Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars Battlefront od DICE

300 postów w tym temacie

Fajnie, że Tobie się tak bardzo podoba. Ja pograłem godzinę i jakoś nie mam ochoty wracać. Walka piechota kontra piechota jest mało interesująca. Siedzisz za kamieniem i walisz do przeciwnika, jak Ci życie spadnie czekasz kilkanaście sekund na uzupełnienie paska życia i robisz to samo. Celowanie jest całkiem proste (m+k), ale rozrzut jest mocno odczuwalny przez co strzelanie na dużym dystansie jest zupełnie bezsensu. Tak jak Shinigami mam wrażenie, że coś jest nie tak z detekcją trafień. Tryb z Walkerami jest nawet ciekawy. Tutaj jednak więcej się dzieje dzięki pojazdom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 18:31, Shinigami napisał:

szczególnie przy braku wyszukiwarki serwerów, gdzie z czasem zgromadziłaby się
zgrana ekipa.


Na szczęście to akurat mnie nie rusza. Zawsze grałem na tych serwerach, gdzie akurat było najwięcej osób, bo nikt ze znajomych za bardzo nie siedzi w FPSach (no, teraz na PS4 już bardziej, ale i tak jest to BF3/4), więc na zgraną ekipę nie miałem za bardzo co liczyć.

Dnia 08.10.2015 o 18:31, Shinigami napisał:

< hitboxy, nic nowego - myślałem że będzie lepiej, a tutaj znowu strzelasz koło głowy,
w ramię i co? Headshot!


Oj, niestety tak... w drugą stronę to też działa - pakujesz w gościa cały "magazynek" (czyli do przegrzania broni) i nic. Odwraca się, strzela raz i giniesz...

Dnia 08.10.2015 o 18:31, Shinigami napisał:

< brak odrzutu to norma w większości ''nowych'' FPSów


Ale, jak napisałem wcześniej, blastery w GW (filmowych) nie miały odrzutu, więc dodawanie go tu mijałoby się trochę z celem.

Do wad dodam jeszcze jedną, która może nie jest jakoś szczególnie uciążliwa, ale jeśli ktoś jest perfekcjonistą, potrafi napsuć krwi. Otóż w trybie Walker Assault, gdy runda się kończy (pojawia się napis "Victory/Defeat"), tracimy możliwość sterowania postacią, choć gra jako taka jeszcze kilka sekund trwa. To akurat nie jest żaden problem, gorzej, że tracimy też możliwość sterowania pojazdem. A jeśli pojazd ten akurat skierowany jest w glebę... Kilka razy w ten sposób zginąłem i muszę przyznać, że jest to bardzo głupi sposób na ginięcie. Szczególnie w sytuacji, gdy miałem prawię doskonałą rundę (0 śmierci, całą rundę pomykałem X-Wingiem), pod koniec próbowałem ubić jeszcze AT-AT, runda się skończyła, a ja się rozbiłem o walkera. I zamiast 0 zgonów, miałem 1... Jak napisałem - nie jest to wielka tragedia, ale są osoby, dla których nawet ten jeden zgon będzie ważny :)

Tak czy siak, liczę na to, że w ciągu najbliższych miesięcy grę połatają, naprawią i będzie w końcu tak, jak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 18:49, Ring5 napisał:

Na szczęście to akurat mnie nie rusza.


Wyszukiwarka i dedykowane serwery mają to do siebie, że gromadzi się na nich z czasem dość zgrana społeczność, niekoniecznie znajomi a ludzie którzy wiedza co robią, grają z głową a z gry wylatuje każdy maniak który biega jak szalony, gdzieś mając cel danego scenariusza, więc nawet bez kumpli z ulubionymi w zakładkach zawsze wiedziałeś, że wchodzisz do zgranej drużyny, a nie trafiasz na kolejnych losowych baranów.

Oczywiście warto również wspomnieć o zasadach które na takich serwerach można narzucić, oraz egzekwować.

Dnia 08.10.2015 o 18:49, Ring5 napisał:

Ale, jak napisałem wcześniej, blastery w GW (filmowych) nie miały odrzutu, więc dodawanie go tu mijałoby się trochę z celem.


Dobra, przestańmy się czarować. To można rozwiązać inaczej - broń się przegrzewa, tak? Więc co za problem zamiast odrzutu wprowadzić większe rozproszenie przy strzelaniu serią? Chcesz? Możesz. Tylko po co? Niech wszystko leci w punkt. Szczególnie biorąc pod uwagę powyższe problemy.

Dnia 08.10.2015 o 18:49, Ring5 napisał:

Tak czy siak, liczę na to, że w ciągu najbliższych miesięcy grę połatają, naprawią i będzie w końcu tak, jak być powinno.


Powiedziałbym, że to właściwe podejście do gier DICE, w końcu to ich wizytówka, w łataniu to oni nie mają równych, nawet przez lata :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 19:07, Shinigami napisał:

Więc co za problem zamiast odrzutu wprowadzić większe rozproszenie przy strzelaniu serią?


Eeee... mogę się mylić, ale wydaje mi się, że przecież właśnie tak jest? O_o Jak strzelasz ogniem ciągłym z DLT-19 ("cekaem"), lufa leci w górę a kolejne strzały są coraz mniej celne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej broni tak, nie ma problemu.

Jednak biorąc pod uwagę to, że strzelanie w punkt serią z pozostałych, biegając, skacząc czy naparzając ''z biodra'' wymagałoby żelaznej dyscypliny i łapy z tytanu oraz nieludzkich umiejętności.

Dla mnie żadne ''bo to przecież blastery'' tej sytuacji nie tłumaczy. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Ma być prosto, przyjemnie i intuicyjnie? Jest. Chwytaj broń i na front :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Shinigami mam

Dnia 08.10.2015 o 18:45, fenr1r napisał:

wrażenie, że coś jest nie tak z detekcją trafień. Tryb z Walkerami jest nawet ciekawy.
Tutaj jednak więcej się dzieje dzięki pojazdom.

To norma u DICE, nie radzili sobie z tym w BF4 i z tego co widzę to tutaj też. Ogólnie gra jest całkiem ciekawa. Ładna oprawa graficzna, przyjemna rozgrywka, ale to może nie wystarczyć. To w prawdzie beta, ale niczym poza uniwersum ta odsłona Battlefronta nie zaskakuje. Dodatkowo, mam nadzieję że poprawią system odradzania się przy towarzyszach bo ten jest wręcz karygodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 20:58, Ecko09 napisał:

Aha, wymagana wersja sterownika 15.7 kub nowsza. No to sobie nie pogram. Dobrze, że dali te bete, bo bym wyrzucił pieniądze w błoto.


Zapytam, tak z ciekawości: bojkotujesz nowsze wersje sterowników z powodu ideologicznych? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 21:35, Shinigami napisał:

> Aha, wymagana wersja sterownika 15.7 kub nowsza. No to sobie nie pogram. Dobrze,
że dali te bete, bo bym wyrzucił pieniądze w błoto.

Zapytam, tak z ciekawości: bojkotujesz nowsze wersje sterowników z powodu ideologicznych?
:P


Byłbym więcej niż szczęśliwy mogąc je zainstalować, ale z jakiś powodów nie chcą się zainstalować poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówcie co chcecie, ale ta beta mnie zmiażdżyła totalnie :D. Ta gra jest po prostu niesamowita. Te dźwięki, akcja na ekranie, pojazdy. Robienie sieczki za pomocą AT-ST no coś pięknego. Myślałem, że będzie tak "ok", ale jest o wiele lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 22:29, Damianuss1 napisał:

Mówcie co chcecie, ale ta beta mnie zmiażdżyła totalnie :D.


Heh, ciesze sie, ze nie tylko mnie odwalilo na punkcie tej gry. A tu jeszcze mkesiac trzeba czekac! Jak zyc, panie premierze?

Roznimy sie tylko tym, ze ja zdecydowanie preferuje podniebne akrobacje w TIE fighterze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polatać jeszcze mi dane nie było. Naprawdę jestem zachwycony tą grą. Miejscami zatrzymuję się w miejscu i patrzę jak inni nacierają, obraz jak z filmu. Siedzisz w okopie, a nad tobą ATAT, gdzieś tam w tle Xwing rozwala STka. Przydałoby się jednak więcej muzyki podczas rozgrywki do podsycenia klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2015 o 22:42, Damianuss1 napisał:

Polatać jeszcze mi dane nie było.


Polecam. Wprawdzie pierwsze podejscie skonczylo sie zaliczeniem gleby, ale po odwroceniu sterowania (zeby przyciagniecie drazka powodowalo wznoszenie) bylo znacznie lepiej. A z kazdym lotem jest coraz lepiej. Wprawdzie latam tylko w trybie TPP, bo z kokpitu troche malo widac i mozna sie latwo rozbic, ale i tak czasem trzeba sie natrudzic, zeby zestrzelic przeciwnika. Mogliby tu dorobic cos na wzor "radaru", jak w starenkim X-wingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia. Ktoś gdzieś pisał, że gra nie ma klimatu - jak dla mnie bzdura, wprawdzie nie jestem jakimś hardkorowym fanem SW, ale te wszystkie dźwięki, głosy, muzyka, blastery, śmigające po niebie myśliwce robią swoje.

Nie podoba mi się za bardzo ten system "kart", wolałbym zwykły podział na klasy.

No i od szybkiego zakupu skutecznie odrzuca mnie brak Wojen Klonów i tylko 4 planety, co jest dla mnie smutnym żartem (chyba że tylko 4 na razie widać w menu, ale wydaje mi się, że już wcześniej były informacje o tym mówiące).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 5h. Ale to co przeczytacie to jest opinia fanatyka Star Wars, więc miejcie to na uwadze :P

Można się czepiać, że zero realizmu, że zdrowie się przywraca raz dwa itd. Ale pamiętajcie, że to spadkobierca Battlefronta 2 który był taki sam. Się biegało, zabijało tysiące rebelsów biegając w lewo i prawo. Feeling broni jest kozacki, na większe odległości trzeba brać poprawkę by trafić z blastera. Bronie są zaprojektowane zgodnie z tym co widziałem na filmach, a klimat? Miażdży!

Nie bardzo tylko wiem w jaki sposób strona defensywna ma wygrać bitwę o Hoth, bo zniszczenie AT-AT jest po prostu nie możliwe, a odpowiednie pojazdy nie mają pamiętliwych linek.

IMO granaty są troche zbyt imba, wybuchają zaraz po wyrzucie i mają dość duży zasięg.

Ostatnia rzecz - na PS4 jest 60 FPS!!! To mnie bardzo ale to bardzo zaskoczyło i umiliło, bo gra nie dość że wygląda przepięknie to jeszcze działa nieźle i stabilnie. Czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka godzin. Z SW nie mam nic wspólnego (zero filmów w całości obejrzanych, widziałem kiedyś kilkanaście minut któregoś :D), ale ogólnie się orientuję i rozumiem klimat, więc raczej mogę grę ocenić obiektywnie.

Generalnie jakiegoś wielkiego szału nie ma, jeśli chodzi o rozgrywkę, ale widoki cieszą oko; ot zwykła strzelanka, ale osadzona w uniwersum SW, szczegół, ale najważniejszy, w nim jest sedno. ;]

Beta nie zachęciła mnie do kupna, choć być może, gdybym znalazł na ulicy odpowiednią sumę, to bym zakupił. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować