie ma :( A szkoda, tytuł naprawdę zacny. Może nie nazwałbym go "symulacją bushcraftu" czy survivalu, ale zdecydowanie coś w tym jest. Ten tytuł może nam uświadomić, jak kruchymi istotami jesteśmy, jak niewiele potrzeba, by ta wspaniała maszyna, jaką jest ludzki organizm, przestała działać.

Kilka razy zdarzyło mi się już w grze zginąć nie dlatego, że zeżarły mnie potwory, ale dlatego, że nie uważałem na to, co się dzieje i okazało się, że w starciu człowiek vs. przyroda, wygrywa ta druga. Za pierwszym razem zamarzłem, bo nagle przyszła zima, ja nie byłem przygotowany i po zawodach. Za drugim razem padłem z głodu, bo nie przygotowałem odpowiednich zapasów na zimę. Ostatni raz, przed chwilą, tuż przed zapadnięciem nocy, kot przebiegł mi przez klawiaturę, gdy chciałem rozpalić ognisko. Zamiast je rozpalić, wyrzuciłem trawę, zapadły ciemności, nie miałem jak zrobić pochodni i

Spoiler

zatłukł mnie Grue

.

Co ciekawe, zamiast się zniechęcać, każda kolejna porażka sprawia, że chcę próbować raz jeszcze. Wykorzystać zdobytą dotychczas wiedzę by przeżyć dłużej... Może w końcu się uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, sam mam tę grę od grudnia, ktoś tutaj na forum kupował i dostał dwie sztuki to się z nim wymieniłem za Saint Rowa. Wtedy nie było tylu rzeczy co jest teraz, a mimo wszystko jakoś nie chce mi się powracać do tej gry. Na dysku trzymam ją tylko dlatego, że siotrzenica/siostrzeniec lubią jak zbieram kamyki i patyki. Dla mnie nuda ;p
Na liczniku mam 6h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal kiedy próbuję wyszukać ten temat, nie zwraca mi żadnych wyników, może dlatego zainteresowanie na forum jest nikłe :P

Ja po zakupie jestem oczarowany - zarówno oprawą, jak i możliwościami, które gra oferuje. Pograłem póki co raptem z trzy godziny, podczas których zaliczyłem trzy nowe(i zupełnie inne) rozdania i czekam już na kolejne. Postanowiłem nie czytać wiki i sam wszystko rozgryźć - podoba mi się to, że gra nie mówi w zasadzie nic o tym, co powinniśmy robić i trzeba kombinować. Super są też takie szczegóły jak to, że

Spoiler

bawoły robią się agresywne kiedy mają młode

. Mój ostatni zgon miał miejsce na zbiórce nawozu i dopiero po chwili zorientowałem się czemu zawdzięczam game over.
Denerwuje mnie tylko to, że łatwo przez przypadek zjeść pożywienie, zamiast włożyć go do pułapki albo zagrzać w ogniu - parę ciepłych dań przez to zmarnowałem. Nagłe ataki tych psów/dzików(?) nie wiadomo skąd, też trochę irytują, ale to mnie aż tak nie mierzi.
Jutro po południu kolejny pojedynek z naturą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2013 o 22:44, ScaredOfGhosts napisał:

Nadal kiedy próbuję wyszukać ten temat, nie zwraca mi żadnych wyników, może dlatego zainteresowanie
na forum jest nikłe :P


To cos musi byc z wyszukiwarka, bo teraz mi pokazuje, ze temat o DS istnieje od listopada, a jak zakladalem ten, to nic nie bylo :/

Dnia 13.07.2013 o 22:44, ScaredOfGhosts napisał:

Ja po zakupie jestem oczarowany


Tez bylem, ale - jak pisalem wczesniej - przychodzi moment, gdy wlasciwie nie ma nic do roboty. End-game''u jako takiego nie ma, elementy survivalu w koncu przestaja byc istotne, bo zwyczajnie nie musimy sie juz stadac, zadna zima nam nie straszna i z glodu nie zejdziemy. Zostaje wtedy eksploracja jaskin i tryb "kampanii", ale to oznacza ryzyko, ze stracimy wszystko. W penej chwili, po x restartach, uznalem, ze gry z permadeath jednak nie sa dla mnie

Dnia 13.07.2013 o 22:44, ScaredOfGhosts napisał:

Super są też takie szczegóły


I oby takich wiecej. Naprawde mam nadzieje, ze tworcy gry beda raczej rozwijali elementy survivalu, niz tryb przygodowy. Zdecydowanie bardziej chcialbym zobaczyc tu cos w stylu Robinson''s Requiem - spory wybor ubran ze skor, trawy, lisci, mozliwosc tworzenia bandazy, luku, strzal i innego ekwipunku. Do tego przydalaby sie opcja zbudowania domu z prawdziwego zdarzenia, z dachem, chroniacego przed pogoda i atakami stworow.

Dnia 13.07.2013 o 22:44, ScaredOfGhosts napisał:

Denerwuje mnie tylko to, że łatwo przez przypadek zjeść pożywienie, zamiast włożyć go
do pułapki albo zagrzać w ogniu


Przydalaby sie opcja blokowania funkcji "eat" by uniknac takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 dzień...Zabity przez stado pingwinów. Ale fakt faktem, że szkoda znów zaczynać od początku. Tułanie się przez pierwsze parę dni w szukaniu dobrej miejscówki na obóz jest męczące. Za to odezwała się we mnie jakaś Farmville''owa nuta - przesadznie jagód i pielęgnacja ogródka rządzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2013 o 21:21, ScaredOfGhosts napisał:

Za to odezwała się we mnie jakaś Farmville''owa nuta - przesadznie jagód i pielęgnacja ogródka rządzi :P


Mialem dokladnie to samo - urzadzalem grzadki, sadzilem roslinki, drzewka... a potem oddalilem sie od obozu i nie zapalilem na czas pochodni... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trzeba zawsze mieć w zanadrzu przynajmniej jedno zmartwychwstanie. Czy to kukła, czy to ołtarz, naszyjnik. Porozglądać się po okolicy, pograbić trochę grobowców. Ogródek fajna rzecz, ale chyba pszczołom zawdzięczałem najwięcej, polecam mieć ze 3 czy więcej uli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, Don''t Starve pojawiło się -40% na steamie, jeszcze dwupak kupiłem z kumplem, zatem gra zakupiona w przyzwoitej cenie (28zł) - już się za nią zabieram, bo po obejrzeniu jakiegoś gameplaya i trailera jestem zajarany, gra wygląda miodnie, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2013 o 16:08, Ring5 napisał:

Zawiesc to sie nie zawiedziesz, ale ciekawe tylko, jak szybko sie znudzisz. ;)


Prawdopodobnie częsta śmierć i częste zaczynanie od początku doprowadzą do szybkiej nudy, no ale zobaczymy :) Pierwsza próba za mną, przetrwałem 7 dni. Niestety pomysł by rzucić się na 5 pająków na raz z włócznią nie okazał się najlepszy :D Zauważyłem, że wraz z rozgrywką pogarsza się stan psychiczny bohatera, ale nie rozkminiłem jak ten stan polepszyć. Jakieś wskazówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przegrałem w to 7 godzin i niczym szczególnym gra nie chwyta. Zagadki są dziwne , postacie smutne a grafika ponura. Tworzenie sprowadza się do prostego łączenia przedmiotów bezokimi ale jakże mądrymi postaciami. Wszystko co można wyciągnać z tej gry jest widoczne po 4 godzinach. Generalnie nie polecam chyba że ktoś ma stary i ledwo chodzący komputer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 10:49, Highline napisał:

Przegrałem w to 7 godzin i niczym szczególnym gra nie chwyta. Zagadki są dziwne , postacie
smutne a grafika ponura. Tworzenie sprowadza się do prostego łączenia przedmiotów bezokimi
ale jakże mądrymi postaciami. Wszystko co można wyciągnać z tej gry jest widoczne po
4 godzinach. Generalnie nie polecam chyba że ktoś ma stary i ledwo chodzący komputer
.

Może się nie znam na grach niezależnych, ale takiego stylu graficznego to nie ma w żadnej innej grze i to ją wyróżnia. Podobnych gier też ciężko szukać. To w tej grze są zagadki? Przecież to nie jest przygodowa point&click... Cóż jeśli nagle trafiają do obcego im świata i muszą przetrwać to ciężko aby był wesolutkie... A do czego miałoby się sprowadzać? Czekania na pełnię? Jesteś chyba odosobnioną osobą skoro 97% recenzujących grę użytkowników wypowiada się o niej pozytywnie. Rozumiem, że przeszedłeś tryb adventure w owe 4 godziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie grę, Nowe DLC wprowadzające możliwość grania w kilka osób, będzie dla wszystkich posiadaczy darmowe czy trzeba będzie dodatkowo płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 12:54, Isildur napisał:

Mam zamiar kupić sobie grę, Nowe DLC wprowadzające możliwość grania w kilka osób, będzie
dla wszystkich posiadaczy darmowe czy trzeba będzie dodatkowo płacić?

Dla wszystkich posiadaczy dont starve dlc będzie w pełni darmowe. Warto zwrócić uwagę gdy together (bo tak nosi nazwę rozszerzenie) wejdzie w fazę open bety (15 grudnia) cena gry wzrośnie.
http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve:_Razem_%28DLC%29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2014 o 21:26, DarkWolf_PL napisał:

Dla wszystkich posiadaczy dont starve dlc będzie w pełni darmowe. Warto zwrócić uwagę
gdy together (bo tak nosi nazwę rozszerzenie) wejdzie w fazę open bety (15 grudnia) cena
gry wzrośnie.
http://pl.dontstarve.wikia.com/wiki/Don%27t_Starve:_Razem_%28DLC%29


Otóż nie, ktoś zmienił zdanie według tego: http://dontstarvetogether.com/ - kto posiada grę będzie musiał zapłacić 4,99$ - chyba, ze coś źle zrozumiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2014 o 21:35, Isildur napisał:

Otóż nie, ktoś zmienił zdanie według tego: http://dontstarvetogether.com/ - kto posiada
grę będzie musiał zapłacić 4,99$ - chyba, ze coś źle zrozumiałem...


Zajrzałem do FAQ i moim oczom ukazał się taki post " Basically, all current owners on Steam will get Don''t Starve Together for free when the standalone multiplayer expansion fully launches. (There''s no announced date for when that will happen at this time.)". Jegomość ma rangę pracownika klei więc można mu zaufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować