Zaloguj się, aby obserwować  
Fatal-X

Warhammer 40k: Eternal Crusade

22 postów w tym temacie

http://massively.joystiq.com/2013/06/13/e3-2013-warhammer-40k-eternal-crusade-is-all-about-war/
http://www.mmorpg.com/gamelist.cfm/game/954/feature/7493/Warhammer-40000-Eternal-Crusade-There-Is-Only-WAR.html

Po klęsce jaką spotkało Dark Millenium nie spodziewałem się, że tak szybko usłyszymy o MMO w świecie czterdziestki, ale jednak.

Eternal Crusade zmierza na PC, PS4 oraz Xbox One. Będzie to tytuł free2play. I tutaj haczyk, na początku będziemy mogli grać tylko Orkami, za resztę z 4 zapowiedzianych frakcji najprawdopodobniej będzie trzeba zapłacić(może będzie można też zapłacić jakąś walutą z gry?).

A zapowiedziane frakcje to: Kosmiczni Marines, Chaos, Eldarowie, Orki. Poza tym Tyranidzi jako siła kontrolowana przez SI.

Gameplay ma być podobny do Space Marine, jeśli nie dodadzą system osłon to super. Nigdy za nim nie przepadałem.

W grze będą trwać kampanie, jedna trwająca 3 miesiące, frakcje będą walczyć ze sobą o zwycięstwo, zgaduję że za coś takiego czekają mocne nagrody w sprzęcie etc.

Jedyne co mnie martwi to że za grę zabiera się Behaviour Interactive, które nie ma na koncie żadnych lepszych gier. Miejmy nadzieję że zatrudnili ludzi z doświadczeniem do tej produkcji.

No i jeszcze jedna kiepska informacja na koniec, na grę sobie poczekamy jeszcze jakieś dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wywiad wideo z devem po angielsku.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EZoJi7LfmNY#at=376

Z ciekawostek jakie padły i zapamiętałem:
- Dark Angels po stronie Marines i Iron Warriors po stronie Chaosu, ale na pewno będą też inne chaptery/legiony.
- Ekonomia gry będzie uproszczoną wersją znaną z Eve Online.
- Każda strona będzie miała lidera który będzie wybierany w głosowaniu przez graczy.
- W grze będą finishery, ma być brutalnie i epicko.
- W grze walutą będzie rekwizycja.
- Efekty pogodowe mają mieć wpływ na walkę.
- Będą pojazdy.
- Open beta najprawdopodobniej w Q4 2014 lub Q1 2015.

Zapowiada się przednio moim zdaniem, nic tylko czekać na jakiś gameplay.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej będą po 4 chaptery/klany/craftworldy/legiony do wyboru. W ramach tych frakcji i podfrakcji będzie można tworzyć squady(klany/gildie). To może oznaczać że nie będzie tworzenia własnych chapterów i będziemy ograniczeni do tych czwórek na rasę(może dodadzą więcej z czasem). Mam co do tego mieszane odczucia, z jednej strony to dobrze bo ludzie nie będą tworzyć potworków, ale z drugiej źle, bo nie będzie można grać mniej popularnymi frakcjami. Mam znajomych z którymi tworzymy chapter Soul Drinkers w Space Marine na PS3, wygląda na to że sobie już nie pobiegamy w purpurze i złocie.

Chaptery dla Kosmicznych Marines:
Blood Angels
Dark Angels
Space Wolves
Ultramarines

Reszta ras jeszcze nie znana w pełni. Co weźmiecie z tej czwórki? Osobiście wezmę albo Blood Angels albo Ultramarines, zależy jakie bonusy dostaną. Każda podfrakcja ma mieć swoje własne bonusy.

20130722222742

20130722222757

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 22:32, Fatal-X napisał:

Reszta ras jeszcze nie znana w pełni. Co weźmiecie z tej czwórki? Osobiście wezmę albo
Blood Angels albo Ultramarines, zależy jakie bonusy dostaną. Każda podfrakcja ma mieć
swoje własne bonusy.

Ja bym pewnie wybrał... orków. Ciekawe, jak podzielą te rasy, bo opis na stronie wspomina o tym, że celem będzie oczyścić planetę (czyli można zapomnieć o podróżach kosmicznych na inne światy, przynajmniej na starcie, skoro wspominają konkretnie o planecie) z innych ras. Takie free for all może być ciekawe, gorzej tylko ze zbalansowaniem pvp by było. Z drugiej strony, gdyby zrobili sojusze Marines-Eldar i Orkowie-Chaos byłoby to niezbyt ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2013 o 22:32, Fatal-X napisał:

Co weźmiecie z tej czwórki?


Pewnie będę nudny, ale wezmę Space Wolves :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będą zmieniać planetę co kampanię także powinna być różnorodność. Jedna kampania ma trwać do trzech miesięcy bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko informując - pojawiło się coś takiego
http://i.imgur.com/bu52aP9.jpg

Czyli mamy Goffs (choppa), Deathskulls(dakka), Bad Moons(też dakka i pieniądz) i Evil Sunz (red goez fasta), czyli w sumie takie klany jakie obstawiałem. U Eldara pewnie oprócz Ulthwé będzie Biel-Tan, Iyanden i Saim-Hann.

I w sumie jestem trochę pozytywniej nastawiony do tego MMO- studio ściągnęło paru ludzi do siebie znających się na tworzeniu masówek+ orkowie są f2p bo twórcy chcą by zgodnie z fluffem było ich więcej. Brilliant. Tylko w sumie jak wyjdzie to cholera wie jaką stronę konfliktu wybiorę. Na dzień dobry wezmę orka z Deathskulls, a jak gra mi się spodoba to rzucę monetą decydując się albo na Marynarza (human master race) od Dark Angels\Space Wolves albo na Eldara (dużo więcej celów zważywszy na to, że większość będzie siedzieć w orkach i SMach + mam wrażenie, że u elfów będzie trochę dojrzalsze community).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli 1 klan/zakon będzie miał tylko jedną grywalną klasę? Zauważyłem, że na wpisie w Wikipedii jest więcej klas u SM i orków: http://en.wikipedia.org/wiki/Warhammer_40,000:_Eternal_Crusade Chyba, że to tylko spekulacje, ale to zaznaczono tylko przy klasach Eldarów.

Sam bym z orków najchętniej zagrał jako Deathskulls, ewentualnie Evil Sunz. Dark Angels z SM, aczkolwiek mnie oni mniej interesują, już prędzej CSM (Iron Warriors lub Black Legion, jeśli nie będzie jeszcze jakiegoś 4 innego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic nie stanie na przeszkodzie aby zrobić np. strzelającego Goffa. Obstawiałem tylko bonusy, bo ponoć każdy chapter/craftworld/warband/clan ma mieć swój własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 17:29, Shveid napisał:

Nie, nic nie stanie na przeszkodzie aby zrobić np. strzelającego Goffa. Obstawiałem tylko
bonusy, bo ponoć każdy chapter/craftworld/warband/clan ma mieć swój własny.

Ciekawe jak to wszystko zbalansują, sporo różnych klas, bonusy/zdolności "rasowe". Dużo też pewnie zależeć będzie od tego, jak rozłożą płatne elementy, czy do komfortowej gry będzie wystarczyło wykupienie jakiegoś abonamentu do możliwości nieograniczonej gry każdą frakcją, czy też do tego dodadzą jeszcze jakieś płatne bonusy dające przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam zapłaci się jednorazowo za pudełko z grą. Za darmola ma się granie jako orkowy chopak. Chyba twórcy raz stwierdzili, że żadnych mikrotransakcji nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2013 o 18:30, Shveid napisał:

Jeśli dobrze pamiętam zapłaci się jednorazowo za pudełko z grą. Za darmola ma się granie
jako orkowy chopak. Chyba twórcy raz stwierdzili, że żadnych mikrotransakcji nie będzie.

Brzmi aż za dobrze żeby mogło być prawdziwe, ale poczekamy, zobaczymy. Oby tylko ta gra nie poszła drogą WAR, który to niedługo zostanie wyłączony. Eternal Crusade raczej kupię, o ile gra dobrze zostanie przyjęta po premierze. Zwłaszcza, że na rynku pewna posucha z grami z tego uniwersum, gdzie roztrwaniają markę na jakieś drobne gierki typu Space Wolf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniższym filmiku jest prawie minuta gameplayu, oczywiście jest to wczesna wersja gry i wszystko będzie wyglądało lepiej, ale jako ktoś kto sporo grywał w Space Marine czuje się jak w domu, bardzo podobnie :>.

http://www.youtube.com/watch?v=ZuVeZ8n4CAQ

Arty dla CSM i Eldarów. Nie jestem na 100% pewny co do Biel-Tan, ale podejrzewam że Dark Reaper na arcie podpadałby pod ich ulubione jednostki "Aspect Warriors, Exarchs".

CSM:
Black Legion
Word Bearers
Iron Warriors
Night Lords

Eldarowie:
Biel-Tan
Ulthwe
Saim-Hann
Iyanden

20131210010250

20131210010305

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2013 o 04:44, Daros_93 napisał:

Ciekawe czemu nie dali Legionu Alfa i Krwawych kruków XD Czyżby już się przejedli ludziom?:P

Blood Ravens to świeżaki więc nie ma co się dziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2014 o 22:23, Strange101 napisał:

Właśnie ruszył preorder/early access. Najtańsza opcja to 40$.

To ciekawe, biorąc pod uwagę że gra nie wyszła w zasadzie poza szkice koncepcyjne... coś tam niby grzebią, głównie robiąc zrzynkę z Space Marine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować