Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft: Nie pasuje Ci always-online w Xbox One? To zostań przy Xbox 360

76 postów w tym temacie

Do Triderus.

Nie chcę się z tobą sprzeczać na temat DRMu, czy podejścia mediów, ale zrozum np. mnie.
Nie potrzebuje Kinecta i nie lubię być do czegoś zmuszany, płacąc za coś.
Przecież X1 nie będzie rozdawany, tylko bedzie do kupienia za dużą kasę.
Więc jeżeli firma, która chce mi go sprzedać, wie lepiej co mi jest potrzebne i jeszcze mnie obraża, to nie jest to najlepsza droga do mojego portfela.

Jest wiele tytułów na X1, w które chętnie bym zagrał, jeżeli jednak nie zmienią podejścia, to ja tej konsoli nie kupię. W przeciwnym wypadku tylko ich utwierdzę, że mogą wszystko i bedzie tylko gorzej.

Wyobraź sobie, że na Jamajce sprzedają samochody tylko z zimowymi oponami zainstalowanymi na stałe i do tego mówią ci, że tak musi być, bo za 3-4 lata może się zmienić klimat.
Mieszkasz na Alasce a tam tylko samochody z klimą itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > do tej pory skladalem sie z dwoma kolegami
> > na gry i w ten sposob, gralismy w najnowsze gierki za 1/3 ich ceny. teraz microsoft
> mi
> > tego zabrania, a ja sie pytam dlaczego?
> Bo kupowałeś 1 grę na 3 osoby, więc zarówno MS, jak i dystrybutor z biznesowego punktu
> widzenia są 2 kopie w plecy.

Dobrze, że w NORMALNYM świecie, gdy coś kupujesz to stajesz się pełnoprawnym właścicielem danego produktu i możesz robić sobie z nim co chcesz. Niestety, w naszym GRAJdołku duża część graczy to lemingi, na które można naszczać i jeszcze taki Ci powie, że deszcz pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

No nie wytrzymam ,czy szanowne gram.pl może zająć się w końcu grami! A nie ciągle ,za
przeproszeniem chamsko piszę bzdury na wzór fanatyków Sony ? I jakie "always online"?Jakbyście
przynajmniej czytali ze zrozumieniem ,to byście wiedzieli że to synchronizacja trwająca
tyle ile trwa zalogowanie się do konta na Xbox 360 i to tylko raz na 24 godziny ,o której
chcecie.

Primo, mówimy o konsoli do gier, więc nie bardzo wiem, w czym problem.
Secundo, w newsie jest napisane o synchronizacji raz na 24 godziny.

Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

A internet ,czy ktoś jeszcze w dzisiejszych czasach nie ma internetu? Chyba tylko w krajach
trzeciego świata (choć i w tym są wyjątki) ,ale na pewno nie w Europie. Podam mój przykład
,nie mieszkam w wielkim mieście ani nawet średnim czy małym ,mieszakam w pobliżu wsi
daleko od miast .A internet mam zawsze (10 mb) ,awarie miałem raz na 10 lat ,kiedy jakiś
głąb który remontował drogę zerwał kabel. A po za tym nigdy nic z internetem czy siecią
się nie przytrafiło ,nie zwolniła ,nie zepsuła.

Lada moment wyprowadzam się (yep, razem ze swoimi konsolami), gdzie przez pierwszych kilka miesięcy nie będę miał dostępu do Internetu. Gdybym miał Xbox One, zakładając że zasilacz jest tej samej wielkości, co w X360, mógłbym tylko zabijać nim sąsiadów i rabować ich domy, żeby mieć jakąś rozgrywkę i korzyści z konsoli*.
Nawet jeśli problem osobiście Cię nie dotyka - to kolejne ograniczenie nie mające żadnego uzasadnienia, na które się zgadzasz "bo temu". Jeśli chcesz inwestować w firmę, która tak Cię traktuje, to śmiało.

Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

Microsoft przeżywa to ,co przeżywało Valve w 2004 roku ,choć media były wtedy bardziej
kulturalne i obiektywne ,nie tak fanatyczne jak dziś.

Tyle że Valve szybko się ugięło i wprowadziło "offline mode". Problemem Steama przy starcie były ciągłe awarie serwerów i brak możliwości włączenia gry, co jest niedopuszczalne w przypadku dużej konsoli (i oczywiście samego Steama - wiem, bo premierę pamiętam).

Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

Valve to przeżyło i Microsoft przeżyje.
Tworzenie z Xbox live usługi na wzór steama, to bardzo dobry pomysł i w pełni popieram
to co robi Microsoft.

Tyle, że Xbox nie jest tworzony na wzór Steama. W kwestii samych gier, Steam platformą aktywującą kupione przez Ciebie gry przy pierwszym uruchomieniu i, podobnie jak OS na Xbox One, musi być uruchomiony w tle by gry mogły działać. Problem w tym, że Xbox One nie wymaga jednorazowej autoryzacji, lecz ciągłej. Tak, tak, wiem, mówimy o wpinaniu się do Internetu raz na 24 godziny, ale jeśli wymóg jest stały, spokojnie możemy mówić o autoryzacji ciągłej.

Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

I dlatego błagam trochę obiektywizmu ,a nie zamiast o grach ,grafice ,słyszę we wszystkich
mediach tylko DRM,DRM,DRM......,tragedia.

Tragedią jest to, że gracze nie walczą o swoje prawa, a później płaczą, że mają problem z dostępem do swoich gier.


*Nikogo nie zamierzam zabijać zasilaczem od Xbox One, bo, cóż. Konsoli nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejt na politykę Microsoftu jest słuszny i konieczny. Głośujcie portfelami. Gdyby gracze wcześniej (albo w ogóle) zbuntowali się i nie kupowali DLC, nie mielibyśmy jaj pokroju dodatkowej zawartości do wykupienia znajdującej się juz na płycie.
Jeśli Microsoftowi uda się wcisnąć Xone szerokiej rzeczy ludzi, jest bardzo możliwe, że inni też pójdą w tym samym kierunku. Teraz jest wybór, ale za 5 lat może go już nie być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dadziol20,
Uważam, że trochę przesadzasz i przeginasz obrażając przy tym wszystkich, którzy nie myślą tak jak TY.
Po co w ogóle przejmujesz się tak żałosną imperialistyczną konsolą jaka jest X1 oraz jej przyszłymi użytkownikami?
Poświęć swoje pieniądze dla firmy, która cię kocha i obieca dla ciebie wszystko, a potem cię wyroluje.
Pisząc o lemingach możesz również analogicznie odnieść do siebie i POP-kultury Playstation, która z reguły nienawidzi niczego co jest odmienne od ich ukochanej zabawki. Ta POP-kultura codziennie musi się dowartościować i utwierdzać w przekonaniu, że jest w posiadaniu najlepszego oraz jedynego i słusznego produktu służącego do grania.
Zastanawia mnie tylko skąd ta nienawiść i brak pewności siebie, które budzą takie zachowania. Z zazdrości, ze strachu, czy po prostu z ze zwykłej zawiści?...Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:20, Rafalinda_san napisał:

Doskonale pamiętam obiecanki Sony zarówno przy PS2 jak i PS3. Pamiętam ile z tych przechwałek
było pustymi słowami.

W przypadku PS2 - które obiecanki?

Dnia 12.06.2013 o 11:20, Rafalinda_san napisał:

Teraz czuję, że będzie podobnie, gdyż studia należące do Sony
Computer Entertainment są wyraźnie w tyle z produkcją gier, czego dowodem jest ich brak
na E3.

Doskonały żart. Naughty Dog ledwo co skończyło Last of Us. Sucker Punch? Ma grę na PS4. Guerilla Games? Ma grę na PS4. Media Molecule? Zajęci Vitą (Tearaway). Quantic Dream? Robią Beyond na PS3. Santa Monica? Mają grę na PS4. Polyphony? GT6 na PS3.
Nie, Sony nie jest w tyle z grami. Sony ma po prostu więcej platform do utrzymania, bo nie chcą zabijać żadnej - tak jak to robi MS ze swoimi.

Dnia 12.06.2013 o 11:20, Rafalinda_san napisał:

Sony traci też od dawna swoje znakomite gry na wyłączność,

Bo Microsoft przecież niczego nie traci (Mass Effect, khem, khem) - a te eksy pokroju Titanfalla to tradycyjne już gry Xbox/PC - czyli konsoli dla nich kupować nie trzeba, bo zagrasz w to na komputerze.

Dnia 12.06.2013 o 11:20, Rafalinda_san napisał:

co nie świadczy dobrze
o ich sytuacji finansowej, a z taką polityką pod publikę gdzie znów nie będą zarabiać
na swoim sprzęcie,

Mimo że mówili, że będą? GDDR5 nie jest takie drogie, jak się ludziom wydaje - ba, powiem więcej, Sony wyjdzie na tym lepiej niż Microsoft na swoim eSRAMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft to ambitne, zadufane w sobie barany. SONY było takie na premierę PS3 (po sukcesie PS2) i wyszli z tego, teraz MS robi to samo co kiedyś SONY w dodatku nie są przyjaźni dla najważniejszej osoby, jaką jest konsument i przyszły nabywca. Nigdy nie lubiłem Phila Spencera, ale mówiąc "Ekosystem Xboksa 360 jest wspaniałym miejscem dla kogoś, kto nie ma połączenia z Siecią. Stworzyliśmy urządzenie natywnie połączone z Internetem w postaci Xbox One i myślimy, że doświadczenia idą w tym kierunku" wydaje mi się, że on nie potrafi niczego powiedzieć sam z własnej małej głowy, którą nosi w chmurach. I chyba nie zdaje sobie sprawy, że takie wypowiedzi nie są przyjazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2013 o 11:37, ww3pl napisał:

Tragedią jest to, że gracze nie walczą o swoje prawa, a później płaczą, że mają problem
z dostępem do swoich gier.


*Nikogo nie zamierzam zabijać zasilaczem od Xbox One, bo, cóż. Konsoli nie kupuję.


Może jak jeden z drugim pójdą do roboty za 1200zł na rękę to zaczną szanować zarobione pieniądze.

W normalnej firmie przedsiębiorca stara się wchodzić w tyłek klientom, (poszerza ofertę/funkcjonalność, ułatwia dostęp) żeby kupowali jego produkt. Microsoft to hegemon istniejący ponad 30 lat na rynku software i oni mogą sobie pozwolić na takie zagrywki. Wykorzystują pozycję, by jak najbardziej uzależnić klientów od siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Całe szczęście mamy w naszej ofercie produkt, skierowany również do osób bez połączenia z Siecią - mowa o Xbox 360"
No popatrz pan, a Sony też coś takiego ma i się to coś PS4 nazywa... No popatrz pan... Droższe od Xboxa 360 co prawda będzie, ale to i tak nex-gen :P Ciekaw jestem jak się potoczy sprawa:
1) Czy M$ odczuje tego liścia w twarz od graczy (memy i żarty to taki mentalny "liść". Na serio ich zaboli, jak ludzie się od konsoli odwrócą...),
2) Czy SONY robi dobrą minę do złej gry, by za jakiś czas wyjechać z jakimiś "innymi" upierdliwościami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaand gone... X1 -RIP. Piece czeka renesans, a dla MS najlepiej sprzedającymi się grami będzie dance/sing central i kolejna część simsów.. no kariery na tym nie zrobią .. Na marginesie, gdyby MS nie był taki zadufany w sobie, zauważyłby, że najnowsze trendy mówią o masowym spadku zainteresowania mediami społecznymi ... no ale.. co tam .. ja się właściwie nie znam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co ja mam zrobić,

Wynajmuję parter 2 piętrowego domu.
Router jest u właścicieli na piętrze.
Abym miał zasięg laptop musi stać w kuchni, w salonie czy sypialni net co chwila się zrywa a jak działa to strasznie wolno.
Nie mam jak założyć ,,własnego" łącza bo wynajmuję tak na prawdę wydzielone mieszkanie w domu.

I jak ja mam być always online? Mam Xboxa na lodówce postawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 11:02, Triderus napisał:

No nie wytrzymam ,czy szanowne gram.pl może zająć się w końcu grami! A nie ciągle ,za
przeproszeniem chamsko piszę bzdury na wzór fanatyków Sony ? I jakie "always online"?Jakbyście
przynajmniej czytali ze zrozumieniem ,to byście wiedzieli że to synchronizacja trwająca
tyle ile trwa zalogowanie się do konta na Xbox 360 i to tylko raz na 24 godziny ,o której
chcecie.


Ale Ty znasz różnicę między tym że MUSZE a chce? Ja mam wszystkie konsole i PC non stop podpięte do netu. Zawsze mam internet więc niby co mnie obchodzi ta synchronizacja.. A JEDNAK rusza i obchodzi :) BO JAK nie chce mieć czegoś to nie robię tego.. a tu MUSZE bo inaczej nic mi nie ruchnie. I taka jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 13:06, Citkowsky napisał:

To ciekawe co ja mam zrobić,

Wynajmuję parter 2 piętrowego domu.
Router jest u właścicieli na piętrze.
Abym miał zasięg laptop musi stać w kuchni, w salonie czy sypialni net co chwila się
zrywa a jak działa to strasznie wolno.
Nie mam jak założyć ,,własnego" łącza bo wynajmuję tak na prawdę wydzielone mieszkanie
w domu.

I jak ja mam być always online? Mam Xboxa na lodówce postawić?


Pewni ludzie którym mama opłaca Neostradę tego nie zrozumieją ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja czytam. Lepszy lineup? Exy od Microsoftu? ROTFL. Będzie dokładnie tak samo jak przy 360. Na początku zrobia kilka tytułów na wyłączność (kilka, tj. do policzenia na palcach jednej ręki biorąc pod uwagę wyłaczność tylko na X1 i odliczając piopierdółki na Kinecta, do tego X1 + PC to nie jest wyłączność), później zaczną wychodzić porty na PC, a następnie zajmą się pierdołami dla niedzielnych graczy, tak jak na X360. Pojęcie "exa" dla Microsoftu to pojęcie nieznane. PS4 + PC i z wyjątkiem góra kilku pozycji we wszystko zagram. A sama korporacyjna bezczelność to zdecydowanie 10/10. Zastanawiam się, jak niewiele szacunku do siebie i innych trzeba mieć, aby w ogóle brać pod uwagę zakup tego nowego klocka. I pisze to - były - miłośnik produktów syngnowanych przez Microsoft, w tym xklocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2013 o 13:14, kodi24 napisał:

Nie bedzie sie przegrzewal ;)



W sumie racja:P

A tak na serio to na X1 mnie nie stać więc póki co ten problem mnie nie dotknie ale mam świadomość tego, że problem istnieje.
Może jestem ,,opóźniony technologicznie" ale postanowiłem sobie, że z kasy weselnej kupię sobie wreszcie wymarzonego Xboxa 360:P Jak znalazł na premierę GTA V;)

I nie będzie musiał stać na lodówce w kuchni:P Tylko w takim razie nie wiem jak z chłodzeniem...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Całe szczęście mamy w naszej ofercie produkt, skierowany również do osób bez połączenia z Siecią - mowa o Xbox 360"
Tak, całe szczęście! Oh wait... jest jeszcze PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować