Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2013: Thief - nowe screeny i kolejny gameplay, z którego prawdopodobnie nie będziecie zadowoleni

56 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2013 o 23:39, Demagol napisał:

Oj tam, w jedynce i dwójce spokojnie dało się brać i trzech wrogów na klatę :P.


I z taka latwoscia ich pokonac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 09:30, Jester napisał:

> Oj tam, w jedynce i dwójce spokojnie dało się brać i trzech wrogów na klatę :P.


I z taka latwoscia ich pokonac? ;)


Pewnie, walka nawet z 3 strażnikami nie sprawiała mi w Thiefie większego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 10:57, exul87 napisał:


Pewnie, walka nawet z 3 strażnikami nie sprawiała mi w Thiefie większego problemu.


No to chyba mialem dwie lewe rece.
Po paru ciezkich przeprawach z jednym, nie mowiac o dwoch straznikach porzucilem ten pomysl. Z tego co mi wiadomo nie jestem jedyny.
Moze poziom trudnosci mial wplyw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:05, Demagol napisał:

A jak, skaczesz im za plecy i tłuczesz ile wlezie.


W sumie, zawsze gralem na Expercie wiec nie mialem nawet czasu potrenowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:03, Jester napisał:

Moze poziom trudnosci mial wplyw?

Thiefy przeszedłem kilka razy, zarówno na ekspercie nie eliminując nikogo(bo jak wiesz nie wolno zabijać na tym poziomie trudności), jak i na normalu, gdzie dla zabawy czasem robiłem sieczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:03, Jester napisał:

Moze poziom trudnosci mial wplyw?

Thiefy przeszedłem kilka razy, zarówno na ekspercie nie eliminując nikogo(bo jak wiesz nie wolno zabijać na tym poziomie trudności), jak i na normalu, gdzie dla zabawy czasem robiłem sieczkę :)

@coś się post zdublował :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:15, exul87 napisał:

> Moze poziom trudnosci mial wplyw?
Thiefy przeszedłem kilka razy, zarówno na ekspercie nie eliminując nikogo(bo jak wiesz
nie wolno zabijać na tym poziomie trudności), jak i na normalu, gdzie dla zabawy czasem
robiłem sieczkę :)


Dlatego napisalem wlasnie, ze grajac na Expercie nie mialem specjalnie mozliwosci potrenowac walki mieczem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 14:32, exul87 napisał:

> I rozumiem, że to było przez konsole? Równie dobrze mogę napisać, że to było przez
PCty

Problem polega na tym, że padem nie dałoby się obsłużyć wszystkich opcji gry tak jak
myszą i klawiaturą, dlatego gry na konsole stawały się bardziej uproszczone. Co za tym
idzie na PC też, bo przecież nie będą robić dwóch osobnych gier o tym samym tytule (jedną
na PC drugą na np. konsole), bo to za dużo pracy i czasu.


Czyli poprzez zmianę sterowania, gra na konsolę staje się od razu mniej wymagająca? Czyli taki Deamon''s Soul jest mało wymagający bo jest sterowany padem?

Sposób sterowania nie zmienia wymagań gry co do trudności jej przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 11:30, maniekk napisał:

Czyli poprzez zmianę sterowania, gra na konsolę staje się od razu mniej wymagająca? Czyli
taki Deamon''s Soul jest mało wymagający bo jest sterowany padem?

Ale tu nie chodzi o to. Wyobrażasz sobie granie na padzie np. w Arme?. Gdyby ta gra miała ukazać się na konsolach, musieliby uprościć ją tak, by można było grać padem, a co za tym idzie wiele rzeczy musiałoby zostać usuniętych/przebudowanych/ itd.

Dnia 14.06.2013 o 11:30, maniekk napisał:

Sposób sterowania nie zmienia wymagań gry co do trudności jej przejścia.

Oczywiście jest to poniekąd kwestia przyzwyczajenia się, ale granie np. padem w gry strategiczne jest o wiele trudniejsze niż granie myszką, z kolei granie na klawie w gry typu FIFA, czy Mortal Kombat jest trudniejsze niż na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > I rozumiem, że to było przez konsole? Równie dobrze mogę napisać, że to było
> przez
> > PCty
> >
> > Problem polega na tym, że padem nie dałoby się obsłużyć wszystkich opcji gry tak
> jak
> > myszą i klawiaturą, dlatego gry na konsole stawały się bardziej uproszczone. Co
> za tym
> > idzie na PC też, bo przecież nie będą robić dwóch osobnych gier o tym samym tytule
> (jedną
> > na PC drugą na np. konsole), bo to za dużo pracy i czasu.
>
> Czyli poprzez zmianę sterowania, gra na konsolę staje się od razu mniej wymagająca? Czyli
> taki Deamon''s Soul jest mało wymagający bo jest sterowany padem?
>
> Sposób sterowania nie zmienia wymagań gry co do trudności jej przejścia.
>
> zrozum że tu niechodzi o tak niesistotne rzeczy jak sterowanie ale o zmiane formy rozgrywki gdzie na przykład w starym rainbow six można było po pierwszym trafieniu przez przeciwnika stracic członka oddziału lub głupi ruch mógł sie skonczyc niepowodzeniem misji przez co nie można było sobie pozwolic na wykonywanie głupich nieprzemyslanych ruchów , dzięki tym elementom ta gra zyskała wielu zagorzałych fanów na swiecie a które to stanowią o jakosci starej seii czego nie można powiedziec o kolejnych częsciach wydanych na konsole a z których to zrobiono zwykłe głupie strzelanki zręcznosciowe z myślą o graczach casualowych po to żeby gre kupiło jak najszersze grono odbiorców ,to samo sie tyczy wielu innych serii jakchoćby ufo enemy unknown czy fallout

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2013 o 11:04, scsdsd napisał:

jakbyś grał w pierwszą część która była symulacją pola walki czy taktyczną strzelanką
to byś wiedział że następne części z których zrobiono głupkowate strzelanki dla casuali
są przeciwienstwem jedynki


Późniejsze odsłony OFP wyglądały inaczej bo prawa do marki zostały w Codemasters a nie w BIS. Codemasters mając prawa do marki mogła zrobić wszystko i obrała taką właśnie drogę- stworzenie FPS''a z elementami taktyki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jak Fallout wyszedłby tylko na PC, to nie byłby strzelanką? Plz. Od początku wiadomo było, co Bethesda zrobi z serią.

Ale płacz dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 12:29, exul87 napisał:

> Czyli poprzez zmianę sterowania, gra na konsolę staje się od razu mniej wymagająca?
Czyli
> taki Deamon''s Soul jest mało wymagający bo jest sterowany padem?
Ale tu nie chodzi o to. Wyobrażasz sobie granie na padzie np. w Arme?. Gdyby ta gra miała
ukazać się na konsolach, musieliby uprościć ją tak, by można było grać padem, a co za
tym idzie wiele rzeczy musiałoby zostać usuniętych/przebudowanych/ itd.


Skąd wiesz? Czego na przykład nie można by było zrobić? Wydawać rozkazów jednostkom itp.? Czy przebudowa od razu znaczy, że gra jest upraszczana?

Dnia 14.06.2013 o 12:29, exul87 napisał:

> Sposób sterowania nie zmienia wymagań gry co do trudności jej przejścia.
Oczywiście jest to poniekąd kwestia przyzwyczajenia się, ale granie np. padem w gry strategiczne
jest o wiele trudniejsze niż granie myszką, z kolei granie na klawie w gry typu FIFA,
czy Mortal Kombat jest trudniejsze niż na padzie.


Pewnie dlatego Mortal Kombat, Street Fighter wychodziły na PC bo były trudniejsze na PC niż na konsolach ;) mimo wszystko ludzie jakoś grali i grają w Halo Wars lub Red Alert na konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 16:15, scsdsd napisał:

zrozum że tu niechodzi o tak niesistotne rzeczy jak sterowanie ale o zmiane formy
rozgrywki /.../


Nawet gdyby taki Fallout 3 wyszedł tylko na PC byłby pewnie praktycznie taki sam (może interfejs wyglądałby inaczej) - upraszczanie gier, czy zmiana formy rozgrywki jak to ująłeś, jest spowodowane przez zwiększającą się popularnośc gamingu jako takiego. Pierwsze Thiefy można by bezproblemowo przenieść na pady przecież, to nie przez maszynę gra jest uwsteczniona. Gra wychodzi w takiej samej postaci na PC. "Glorious PC Gaming Master Race" naparza przecie w uproszczonego do bólu Skyrima, strzelanki typu Call of Duty (ostatnie dwie części są w TOP 20 granych na Steamie), MOBA i MMO. Deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować