Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Monolog na koniec tygodnia

43 postów w tym temacie

A co się stało z Chambem? Wogóle go coś ostatnio nie widzę. :) No tak już zaczynają ludzie sami do siebie mówić, już mnie na gram.pl nic nie zdziwi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Domkiem, producenci H4 odeszli od wielu dobrych rozwiązań jakie były w H3 ale sama w sobie gra jest dobra, wprowadza wiele nowosci takich jak np walczący heroes, mobilne jednostki na mapie przygody itd, wiec tez nierozumiem ataków na H4 i zaznaczam przy tym ze w H3 gram sporadycznie do dzis, wiec mozna powiedziec ze jestem starym wyjadaczem H3, ale puki co testuje H5:) puki co niezla...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako wielki fan serii HOMM (3 i wszystkie dodatki przeszedłem kilka razy , I i II też) muszę przyznać że może i coś w sobie część 4 ma ale jeszcze tego nie odkryłem...
Pograłem w 4 część z 30 min..za mało by się wypowiadać... Pierwotnie w wersję 1.1 - nie dało się grać - ściągnąlem patche do 2.0 i już było lepiej, może w wersji 3.0 było by ok...
Z tego co zdążyłem zauważyć część 4 jest cholernie trudna..przydały by się jakieś misje treningowe - system rozgrywki się dość zmnił a poziom trudności od początku jest wielki..Wrócę do gry i dam jej szansę już niebawem w związku ze zbliżającym się wydaniem gey w serii NEKX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez Chamba CI wyszło ;) (sory za emotikona:P-o i tu za drugiego). I zgadzam sie zTobą co do tego herosa IV. Wg mnie była bardzo fajna, ale musze przyznać że zaczęła mi się naprawdę podobać kiedy napalił mnie na nią mój brat bo wcześniej to grałem tak by pograć, a później to po kolei wszystkie kampanie. Pozatym Polakom chyba jakoś przypadła do gustu, bo gdy oglądałe,m film z mojego EK HOMMaV o tworzeniu polskiej wersji to któryś człowiek z CDP (chyba szef czy współszef) powiedział że HOMM IV był najlepiej sprzedającym się (jak do tej pory) produktem w czasie premiery i po premierze (w Polsce). Tak więc nie wiem komu się ona podobała, a komu nie, ale w każdym razie przez to że 3/4 świata jej nie zaakceptowało to 3DO umarło...ale trzeba też przyznać że Nival odwalił kawał dobrej roboty z HOMM-em V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Evil Khan - cz. 4 cholernie trudna? to my chyba w dwie różne gry graliśmy bo IMO 3 była trudniejsza
zreszta w obie sie przyjemnie grało, choc w 4 fabuła IMO kulała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś wielkim fanem HOMM III. Mimo to czwórka była według mnie beznadziejna. Rozwój miasta w stylu Disciples (dobry,ale imo nie pasuje do HOMM), walczący bohater, a już najbardziej odrzuciła mnie grafika (pastele...fee ;) ). Jednak nie próbuję nikomu wmówic, że jak gra w czwórkę to nie jest prawdziwym "hirołsowcem". Gusta są różne.

Co do dalszych części mam pewne podejrzenie. Myślę, że Nival chciał odrodzic serię -dlatego w V dostaliśmy w sumie III tylko, że w odnowionej szacie graficznej. Jeśli będzie VI to myślę, że będzie już odmienna od "doskonałego" trójkowego pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domek gz 4 u :P a szczegolnie za ta czesc o homm4 jestem fanem tej serii i kazda byla dobra na swoj sposob 4 byla wedlug mnie bardzo dobra ladnie byla dopracowana ale z poziomem trudnosci to dowalili :P bo gra (kampania) jest ogolem trudna i trzeba sie duzo wysilic by ja przejsc ale to nie to co armagedon''s blade dodatek do 3 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe... jeśli podobała ci się czwórka to nie jesteś prawdziwym fanem heroes... dobre

Co powiecie na, "jeśli podoba ci się piątka, nie jesteś prawdziwym fanem heroes tylko żałosnym fanboyem wszystkiego co jest kolorowe i ma dużo reklam i nie zasługujesz na to by nazywać się człowiekiem"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 21:52, JaMES` napisał:

@Evil Khan - cz. 4 cholernie trudna? to my chyba w dwie różne gry graliśmy bo IMO 3 była trudniejsza
zreszta w obie sie przyjemnie grało, choc w 4 fabuła IMO kulała

Tak jak napisałem - owa trudność wynikała z braku obeznania z grą i ze zmianami w niej wprowadzonymi - nie miałem okazji się rozkręcić i sprawdzić o co chodzi bo zawsze było po mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, a czy to przypadkiem nie na tym forum padło to zdanie? Wielkim fanem Heroes jest od momentu kiedy w novcy jako mały dzieciak patrzyłem jak wujek zagrywał w nową jeszcze wtedy II. Później (wstyd się przyznać), ale pirata załatwiłem (młody byłem nie rozumiałem tyle ile dzisiaj) i zagrywałem aż miło. Później trójeczka kilka dni po premierze, czwóreczka już w dniu premiery i tak dalej :D. W międzyczasie I. Każda część miała swój unikalny klimat, a w czwórkę grało mi się równie dobrze jak w pozostałe części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tą paradą równości fanów IV? Chętnie się piszę na to.
Do IV większość negatywnych opini pochodzi od ludzi, którzy tak jak np.Evil Khan spędzili przy niej może godzinę, dwie. Nie grali w nią zbyt długo i dlatego się do niej nie przekonali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze fajny tekst. Troche mi się smutno zrobiło w zeszłym tygodniu, gdy wieczorem nie miałem czego poczytać ;) Ale nieobecność usprawiedliwiona.

Co do temaów dzisiejszych rozmów:
1) Nie mam co się pchać po Viste, skoro ledwo bym udźwignął Xp''ka [... tak siedze na Win98]. Mam jedną nadzieje, aby dało się okroić najnowszym wymysł MS z wszelakich wodotrysków i graficznych upiękniaczy.
Wejście nowego OS''a jest niejako wymuszeniem do przesiadki. Przestaną działać nowsze aplikacje, a skoro nie chcemy zostać w miejscu musimy się przesiąść [kto stoi w miesjcu ten się cofa]. System powinien być satbilny, łatany na bierząco [o niezabugowanym nawet marzyć się nie da] i wprowadzał jakieś naprawdę przydatne zmiany tudzież funkcje. Co sobie i Wam życze!
2) Thomson... n/c.
3) Heroes IV temat rzeka. Nie powiem jestem fanem serii i podobniej, jak większośc to 3-cią część serii traktuje jako najlepszą. Argumentó za jest więcej niż ziaren paisku na pustyni, więc nie będę przytaczać nawet kilku. Co nie przypasowało w H4? Przedewszystkim klimat, nazbyt bajkowy. Po drugie unicestwienie w banalny sposób starego universum, porządku itd. Po co było iść na łatwizne?! Fani nie lubią nagłych przewrotów. Zaczęcie wszystkiego od nowa było najprostszym wyjściem, żadnych zobowiązań fabularnych, kontynuacji wątków, czy panujących reguł. Dla jednych plus dla drugich minus. Po trzecie zmiany w samej rozgrywce. Dlaeko nie szukając bohater biorący czynnuy udział w walce... najlepsziej rozwiązano ten aspek w najnowszej odsłonie. Z drugiej strony karawany, mobilne oddziały potworów stzregących kopalnie i skarby, system karawan [te powinny poruszać się dużo wolniej, tak aby podawanie łańcuszkowe nadal było szybszym sposobem dostarczenia posiłków], system wyboru jednostek w zamku [mała ilość jednostek do rekrutacji jeszcze z wymuszoną rezygnacją], brak ulepszania jednostek [porażka na całej lini ja dodałbym możliwości alternatywnego rozwoju np. Szkielet>Szkielet Wojownik lub Szkielet Łucznik]. Generalnie rzut izometryczny nieb yl złym wyborem tyle, że zbyt pastelowa-bajkowa realizacja, nowy design jednostek, przetasowanie zamków [inferno+necropolis?], spowodowały moją niechęć do części 4-tej. Generalnie HoM&M IV, to gra b. dobra [7,5/10], przy której można spędzić wiele wspaniałych chwil, jednakże nie dorównuje swojej poprzedniczce, ale czy cokolwiek dorówna?

PS. Czyżby zasianie tematu H4 miało jakikolwiek związek z pojawieniem się w neidługim czasie Złotej Edycji H4 w XKX? Pytanie retoryczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2006 o 22:26, skyler napisał:

No to jak z tą paradą równości fanów IV? Chętnie się piszę na to.
Do IV większość negatywnych opini pochodzi od ludzi, którzy tak jak np.Evil Khan spędzili przy
niej może godzinę, dwie. Nie grali w nią zbyt długo i dlatego się do niej nie przekonali.

O dokładnie się z Tobą zgadzam. Wszyscy psioczący na IV, po pytaniu ile w nią grali zazwyczają odpowiadają: "A pewnie kilkanaście minut i tyle mi wystarczyło". Tutaj postawa Evila bardzo mi się spodobała, bo choć powiedział, że mu się nie podoba, to jednak na siłę nie wymyśla wad, tylko po prostu przyznaje, że za krótko grał, żeby się wypowiadać. Ach, żeby wszyscy antyfani tacy byli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Początkowo ja też uważałem 4 za grę niezbyt ciekawą. wydawało mi sie że 3 jest genialna (i dalej mie sie tak wydaje). Ale mimo wszystko w 4 wprowadzono kilka fajnych usprawnień ale też sporo takich, które nie przypadły mi od gustu jak fog of war czy miksturki. Grafika stała sie bardziej "realistyczna" co mi osobiście nie przypadło do gustu, ale znam takich którym sie to podoba. Jeśli chdzi o walczacych bohaterów to oni pozostali w piątce w troche zmienionej formie wzgl 4 (niby nie biorą udziału w walce a jenak potrafią zaatakować). To co było w 4 a nie ma w 5 to karawany ułatwiały one znacząco zbieranie oddziałów a tak trzeba znów mieć bohatera robiącego za dostarczyciela jednostek na front. Ogólnie 4 jest dobrą grą i dalej miło sie w nią gra na hot seacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać Heroes of Might and Magic IV wraz ze wszystkimi dodatkami do extra klasyki next...
wówczas wielu graczy będzie w końcu w stanie w nią zagrać realnie - a nie powielać wypowiedzi tych, co grali i im się nie spodobało. Nie mam aktualnie w swojej kolekcji egzemplarza HoMM IV - więc chętnie kupię za 13,99 zł + 6 wPLN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teksty wyszedł dobrze. Taka nieco bardziej poważna forma, niż zwykle.

Co do pierwszej części tekstu tu powiem tak: każdy ma jakieś wątpliwości co do Visty. W sumie dobrze, że większość jakiegoś cudu się nie spodziewa. To znak, że ludzi nieco trudniej już nabrać. XP równiez był zapowiadany jako rewolucja i bardzo bezpieczny system. Wątpię, żeby Vista wiele zmienił w rynku gier na PC. Od dawna wielu "specjalistów" zapowiada upadek, a jednak wciąż rynek gier ma się nieźle. Nowy system tego stanu ani nie polepszy, ani nie pogorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować