Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2013: Sony wygrywa targi. Używane gry, brak DRM-u, niska cena, nowy PS Plus w PS4

97 postów w tym temacie

> To znaczy inaczej: to nie jest ogólny hejt na XKlocka... po prostu powiedzmy sobie szczerze
> - XBoxOne mógłby się tak naprawdę nazywać XBoxUSA Edition. Co z tego, że pokazali gry,
> które są tymi dużymi? Raczej nic... Pojawią się one i na PS4. Tutaj po prostu chodzi
> o filozofię samej konsoli, tym bardziej że po prostu Klocek nie pojawi się na polskim
> rynku, a PS4 zapewne tak. U nas już z góry można powiedzieć, że mogą być przegrani. Nie
> tylko ze względu na funkcje, których zapewne tutaj nie użyjesz. Samo to, że gry będą
> na stałe przypisane do konta i konsola musi być cały czas podłączona do sieci robią swoje.

Microsoft już zapowiedział potężną konferencję na Gamescom ,to już nie będzie ta błazenda i częściowe olewanie Europy ,jak to było w poprzednich latach .MS powalczy o Europe ,bo oprócz wysp brytyjskich ,wszędzie indziej dominuje Playstation.
A redaktorzy gram.pl ,mogą być chociaż trochę obiektywni? A nie od razu serwują na śniadanie element socjotechniki polegającej zna zdyskredytowaniu MS i jego konsoli.
Naprawdę nie rozumiecie ,że nie którym japońskie gierki w stylu FF nie przyciągają i raczej budzą śmiech na twarzach ,tak jak mnie. Żadna gra z konferencji Sony mnie nie przyciągnęła ani nie zainteresowała ,dlatego nie kupuje tej konsoli ,kupuje nowego Xboxa , Ryse czy Quantum Break całkowicie mnie przekonały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Akurat imo to sony nic nie pokazało na konferencji. Była mega nudna, wręcz żałosna. Znów
> pokazywali to samo co w lutym. Czyli 3 gry na krzyż plus indyki. Łaaał. Pomijam już zwiechy
> Assasina i ścinki Destiny na tej niby uber platformie. Byłem za ps4, ale po konferencji
> MS wiem, że kupie konsole Microsoftu (poprostu więcej gier do mnie przemówiło). Używek
> nie kupuje, a i tu i w drugiej opcji (ps4) trzeba płacić za gre online.
> I nie ma to jak mącić ludzi oczywistościami znanymi z ps3 (używki). Takie taktyki stosuje
> się wtedy jak nie ma się czym innym obronić imo.
Musisz się jeszcze nauczyć co to trolling dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaaa ja za xboxa podziekuje - to miała być konsola do gier - PC już mam. Co do PS4 to to, że trzeba będzie mieć ps+ do gry online to mnie nie przeraża i tak nie gram na konsoli po sieci.Pytanie czy będzie można odpalić grę z ps3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > To znaczy inaczej: to nie jest ogólny hejt na XKlocka... po prostu powiedzmy sobie
> szczerze
> > - XBoxOne mógłby się tak naprawdę nazywać XBoxUSA Edition. Co z tego, że pokazali
> gry,
> > które są tymi dużymi? Raczej nic... Pojawią się one i na PS4. Tutaj po prostu chodzi
>
> > o filozofię samej konsoli, tym bardziej że po prostu Klocek nie pojawi się na polskim
>
> > rynku, a PS4 zapewne tak. U nas już z góry można powiedzieć, że mogą być przegrani.
> Nie
> > tylko ze względu na funkcje, których zapewne tutaj nie użyjesz. Samo to, że gry
> będą
> > na stałe przypisane do konta i konsola musi być cały czas podłączona do sieci robią
> swoje.
>
> Microsoft już zapowiedział potężną konferencję na Gamescom ,to już nie będzie ta błazenda
> i częściowe olewanie Europy ,jak to było w poprzednich latach .MS powalczy o Europe ,bo
> oprócz wysp brytyjskich ,wszędzie indziej dominuje Playstation.
> A redaktorzy gram.pl ,mogą być chociaż trochę obiektywni? A nie od razu serwują na śniadanie
> element socjotechniki polegającej zna zdyskredytowaniu MS i jego konsoli.
> Naprawdę nie rozumiecie ,że nie którym japońskie gierki w stylu FF nie przyciągają i
> raczej budzą śmiech na twarzach ,tak jak mnie. Żadna gra z konferencji Sony mnie nie
> przyciągnęła ani nie zainteresowała ,dlatego nie kupuje tej konsoli ,kupuje nowego Xboxa
> , Ryse czy Quantum Break całkowicie mnie przekonały.

ale polska według microsoftu nie zalicza sie do europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czyli już nie będzie muliplayera za free, tylko trzeba będzie wykupić abonament w plusie?

Tak jest, tak jak ktoś napisał wyżej będzie to bardzo opłacalne, chociaż w tym kraju nie każdego będzie stać nawet i na te 200 zł rocznie, nie mówię o sobie, ale mówię jak jest (Max Kolonko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) "Jack Tretton, ogłaszając te wieści, zebrał największe owacje spośród wszystkich osób, jakie pojawiły się na wczorajszych i dzisiejszych konferencjach poprzedzających targi E3." Podesłałby ktoś linka :D Chciałbym tę euforię zobaczyć :)
2) "Jedynym minusem jest konieczność wykupienia PS Plus w przypadku, gdy chce się grać w trybie multiplayer." Czyli SONY idzie w stronę M$ i ich Golda... Chociaż SONY widać, że do opcji Multi dorzuci też kilka gier... Co prawda nie każdemu one muszą podpasować, albo starczyć na nie czasu... Huehue: pewnie m.in. wprowadzając ten rygor zdecydowali się na obniżkę ceny konsoli ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200PLN rocznie to akurat taki Drive Club, ktorego dostaniesz na starcie konsoli. Sorry, ale nie ma opcji, zeby to sie nie oplacalo.

Skoro kogos stac na konsole za 1800pln, to powinno go byc stac na 200PLN rocznego abonamentu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 09:01, maniekk napisał:

Czyli już nie będzie muliplayera za free, tylko trzeba będzie wykupić abonament w plusie?

Tja, tylko że w przeciwieństwie do M$ plus daje więcej niż tylko "znaj pańską łaskę teraz możesz grać w multi plebsie z Polski reszta funkcji nie jest dla Ciebie dostępna bo mieszkasz w jakimś grajdole".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 05:29, TheDelavor napisał:

Z tą ceną to bym tak nie przesadzał bo drogo...

Chyba dla ludzi co odkładają z kieszonkowego rodziców.....

Naprawdę cwani [którzy siedzą w temacie konsol i nowinek technologicznych itp itd] co nie chcą odczuć bólu po kieszeni zakupując w dniu premiery mający stały dochód zapewne odłożyli trochę grosza..
400 euro dla przeciętnego polaka to może i spory wydatek na jeden raz ale nie ma co się oszukiwać. Z naszego kraju sony na sprzedaży swojego najnowszego dziecka topowych wskaźników sprzedaży nie uzyska. Patrz chociażby naszych zachodnich sąsiadów. Pracując tam za 7E/h na konsole masz w przeciągu tygodnia. =)
Na budowie.... minimum 8E/h wiem bo robiłem i nie ma takiej tyrki jak w naszym kraju ;/. Porobisz trochę dłużej na innych robotach i masz 10/12E + na godzinę.

Sony zdominował targi. Pokazał szpony jakby był Wolverine na scenie. Szach Mat MS :)
Mortalowe Brutality ?.. niech będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o to, maaaan... Bo na PSce nie musisz grać w japońskie RPG. Nawet to co wychodzi w Japonii nigdy nie pojawia się na rynkach zachodnich. Co więcej - ja przez bardzo długi czas na nie kręciłem nosem, że to nie w moim koreańskim klimacie. Tak więc tu nie chodzi o to. Reszta powiedzmy sobie szczerze: też wychodzi na konsoli Sony jak np. nowy MGS, który chyba nawet pojawi się na PC. Dla Forzy nowej raczej konsoli Microsoftu bym nie kupił. I nie trzeba być wielkim fanem Sony, aby powiedzieć z czystym sumieniem, że PS4 spuści lanie nowemu Boxowi. Przynajmniej w Polsce, bo przecież nowa konsola MS nie wyjdzie tutaj.

Ostatnio MS powiedziało, że będzie walczyć o klienta japońskiego... o europejskiego to może i coś tam ugrają, ale w kraju Nintendo to raczej wątpię, że w CoDa grać nałogowo będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje xbox paskudnie wygląda... niestety ps4 wcale nie lepiej, cena w przypadku xboxa większa, ale licząc na jednoczesny zakup osprzętu do ps cena identyczna wyjdzie, za neta w obu przypadkach trzeba płacić, jeżeli chodzi o funkcjonalność samej konsoli niestety ps4 nic nie pokazała... xkloc za to posiada naprawdę dobre funkcje i na koniec pozostają darmowe gry w każdej usłudze, do dziś psplus górowało, ale pozwolę sobie zauważyć że gry które od dziś za free będą na xboxie, nawet na ten moment udostępnione górują nad tymi które na ps4 pojawią się przy stracie.

Do tego wszystkiego same gry dodajmy, to są exy i nie powinno się względem prywatnego gustu oceniać ich w ramach wartości konsoli... ale należy przyznać że sony nie dało wiele ciekawego na start, każdy kupi konsole jaką chce, lecz po owych prezentacjach ja jednak skusze się na xboxa, kpiną jest więc dla mnie tytuł autora tego artykuły nic się on z prawdą nie pokrywa. Chciałeś kupić ps kupisz ps, chciałeś xboxa kupisz xboxa, jeżeli chodzi o ludzi którzy dopiero dziś podjęli decyzje jak ja... wątpię że tak optymistycznie zgodzą się z autorem artykułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 09:19, Piotrek_K napisał:

Skoro kogos stac na konsole za 1800pln, to powinno go byc stac na 200PLN rocznego abonamentu
:)

Jakieś 16-18 Paczek papierosów ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Hydzior, @Triderus- podac Wam chusteczke czy wolicie plakac do rekawa? :) To co Sony zrobilo z MS w rywalizacji nazywa sie *nokaut*. Po obadaniu wstepnych informacji moge ogladnac konfere i na wlasne oczy zobaczyc jak Sony czyni miazge ze swoich zuchwalych oponentow. I dobrze, MS ladnie galopowal zeby z konsoli zrobic przedsiebiorstwo handlowo-uslugowe, niech poczuja ten shitstorm. Btw nowy xbox ladniejszy, zdecydowanie ladniejszy- Sony poszlo w tanioche, ale takie podporzadkowanie funkcji zdradza podejscie do kwesti naprawde waznych a nie owijanie kartofla czerwona wstazka;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, mam pytanie - bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem- gry z ps3 które mam na płytach nie pójdą na ps4, tylko te gry z ps3 które były kupione na ps store ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo przespałem ;-) Muszę przyznać, że odetchnąłem z ulgą, bo gdyby Sony poszło drogą Microsoftu musiałbym z żalem zakończyć swoją przygodę z konsolowym graniem, a tak mogę z czystym sumieniem kupić PS4. Mam nadzieję, że ludzie zagłosują portfelem i Sony zgniecie Microsoft, co może da im do myślenia i po jakimś czasie zrezygnują ze swoich beznadziejnych zabezpieczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to PS4 stracił prawie* całą przewagę. Jak ktoś gra w małą ilość gier, to cena, jaką przyjdzie mu płacić za MP jest wysoka. Gra ok 250, Abonament 200 i mamy 450 za możliwość gry online. Jak ktoś ma dużo gier, w które gra przez internet, wtedy opłaci się taka inwestycja. Dla mnie PS3, to przede wszystkim FIFA i czasem CoD: World at War.

*prawie, bo dopuszcza używki, chociaż ciężko sprzedać używaną FIFĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze towarzyszył mi mój x-box, choć nie ukrywam posiadałem też ps2i ps3. Jednak po obejrzeniu obu konferencji nie zaprzeczę MS pokazało ciekawe pozycje dla graczy, niestety blokada używek pogrąży ich i to niesamowicie. Średnio na miesiąc mogłem pozwolić sobie na jedną grę tak do 200zł po czym następowała sprzedaż i zakup następnej. Bez tej opcji z całą pewnością MS nie dostanie moich pieniędzy. Do tego dochodzi wiele innych problemów, sporo podróżuje inie zawsze mam dostęp do neta a konsolka zawsze mi towarzyszyła w bagażniku. Pomimo wspaniałych gier Xbox mnie rozczarował, jeszcze brakuje jej tylko przypisania geograficznego co by konsoli nie odsprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować