Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Nie pasuje Ci always-online w Xbox One? To zostań przy Xbox 360

76 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2013 o 18:33, Ekonochrist napisał:

Czytam sobie tak te wasze śmieszne komentarze i jednego nie rozumiem. Ludzie narzekają
na konieczność posiadania połączenia w najnowszej kąsoli M$ ale sami przesiadują w sieci
godzinami na swoich śmiesznych stronach wzajemnej adoracji, fejsach, majspejsach i innych
stronach gdzie ludzie was lubią i kochają. Dzielicie się tam informacjami pokroju "Zjadłem
chleba z masłem" i zamieszczacie swoje zdjęcia i dzielicie się swoją muzyką której słuchacie
odkąd nie była jeszcze modna.


A widzisz różnicę między tym że MY chcemy to ROBIĆ a tym Że ktoś nam każe to robić? Pewnie że dziele się wszystkim, ciągle jestem w necie i mój dostawca zawsze mi dostarcza net.. ale ja decyduje o tym czy chce go używać i czy chce coś wysłać lub czymś się podzielić a nie FB, gram, konsola czy inny syf.

Dla mnie to akurat olbrzymia różnica. I jak bym miał xbox 1 to i tak byłby podpięty 24/24 do netu.. ale z mojego wyboru nikogo innego.

Dnia 12.06.2013 o 18:33, Ekonochrist napisał:

Nawet te wasze śmieszne komentarze piszecie przecież bo
jesteście podpięci do sieci, bo w życiu nie uwierzę, że wszyscy ci płaczący w kafejkach
siedzą. I teraz meritum sprawy - jak się ma ten wasz cały ból dupy na wieść o zabezpieczeniu
XBox One do rzeczywistości w jakiej żyjecie? Oświećcie mnie.


Powtórzę: A widzisz różnicę między tym że MY chcemy to ROBIĆ a tym Że ktoś nam każe to robić? Pewnie żedziele się wszystkim, ciągle jestem w necie i mój dostawca zawsze mi dostarcza net.. ale ja decyduje o tym czy chce go używać czy chce coś wysłać lub czymś się podzielić a nie FB, gram, konsola czy inny syf.

Dla mnie to akurat olbrzymia różnica. I jak bym miał xbox 1 to i tak byłby podpięty 24/24 do netu.. ale z mojego wyboru nikogo innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, co zrobisz jak za nascie/dziesiat lat, MS dojdzie do wniosku, ze nie oplaca im sie utrzymywac serwerow XOne dla tych ''x'' osob? Stosujac Twoja retoryke - co najwyzej sie podetrzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem M$ nie rozumie, że oferuje ludziom już nie produkt, a prawie usługę. Jak bowiem nazwać coś, przy czym trzeba majstrować co jakiś czas (czy to doba, czy to rok), żeby działało? Prosty przykład:

Kupujesz laptopa z przeznaczeniem do pracy. Ma on preinstalowany pakiet biurowy ze standardową, niekończącą się licencją - płacisz za nią raz, korzystasz z niej w takiej formie do końca świata. Wydawca może być miły i zaoferować update produktu i usuwanie błędów, ale zasadniczo dopóki nie kupisz nowego produktu, korzystasz z tego pakietu z zastaną w momencie zakupu funkcjonalnością.

Jak nazwać sytuację, w której po upływie 24 godzin bez dostępu do sieci tracisz dostęp do podstawowej funkcjonalności laptopa, czyli otwierania i edycji plików biurowych?

To samo ze smartfonami. Okej, Internet wzbogaca experience. I tak też jest z obecnymi konsolami - moja Peeska dzięki Internetowi *może* instalować aktualizacje wszystkiego i backupować zapisy. MOŻE. Kiedyś nie mogła, i radziłem sobie z tym, bo działała podstawowa funkcjonalność - możliwość grania. Tak jak telefon bez Internetu może wykonywać połączenia telefoniczne. A laptop edytować dokumenty i odtwarzać filmy.

Myślę, że M$ dąży do wprowadzenia modelu: dajemy ci w leasing sprzęt, ty płacisz abonament, dzięki któremu możesz w ogóle grać. Taki niemal serwis streamingowy.

Pytanie - kto się skusi? Dziękuję, postoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:22, Piotrek_K napisał:

To ja napisze, ze jakby ta trojka nie miala mozliwosci podzielenia sie cena za gre to
ZADNE by tej gry nie kupilo (bo za pelna cene sie nie oplacala albo ich by nie bylo stac),
albo kupila by i tak tylko jedna, a cala trojka gralaby u tego ''szczesliwca''.


Jak to było: Nie stać Cię to nie grasz? :) Nie to, żebym nie rozumiał motywów którymi się kierowali ludzie bawiący się w grupowe kupowanie gier, ale to nie zmienia faktu, że było, jest i bedzie to rolowanie producenta/wydawcy.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:27, Dadziol20 napisał:

Dobrze, że w NORMALNYM świecie, gdy coś kupujesz to stajesz się pełnoprawnym właścicielem
danego produktu i możesz robić sobie z nim co chcesz.


Gry nigdy do tego świata nie należały, a w przypadku konsol jeszcze bonusowo nawet nie do końca jesteś właścicielem samego urządzenia. Nowy firmware, ale Ty go nie chcesz? Too bad, pożegnaj się więc z usługami sieciowymi i nowymi grami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 00:07, Bambusek napisał:

Gry nigdy do tego świata nie należały, a w przypadku konsol jeszcze bonusowo nawet nie
do końca jesteś właścicielem samego urządzenia. Nowy firmware, ale Ty go nie chcesz?


Huh. To i tak lepiej, niż w przypadku PC. Nowy Windows a Ty go nie chcesz? Trudno, Twój komputer będzie robił za przycisk do starych gazet, bo w nowe gry/programy już nie pograsz. W przypadku konsol jako urzadzeń do gier masz jeszcze wybór, w przypadku PC masz Windows i...nic więcej. Jestes w 100 proc. zależny od jednej firmy. No i jak tu się nie cieszyć i nie chwalić, prawda Bambusku? :D Pokaz mocy i niezależności PC jako platformy nastąpił już przy Viście i kartach dźwiękowych. Jedna decyzja i ile zmian, ale fajnie, co? :D

Kafar - no to pozamiatane. Ale niektórzy w PL i tak kupią, choćby im Microsoft już nie tylko pluł w twarz i poniżał, ale publicznie wyśmiewał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 01:29, Kafar napisał:

EPIC FAIL :D coś czułem w środku że tak będzie a każdy że herezje mówię :D

Tylko pozostaje czekać jak ludzie pozakupują nowe podstawki na wazon ;-)
Bo myślisz, że nie zakupią ? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 09:21, Braveheart napisał:

> EPIC FAIL :D coś czułem w środku że tak będzie a każdy że herezje mówię :D
Tylko pozostaje czekać jak ludzie pozakupują nowe podstawki na wazon ;-)
Bo myślisz, że nie zakupią ? ;>


Do czasu aż sklepy będą sprzedawać to o czym nic nie wiedzą (to co xbox support napisał może się zmienić) ale co nie zmienia faktu że pre ordery w przypadku xbox one są debilne, bo sprzedają to o czym KOMPLETNIE nic nie wiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 01:54, aope napisał:

Huh. To i tak lepiej, niż w przypadku PC. Nowy Windows a Ty go nie chcesz? Trudno, Twój
komputer będzie robił za przycisk do starych gazet, bo w nowe gry/programy już nie pograsz.


Bzdura. Vista przyszła i poszła. Ile gier jej wymagało? Z 10, a chyba nawet nie. Wszystko inne działało na XP. Teraz zapowiada się powtórka z rozrywki, bo chociaż Win 8 weszło to jakoś odwrotu z 7 nie widać. MS na razie robi dużo, żeby nowy Windows trzeba było kupować nawet rzadziej jak nowe konsole, bo XP jakby nie patrzeć praktycznie przeżył dwie generacje.

Dnia 13.06.2013 o 01:54, aope napisał:

W przypadku konsol jako urzadzeń do gier masz jeszcze wybór, w przypadku PC masz Windows
i...nic więcej.


Tak, teraz będziesz mieć fajny wybór: Failboxa albo PS4, gdzie u Sony nigdy nie wiesz, czy za chwilę nowy firmware czegoś nie wyłączy jak to było z Linuxem na PS3. Super :)

Dnia 13.06.2013 o 01:54, aope napisał:

Jestes w 100 proc. zależny od jednej firmy. No i jak tu się nie
cieszyć i nie chwalić, prawda Bambusku? :D


Nie, nie jestem. Devsi i wydawcy już przy Viście pokazali, że jak system jest do dupy to go nie wspierają i zostają na starym. MS wierzył w moc DX 10 i się przejechali. Win 8 na razie dzielnie zmierza w tym samym kierunku. :)

Dnia 13.06.2013 o 01:54, aope napisał:

Pokaz mocy i niezależności PC jako platformy
nastąpił już przy Viście i kartach dźwiękowych. Jedna decyzja i ile zmian, ale fajnie,
co? :D


Niby co Vista pokazała? Powtarzam - system przyszedł i poszedł, w kwesti gier nic nie wniósł.

Zupełnie jak lordpilot - normalnie jesteś sensownym facetem, z którym da sie pogadać ale wystarczy sie choćby otrzeć o krytykę konsol i jakby Wam w głowach jakiś przełącznik zaskoczył.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 12:44, Bambusek napisał:

Nie, nie jestem. Devsi i wydawcy już przy Viście pokazali, że jak system jest do dupy
to go nie wspierają i zostają na starym. MS wierzył w moc DX 10 i się przejechali. Win
8 na razie dzielnie zmierza w tym samym kierunku. :)

Oj tam, Vista nie jest taka zła. Prawdziwy kopniak M$ zaliczył od developerów i wydawców w sprawie W8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować