Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafił do ponad 2,5 miliona graczy

43 postów w tym temacie

Dnia 14.06.2013 o 13:56, FallingStickman napisał:

Podejrzewam, że dwie waluty są podane właśnie ze względu na powód, który przedstawiłem
- za PR płaci wydawca i to od wydawcy pochodzi dana kwota.


Z pewnością tak jest. Aczkolwiek dalej uważam, że powinno się operować jedną walutą, a jeżeli się operuje dwoma, to wyraźnie to zaznaczyć, ponieważ umysł ludzki - czytając coś pobieżnie wpada czasami w pułapkę, widzi "45 milionów złotych", a potem "25 milionów..." w tym samym zdaniu no i pierwsze co myśli, to "...złotych". Tutaj oczywiście błąd popełnia czytający, a nie piszący, ale i tak uważam, że piszący powinien formułować takie zdania, by minimalizowały ryzyko błędu czytającego (ale to już na marginesie). No chyba, że jest to sprawdzian czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 12:17, CristianoRonaldo napisał:

Dokładnie wynik 5 mln Dead Island Techland już dawno miał + inne ich gry lepiej się sprzedają.
Taki TW2 2,5 mln... A CDP Red nie wychodzi nawet na plusie, albo wydawcę zmienić albo
nie wiem :(


Nie boj sie. Wychodza na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 12:08, Budo napisał:

Bambusek---> na pewno nie. Jedynka wyszła na zero po x latach...


Na początku lipca 2011 CDP podawało raport finansowy. Po odliczeniu wszelkich kosztów, w tym kosztu produkcji Wiedźmina 2, już mieli zysk. Gdybyśmy mówili o roku 2001 a nie 2011 to można by to wytłumaczyć wpływami z dystrybucji. Ale te 2 lata temu CDP już za wiele nie wydawał.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Call of duty: MW2 200 mln na reklamę 50 mln na grę
poza tym do zwiększonej sprzedaży dokłada się wiedźmin 2 na steam za 6 euro ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama trzeciego Wieśka pochłonie prawie 2 razy tyle co jego produkcja... Dziś nikt już chyba nie wierzy w hasła typu "dobra sprzeda się sama."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Wiesiek 2 sprzedał się w 2,5 mln. kopii licząc średnio po 50 zł.To zarobek wynosi 125mln. zł. dzielony między wydawcę i producenta w zależności od wkładu włożonego w projekt.Wieśkowi 3 wróżę świetlaną przyszłość zwłaszcza po tym co widziałem na E3 i dlatego ,że wyjdzie niedługo po premierze konsol i każdy będzie chciał w niego popykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co liczyć. CD Projekt jest spółką giełdową i jako taka zobligowana jest do przedstawiania swoich wyników finansowych. Tak więc wszystko jest w raportach.

Sam pion produkujący gry w ramach grupy (czyli CD Projekt RED bez CDP.pl i GOG.com) od 01.01.2011 do 31.03.2013 miał 42,6 miliona złotych ZYSKU Netto przy przychodach wynoszących 93 miliony złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze wiecej kasy rok temu nie mialem. Akcje CDP od tego czasu skoczyly o 91%. Pewnie beda jeszcze isc w gore. Na pewno po premierze W3 jesli bedzie dobry i przy wiekszej ilosci info o CP''77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po dwójce o jakość bym się nie martwił, trochę lepsza kampania reklamowa na świecie i gra sprzedała by się pewnie w 5 mln sztuk.

W Polsce rozumiem było go po dziurki w d... nosie, ale w Stanach dużo o nim nie było. (a chętnie bym zobaczył więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reklama reklamą, jesli nie wprowadza duzych zmian to gra na zachodzie i tak sie nie sprzeda.
A po tym co widzialem w dwojce, zmiany sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam na STEAM. Ściągnąłbym ale boje się że mi się nie spodoba...w jedynke tez nie grałem
> ;/
> Cieżki klimat jest w tych cześciach?

Jedynka dla mnie jest najbardziej klimatycznym RPG obok Gothica :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam na STEAM. Ściągnąłbym ale boje się że mi się nie spodoba...w jedynke tez nie grałem
> ;/
> Cieżki klimat jest w tych cześciach?

Mam podobnie, z tą różnicą, że w jedynkę troszkę grałem. Spodobało mi się, pomimo badziewnego, w mojej opinii, sterowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2013 o 13:46, FreemanPL napisał:

Mam na STEAM. Ściągnąłbym ale boje się że mi się nie spodoba...w jedynke tez nie grałem
Cieżki klimat jest w tych cześciach?


Raczej tak. Jeśli podobały Ci się książki, to od razu się w grach odnajdziesz. Nawet pomimo tego, że jedynka (przeszedłem raz, dosyć niedawno, bardzo mi się podobała) to pierwszy Neverwinter Nights na sterydach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować