Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2013: Sony wygrywa targi. Używane gry, brak DRM-u, niska cena, nowy PS Plus w PS4

97 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2013 o 12:23, Lerten napisał:

W porównaniu z Microsoftem, który generalnie nie daje mi nic dodatkowego,
co więcej - jak ktoś wspomniał - za odpalenie youtube''a czy przeglądarki muszę mieć
golda.


Chyba jednak daje. Majac gold dostaniesz dwie gry miesiecznie za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 12:34, Jester napisał:

> W porównaniu z Microsoftem, który generalnie nie daje mi nic dodatkowego,
> co więcej - jak ktoś wspomniał - za odpalenie youtube''a czy przeglądarki muszę
mieć
> golda.

Chyba jednak daje. Majac gold dostaniesz dwie gry miesiecznie za darmo.


O, to faktycznie miło z ich strony, że się zreflektowali.

A jak kwestia aplikacji bez golda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola świetna, cena po przeliczeniu 1675 PLN, miałem w planach sprzedać PS3 i zakupić PS4 ale niestety Sony zrobiło coś co mnie bardzo zniechęciło, atut PS3 darmowa gra w multi bez żadnych abonamentów a w PS4 obowiązkowy PS Plus ma objąć także PS3 i Vitę. Zawsze interesowały mnie konkretne tytuły Cod-y, Battlefield-y i tylko w nie grałem, więc twierdzenie Sony że PS Plus to darmowe gry i usługi, niestety dlamnie to tylko 200 PLN dodatkowych wydatków + cena konsoli + ceny gier. Niech się WALĄ NA RYJ wole sprzedać PS3 i a resztę pieniędzy dołożyć w kompa. Maicrosoft i Xbox One to dno a Sony z PS4 jak dlamnie niestety za nim spada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 13:39, woko27 napisał:

> Proszę bardzo. :)
> https://www.youtube.com/watch?v=20l5KrQYVDk
>

Haha, to już nie pokazanie środkowego palca MS, ale sprzedanie liścia prosto w twarz.
:D


Większość tego "wiwatującego" tłumu i tak przeważnie grać będzie w trybie online, bo nowe gry po prostu wszystkich do tego zmuszą (patrz zalew tytułów "tylko MP" bądź MMO) i Sony dobrze o tym wie. Masy gier nie da się sprzedać bądź pożyczyć, a pieniążki za "przywilej" zabawy przez internet i tak trafią do kieszeni Japończyków. Pyrrusowe zwycięstwo, ale niech się gawiedź cieszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 11:31, Henrar napisał:

> Na chwilę obecną muszą Cię zachęcać, byś wykupił abonament - teraz, gdy stanie się to
> obowiązkowe, nie jestem przekonany, że będą równie "hojni".
I dlatego są tak skąpi i dają premierową grę na PS4...

No właśnie z tą grą mam małe wątpliwości. Chodzi mi o ten podtytuł "PS Plus Edition". Nie wiadomo, czy nie chodzi czasem o grę z wyciętą częścią zawartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 14:05, Dared00 napisał:

No właśnie z tą grą mam małe wątpliwości. Chodzi mi o ten podtytuł "PS Plus Edition".
Nie wiadomo, czy nie chodzi czasem o grę z wyciętą częścią zawartości.

Też mi się tak wydaje. Gdyby dawali pełną wersję to nikt by przecież nie kupił pudełkowego Drive Cluba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament:
Xbox1 = PS4
Osiągi:
Xbox1 < PS4
Funkcje:
Xbox1 > PS4
Wygląd:
Xbox1 = PS4
Gry:
Xbox1 = PS4
Cena:
Xbox1 < PS4
Osprzęt:
Xbox1 > PS4
Pady:
Xbox1 > PS4

Każdy weźmie to co woli lub na co go stać, dlatego ps będzie miało więcej nabywców... ale ignorancją jest mówić, że to akurat zabawka od Sony jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie sa tez te, ktore pozyczyc mozna. I dobrze, bo to wciaz powszechny rytual, nie kazdego bedzie stac na wszystko co sie pojawi a tak przynajmniej bedzie mozna sie bezkarnie wymieniac (chocby tylko by pograc w trybie SP). Abonament za funkcje online boli, ale przynajmniej rekompensuje to darmowymi grami i usluga w chmurze. Ja stawialem odwrotnie- blokade uzywek i darmowy MP. Poniewaz i tak planowalem wykupic subskrybcje wyglada to jak mniejsze zlo. Jesli wziac pod uwage roznice w cenie obu konsol mam prawie dwa lata uslugi gratis. Konsole robia sie upierdliwe, ale to co zrobilo Sony z ps4 to w duzej mierze najlepsze co moglo dac po finansowym dolku w jakim tkwili od pewnego czasu. MS poszedl tu na latwizne nie pozostawiajac mi innego wyboru, o ja biedny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:

Abonament:
Xbox1 = PS4

blad
Xbox1 < PS4 - popatrz na cene abonamentu, co on w obu konsolach oferuje oraz to ze na xboxie bez golda nie urochomisz na necie nic, podczas gdy na PS4 takiego wymogu nie ma.

Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:

Osiągi:
Xbox1 < PS4
Funkcje:

Xbox1 > PS4 - USA Xbox1 < PS4 - Europa\Polska

Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:

Wygląd:

Xbox1 = PS4 - kwestia inwidualna choc jakos ciezko mi uwierzyc ze ktos naprawde stwierdza ze Xbox1 wyglada lepiej. Sa troche podobne ale jednak na plus PS4 za bardzij nowoczesny wyglad (DVD zamiast VHS jak to ktos mowil ; ) )

Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:

Gry:
Xbox1 = PS4
Cena:
Xbox1 < PS4
Osprzęt:
Xbox1 > PS4

Znowu, inwidualna. Mi sie ogolnie kinect nie podoba, w grach uwazam ze move jest o wiele bardziej uzyteczny, na dodatek funkcje glosowe nie dostepne w polsce.

Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:

Pady:
Xbox1 > PS4

Na jakiej podstawie... kwestia inwidualna, mi lepiej w rece lezy ten od ps3. Moze dlatego ze mam male lapki.

Dnia 11.06.2013 o 14:16, Kirlen napisał:


Każdy weźmie to co woli lub na co go stać, dlatego ps będzie miało więcej nabywców...
ale ignorancją jest mówić, że to akurat zabawka od Sony jest lepsza.


Przykro mi ale wypada o wiele lepiej pod warunkiem ze mowimy o europie... w usa zreszta tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, jedyne co pokazujesz to to, że nie możesz znieść porażki, jaką zaliczyła twoja ulubiona konsola.

Pamiętaj, że broniąc jakiś sprzęt, nie uratujesz świata, a tym bardziej swojego "zranionego" ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do abonamentu to prędzej bym stwierdził że xboxowy więcej oferuje niż ten od ps4, a nie odwrotnie... od dziś xbox udostępnia darmowe gry tak samo jak robi to PS jeżeli masz golda + dodatkowe darmowe tytuły jak np. WOT patrzmy na liczby jakimi dysponują te gry np. popularność, a nie na twoje czy moje gusta, mówimy o abonamencie, różnice jednak są bardzo małe... mówiąc że PS bije na głowę pod tym względem jesteś najzwyczajniej w świecie hipokryta lub desperackim fanem.

Co do kinecta to nie mówimy o tym co się komu podoba tylko o tym co jest oferowane, to jest błąd w rozumowaniu ! Konsola sony góruje nad ceną właśnie ze względu tego że może ci się nie podobać i to atut PS, ale jeżeli chodzi o możliwości to kinect bije na głowę ps... tam tego nie osiągniesz więc to nie jest kwestia gustu.

Pady w PSce zawsze były gorzej oceniane przez układ analoga i zawsze będą... tak, tak kwestia indywidualna... ale faktem jest że większość graczy lepiej ocenia odwrotny układ analoga i nie chodzi tu akurat o xboxa... ale tym samym chwalą się też inne konsole np. stary już dreamcast, po prostu są wygodniejsze, weź kiedyś w dłoń, a nie tylko oceniasz po swoim podejściu do marki, te pady po prostu się z dłoni nie wyślizgują i dłoń nie boli po kilku godzinach użytkowania.

PS wcale nie wychodzi lepiej, wychodzi taniej i tym się kierujesz, cała reszta to kwestia gustu, ja na pewno nie zakupie ps, różnica między nami jest taka że ty starasz się uwodnić że PS jest zajebiste i tylko ono się liczy, a ja że obie konsole są dobre, nie bądź stronniczy bo to nie prawda że jedna góruje nad druga, sam się o tym przekonasz gdy zobaczysz wyniki, już teraz największy atut pski czyli darmowe granie po necie poszło w siną dal, a sama różnica bebechów jest o wiele mniejsza niż w przypadku poprzednich generacji... ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tych co uważają za skandal i fail że multik będzie płatny, chłopaki i dziewczyny.. PS+ to najlepiej wydane pieniądz w przemyśle elektronicznych rozrywki w ostatnich latach. Same hity co miesiąc a nie starocie jak AC2 i Halo 3. widać że M$ chce jakoś zabić lukę.

Ja i tak przedłużę PS+ więc dla mnie żadnych zmian nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie te konsole nowej generacji.Trzeba na nie wydać 2 klocki bo nie wierzę ,że PS4 podało cenę ze wszystkimi akcesoriami.Abonament żeby pograć w multi i dostać za darmo grę ,w którą nie ma się ochoty grać.Możliwość odsprzedawania gier, które będą pewnie miały zabezpieczenia od producentów w postaci kodów i innych pierdół.A i to co najważniejsze w konsolach nowej generacji czyli grafika jakoś nie powala.Ten Ryse to wygląda gorzej niż Asassin 3, a i te samochodówki jakieś takie niezajebiste.Wprowadzenie gier F2P,w które można popykać na laptopie nie uruchamiając kina domowego,telewizora fullHD i konsoli.Ogólnie to konsolę nowej generacji pasuje mieć ,ale dopiero za dwa lata jak programiści nauczą się robić na nie gry wciskające w fotel bo o to chyba chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2013 o 15:02, Cygi napisał:

Jak widzę, jedyne co pokazujesz to to, że nie możesz znieść porażki, jaką zaliczyła twoja
ulubiona konsola.

Pamiętaj, że broniąc jakiś sprzęt, nie uratujesz świata, a tym bardziej swojego "zranionego"
ego.


Czyli rozumiem, że na gram.pl stosuje się demokrację w jakimś innym pojęciu? Większość myśli inaczej - to Ty nie możesz mieć innej opinii :)?

Mnie szczerze mówiąc (na razie) nie zachęciła żadna konsola nowej generacji (oprócz 3DS, na którego się czaję od jakiegoś czasu), ale te opinie o tym jak świetne jest PS4 są nudne. Tak właściwie na tej konferencji niczego ciekawego nie pokazali (oprócz oczywiście braku DRM). Liczyłem, że Sony coś zmieni i przekona mnie do kupna konsoli, ale niestety zawiodłem się. Po pierwszej konferencji liczyłem na coś więcej. X1 ma ogromną przewagę nad PS4 - ma Forzę. Właściwie obecnie jedyna gra, dla której uruchamiam jakąś konsolę (nie licząc DSi, na którym gram znacznie częściej) :). Szkoda, że do X1 trzeba będzie pewnie kupić kierownicę nową, ale jeżeli kupię jakąś konsolę to najprawdopodobniej X1 ze względu na Forzę i na pewno będzie to sporo po premierze - jeszcze poobserwuję co się na rynku będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować