Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fani Dragon Age`a powinni śledzić konferencję EA. Inkwizycja podbije E3?

14 postów w tym temacie

Czasy, kiedy mogłem kupić bez większego namysłu którąś z gier wydawanych przez EA skończyły się wkrótce po pierwszym Dragon Age. Z perspektywy lat wydaje mi się wręcz nieprawdopodobne, z jaką łatwością wyłożyłem grubszą kasę na (bardzo porządną, zresztą) wersję kolekcjonerską tytułu, na temat którego miałem jedynie strzępy informacji wyłowione z branżowej prasy. Nie zawiodłem się, gra była znakomita do tego stopnia, że bez mrugnięcia okiem kupiłem później wszystkie brakujące DLC - ale działo się to wtedy, gdy marka BioWare jednoznacznie kojarzyła się z wysoką jakością. Później zaś... cóż, później nie dało się już nie zauważyć presji, jaką EA wywierało na BW przy okazji kolejnych Mass Effectów - miało być efektownie, prosto, casualowo wręcz. Jak najmniej czytania, system dialogów stworzony pod preferencje kretynów, którym trzeba było sugerować konsekwencje danego wyboru. Stało się oczywiste, że Dragon Age II pójdzie w tym samym kierunku. I poszedł. Reszta jest już historią, smutną, bo zahaczającą jeszcze chociażby o spadkobiercę legendy KoTOR-a, że o zrujnowaniu marki Command & Conquer ( w szczególności cyklu Red Alert), czy stopniowym sprowadzaniu genialnego niegdyś Battlefielda do poziomu CoD nie wspomnę. Nigdy więcej nie kupię żadnej gry od EA, jako, że wspierając tego chwiejącego się kolosa, wspierałbym proces niszczenia tego, co my - gracze - kochamy najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 10.06.2013 o 10:43, DeithWX napisał:

No tak, bo każdy wie jak wyglądał import save z jedynki do dwójki i ten gigantyczny wpływ
na rozgrywkę.


No, ciężko, żeby decyzje z Fereldenu miały odzwierciedlenie w kompletnie innym miejscu na świecie. Inna kwestia to sprawa ''ten nie żyje/ten żyje'', bo tutaj pokpili sprawę z niektórymi postaciami:

Spoiler

Leliana i Zevran chociażby

, chociaż z tym drugim to podobno był bug, a nie działanie z premedytacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dowiemy się że do premiery DA3 jeszcze daleko, ale już niedługo będziemy mogli zagrać w wersję na ios która umili nam czekanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA, prawdopodobnie zakończył się po pierwszej odsłonie. Chciałbym się mylić, uważam jednak, że po fatalnej drugiej części, Bioware w samozachwycie podąży tą samą ścieżką, wydając coś co tylko w minimalnym stopniu przypomina grę cRPG, trafia do jak największej liczby graczy, którzy oczekują akcji nie tysiąca stron tekstu, czy głębokiej historii.

Przynajmniej engine będzie z wyższej półki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować