Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

spora część graczy została pozbawiona szansy zdobycia EK dla tego że znaleźli się "cwaniacy", którzy zamówili 3-4 pre-ordery i teraz sprzedają na allegro po 300-400 zł.
(najśmieszniejsze jest to że sprzedają coś czego jeszcze teoretycznie nie mają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 17:36, Mr. Cin napisał:

spora część graczy została pozbawiona szansy zdobycia EK dla tego że znaleźli się "cwaniacy",
którzy zamówili 3-4 pre-ordery i teraz sprzedają na allegro po 300-400 zł.
(najśmieszniejsze jest to że sprzedają coś czego jeszcze teoretycznie nie mają)


A powiedz mi w jaki sposób zamówili 3-4 skoro z tego co pamiętam to można na jedno konto było wziąć max 2 egzemplarze EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w sumie kolesie dobrze zrobili. Pomyśleli i zarobią na tym, tu nie chodzi o chamstwo tylko o głupotę ludzi, którzy za taką cenę będą kupować EK Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 17:39, Nufiko napisał:

A powiedz mi w jaki sposób zamówili 3-4 skoro z tego co pamiętam to można na jedno konto było
wziąć max 2 egzemplarze EK.


aha to tego nie wiedziałem, mój błąd.
chociaż z drugiej strony kont można mieć teoretycznie nieskończoną ilość ( patrz: KOCYK ELMO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obchodzi mnie to o tyle że jeśli ktoś zamówił dla kumpla który np. nawet nie załozył konta a mógłby to zrobić w 5min to jest to wkurzające,owszem potrafię zrozumieć zamówienie dla kogoś z rodziny ale nie potrafię zrozumieć czemu u licha taki przykładowy kumpel nie mógł sam sobie zamówić albo nawet jeśli miał awarię kompa itp. to czemu nie dał hasła do swojego konta i nie poprosił o zamówienie na to właśnie konto??Poza tym o ile te przypadki są jakoś wytłumaczalne to pomyśl w inny sposób, jakis dobry przyjaciel kupił dla siebie i znajamego EK (ok potrafię to zrozumieć jeśli zamówił to na jego konto ale pomińymy to jedźmy dalej) a inny kupił 2 z czego ta jedna kupiona jest tylko dla zysku by żerując na graczach sprzedać ja za astronomiczną kwotę na Allegro a ponieważ nie można zweryfikować kto kupił dla kogo to niestety ale mam prawo posądzać że ktoś taki kupił 2 egzemplarze dla zysku i jeszcze jedno niestety ale ileś graczy a nawet fanów zostało przez takich cwaniaczków załatwionych.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 17:42, Mr. Cin napisał:

aha to tego nie wiedziałem, mój błąd.
chociaż z drugiej strony kont można mieć teoretycznie nieskończoną ilość ( patrz: KOCYK ELMO)

Powiedz mi - co w tym nielegalnego? ;>
Nic... Nie ma więc tematu :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 17:49, windows00 napisał:

Powiedz mi - co w tym nielegalnego? ;>
Nic... Nie ma więc tematu :>


no jest to legalne mimo iż w niektórych przypadkach nieuczciwe no ale dobra koniec tematu a teraz zadam pytanie:
czy to intro z Geraltem które nakręcono kamerką będzie dostępne na youtubie że tak powiem "legalnie" ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego za coś niezgodnego z prawem ale gracze powinni być fair w stosunku do innych graczy.
Ale masz rację, koniec tematu bo nigdzie to nas nie zaprowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra burza była a kwestia zabezpieczeń pozostała otwarta.

Osobiście mam nadzieje, że CDP pójda po rozum do głowy i nie będą się bawić w zabezpieczenia bo prawda jest taka, że i tak kto ma ukrasć to ukradnie. A zabezpieczenia utrudniają zabawę legalnym nabywcom. Jestem zdania, że każde zabezpieczenia utrudniają zabawę. Np. H5 - cały czas musze żonglowac cdkiem z grą. Bez przerwy. A DoWa wrzucam na dysk, płytke kitram i leżakuje sobie bezpiecznie w szafeczce. Dla mnie - który patrzę z punktu legalnego nabywcy - zabezpieczenia tylko komplikuja życie.

Kilka słów o EK. Był ktos kto chciał swoim pracownikom kupic po EK jako prezent - niestety nie dało się ponieważ limity były do 2 sztuk. A szkoda bo chciałbym pracowac dla kogos takiego. Przypuszczam, że kupi zwykłą edycję, ale wiadomo EK to EK.

I tak szczerze mógłbym napisac po co kupiłem 2 egzemplarze ale... nie Wasza sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 17:54, Mr. Cin napisał:

Nie uważam tego za coś niezgodnego z prawem ale gracze powinni być fair w stosunku do innych
graczy.
Ale masz rację, koniec tematu bo nigdzie to nas nie zaprowadzi.


Tak samo jak pracodawcy do swych pracowników, pracownicy względem swych szefów a złodziejstwo kwitnie.

Miedzy "powinno" a "jest" jest bardzo duża przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2007 o 19:42, de99ial napisał:

I tak szczerze mógłbym napisac po co kupiłem 2 egzemplarze ale... nie Wasza sprawa.

Jak nie chcesz odpowiadać na ewentualne pytania, to po co w ogóle poruszasz temat, prowokując w ten sposób do zadawania pytań? To taka rada na przyszłość.

Co do zabezpieczeń... faktycznie, to głupota totalna. Jak ktoś będzie chciał pirata, to i tak go zdobędzie, a nabywcy oryginałów znowu będą mieli powody do narzekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zaczyna się dyskusja o zabezpieczeniach, więc i ja wtrącę swoje, przysłowiowe, "3 grosze".
Piraci zawsze znajdą jakiś sposób na ich złamanie. To tylko wydawanie kasy producenta w błoto, na np. takiego StarForce''a (lub jak ktoś woli StarF***k''a ;)). Zdecydowanie lepszym sposobem jest zabespieczenie a la ostatnie gry Relica, czyli Wh 40k: DoW Dark Crusade i Company of Heroes. Wymagały tylko płyty do zainstalowania gry i CD Key''a. Przynajmniej płytka z grą sięnie niszczyła. Do gustu również przypadło mi zabezpieczenie World in Conflict (niedługo wychodzi). Do gry w singla potrzeba CD-ka, natomiast do multi już nie. Tak więc mam nadzieję, że Wiedźmin będzie miał zabezpieczenie takie jak w CoH lub nie posiadał ich w ogóle (oprócz CD Key''a ma się rozumieć :)). Ewentualnie niech ekipa CDP Red dobierze takie, żeby nie sprawiało kłopotów legalnym użytkownikom.
Przepraszam, jeżeli część posta jest niezrozumiała/ma złą składnię, ale piszę po ciężkim dniu (7h w szkole, potem jeszcze turniej w siatkówkę). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:13, trutututu napisał:

wejdzie mi ta gra? i na jakich detalach?

Obawiam się że nie...twój komputer jest już trochę przestarzały:)
A tak w ogóle... może być przeczytał przypiętego posta na górze strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:16, Darkstar181 napisał:

> wejdzie mi ta gra? i na jakich detalach?
Obawiam się że nie...twój komputer jest już trochę przestarzały:)
A tak w ogóle... może być przeczytał przypiętego posta na górze strony?


powiedz dokładnie co w moim komputerze jest gorsze od tych wymagan w przypietym poscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że się tak wyrażę: głupie pytanie, głupa odpowiedź. Skoro sam widzisz, że nie ma nic gorszego niż w wymaganiach w przypiętym poście, to po co się pytasz, czy Ci pójdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:29, trutututu napisał:

> > wejdzie mi ta gra? i na jakich detalach?
> Obawiam się że nie...twój komputer jest już trochę przestarzały:)
> A tak w ogóle... może być przeczytał przypiętego posta na górze strony?

powiedz dokładnie co w moim komputerze jest gorsze od tych wymagan w przypietym poscie

Darkstar181 użył ironii, ty natomiast powinieneś wrócić do szkoły (o ile do niej nie chodzisz) by nauczyć się czytania ze zrozumieniem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2007 o 20:34, paweldomar1 napisał:

Że się tak wyrażę: głupie pytanie, głupa odpowiedź. Skoro sam widzisz, że nie ma nic gorszego
niż w wymaganiach w przypiętym poście, to po co się pytasz, czy Ci pójdzie?


bo ja sie na sprzeci nie znam nie wiem czy lepsza ta karta czy ta.

a pytam sie drugi raz bo Darkstar181 powiedzial ze nie pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować