• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Kaskaderos

Problem ze sterownikiem nvidia 320.18

Pytanie

Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterownika do karty graficznej. Problem występuje tylko z wersją 320.18 WHQL.

Na początku sprawdza zgodność: http://img51.imageshack.us/img51/9748/svu.png

Po czym wyskakuje niepowodzenie: http://img855.imageshack.us/img855/4027/51d.png

Od 2 lat mam taki problem, że nie wszystko się instalowało tzn. tylko sterownik i czasem sterownik dźwięku HD. Reszta nie instalowała się, pisało niepowodzenie instalacji. Może ma to związek z kartą graficzną jaką wtedy zmieniłem z 8800 gt na 250 gts działając jeszcze na Win XP. Teraz mam Win 7 64 bit oraz gtx 460 i dalej występuje ten problem, że nie wszystko się instaluje, a teraz nawet nie chce zacząć się proces instalacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Tr sterowniki (320.18), są gniotem jakich mało i wiele ludzi ma z nimi problemy. Nie tylko OBNIŻAJĄ wydajność w grach, ale też wymuszają chory sposób instalacji (konieczne połączenie z internetem, problemy z weryfikacją naszego sprzętu). Na twoim miejscu wróciłbym do 314.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2013 o 14:56, Hubiqq napisał:

Tr sterowniki (320.18), są gniotem jakich mało i wiele ludzi ma z nimi problemy. Nie
tylko OBNIŻAJĄ wydajność w grach, ale też wymuszają chory sposób instalacji (konieczne
połączenie z internetem, problemy z weryfikacją naszego sprzętu). Na twoim miejscu wróciłbym
do 314.

CO tu kolega wypisuje nic mi nie oniżyło wydajności i instalowełem bez połączenia internetowego.
I wszysko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.06.2013 o 08:02, Kaskaderos napisał:

Witam. Mam problem z zainstalowaniem sterownika do karty graficznej. Problem występuje
tylko z wersją 320.18 WHQL. /.../

Ten problem może wystąpić z jakąkolwiek inną wersji - przynajmniej tak było u mnie. Nie gwarantuję, że to, co Ci zaproponuję, odniesie skutek ( w końcu komputery czasami bywają kapryśne), ale może...
Na początek odinstaluj sterowniki w sposób podany przez RobeNa:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&pid=1
Potem ściągnij i zainstaluj sterownik 320.18.
Być może, część instalacji zakończy się niepowodzeniem.
Wtedy zrestartuj komputer i zainstaluj sterownik jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hubiqq
Właśnie zostaję przy 314.22 WHQL, wcześniej zainstalowałem 320.14 Beta, ale przez te sterowniki komp mi się zawieszał do tego stopnia, że się sam restartował.

KrzysztofMarek
Spróbowałem sposobu RobeNa, ale niestety dalej nie można zainstalować tych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.06.2013 o 09:17, Carter napisał:

> Tr sterowniki (320.18), są gniotem jakich mało i wiele ludzi ma z nimi problemy.
Nie
> tylko OBNIŻAJĄ wydajność w grach, ale też wymuszają chory sposób instalacji (konieczne

> połączenie z internetem, problemy z weryfikacją naszego sprzętu). Na twoim miejscu
wróciłbym
> do 314.
CO tu kolega wypisuje nic mi nie oniżyło wydajności i instalowełem bez połączenia internetowego.
I wszysko działa


To chyba mówisz o innych sterownikach, bo 320.18 do instalacji potrzebują połączenia z internetem - inaczej nie da się ich zainstalować. Co do ich szkodliwości radzę poczytać:

http://www.plikus.pl/aktualnosci,sterowniki-nvidia-32018-whql-niebezpieczne,737.html

to tylko jeden z tematów przewijających się po necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Faktycznie najnowsze 320stki są problematyczne.
Tez polecam się wstrzymać i posiedzieć jeszcze trochę na 314, bo te działają w 100% poprawnie i nie powodują żadnych problemów.
Na jednym z kompów mam co prawda 320stki i wszystko chodzi glanc ale na komputerze brata [który ujmijmy to tak - "konserwuję" od czasu do czasu] stery nie dość, że wygrzewały kartę ponad jej normalne temperatury to powodowały większość z popularnych problemów tj zawieszanie systemu, dziwne artefakty na ekranie.

Zieloni dali ciała, na ich obronę można dodać jedynie, że dali ciała 1szy raz od dosyć dawna [na taką skale, bo wiadomo, ze czasem im się jakieś niewielkie problemy trafiały]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

I nie wiedzieć czemu zmienili sposób instalacji. Po cholerę trzeba mieć połączenie z netem i na dodatek nie możemy wybrać tego, co chcemy instalować? W poprzedniej wersji można było wybrać czystą instalację, oprogramowanie Physx, sterownik dźwięku HD, automatyczne aktualizacje itp. - w nowej wersji tego nie ma.

Na domiar złego, instalując sterowniki 320.18 do mojej karty, nie mogłem zagrać w niektóre gry (FC3, Metro Last Light), bo wyrzucało mi komunikat, że "brakuje bibliotek DLL", które mam ściągnąć samodzielnie... Wychodzi na to, że stery z numerkiem 320.18 są nie tylko wadliwe, ale też wybrakowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.06.2013 o 22:00, Hubiqq napisał:

I nie wiedzieć czemu zmienili sposób instalacji. Po cholerę trzeba mieć połączenie z
netem i na dodatek nie możemy wybrać tego, co chcemy instalować? W poprzedniej wersji
można było wybrać czystą instalację, oprogramowanie Physx, sterownik dźwięku HD, automatyczne
aktualizacje itp. - w nowej wersji tego nie ma.



Zaraza zaraz co ty za bajki teraz wypisujesz ?
Te stery mają normalną tabelę zaawansowanych ustawień, można wybrać jak zawsze każdy komponent.
Połączenie z netem wymagane jest bodajże tylko w w momencie gdy komponenty net frameworka 4 nie są aktualne.

20130622121639

20130622121643

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie bredź! Jeśli jest możliwość wybrania komponentów do instalacji, to znaczy, że Nvidia to zmieniła, bo wcześniej na 100% tego nie było.

A połączenie z internetem jest wymagane bez względu na to, czy ma się nowego net frameworka, czy starego. Totalna kpina. Ściągać badziewiaste sterowniki, w których nie ma nawet podstawowych rzeczy potrzebnych do normalnego uruchamiania gier i musi być połączenie z internetem w celu POBRANIA RESZTY. Nvidia idzie w stronę zasranego Microsoftu. Może jeszcze przy zakupie nowej karty każą ją "aktywować" za pomocą połączenia z internetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2013 o 22:27, Hubiqq napisał:

Nie bredź! Jeśli jest możliwość wybrania komponentów do instalacji, to znaczy, że Nvidia
to zmieniła, bo wcześniej na 100% tego nie było.



Masz zdjęcia powyżej, nie kompromituj się, wystarczy zdolność do kliknięcia w guzik ustawienia zaawansowane.
Te sterowniki miały od dnia ich wypuszczenia normalny panel instalacji ekspresowej i zalecanej, instalowałem je w dniu ich wypuszczenia [a zawsze wywalam 3dvision bo w obu kompach nie korzystam z okularów do stereoskopowego 3d]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2013 o 23:05, Pietro87 napisał:

Masz zdjęcia powyżej, nie kompromituj się, wystarczy zdolność do kliknięcia w guzik ustawienia
zaawansowane.


No co Ty nie powiesz. Na pewno nie instalowałem nigdy starszych wersji sterowników i nie wiem, że jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 29.06.2013 o 23:09, Hubiqq napisał:

No co Ty nie powiesz. Na pewno nie instalowałem nigdy starszych wersji sterowników i
nie wiem, że jest taka możliwość.


Skoro wpierasz ludziom, ze te stery nie mają opcji wybrania komponentów a mają [co widać powyżej i co każdy zobaczy sam je instalując] - to zwyczajnie wciskasz im dezinformacje.
Same stery są problematyczne i ich nie polecam, ale pobierałem je w dniu wydania i miałem normalny panel konfiguracji, więc rzeczywistości nie oszukasz [swoja droga na forum nvidii jest kilka postów z dnia wydania tych sterowników gdzie ludziom crashowały instalke i tam tez widać, ze mieli normalnie dostępne opcje wyboru komponentów na screenach jakie załączali]
To, ze ta wersja jest niestabilna to jedno - ale dorabiać do tego zaraz jakieś bajki i pierdoły to zupełnie inna sprawa.

Reasumując - polecam się dokształcić i mniej jątrzyć przed monitorem, to niezdrowe i stosunkowo żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpuść sobie tą agresję wobec rozmówców. Degrada dostałeś przed chwilą gdzie indziej więc tu jedynie uprzedzam że dalsze takie zachowania doprowadzą do zakończenia Twojej forumowej kariery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2013 o 11:06, Karharot napisał:

Odpuść sobie tą agresję wobec rozmówców. Degrada dostałeś przed chwilą gdzie indziej
więc tu jedynie uprzedzam że dalsze takie zachowania doprowadzą do zakończenia Twojej
forumowej kariery.

Jaką agresję? Degrada dostałem w innym temacie, a tutaj nie przejawiam żadnej agresji, wobec czego może po prostu BYŚ SIĘ NIE ODZYWAŁ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.06.2013 o 23:14, Pietro87 napisał:

To, ze ta wersja jest niestabilna to jedno - ale dorabiać do tego zaraz jakieś bajki
i pierdoły to zupełnie inna sprawa.
Reasumując - polecam się dokształcić i mniej jątrzyć przed monitorem, to niezdrowe i
stosunkowo żałosne.


Żadne bajki. Do tej pory miałeś wymagane połączenie z internetem, żeby zainstalować sterowniki? Nie. Ja polecałbym Ci nabrać trochę rozumu, bo przez taką bierną postawę kupujących, będziemy dostawali coraz większe i coraz bardziej niekompletne badziewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 30.06.2013 o 15:49, Hubiqq napisał:

Jaką agresję? Degrada dostałem w innym temacie, a tutaj nie przejawiam żadnej agresji, wobec czego może po prostu BYŚ SIĘ NIE ODZYWAŁ?

Twojej próby uciszenia moderatora nawet nie skomentuję ale odradzam Ci zwracać się w ten sposób do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sorry za 2 post, ale chcę opisać sytuację po upgradzie kompa. Zmieniłem płytę główną, procesor i ram, więc potrzebny był reinstal systemu. Zainstalowałem sterowniki 320.49 i wszystko działało dobrze do następnego dnia, kiedy to ekran zaczął się zawieszać do tego stopnia, że potrzebny był twardy reset. Pobrałem sterowniki 314.07, ale nie dało się ich zainstalować oraz nie dało się usunąć obecnych sterowników 320.49. Przeszedłem do trybu awaryjnego i tam je usunąłem. Zainstalowałem 314.07, ale nie wszystko się zainstalowało. Tak oto zrobiłem kolejny reinstal systemu, zainstalowałem 314.07 i nie zamierzam już w przyszłości instalować nowych sterowników, mimo oznaczenia WHQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować