Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2013: Co CD Projekt sądzi o DRM w Xboksie One?

19 postów w tym temacie

Piotr Bajda

Doskonale znamy podejście CD Projektu do kwestii DRM i ingerowania w to, co gracze robią ze swoją grą. Twórcy Wiedźmina takich praktyk - delikatnie mówiąc - nie pochwalają. Co zatem mają do powiedzenia w kwestii Xboksa One i pomysłów Microsoftu?

Przeczytaj cały tekst "E3 2013: Co CD Projekt sądzi o DRM w Xboksie One? " na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa jasne zarobić 10 milionów USD więcej, czy nie zarobić, brać, czy nie brać, nie bądźmy hipokrytami, najwięcej na braku w obiegu używanych kopii, i braku piractwa kto zarobi ? Deweloperzy ! Więc lepiej nie otwierać buzi. CDP które w początkowej fazie ocierając się o bankructwo straszyło że pozwie wszystkich którzy ściągną W2 z torrentów. Ja osobiście popieram każde działanie które ograniczy piractwo, nawet te bardzo restrykcyjne jakie wprowadza MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brodę mu zrobili równą i przyciętą jakby to był model z katalogu Vistuli. Kurcze, jeśli już robimy go zarośniętego, to niech to będzie zapuszczona i zaniedbana broda, a nie idealny zarost ala mokry włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 00:15, Alekde napisał:

Taa jasne zarobić 10 milionów USD więcej, czy nie zarobić, brać, czy nie brać, nie bądźmy
hipokrytami, najwięcej na braku w obiegu używanych kopii, i braku piractwa kto zarobi

Poprawiono: Wydawcy

Dnia 12.06.2013 o 00:15, Alekde napisał:

Ja osobiście popieram każde działanie które ograniczy piractwo, nawet te bardzo restrykcyjne jakie
wprowadza MS.

Dlatego piraci zawsze mogą sobie grać w swoje wersje gry przed premierą/bez cyrków z DRMami, a uczciwi gracze muszą liczyć się z problemami natury technicznej i utrudnieniami ^^''''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cenie Redów za świetne gry i ogólne traktowanie klientów. Pierwsze dwa Wiedźminy mam kolekcionerki i trójkę oraz Cyberpunk 2077 na pewno też kupie jako EK ale na boga mówienie że są przeciwnikami DRM za każdym razem jest żenujące. Nikt już nie pamięta afery z "10 MB"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 00:40, Essau napisał:

Brodę mu zrobili równą i przyciętą jakby to był model z katalogu Vistuli. Kurcze, jeśli
już robimy go zarośniętego, to niech to będzie zapuszczona i zaniedbana broda, a nie
idealny zarost ala mokry włoch.


gra idzie na zachod, tam ZAWSZE - nie wazne czy medieval czy post apo czy survival czy action - fryzura i makijaz sa doskonale ;)

no chyba ze wieslaw dorabia jako golibroda (bo z potworami krucho) w co watpie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 00:15, Alekde napisał:

najwięcej na braku w obiegu używanych kopii, i braku piractwa kto zarobi
? Deweloperzy ! Więc lepiej nie otwierać buzi.


bezposrednio w zielonych ? wydawca.
ogolnie PR, rozpoznawlanosc marki, podejscie user friendly ? developerzy.

Dnia 12.06.2013 o 00:15, Alekde napisał:

Ja osobiście
popieram każde działanie które ograniczy piractwo, nawet te bardzo restrykcyjne jakie
wprowadza MS.


im bardziej restrykcyjne (skomplikowane) zabezpieczenia tym wieksza szansa ze cos nie bedzie dzialac. czyli dalej: wiecej zwrotow,zlego marketingu, problemow z urchomieniem, a nawet pozwy grupowe bo niektorzy nie maja co robic z czasem wolnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ale przecież wiedźmini starzeją się wolniej od zwykłych ludzi.

Tylko, ze geralt to pewnie kolo 100 juz jest jak nie wiecej z tego co pamietam. Zreszta on bialowlosy od zawsze byl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 06:44, Fang napisał:

Cenie Redów za świetne gry i ogólne traktowanie klientów. Pierwsze dwa Wiedźminy mam
kolekcionerki i trójkę oraz Cyberpunk 2077 na pewno też kupie jako EK ale na boga mówienie
że są przeciwnikami DRM za każdym razem jest żenujące. Nikt już nie pamięta afery z "10
MB"?


Tylko, ze to bylo 20 mb i po to, zeby gra pojawila sie wszedzie w tym samym czasie, a nie piraty bylyby szybciej niz oryginaly bo gdzies wyszlo pare godzin szybciej.

Ja tam z W2 problemow nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie. I szczerze mówiąc, sami chcemy dowiedzieć się więcej w tej sprawie. Aż do dziś nie dostaliśmy żadnych informacji na ten temat od Microsoftu.

Ojeju jeju biedne owieczki, nic nie wiedziały, że będzie DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 09:33, Dared00 napisał:

Ojeju jeju biedne owieczki, nic nie wiedziały, że będzie DRM.


Ojeju, nawet jeśli będzie cholera wie jaki, to zawarty w samej konsoli. I tak by na nią grę wydali bo jest to oczywiste biznesowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam jak będzie wyglądało pudełko EK (o ile takowa wersja będzie, mam nadzieję że tak), bo część 1 i 2 miały połówki wiedźmińskiego medalionu i nie mam pomysłu jakby mogli to zrobić żeby kolejne pudełko wpasowało się w kompozycję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować