Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars Battlefront od DICE

300 postów w tym temacie

Dnia 12.10.2015 o 21:51, Shinigami napisał:

PC - edycja kompletna 398,- zł. Ostro.


No to pojechali po bandzie... :/ W główkach chyba się co niektórym poprzewracało... Beta mnie zachwyciła, ale takie pieniądze, to ja bym mógł dać za taką kolekcjonerkę http://ps4daily.com/wp-content/uploads/2015/04/star-wars-battlefront-collectors-edition-640x458.jpg , a nie za grę i "Season Pass". Nie, dzięki, postoję. Kupię podstawkę, a potem, kiedyś, może dokupię dodatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem sobie trochę w tą betę i najkrócej mówiąc : dla mnie to jest średniak.
Rozwijając myśl dodam, że grafika, optymalizacja na świetnym poziomie, nie ma się w sumie do czego przyczepić. Wszystko chodzi ładnie, płynnie, spadków fps nie odczułem żadnych. Co dla mnie na minus - grywalność. Wiem, że pewnie teraz dla wielu osób powinienem spłonąć na stosie, ale serio - ta gra w ogóle mnie nie przyciąga do kolejnych potyczek z innymi graczami. Grałem z paroma fajnymi osobami, więc powinno być spoko, ale nie jest. Może to wina tego, że nie jestem wielkim fanem SW? Sam już nie wiem co myśleć, pograliśmy razem coś koło 10 godzin i wiem, że nie kupię jej sobie - może kiedyś w jakiejś sporej obiżce.
A teraz już na pewno wielu mnie spali na stosie - o wiele lepsze wrażenia mam po grze w Rainbow Six: Siege - nawet pomimo tego, że matchmaking był spaprany (a zawsze nas w party było 5 osób). Jakoś tak o wiele przyjemniejsza była ta rozgrywka w moim odczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komus jeszcze gra niemilosiernie tnie w lobby i przez pierwsze dwie minuty na Hoth (ta mniejsza mapka od razu dziala plynnie)?

Sprzet: i5 4690K, R9 290, 8 GB 1866 Mhz RAM

Co do wrazenia z bety- naprawde pozytywnie mnie zaskoczylo. Spodziewalem sie sredniaka, dostalem fajna gierke na 15-20 minutowa sesje. I tu pojawia sie IMO najwiekszy problem. Czegos tej grze brakuje. Przy ET, MW 1/2, czy przy (zeby zachowac klimat ;) ) Jedi Knight II moglem siedziec godzinami. Tutaj jedna mapka, gra skonczona, alt+f4 i koniec. Nie jestem w stanie powiedziec, co jest nie tak, bo gra sie fajnie..

EDIT: ustawienia oczywiscie ULTRA, nie testowalem z nizszymi czy przyciecia dalej beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne objawy na nieco słabszym sprzęcie. Co ciekawe, gra najgorzej mi chodzi przy rozdzielaniu punktów na koniec meczu, trwa to bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gram w te ostatnie godziny bety i dochodzę do wniosku, że już wiem, czego mi brakuje w tej grze najbardziej - możliwości zmiany ekwipunku w trakcie meczu. To bez sensu, że bez problemu mogę zmieniać broń, ale nie mogę zmienić granatów chociażby. A to akurat jest bardzo, BARDZO przydatne. Na Hoth, grając Sojuszem, w pierwszej fazie najbardziej przydają się granaty jonowe, wyjątkowo skuteczne przeciwko pojazdom i wieżyczkom. Ale w drugiej fazie, szczególnie na terenie bazy, bardziej przydają się zwykłe granaty. Większość rozgrywki odbywa się w tunelach, gdzie granaty są całkiem skuteczne. Ok, ja rozumiem, że to niby zmusza do jakiegoś "profilowania" postaci, ale jednak zdecydowanie bym wolał, gdyby była opcja stworzenia, na przykład, dwóch zestawów sprzętu, dostępnych do wyboru w trakcie meczu.

Przez te pięć dni spędziłem naprawdę sporo czasu z Battlefrontem i już teraz, w mocno okrojonej wersji, widzę ogromny potencjał na lata grania. Skoro taki Battlefield 3 trzyma się do dziś (cztery lata po premierze), nie widzę powodu, dla którego podobna sytuacja nie miałaby mieć miejsca w przypadku Battlefronta. A jak dojdą do tego jeszcze DLC (wstępnie wiemy o czterech), będzie ciekawie. Zakochałem się w niej i liczę dni do premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo brakuje zmiany ekwipunku w trakcie meczu - tak jak piszesz, w różnych etapach gry przydaje się różne wyposażenie :)
W sumie w betę przegrałem jakieś 16 godzin i czym dłużej grałem, tym więcej miałem zabawy. Najmniej bawilem się pojazdami latającymi, ale jakoś nigdy ich nie lubiłem, także w BFach. Jeśli chce się polepszyć sobie k/d ratio, to polecam AT-AT - ta maszyna naprawdę ma moc i to się czuje :D AT-ST potrafi natomiast zmienić szybko sytuację na polu walki. Szkoda tylko, że rebelia na Hoth jest praktycznie skazana na pożarcie i bez wielu dobrych graczy nie ma szans w starciu z Imperium.
Co mnie w becie denerwowało? Zwłaszcza w trybie Drop Zone jeśli dwóch graczy z jednej drużyny odejdzie, to nie jest ona uzupełniana, a przy łącznie 8 graczach po każdej ze stron strata dwoch oznacza klęskę :D
Inną sprawą jest brak wyboru miejsca odrodzenia na Hoth - często jestem wyrzucany w zupełnie innym miejscu niż wcześniej walczyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 10:18, pawbuk napisał:

Szkoda tylko, że rebelia na Hoth jest praktycznie skazana na pożarcie i bez wielu dobrych graczy
nie ma szans w starciu z Imperium.


Takiego ładnego posta napisałem w odpowiedzi i mi go wcięło... Chyba muszę zacząć robić Ctrl+A, Ctrl+C przed opublikowaniem :/ Ale do rzeczy.

W betę przegrałem ponad 26 godzin, rozgrywając w tym czasie równo 100 partyjek (z tego dosłownie jedną na Drop Zone i 3 albo 4 w trybie Survival). Moje Win/Loss wynosi 58%. Ale sądzę, że od dobrych graczy ważniejsze jest zgranie ekipy. W dzisiejszej partyjce miałem po przeciwnej stronie gościa, który dosłownie wymiatał, miał K/D na poziomie 40:2 (i to bez użycia ATeków czy STeków, z tego, co widziałem). Wygraliśmy zarówno jako Sojusz, jak i Imperium, bo graliśmy jako drużyna.

Dobra wiadomość jest taka, że już teraz, po 5 dniach gry w betę, ludzie nauczyli się, co jest potrzebne żeby wygrać Walker Assault i coraz więcej osób rzeczywiście skupia się na wygranej, a nie na fragach. Niestety, jest także zła wiadomość - zauważam również coraz więcej osób campiących daleko za liniami wroga i tłukących z Cycler Rifle. Gdyby w grze były tickety, to może byłbym to jeszcze w stanie zrozumieć, ale tak? To kompletnie bez sensu.

Dnia 13.10.2015 o 10:18, pawbuk napisał:

Inną sprawą jest brak wyboru miejsca odrodzenia na Hoth - często jestem wyrzucany w zupełnie
innym miejscu niż wcześniej walczyłem :D


O, tak :/ Tego systemu nie rozumiem. Przy tak małej przeżywalności na polu walki, więcej czasu spędza się na dobieganiu, niż na faktycznej walce. Czemu Imperium nie może się odradzać na walkerach, jak rany? A skoro już mowa o odradzaniu, naprawdę dobrze by było, gdyby na przycisku odrodzenia się na partnerze był jego wskaźnik życia. Niejednokrotnie bywało już tak, że odradzam się na partnerze i natychmiast ginę, bo on akurat był pod ostrzałem z STeka. Jeśli taki respawn ma być loterią, to ja już wolę się odrodzić w bezpiecznym miejscu i wybrać sobie w miarę bezpieczną ścieżkę do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagrałem w betę ze względu na pracę ale odkąd dowiedziałem się, że nowy CoD będzie miał kampanię single player na ok. 15 godzin, wiem już, którą grę zakupię na premierę, a którą może kiedyś, jak stanieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 11:04, Ring5 napisał:

W betę przegrałem ponad 26 godzin, rozgrywając w tym czasie równo 100 partyjek (z tego
dosłownie jedną na Drop Zone i 3 albo 4 w trybie Survival). Moje Win/Loss wynosi 58%.
Ale sądzę, że od dobrych graczy ważniejsze jest zgranie ekipy. W dzisiejszej partyjce
miałem po przeciwnej stronie gościa, który dosłownie wymiatał, miał K/D na poziomie 40:2
(i to bez użycia ATeków czy STeków, z tego, co widziałem). Wygraliśmy zarówno jako Sojusz,
jak i Imperium, bo graliśmy jako drużyna.


Gdzie można sprawdzić swoje statystyki? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 11:12, pawbuk napisał:

Gdzie można sprawdzić swoje statystyki? ;)


Mogę powiedzieć, jak to się robi na PS4, o innych systemach nie mam pojęcia.

Odpalasz grę. W lewym górnym rogu menu głównego masz kilka ikonek, pierwsza z lewej to Twój avatar PSN. Klikasz i pokazuje Ci Twój profil z gry. Tyle, że ewidentnie są pewne niedoróbki. Mam poziom 5, pokazuje mi trzeci. Kumpel też wbił maksa i również ma Rank 3. Profil wyświetla liczbę killsów, K/D ratio (obecnie mam 0.93), liczbę partyjek, procent zwycięstw itp. Nie wiem, na ile są to aktualne statystyki, ale zawsze jakiś pogląd dają.

Możemy dowiedzieć się z nich także innych rzeczy:

Spoiler

w pełnej grze będzie do zebrania 85 gwiazdek (tych, które dostajemy np. za Survival) oraz 20 "zabawek" do naszej dioramy.



Nie rozumiem natomiast, czemu zablokowali statystyki w grze, skoro możemy je obejrzeć w naszym profilu. Czyżby to były różne statsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 11:24, Ring5 napisał:

Odpalasz grę. W lewym górnym rogu menu głównego masz kilka ikonek, pierwsza z lewej to
Twój avatar PSN. Klikasz i pokazuje Ci Twój profil z gry. Tyle, że ewidentnie są pewne
niedoróbki. Mam poziom 5, pokazuje mi trzeci. Kumpel też wbił maksa i również ma Rank
3. Profil wyświetla liczbę killsów, K/D ratio (obecnie mam 0.93), liczbę partyjek, procent
zwycięstw itp. Nie wiem, na ile są to aktualne statystyki, ale zawsze jakiś pogląd dają.


Mi też wyświetla poziom 3, choć 5 już dawno wbiłem :D Ja rozegrałem dokładnie 70 meczów, wygrałem 71% z nich, K/D na poziomie 1,73 ;) Czyli nie jest źle, choć mogłoby być lepiej :D Zwłaszcza K/D muszę poprawić, zbyt często głupio ginę :D Przyzwyczajenia z BFów tutaj sie nie do końca sprawdzają, strzały z blasterów inaczej lecą, wolniej niż pociski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to by bylo na tyle, jesli idzie o bete...

Zdecydowanie warto bylo. Jesli zwykla beta, oferujaca jedynie drobna czesc tego, co ma byc w pelnej wersji, jest tak wciagajaca, to co bedzie sie dzialo po premierze? EA maja w lapach potencjalny hicior i gre roku. Mam nadzieje, ze nie zmarnuja takiej szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie od kiedy opisałem swoje wrażenia nawet fajnie się bawiłem. Parę rzeczy przestało doskwierać i nawet mogę określić że pod koniec gra wywołała pozytywne wrażenie... jednak gra roku? :D Nie widzę szans przy Wieśku 3 i MGS V.

edit; chociaż... premiera filmu może mocno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 18:44, nurbi napisał:

gra roku? :D Nie widzę szans przy Wieśku 3 i MGS V.


Ciężko mi się wypowiadać, bo w MGS nie grałem, a co do Wieśka, to jestem dyżurnym hejterem CDPR na gramie, więc również nie będę obiektywny. Ale podejrzewam, że (jak sam powiedziałeś) premiera siódmego epizodu bardzo pomoże w sprzedaży.

Zastanawiam się, jak będzie wyglądała kwestia ubranek w pełnej wersji. W becie było stosunkowo prosto - byli szturmowcy (na Sullust), snowtrooperzy (na Hoth) i dwie wersje Rebeliantów. Na pierwszy rzut oka było wiadomo, kto jest kim. Ale jak pojawi się możliwość personalizacji postaci, z daleka może być ciężko odróżnić swoich od wrogów. Jasne, są kolorowe podpisy, ale w ogniu walki nie zawsze zdąży się je dojrzeć.

A teraz trzeba znaleźć sobie jakieś zajęcie na te 5 tygodni, jakie pozostały do premiery Battlefronta. Czemu From Software nie wydaje dodatku do Bloodborne już teraz? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2015 o 18:08, Ring5 napisał:

EA maja w lapach potencjalny hicior i gre roku. Mam nadzieje, ze nie zmarnuja takiej szansy.


To pojechałeś po bandzie. Jak do tej pory wyszło sporo gier, które mogłyby zasługiwać na tytuł gry roku, ale SW:B do tego grona nie będzie należał. Na pewno nie po tym co zaprezentowano w wersji beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz być hejterem CDPR, możesz nie lubić serii MGS/nigdy w te gry nie grać ale jedno musisz przyznać choćby oglądając recenzje i gameplaye - te gry rozkładają Battlefronta na łopatki pod względem zawartości i głębi rozgrywki. Ja nie widzę nawet pola do startu na grę roku dla prostego shootera FPS przy takich mamutach. NAWET jeśli Battlefront byłby perfekcyjnie zrobiony i bez bugów - a taki przecież nie jest i nie będzie, w końcu robi go DICE które za sam netcode powinno dostać porządnego plaskacza bo żeby w grach nastawionych na multi były tak skopane hitboxy jak w tytułach opartych na Frostbite to po prostu parodia. Już nie wspomnę czołgów z Battlefielda łapiących laga i zaczynających "pływać" po uderzeniu w pozostałości po lampie. Grając walkerem w Battlefroncie też miałem podobne odczucia. Może nie aż tak źle jak pojazdami w Battlefield ale cały czas czuć że coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem, ze "glebia rozgrywki" jest konieczna do zostania gra roku... Ciekawe zatem, czemu grami roku nie zostaja tytuly takie, jak np. Amnesia, ktore w kilku minutach gry maja wiecej owej "glebi", klimatu i nastroju, niz dowolna cala czesc Wiedzmina.


Ciekawe tez, czemu takiemu Wieskowi nie wypomina sie bledow, bugow uniemozliwiajacych wykonanie questow itp, ale juz teraz krytykuje sie wersje premierowa Battlefronta przez pryzmat bety. Ale, jak mowilem, jestem hejterem CDPR, wiec nie jestem w tej kwestii obiektywny.

Dla mnie Battlefront, juz teraz, wygladajac tak, jak pokazywala to beta, jest jedna z dwoch najlepszych gier tego roku (druga jest Bloodborne). Klimat wylewa sie z telewizora calymi litrami, przelot snowspeederem miedzy nogami AT-AT wgniata w fotel i jesli takie rzeczy oferowala beta, to co bedzie z pelna wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie widzę sensu w porównywaniu rozbudowanej gry cRPG z FPS nastawionym tylko na multiplayer (do tego ze skopanymi hitboxami, netcode oraz krokiem wstecz w stosunku poprzednich gier na tym silniku - brakiem zniszczeń) - jednym mocnym aspektem nowej gry DICE jest oprawa audio oraz video. Tyle wystarczy, żeby fan SW prawie zszedł na zawał.

Wiesz, to co zostaje grą roku, a co dla Ciebie będzie grą roku to zupełnie inna sprawa. Battlefront to dla mnie ładna i przyjemna gra wydmuszka, która (pomimo tego, że DICE w końcu skupiło się tylko na jednym trybie) boryka się z błędami poprzedników, problemami które są znane od lat.

Pewnie uratuje ją hype, film oraz świat przedstawiony - bo to pierwsza gra w tym uniwersum która ukazała się po dłuuugiej przerwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować