Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox One ma umożliwiać dzielenie się grami z dziesięcioma dowolnie wybranymi osobami

31 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2013 o 12:34, Ambr0ktn napisał:

Skoro gier na Xone nie będzie można odsprzedać, a będzie można udostępniać to kwestią
czasu będzie zjawisko "wspólnych" zakupów. Składasz się na grę w 3 osoby, z czego w danym
momencie może grać tylko ta osoba, która przypisała grę do konta. Druga kwestia nie chodzi
nawet o kombinacje, ale o sam fakt, że gdybym chciał udostępnić grę znajomym z dobroci
serca to nie chciałbym, aby musieli ustalać sobie jakieś bzdurne kolejki. Wyobrażasz
sobie taką kolejkę po tym jak udostępniłeś grę 10 osobom?

Well, darmowe gry to darmowy gry i fakt, że nasi znajomi (którzy mają być bliskimi znajomymi) muszą się po prostu dogadać żeby móc za darmo zagrać w grę (często nawet z nami przez Sieć - i to jest ekstra, bo jeśli kupię sobie Titanfalla, na którego nie stać znajomego, to problem z głowy), to ja jestem jak najbardziej za. Fakt, że pożyczenie płytki jest po prostu lepsze i łatwiejsze, ale raz, że wtedy może grać tylko osoba posiadająca płytkę i dwa, że płytę nie zawsze mamy /jak/ przekazać. You know, teleportacja jest ponoć bolesna.

Dnia 15.06.2013 o 12:34, Ambr0ktn napisał:

A w kwestii całego tematu to moim zdaniem MS sam nie wie co ma zrobić w kwestii DRM-u
dlatego traktuje potencjalnych klientów jak króliki doświadczalne. Co chwila coś dodają
lub z czegoś w jakimś stopniu się wycofują. Prawda jest taka, że kompletnie nie mogą
się odnaleźć.

True, true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2013 o 12:38, ww3pl napisał:

Well, darmowe gry to darmowy gry i fakt, że nasi znajomi (którzy mają być bliskimi znajomymi)
muszą się po prostu dogadać żeby móc za darmo zagrać w grę (często nawet z nami przez
Sieć - i to jest ekstra, bo jeśli kupię sobie Titanfalla, na którego nie stać znajomego,
to problem z głowy), to ja jestem jak najbardziej za.


Ja tego całego pomysłu nie potępiam. Osobiście jestem zdecydowany na PS4 jednak cieszę się, że mimo tego DRM-u posiadacze Xone chociaż w jakimś małym stopniu będą mogli zarządzać swoją własnością. Najbardziej wkurza mnie fakt eksperymentowania, o którym wcześniej wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze czy w grę "pożyczoną" będzie mógł grać jednocześnie właściciel i osoba która pożyczyła to byłby ogromny plus, ale wątpię bo inaczej to by trąbili o tym na prawo i lewo, jeśli tak brawo Xbox. Zastanawia mnie jeden fakt który nie jest zbytnio poruszany, klocek ma mieć 500GB dysku, każda gra ma być instalowana w całości na dysku. Mam PS3 i abonament PSPlus dwa miesiące temu zapchałem dysk (250GB) grami które mogłem sobie ściągnąć za free jest ich 12, wielkość instalki od kilku do kilkunastu GB. Nex geny będą o kilka GB większe ( lepsze tekstury), bardziej rozbudowane gry pewnie i 30GB przeskoczą. Ja się boje że bardzo szybko dysk się zapcha, czy to tyko moje wrażenie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2013 o 13:07, Metus84 napisał:

Pytanie zasadnicze czy w grę "pożyczoną" będzie mógł grać jednocześnie właściciel i osoba
która pożyczyła to byłby ogromny plus, ale wątpię bo inaczej to by trąbili o tym na prawo
i lewo, jeśli tak brawo Xbox.

Tak, jest napisane o tym w newsie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Pytanie zasadnicze czy w grę "pożyczoną" będzie mógł grać jednocześnie właściciel
> i osoba
> > która pożyczyła to byłby ogromny plus, ale wątpię bo inaczej to by trąbili o tym
> na prawo
> > i lewo, jeśli tak brawo Xbox.
> Tak, jest napisane o tym w newsie.
>
Cytat ze źródła " You can always play your games, and any one of your family members can be playing from your shared library at a given time." określenie at a given time jest trochę śliskie, mam nadziej że będzie dobrze dla graczy bo to jedyny plus tego zamieszania z DRM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XBOX ONE MA UMOŻLIWIAĆ DZIELENIE SIĘ GRAMI Z DZIESIĘCIOMA DOWOLNIE WYBRANYMI OSOBAMI

Nie ma co... Łaska Pana "MSzego" nie do ogarnięcia rozumem.. korzystajcie póki wam dana niewierni!!

]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Kolejna dobra wiadomość jest taka, że będzie nie będzie trzeba mieć internetu stałego
> by zalogować się w XboxLive i grać na konsoli. Wystarczy jakikolwiek smartfon :D
> Cały proces zajmuje mniej czasu oraz kilobajtów niż włączenie facebooka w telefonie :D
> Ne jest tak źle. Odzyskuję wiarę w M$. Żródło:
> http://polskilive.pl/news/do-synchronizacji-xbox-one-z-xbox-live-bedziemy-mogli-uzyc-smartfona/

tyle, ze mogloby nie byc tego wcale w pierwszej kolejnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę nie rozumiem problemu braku wypożyczania, ale może dlatego, że nie posiadam konsoli i grywam na PC - zasadniczo w to co sam kupię, a nie w to, co uda mi się od kogoś pożyczyć. Rzeczywiście, check in co dobę faktycznie wygląda upierdliwie (chociaż tak szczerze - ciekawe ile z narzekających osób naprawdę ma takie wielkie problemy z dostępem do internetu? Mój rodzinny dom stoi pod umiarkowanej wielkości miastem na wschodzie Polski i nie ma tam najmniejszego problemu ze stałym - chociaż nie super szybkim, bo radiowym - podłączeniem do internetu). Ale wypożyczanie? Ja wiem, oczywiście było by super, gdyby na jeden egzemplarz oryginalnej gry mogło się zrzucić całe osiedle, a potem grać sobie w nią naraz ale... serio?! Przecież to absurd. DRMy mają swoje bolączki, to prawda, ale akurat związanie gry z kontem i z konkretnym człowiekiem jest uczciwe. Dodanie możliwości "pożyczenia" gry jednej z dziesięciu osób a potem wspólne granie w multi brzmi dla mnie jak fajny dodatek ekstra, a nie powód do psioczenia na MS, że niby teraz się taki "łaskawy" zrobił. :P

Cała dyskusja wygląda mi trochę tak, jakby wszyscy narzekali: o nie, nie będziemy mogli za darmo grać w nie swoje gry! Będziemy musieli SAMI KUPOWAĆ! ...a może to właśnie dobrze? :P

I dalsza sprawa - przyznaję, że aż tak nie śledzę tematu, ale o co chodzi z tym PS4 - gry tam chodzą bez płyty i bez autoryzacji w sieci, a więc rzeczywiście z jednej płytki może grać dowolna liczba osób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie chodzi o pożyczanie i granie na używkach, tylko o sprzedawanie gier. PC-towcy tego nie rozumieją, bo u nich jest to niemożliwe. Po to właśnie wprowadzili Steamy, Originy i tak dalej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować