Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars Battlefront od DICE

300 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2015 o 11:16, Ring5 napisał:

Od premiery minelo juz prawie 36 godzin, a tu jakas dziwna cisza panuje. Powiedzialbym,
ze to chyba kolejna oznaka, ze gram dobito, ale bedzie, ze znowu z teoriami spiskowymi
wyjezdzam...

Albo tego, że mało ludzi kupiło. Mnie odstraszyła niewielka ilość zawartości w podstawowej wersji gry w stosunku do DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 11:16, Ring5 napisał:

Od premiery minelo juz prawie 36 godzin, a tu jakas dziwna cisza panuje. Powiedzialbym,
ze to chyba kolejna oznaka, ze gram dobito, ale bedzie, ze znowu z teoriami spiskowymi
wyjezdzam...


Albo nie każdy ma tyle kasy, aby za tak ubogą grę dawać ponad 150 zł. Od kilku dni oglądam sobie narazie na twitchu i strasznie mi się gra podoba. Jeżeli byłaby podstawka z season passem za 200 zł to bym kupił, ale aktualna cena to przegięcie. Zwłaszcza, że przy nowym kompie nadrabiam sobie zaległości i takie perełki jak tomb raider dostaje za 9 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak, jak się spodziewałem, świetny graficznie, doskonale udźwiękowiony tytuł, z generyczną rozgrywką na marnej ilości map - bo przecież mamy DLC.

Wiem - metacritic - żadnym wyznacznikiem jakości gry nie jest, wystarczy jednak przeczytać opinie ludzi. Pazerność boli.

Cieszy natomiast optymalizacja, oraz mała ilość (jak na gry DICE) błędów, co świetnie rokuje w przypadku kolejnego projektu. Oby wyciągnęli wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 11:16, Ring5 napisał:

Od premiery minelo juz prawie 36 godzin, a tu jakas dziwna cisza panuje. Powiedzialbym,
ze to chyba kolejna oznaka, ze gram dobito, ale bedzie, ze znowu z teoriami spiskowymi
wyjezdzam...


Prawda jest taka, że w większości tematów posucha - kilku stałych bywalców i tyle.

Dnia 20.11.2015 o 11:16, Ring5 napisał:

Wczoraj niestety poeksperymentowalem troche z nowymi giwerami i kartami, co skonczylo
sie spadkiem K/D ponizej 1 (obecnie jest 0,87 bodajze). Dzis wracam do normalnych blasterow
i wiecej nie kombinuje. Przynajmniej do czasu odblokowania EE-3, czyli blastera Fetta.


Ja też trochę eksperymentowałem i jakoś żaden nowy mi nie podpasował :D Chwilę grałem tą strzelbą, ale koniec konców nie byłem zachwycony :D Na razie się jednak nie martwię - w BFach "swoją" broń znajdowałem gdzieś po kilkudziesięciu godzinach gry - AN-94 w BC2 i ACE23 w BF4 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 15:53, Shinigami napisał:

Jest dokładnie tak, jak się spodziewałem, świetny graficznie, doskonale udźwiękowiony
tytuł, z generyczną rozgrywką na marnej ilości map - bo przecież mamy DLC.


Na szczęście jeszcze mi nie zaczęło to przeszkadzać, wprost przeciwnie - uważam, że rozgrywka jest fatalnie zaprojektowana pod względem doboru map. Już mówię, o co chodzi. Popróbowałem paru trybów, ale najlepiej czuję się w Walker Assault, z którego najbardziej lubię Hoth, trochę Endor, natomiast Sullust i Tatooine zupełnie do mnie nie przemawiają. Niestety, ze względu na obecność tych ostatnich, zmuszony jestem albo się z nimi użerać, albo co chwilę zmieniać "serwer", bo gra nie przewiduje możliwości gry tylko na jednej mapie (a przynajmniej ja takiej opcji nie odkryłem), można tylko wybrać, od której mapy chce się zacząć. Rezultat tego jest taki, że zawsze wybieram Hoth (gdzie zwykle trafiam jako Rebelia, rzadko kiedy jako Imperium), po którym trafiam na Endor (następuje zamiana stron), a gdy kończy się Endor, wychodzę z serwera i wybieram od nowa. Czy naprawdę tak ciężko by było udostępnić graczom możliwość wyboru map, na których chcą grać? :/

Dnia 20.11.2015 o 15:53, Shinigami napisał:

mała ilość (jak na gry DICE) błędów,


Poza tymi najbardziej irytującymi, czyli hitboxy... Niejednokrotnie już miałem do czynienia z sytuacją, że pruję do gościa stojącego tuż obok, a on się spokojnie odwraca, pakuje we mnie dwa strzały i pozamiatane :/ W przypadku myśliwców jest podobnie - ewidentne trafienia nie są rejestrowane, natomiast walka kołowa jest tak naprawdę loterią, bo strzały w przestrzeń (gdy przeciwnik jest tuż obok nas) czasem liczone są jako trafienia. Natomiast rzeczywiście nie spotkałem się z przenikaniem przez ściany itp. Gdyby jeszcze popracowali nad respawnem (odradzanie się w samym środku bazy na Hoth, gdy na zewnątrz akurat trwa nalot na AT-AT jest wyjątkowo głupie...

@ Pawbuk

Dnia 20.11.2015 o 15:53, Shinigami napisał:

Prawda jest taka, że w większości tematów posucha - kilku stałych bywalców i tyle.


Ech... nawet mi nic nie mów :(

Dnia 20.11.2015 o 15:53, Shinigami napisał:

Ja też trochę eksperymentowałem i jakoś żaden nowy mi nie podpasował :D


I dlatego chyba najczęściej biegam z E-11. Ale brak personalizacji broni (ze zmienianiem jej statystyk) bardzo doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, w tej grze naprawdę spokojnie da sie świetnie bawić całymi godzinami, ale trzeba cały czas pamiętać, że to nie jest drugi Battlefield :D Battlefront jest prostszy, bardziej dynamiczny, nastawiony na krótkie, kilkuminutowe potyczki. Mniejsza ilosć map, trybów, wyposażenia czy broni, brak klas postaci.
Nie wiem jakie było zamierzenie twórców, ale wydaje mi się, że to miała być gra, którą włączamy i już po chwili się świetnie bawimy. A jak było w BFach? Jeśli dołączałeś do gry po kilku miesiącach po premierze, to pierwsze kilkanaście godzin spędzonych z grą to była prawdziwa męczarnia - gołe bronie (kiedy wszyscy latają już z termocelownikami), słabe wyposażenie - robiliśmy za mięso armatnie. Naprawdę, niekiedy współczułem ludziom, których zabijałem po raz nasty :D Sytuację ratowały nieco serwery dla noobów, ale po jakimś czasie trzeba było przejść na normalne serwery - i tu był szok :D Kiedy po mapie latało kilkunastu facetów na maksymalnym poziomie, to nowicjusze nie mieli najmniejszych szans.
Tutaj jest nieco inaczej, choć niektóre tryby na pewno nie będą przyjemne dla początkujących - choćby Walker Assault .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 17:12, Ring5 napisał:

Poza tymi najbardziej irytującymi, czyli hitboxy...


Wątpię, żeby udało im się to kiedykolwiek poprawić. Szczególnie, że do tej pory nic z tym nie zrobiono, a problem przecież nowy nie jest - występuje we wszystkich grach tego studia.

It''s not a bug it''s a feature ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2015 o 18:15, Shinigami napisał:

It''s not a bug it''s a feature ;D


W... pewna czesc ciala niech sobie ten ficzer wstawia.

A z innej beczki - pogralem dzis troche w kolejne tryby. Lapanie robotow jest zdecydowanie nie dla mnie, za male druzyny = zbyt czesto gine. Tak, jestem n00bem i juz. Natomiast wrocilem na troche do Fighter Squadron i coraz bardziej mi sie ten tryb podoba. Chyba nabieram tez wprawy, bo pod koniec mecze konczylem ze zdecydowanie pozytywnym K/D ;) No i mam tez 53% zwyciestw!

Zaczalem sie tez zastanawiac, kogo moga dorzucic w charakterze bohaterow w kolejnych DLC. Ja obstawiam:
Sojusz: Chewbacca, Kenobi
Imperium: General Veers, Royal Guard

Gdyby nie usmiercono EU, mieliby ogromne pole do manewru - Mara Jade, Kyle Katarn, Corran Horn, Judder Page (nie wiem, jak z jego kanonicznoscia obecnie, niby jest w filmach, ale to EU nadalo mu imie i stworzylo historie), Kir Kanos/Carnor Jax... do wyboru do koloru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 16:11, lis_23 napisał:

Mozna grać razem na różnych platformach?


Z tego, co wiem - nie. Trzeba bylo PS4 kupic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2015 o 16:38, Ring5 napisał:


Z tego, co wiem - nie. Trzeba bylo PS4 kupic ;)

Mam triala z EA Access a on jest tylko na XO
Jeżeli kupię grę to tylko na PC. Na razie gram s " singla " i strasznie mało tych map ale gra się fajnie, poza strzelaniem na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dwie godzinki i powiem tak:
Gra jest fajna, ale ... cztery planety na krzyż? Na prawdę EA? Wstydzilibyście się!
Warto kupić ale za rok lub za półtora jak dodadzą do gry wszystkie mamy z DLC i Seasons Pass.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 18:33, lis_23 napisał:

Gra jest fajna, ale ... cztery planety na krzyż?


Kolejne beda w DLC. Ja osobiscie licze na Cloud City na Bespin i, ewentualnie, Coruscant, choc akurat walki na tej planecie byloby troche trudno uzasadnic.

Dnia 21.11.2015 o 18:33, lis_23 napisał:

Warto kupić ale za rok lub za półtora jak dodadzą do gry wszystkie mamy z DLC i Seasons
Pass.


Ja planuje zrobic inaczej. Gre kupilem juz teraz, a na DLC moge poczekac. Jesli uznam, ze jest warte swojej ceny, kupie po premierze, gdy bedzie juz wiadomo, co wchodzi w ich sklad i czy w ogole sie to oplaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 19:05, Ring5 napisał:

Kolejne beda w DLC. Ja osobiscie licze na Cloud City na Bespin i, ewentualnie, Coruscant,
choc akurat walki na tej planecie byloby troche trudno uzasadnic.

To było fajne w poprzednich Battlefrontach - nikt się nie przejmował, czy bitwa na danej planecie ma sens, ważne, że była zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, tyle kasy wolałbym wydać na Dragon Age Inkwizycja GOTY albo AC Syndicate + SP ;)
Poza tym w jesieniobraniu na Muve jest Wolfenstein The Old Blood za 27 zł - mnóstwo zabawy w singlu za znacznie mniej kasy nić Battlefront ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2015 o 19:53, Madoc napisał:

To było fajne w poprzednich Battlefrontach - nikt się nie przejmował, czy bitwa na danej
planecie ma sens, ważne, że była zabawa.


I tu, jak sądzę, jest podobnie. Starcia na Tatooine czy Sullust raczej nie miały miejsca, więc szanse na Miasto w Chmurach są spore. Pod warunkiem, że będzie im się chciało je odwzorowywać, a nie robić jakąś mniej znaną planetę, gdzie nikt ich nie będzie rozliczał z tego, że od TYCH drzwi do TEGO korytarza było w filmie TYLE metrów.

@ Lis_23

Dnia 21.11.2015 o 19:53, Madoc napisał:

Jak dla mnie, tyle kasy wolałbym wydać na Dragon Age Inkwizycja GOTY albo AC Syndicate + SP


Kwestia preferencji :) W teorii jestem przeciwny idei DLC, ale w praktyce wiem, że takie coś istniało, istnieje i istnieć będzie, i moje narzekanie nic tu nie zmieni. Mogę podjąć decyzję, że nie kupię dodatku (czy Season Passa), ale tak naprawdę tylko ja na tym stracę, firma mojego "bojkotu" nawet nie zauważy. Natomiast jeśli dodatkowa zawartość będzie warta tych pieniędzy, chętnie ją kupię. Czas pokaże.

A z innej beczki - poniżej wklejam moje statsy (przepraszam za kiepską jakość, ale raz, że to zdjęcie telewizora, bo z poziomu PS4 nie mogę wklejać zdjęć na gram, a dwa, że robiłem je z pewnej odległości, bo kot na mnie leżał, a wszyscy wiedzą, że jak kot leży, to człowiek nie ma prawa drgnąć). Czekam, aż ktoś je pobije :P A poważniej - widziałem w necie od groma przegiętych K/D z Battlefronta i zastanawiałem się, jak one są możliwe, ale teraz już wiem. Wystarczy odpalić grę i od razu przejść do statystyk. Gra policzy nam K/D tylko i wyłącznie na podstawie killsów, nie biorąc pod uwagę naszych zgonów. Tak naprawdę moje K/D jest na poziomie 0.94 przy 53-54% wygranych.

Poza tym zakochałem się w trybie Fighter Squadron. Pograłem trochę wczoraj i przedwczoraj, i bawię się świetnie. Kompletnie odpuściłem sobie pozostałe tryby, bawię się tylko i wyłącznie w pilota. Bardzo żałuję, że twórcy nie przewidzieli żadnych kart do wykorzystania w trakcie lotu. Moim zdaniem przydałyby się dodatkowe Traits dla pilotów. Polatałem też trochę Slave I i Sokołem (na tyle, by zdobyć "zabawki" do dioramy) i jest jeszcze przyjemniej. Ciekawe, czy dorzucą inne większe statki do tego zestawu?

20151122085959718

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze, to sam ze soba pogadam... ;)

Wbilem wczoraj 25 poziom (na mysliwcach idzie to blyskawicznie) i postanowilem sprobowac, jak sie biega z DL-44. Wgniotlo mnie w fotel. Roznica jest ogromna. Dwa celne strzaly i przeciwnik lezy. Poswiecilem jedna runde na Endorze i nie zajmowalem Uplinkow, tylko polowalem na Imperialnych. Skonczylem gre z wynikiem 17:2 O_o Podejrzewam, ze wkrotce zacznie sie narzekanie na oficjalnym forum, ze bron jest OP, ze trzeba ja znerfic itp. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji mówią, że EA tym razem przegięło, nie tylko dając więcej zawartości w SP niż w podstawowej wersji gry, ale także życząc sobie za SP tyle, ile za podstawową wersję gry - 50 dolców.
Może za rok wyjdzie wersja GOTY ze wszystkimi mapami i wtedy będzie warta swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2015 o 14:27, lis_23 napisał:

U konkurencji mówią, że EA tym razem przegięło,


Bo EA doskonale sobie zdaje sprawe, ze na fali hype''u przed epizodem VII moga absolutnie wszystko. I, niestety, jest to prawda :( Na dodatek ze wszystkich stron naplywaja informacje, ze gra sprzedaje sie oblednie. Moze nie tak dobrze, jak inne tytuly AAA w tym roku, ale i tak idzie jak cieple buleczki.

Mam tylko nadzieje, ze ta sytuacja nie powtorzy sie w przypadku gry od Visceral.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2015 o 15:46, Ring5 napisał:


Mam tylko nadzieje, ze ta sytuacja nie powtorzy sie w przypadku gry od Visceral.


Również u konkurencji mówili, że autorka scenariusza do Assassin''s Creed pisze dla EA grę a la AC oraz a la Uncharted w uniwersum SW. Ciekawe, czy to dwie gry, czy jedna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować