Zaloguj się, aby obserwować  
Ecko09

Star Wars Battlefront od DICE

300 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2015 o 23:22, Shinigami napisał:

Wiesz, to co zostaje grą roku, a co dla Ciebie będzie grą roku to zupełnie inna sprawa.


Zgoda. Tyle tylko, ze w tej branzy bardzo czesto jest tak, ze gra roku nie zostaje najbardziej ambitny tytul, ale po prostu gra, ktora zarobila najwiecej kasy. Nie mam zamiaru negowac, ze pod wzgledem "ambitnosci" Battlefront za bardzo nie blyszczy, ale tez nie ma blyszczec. Ma byc kawalem dobrej zabawy, oferujacym graczom wiele godzin wrazen. Samochodami roku tez raczej nie zostaja jakies Koeningseggi, tylko poczciwe Golfy czy inne Passaty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobała ta beta Battlefronta, ale wg mnie żadną grą roku nowe dzieło DICE nie zostanie - jest zwyczajnie zbyt mało ambitne :D To może być solidny przedstawiciel sieciowych FPSów, ale tylko tyle. Grą wybitną wg mnie nie będzie, jest nawet pewnym regresem w stosunku do BFów.
Jak to porównać z Wiedźminem 3, który w swoim gatunku jest tak naprawdę nową jakością, do której wszyscy będą się teraz porównywać? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 00:23, pawbuk napisał:

jest zwyczajnie zbyt mało ambitne :D


Proponuje w takim razie sprawdzic, ile razy w ciagu ostatnich 10 czy 15 lat to wlasnie FPSy zostawaly grami roku. I nie mowie tu o "ambitnych" FPSach w rodzaju Portala, ale prostych siekaninach typu CoD. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 00:47, Ring5 napisał:

Proponuje w takim razie sprawdzic, ile razy w ciagu ostatnich 10 czy 15 lat to wlasnie
FPSy zostawaly grami roku. I nie mowie tu o "ambitnych" FPSach w rodzaju Portala, ale
prostych siekaninach typu CoD. :P


Tylko tutaj to ambitne odnoszę do nowej jakości :D CoD4 to było naprawdę coś nowego, coś świeżego, coś, co zmienilo cały gatunek :) W Battlefroncie niczego takiego nie widzę zwyczajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 01:03, pawbuk napisał:

Tylko tutaj to ambitne odnoszę do nowej jakości :D CoD4 to było naprawdę coś nowego,


Zgoda, ale nie zapominaj, ze tytuly gry roku otrzymaly rowniez pierwszy CoD oraz Black Ops. Gry, ktore do gatunku wniosly naprawde niewiele.

Pytanie takze, czy uznajemy WSZYSTKIE gry roku (bo praktycznie kazdy liczacy sie portal ma swoje), czy mtores konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mi do głowy przyszło... Nie uważacie, że Luke w bitwie na Hoth powinien mieć kombinezon pilota i niebieski lightsaber? Niby taki pierd, ale mimo wszystko ta gra powinna odzwierciedlać tą bitwę. Może w pełnej wersji będzie możliwość wyboru ciuchów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, gra DICE miałby szanse na grę roku, gdyby nie zrezygnowano z trybu dla jednego gracza, bo tylko to odróżnia ją od innych ''gier roku'' w tym gatunku. Gdyby zdecydowano się na 10-15 godziną kampanię okraszoną taką oprawą oraz oryginalną fabułą - nawet sam bym zagłosował. Pewnie bez wahania.

Dostaliśmy jednak, to co już widzieliśmy (z błędami które znamy) tylko w innych szatach, z blasterami.

Co zaś się tyczy wyboru gier, często jest tak, że wybiera się tytuły które znane są praktycznie wszystkim, coś niszowego, kierowanego do wąskiego grona odbiorców nieczęsto trafia w ogóle na listę - a nawet jeżeli to sam fakt jest już swojego rodzaju wyróżnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 09:58, Damianuss1 napisał:

Tak mi do głowy przyszło... Nie uważacie, że Luke w bitwie na Hoth powinien mieć kombinezon
pilota i niebieski lightsaber?


[plask w czolko]

Oczywiscie, ze tak! Caly czas sie zastanawialem, co mi nie pasuje i nie dawalo mi to spokoju. Takie ciuszki, to na Endor, a i wtedy pod plaszczopalatke, nia na Hoth.

@ Shinigami

Czas pokaze. Moim zdaniem Battlefront sprzeda sie jak cieple buleczki i chocby z tego powodu dostanie nominacje. Zobaczymy, jak to sie dalej potoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2015 o 11:18, Ring5 napisał:

Czas pokaze. Moim zdaniem Battlefront sprzeda sie jak cieple buleczki i chocby z tego
powodu dostanie nominacje. Zobaczymy, jak to sie dalej potoczy.


Pewnie tak będzie. Premiera nowego filmu, klimat SW + ładne obrazki oraz prosty gameplay zrobię swoje. I to jest właśnie smutne gdyby miało się okazać, że gra DiCE otrzymuje tytuł gry roku, bo nie nagradza się jakości i kreatywności tylko sprzedaż. BSW poza ładną grafiką i umieszczeniem w uniwersum SW (co swoją drogą nie dla wszystkich jest zaletą) nie wyróżnia się niczym szczególnym pośród innych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 13:04, fenr1r napisał:

> nie nagradza się jakości i kreatywności tylko sprzedaż.


No coz, jak to wiele osob juz mnie tu przekonywalo w kwestii zmian na forum - licza sie cyferki. Moim zdaniem gra zasluguje na to chocby ze wzgledu na niesamowity klimat, ktory dalo sie wyczuc juz w becie. No i to, ze czuc, ze developerzy sa fanami GW.

Dnia 14.10.2015 o 13:04, fenr1r napisał:

BSW (...) nie wyróżnia się niczym szczególnym


Biuro Spraw Wewnetrznych?! O_o ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości odpaliłem sobie drugiego Battlefronta na PC. Szkoda, że multi już nie działa, ale sama gra nawet z botami jest świetna. Ta ilość map, walki w przestrzeni. Pandemic odwaliło kawał dobrej roboty. Trochę mnie denerwuje, że takie EA chce ode mnie ciągnąć tonę dodatkowej kasy za kontent. Zobaczcie na ilość planet w dwójce, nie trzeba było za to dodatkowo płacić, a teraz? Seasonpass niemalże za tyle samo co cała gra, paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 10:57, Madoc napisał:

Bardzo fajnie zrobiona podróż po czterech planetach.


Mają rozmach, skur[czybyki] ;)

Naprawdę się przykładają do tej gry... Teraz jeszcze wytrzymać niecałe dwa tygodnie i można grać. Pomimo faktu, że w grze będą planety, na których w becie nie graliśmy, ja planuję zacząć od Hoth. Zakochałem się w tej mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2015 o 11:21, Ring5 napisał:

planuję zacząć od Hoth. Zakochałem się w tej mapie.

Ja już widzę jak śmigam na 74-Z po Yavinie :D. Jestem podjarany na tego Battlefronta strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 17:27, Ring5 napisał:

Idzie ktos na premiere Battlefronta w Zlotych Tarasach?


Szkoda, że w Krakowie nic takiego nie ma :D Ciekawe od której gra będzie udostępniona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 18:11, pawbuk napisał:

Szkoda, że w Krakowie nic takiego nie ma :D Ciekawe od której gra będzie udostępniona...


Pewnie od początku eventu.

Trochę jestem zdziwiony, że robią taką imprezę z okazji premiery. Przydałoby się też trochę więcej informacji o tym, co to niby jest ten "symulator X-winga"... Ale i tak pewnie będą takie tłumy, że nawet przy odrobinie szczęścia na wszystko będzie można popatrzeć co najwyżej ze schodów... :(

Jeśli kurier dostarczy mi mój egzemplarz gry przed 16, to może mimo wszystko się wybiorę, ale odebranie gry od kuriera jest priorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za potrojnego posta, ale musze sie pozalic...

Otoz w aplikacji towarzyszacej mozemy obekrzec wszystkie blastery i mozliwosci personalizacji postaci. Jest biednie. Bardzo biednie.

Spoiler

Niby mozemy wybrac sposrod okolo 60 "glowek" na strone konfliktu, ale przytlaczajaca wiekszosc po obu stronach to ludzie. Naprawde mialem nadzieje na rozne ubranka w rodzaju pilota, Royal Guard, oficerow Imperium, Death Star Gunnerow itp. A na razie wyglada na to, ze wlasciwie wszyscy beda tacy sami :( Nie tego sie spodziewalem. W becie bylo to zrozumiale, ale w pelnej wersji?! Pozostaje miec nadzieje, ze sytuacja ulegnie poprawie po wypuszczeniu DLC

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiele człowieków gubi się w tym co byndzie a co nie byndzie w nowym bfie. Zrobiłem research i wygląda to tak:

Battlefront 2015
Dwie strony konfliktu (Rebel Alliance, Empire), jedna era (Galactic Civil War)
A. Mapy
Ma być 12 map MULTIPLAYER* na 4 planetach: Hoth, Endor, Tatooine i Sullust
http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/planets
+ Dojdą 2 mapy na Jakku z dodatku Battle of Jakku.
+ 16 map z Season passa (Jakku nie jest w season passie).
Daje to łączną liczbę 30 map.
I póki co 5 planet. Nie wiemy ile ich dojdzie.

B.Tryby gry.
Dziewięć trybów gry byndzie:
1,Fighter Squadron (latanie)
2.Supermacy (zwykłe podbijanie baz)
3.Cargo (Capture the Flag)
4.Droid Run (ochrona robocika)
5.Walker Assault (zniszcz AT-AT)
6.Blast (Team Deathmatch 10 vs 10)
7.Drop Zone (8v8 przejmowanie jakiś paczek)
8.Heroes vs Villains (TD z herosami)
9.Hero Hunt (7 vs 1 tryb ala Evolve)
http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/features/game-modes
+ 4 nowe tryby gry z season passa
Łączna ilość trybów: 13

C.Co-op (namiastka singla)
0.Trening (chyba tego liczyć nie będziemy)
1.Survival (odpieranie fal wrogów)
2.Battles (Jakaś walka przeciw lub w co-opie z ze znajomym ludziem)
3.Hero Battles (zakładam, że to samo co wyżej ale z herosami)
http://starwars.ea.com/starwars/battlefront/features/missions
Czyli, że 3 tryby co-opa.

Reasumując finalnie będzie:
30 map multi (do co-opa liczy się raczej osobno)
13 trybów multi
3 tryby co-opa

Płacisz 398,00 zł na originie

Battlefront 2 (2005)
4 strony konfliktu (Rebel Alliance, Empire, Republic, Confederacy of Independent Systems) dwie ery (Clone Wars, Galactic Civil War)
A. Mapy multi
1. naziemnych 18 na wyłączność bf 2 + 10 z poprzedniej części dzięki aktulizacji lub modom = 28 map naziemnych
2. kosmicznych 6 + 8 kolejnych w Kampani i Galactic Conquest
http://battlefront.wikia.com/wiki/Maps
Razem 42 mapy
B. Tryby gry:
Trybów gry jest 7.
1. Conquest (normalne zdobywanie baz)
2. 1 Flag Capture the Flag.
3. 2 Flag Capture the Flag
4. Assault (Team Deatmatch)
5. Hunt (wyzwalasz w sobie ukrytego sadystę i mordujesz miejscowych takich jak ewoki czy wampy)
6. XL (wielka rzeźnia w stylu Team Deathmatch)
7. Assault na Mos Eisley to Hero Assault
http://battlefront.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Battlefront_II#Gametypes
C. Nie ma co-opa.
D. Jest kampania singlowa z 17 misjami http://battlefront.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Battlefront_II#Campaign
E. Galactic Conquest
Taka strategia, co podbijasz planety, tworzysz flotę, rekrutujesz wojsko, ulepszenia w skrócie - Zajebiste.
4 kampanie tego typu są:
Birth of Rebellion (Kontrolujesz Rebelię)
The Confederace Uprising (CIS)
Republic Sovereignity (Republikę)
Dark Regin of the Empire (Imperium)

Obecna cena: 9,99 ojro na steam :D


*Z tego co wiem mapy do nowego bf w trybie co-op są inne niż na multi. Nie wiemy ile ich jest więc nie wliczam

Chyba niczego nie pominąłem

EDIT:
Planety w nowym to minium 5, w bf 2 to 18 i w 2 aktualizacji.
Mody są obecne w bf 2 a w nowym nie
W nowym 4 dlc i 1 darmowe w starym 2 darmowe na xboxa
Nowy nie ma bitew kosmicznych w przeciwieństwie do poprzednika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować