Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 07.07.2007 o 15:02, lukesky16 napisał:

Dobrze napisałeś, że żadna książka z filmem nie wygra... choć sa wyjatki... chociażby LotR,
książka znakomita, lae film równierz stoi na baaaaardzo wysokim pozomie. /.../

Wysokiego poziomu ekranizacji Władcy Pierścieni odmówić nie można, racja. Jednak książka moim zdaniem cały czas wygrywa porównanie. :)

Dnia 07.07.2007 o 15:02, lukesky16 napisał:

tak jak mowiłęm, trzeba było pomysł na zachód sprzedać, to może ,mielibysmy coś na miare władcy pierścieni.

Dokładnie. Polacy mogą robić dobre komedie i filmy fabularne, ale nie fantastyczne. ;) To już lepiej pozostawić zawodowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do osób, które już od dawna interesują się grą Wiedźmin i na pewno o wiele więcej wiedzią o niej niż ja, gdyż dopiero od jakiegoś czasu zafascynowała mnie ta gra. Więc moje pytanie brzmi:
Czy w tejże grze, oprócz samego Geralta z Rivii, bo nim będziemy kierować, będziemy mogli spotkać innych znanych bohaterów(w grze,jak już, to na pewno bedą NPC) z prozy Sapkowskiego, czyli m.in Yennefer, Jaskra???

P.S. A i jeszcze jedno pytanko: Czy w grze będziemy mogli poruszać się na koniach??? Bo w końcu Wiedźmin miał konia(chodzi mi o zwierzę!), i nawet chyba nie jednego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:25, 4YoU napisał:



1. O ile dobrze pamietam, to tak. Spotkamy kilka postaci znanych z ksiazek.
2. Nie, bedziemy musieli wszedzie z kapcia chodzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 15:25, 4YoU napisał:

Mam takie pytanie do osób, które już od dawna interesują się grą Wiedźmin i na pewno o wiele
więcej wiedzią o niej niż ja, gdyż dopiero od jakiegoś czasu zafascynowała mnie ta gra. Więc
moje pytanie brzmi:
Czy w tejże grze, oprócz samego Geralta z Rivii, bo nim będziemy kierować, będziemy mogli spotkać
innych znanych bohaterów(w grze,jak już, to na pewno bedą NPC) z prozy Sapkowskiego, czyli
m.in Yennefer, Jaskra???

P.S. A i jeszcze jedno pytanko: Czy w grze będziemy mogli poruszać się na koniach??? Bo w końcu
Wiedźmin miał konia(chodzi mi o zwierzę!), i nawet chyba nie jednego???


gdzieś wyczytałem kiedyś, że Geralt spotka wielu dobrze znanych przyjaciół, jak i
wielu wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaskar na pewno bedzie, nawet można znaleść z nim render, inni pewnie też ale pewności nie ma, choć fabuły z książki jest więc będą( prawie na pewno), a co do koni.... cóż, nic o tym twórcy nie mówili wiec racej nie ale moze bedzie jakaś miła niespodzianka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:17, lukesky16 napisał:

Jaskar na pewno bedzie, nawet można znaleść z nim render, inni pewnie też ale pewności nie
ma, choć fabuły z książki jest więc będą( prawie na pewno), a co do koni.... cóż, nic o tym
twórcy nie mówili wiec racej nie ale moze bedzie jakaś miła niespodzianka...


a skąd wiadomo, że będzie dokładnie na podstawie książki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powiedziałem że dokładnie.... ale chyba gdzies czytalem- bycmoże w insiderze z CDA- że jak tworzyli wiedźmina to nie miali czasu na wymyslanie fabuły, wiec pewnie kilka aspektów z książki się pojawi, pozatym w grze i książce pojawia się jaskier więc fabuła i tu i tu mże być bardzo zbliżona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:22, lukesky16 napisał:

nie powiedziałem że dokładnie.... ale chyba gdzies czytalem- bycmoże w insiderze z CDA-
że jak tworzyli wiedźmina to nie miali czasu na wymyslanie fabuły, wiec pewnie kilka aspektów
z książki się pojawi, pozatym w grze i książce pojawia się jaskier więc fabuła i tu i tu mże
być bardzo zbliżona


jak już mówiłem, Geralt spotka dobrze znanych przyjaciół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 17:22, lukesky16 napisał:

nie powiedziałem że dokładnie.... ale chyba gdzies czytalem- bycmoże w insiderze z CDA-
że jak tworzyli wiedźmina to nie miali czasu na wymyslanie fabuły, wiec pewnie kilka aspektów
z książki się pojawi, pozatym w grze i książce pojawia się jaskier więc fabuła i tu i tu mże
być bardzo zbliżona

Ja wyczytałem że fabuła ma siedziać po wydarzeniach z książki Pani Jeziora. Geralt wraca można powiedzieć że na ziemię, ale nic nie pamięta, przyjeżdża do Kaen Morgen(jeśli źle napisałem to przepraszam) które jest atakowane, i tu zaczyna się nasza historia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.07.2007 o 20:52, Joannita napisał:

powiedzieć że na ziemię, ale nic nie pamięta, przyjeżdża do Kaer Morhen(jeśli źle napisałem
to przepraszam) które jest atakowane, i tu zaczyna się nasza historia.

zostało zaatakowane, nie jest... są bardzo małe szanse by ktokolwiek poza twórcami wiedział kogo spotkamy:) .Poprawiłem nazwę siedlisza Wiedźminów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe to bylo smieszne opowiadanko o tym silvAnie na krancu swiata tylko szkoda ze Geralt nie spotkal sie z tymi elfami i ich nie ubil moze bedzie to w grze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, wszystkim za odpowiedź.

lukesky16 - > Jak być gdzieś znalazł render z Jaskrem, to byłbym wdzięczny. Chciałbym zobaczyć jak wygląda ten poeta okiem CDP RED.

Moim zdaniem dla osób, które uwielbiają proze Sapkowskiego lub przeczytały jakieś opowiadanie/część lub znają postać Geralta z Rivii, gra będzie hitem, czyli głównie dla Polaków, może Czech i Słowacji. Lecz na zachodzie, USA czy Japoni(podobno tam też wyjdzie, przynajmniej tak słyszałem) gra ta będzie poprostu dobrym, lub bardzo dobrym RPG i to wszystko. Oczywiście mówię tu o przypadku, w którym gra nie będzie miał baboli ala Gothic 3 i CDP Red dobrze się wywiąże z usuwania błędów i optymalizowania kodu/silnika gry. Lecz mam cichą nadzieję, że gra tana całym świecie, czyli tam gdzie zostanie wydana, będzie hitem. Bo w końcu chyba chcemy sequel :-D albo przynajmniej dodatek.

Nie zdziwiłbym się, gdyby CDP Red zrobiło konwersje Wiedźmina na konsole nowej generacji. Oczywiście nie myśle tu o WII, ale taki X360 to czemu nie. I nie myśle tu, że od razu, no ale tak po roku, półtora, to czemu nie. W końcu to dodatkowa duża kasa, za małą kasę(czyli tyle ile musieli by wydać na stworzenie tej konwersja) . Chyba :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2007 o 00:02, lukesky16 napisał:

Prosz bardzo...

Bardzo dziękuję. Muszę przyznać, że nawet orginalnie wygląda, choć nie tak go sobie wyobrażałem(myślałem m.in., że jest starszy, a nie taki 20 latek). Ciekawe czy będzie nam od czasu do czasu towarzyszył? Tak wiem, że CDP Red chce dać ten "klimat odosobnienia", gdzie Geralt chodzi sam, no ale od czasu do czasu. Hmmm. A ciekawe jak zrobili Yennefer??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro Jaskier tu, to w grze bedzie napewno jaką, podejrzewam że dość wazną, role odgrywał. Chodził może za nami nie bedzie, ale będzie może kimś w rodzaju "przujaciela" który pomaga w questach, np. powie do kogo sie zwrócić o pomoc, gdzie iść itp. ale pewności nie ma... a Yennefer nie spotkałem nigdzie na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Jaskier będzie głównym zleceniodawcom i przyjacielem, który pomoże w questach (którędy droga, z lo, zagadać, może opowie jakieś legendy...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś ucięło post, więc dopiszę jeszcze (tylko nie zabijcie mnie za dubla:P)
Z tymi legendami to mogą być opowieści, gdzie prawdopodobnie może się znajdować jakiś przedmiot, czy coś. Pewnie pojawi się on na początku (no, może prawie na początku) i będzie nas prosił o jakieś przysługi, potem będzie nam dawał jakieś trudniejsze zadania, a w niektórych nas wspomoże.
P.S. nie "zleceniodawcom" tylko zleceniodawcą :P Coś śpiący jestem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować