Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 08.06.2007 o 12:00, Bartek 93 napisał:

Właśnie oglądam galerię na stronie Wiedźmina... i bardzo zawieli mnie z grafiką Geralta oto
kilka z minusów:


Zobacz sobie proszę na tę stronę - http://www.witcher.elkander.pl , są tutaj nowe screeny - wielu z nich nie ma nawet na oficjalnej :) Może niektóre z nich zmienią Twoje nastawienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:03, Mateusz Brociek napisał:

ja uwazam ze w wercji kolecjonerskiej powino sie znajodwac cos wiecej np. figurka glownego
bohatera


Albo najlepiej żeby wszystkie to rzeczy, które znajdują się w ankiecie plus jeszcze jakaś niespodzianka od Cdprojektu. Ale wówczas taka edycja kosztowała by kupę kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A są już jakieś orientacyjnie podane wymagania sprzętowe? Mam GeForce''a 5500FX, więc się martwię :D. Byle by na minimalnych w rozdziałce 640x480 wyciągał 15 klatek ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:35, zbysheck napisał:

A są już jakieś orientacyjnie podane wymagania sprzętowe? Mam GeForce''a 5500FX, więc się martwię
:D. Byle by na minimalnych w rozdziałce 640x480 wyciągał 15 klatek ;].


Wiesz, daruj sobie tę grę na tej karcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:35, zbysheck napisał:

A są już jakieś orientacyjnie podane wymagania sprzętowe? Mam GeForce''a 5500FX, więc się martwię
:D. Byle by na minimalnych w rozdziałce 640x480 wyciągał 15 klatek ;].


Ja mam taką samą kartę i nawet NWN 2 na minimalnych się baaaardzo ciął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zby(C)hu, nie martw się, ja mam 440 MX, a i tak mam zamiar kupić tą grę ( z edycji kolekcjonerskiej, żeby nieścisłości nie było ). Jak nie będzie chodzić, to będę miał nieużywaną kolekcjonerkę, z którą będę czekał na apgrejda pieca xD Ale cóż, jeśli S.T.A.L.K.E.R. mi poszedł ( tnie się na minimalnych detalach, a mapy się wczytaują kilka minut xD ) to jestem dobrej myśli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 23:35, zbysheck napisał:

A są już jakieś orientacyjnie podane wymagania sprzętowe? Mam GeForce''a 5500FX, więc się martwię
:D. Byle by na minimalnych w rozdziałce 640x480 wyciągał 15 klatek ;].

Wiedźmin ma mieć kilka elementów zręcznościowych (z tego co wiadomo), a to znaczy, że na skaczącym ekranie sobie zwyczajnie nie pograsz. Moim zdaniem nie ma szans. Musiałbyś zmienić kartę na conajmniej GF6600, 7300GT, Radka X800 - to moim zdaniem karty minimum do grania bez szarpania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeraziłeś mnie - mam Radeona 9550. Zamiast na Wiedźmina będe musiał zbierać pieniądze na lepszą karte graficzną. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:05, ad0 napisał:

Przeraziłeś mnie - mam Radeona 9550. Zamiast na Wiedźmina będe musiał zbierać pieniądze na
lepszą karte graficzną. <;

Ludzie, dajcie spokój z tymi żartami... Przecież Wiedźmin to będzie nowa gra, co prawda na podrasowanym starym silniku, ale wymagania na pewno będzie miała większe. Ja posiadam GF 6600GT i mam ogromne wątpliwości, czy ta karta pozwoli na w miarę komfortowe granie. A Wy tutaj wyjeżdżacie ze starymi Radkami. Ech, nie załamujcie ludzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2007 o 12:00, Bartek 93 napisał:

Właśnie oglądam galerię na stronie Wiedźmina... i bardzo zawieli mnie z grafiką Geralta oto
kilka z minusów:
- miecz według Sagi Geralt jak i wszyscy wiedźmini, tańczył z mieczem więc miecz nie mógł być
długi i nie poręczny, do tego Geralt Zawsze używał jednej ręki do zadawania ciosów mieczem
a tu widzimy że on uderza mając miecz w dwóch rękach. Taki miecz jaki on ma kompletnie Wiedźminowi
nie pasuje. Już szybciej by krasnoludom podszedł ;)


Może się nie znamy, ale:

"Nieznajomy cofnął się pod ścianę. Skurczony, spięty, czujny. Miecz trzymał oburącz, wodząc końcem ostrza w powietrzu. Nikt się nie ruszał. Zgroza, jak zimne błoto, oblepiła twarze, skrępowała członki, zatkała gardła."

A. Sapkowski "Wiedźmin".

Dnia 08.06.2007 o 12:00, Bartek 93 napisał:

- Twarz, ktoś tu chyba za dużo Pana L. oglądał, niby skąd u Geralta lekko "ludzko" czerwona
twarz. Przecież wiedźmini mieli twarz białą, zawsze białą, zero pigmentu a ich naczynia krwionośne
nie pozwalały na rumienienie się.


Znowu, może nie mam racji, może nie wiem o jakim screenie mowa, ale Geralt mógł trochę wypił, albo użył eliksiru. Albo masz monitor do bani.

Dnia 08.06.2007 o 12:00, Bartek 93 napisał:

- amulet, chyba za duży "sznureczek" mu dali, bo tak długi przeszkadzałby przy alce (szczególnie
piruetach), a nie mógł być przyczepiony bo Geralt nieraz czuł drgania, do tego ciekawe jak


Nie żebyśmy sprawdzali ruchy w motion capture, nie żebyśmy robili grę komputerową fantasy, a mistrz AS nie poczynił żadnych uwag co do długości, jeno do wyglądu.

Na koniec uwaga, kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:19, Jay Z napisał:

ciach


Jak duży wpływ na grę ma Sapkowski? Wiem, że z początku dość sceptycznie podchodził do Waszego projektu. Wiem również, że w końcu się przekonał. Jak duży więc ma wpływ na Wiedźmina?

A propos wymagań: może powiesz chociaż, na jakich kartach graficznych będzie można w miarę komfortowo grać w Wiedźmina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 14:19, Jay Z napisał:

Może się nie znamy, ale:
"Nieznajomy cofnął się pod ścianę. Skurczony, spięty, czujny. Miecz trzymał oburącz,
wodząc końcem ostrza w powietrzu. Nikt się nie ruszał. Zgroza, jak zimne błoto, oblepiła twarze,
skrępowała członki, zatkała gardła."

A. Sapkowski "Wiedźmin".

Niie chce kwestionować waszej znajomości dzieł Sapkowskiego, lecz na kilku screen''ach widać jak Geralt atakuje przeciwnika zza prawego barku trzymając miecz oburącz, odsłaniając tym samym całą lewą stronę "siebie", wedłóg mnie tak walcząc raczej miałby małe szanse na przebycie. Ponadto w którejś z walk jest ewidentnie napisane że Wiedźmin jedną ręką siecze a drugą (chyba) coś odpycha, cytatu nie podam bo zajęło by mi to strasznie dużo czasu (znalezienie)

Dnia 09.06.2007 o 14:19, Jay Z napisał:

Znowu, może nie mam racji, może nie wiem o jakim screenie mowa, ale Geralt mógł trochę wypił,
albo użył eliksiru. Albo masz monitor do bani.

Może to i wina monitora albo złego światła...

Dnia 09.06.2007 o 14:19, Jay Z napisał:

Nie żebyśmy sprawdzali ruchy w motion capture, nie żebyśmy robili grę komputerową fantasy,
a mistrz AS nie poczynił żadnych uwag co do długości, jeno do wyglądu.

Wiem o tym, tak mi się tylko zdaje że by przeszkadzało, a jeśli można to jakie uwagi względem wyglądy amuletu poczynił Mistrz

Pozdrawiam i przepraszam jeżeli zostałem źle zrozumiany :)
Bartek 93 aka Reggis (nie Regis)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.06.2007 o 14:34, Bartek 93 napisał:

Niie chce kwestionować waszej znajomości dzieł Sapkowskiego, lecz na kilku screen''ach widać
jak Geralt atakuje przeciwnika zza prawego barku trzymając miecz oburącz, odsłaniając tym samym
całą lewą stronę "siebie", wedłóg mnie tak walcząc raczej miałby małe szanse na przebycie.
Ponadto w którejś z walk jest ewidentnie napisane że Wiedźmin jedną ręką siecze a drugą (chyba)
coś odpycha, cytatu nie podam bo zajęło by mi to strasznie dużo czasu (znalezienie)


Słyszałeś o mieczach półtoraręcznych? Służy zarówno jako jednoręczny jak i dwu-. I właśnie miecz wiedźmiński na taki wygląda. IMO. Także kłótnia w tej sprawie nie ma sensu. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam GF 6600GT

Dnia 09.06.2007 o 14:11, Magwisienka napisał:

i mam ogromne wątpliwości, czy ta karta pozwoli na w miarę komfortowe granie. A Wy tutaj
wyjeżdżacie ze starymi Radkami. Ech, nie załamujcie ludzi :P

Ja mam ogromne watpliwości czy na takiej karcie gra Ci wogole ruszy( w koncu GeForce 6600 gt to dosc stara karta a wiedzmin jak powiedzialas to nowa gra)a o komfortowej grze na owej karcie nie ma mowy.Co do owych radkow to faktycznie na pewno na nich gra nie wuszy, wiec nie robcie sobie nadzei:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 15:02, Altair05 napisał:

/.../

Ruszy na pewno, w końcu GF6600GT to nie jest najgorsza karta. Pytanie tylko: jak będzie działać? ;)
Jay Z--->Przyłączam się do pytania Dark Demona: Czy możesz powiedzieć chociaż w przybliżeniu, na jakiej karcie i w ogóle na jakim sprzęcie będzie można komfortowo pograć w Wiedźka? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 15:02, Altair05 napisał:

Ja posiadam GF 6600GT

Też jestem posiadaczem tej karty i się nie martwię.Jestem przekonany że mi ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2007 o 18:44, lancuch napisał:

a ja mam GF 8800 GTX i sie nie chwale :)


Nie szpanuj. I popraw podpis bo ''nie'' z czasownikami pisze się oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować