Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 11.10.2007 o 11:50, de Wett napisał:

> Nie ma skakania?! Żartujecie?
No dobrze, jeśli to tak ważne - ok, skakanie jest. Możesz np. przeskoczyć przez przeciwników
aby wydostać się z okrążenia. Happy? ;)


nie, nie happy jesli byle kamień czy płotek trzeba bedzie obejśc i nie pokombinujesz jak tu np. danego przeciwnika z jakiegoś chociazby dachu ustrzelić. wiesz o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Happy? ;)

Tylko nie licz na to , że wszyscy będą szczęśliwi.Malkontenci w tym kraju trzymają się mocno. :-)


---> castelrock
Nie narzekaj przed premierą. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 11:48, castlerock napisał:

> > A jak ma się sprawa ze skakaniem Geralta? Miało nie być takiej możliwości i zastanawiam

> się
> > , czy z tego powodu gra nie będzie zbyt 2-wymiarowa.To przecież normalne , że w ładnej

> okolicy
> > chciałoby się wleźć na jakiś głaz i trochę rozejrzeć.
> >
>
> Na niektóre wzniesienia Geralt "wspina się" automatycznie, ale skakania jako takiego -
nie
> ma.

Nie ma skakania?! Żartujecie? No jak boga kocham, co dzień ciekawsze wieści...faktycznie coraz
bardziej "rewolucyjny" ten wasz wiedźmin :(


Eee, nie rozumiem? Gra RPG i obowiązkowe skakanie?! :D Chyba coś za dużo wymagacie, to ma być RPG, czy hybryda RPG+Platformówka+FPS+skradanka..?!

W NWN, NWN2, Sadze BG, Tormencie nie było skakania i jakoś nikt nie narzekał.. W Gothicu fakt, jest, ale grę tą oglądamy ciągle w TPP. Wiedźmin jest inny.. i dobrze.

I co, zaraz ktoś wyskoczy: "łee, Geraltowi nie rosną paznokcie i dredy na piętach?! Żartujecie?" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 11:53, castlerock napisał:

nie, nie happy jesli byle kamień czy płotek trzeba bedzie obejśc. wiesz o co chodzi.

Chyba nie do końca... kamienia, który sięga Ci do kostek nie musisz obchodzić.
A taki który jest Twojej wielkości stoi tam po to, abyś nie mógł go przeskoczyć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to nie narzekał? przestań taki bezkrytyczny byc, toż CDP to nie swięta krowa,
oczywiści do qn.ik piszę...
poza tym od czasu BG czy Tormentu gry treszkę ewoluowały nie sadzisz? jesli tak bazują na klasykach to po kiego grzyba robili gierkę z takimi wysokimi wymaganiami sprzetowymi? trzeba było zrobić takie jak w BG na przykład :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 11:57, castlerock napisał:

jak to nie narzekał? przestań taki bezkrytyczny byc, toż CDP to nie swięta krowa,


A Ty przestań tak demonizować. Poczekajmy do premiery, wtedy zagramy i wystawimy ocenę CDP Red, tak jak listę życzeńi błędów, które chcielibyśmy mieć poprawione w patchu.\

Bless!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:00, qn.ik napisał:

listę życzeńi błędów, które chcielibyśmy mieć poprawione w patchu.\

Słuszna uwaga - pacz na pewno będzie zawierał poprawki zgłoszone przez Was. :)

A podsumowując temat przeszkód, postaramy się w następnych grach robić kamienie wielkości zamków (ang. "castlerock"), aby nie było wątpliwości, że ich przeskoczyć się nie da. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:02, de Wett napisał:

> listę życzeńi błędów, które chcielibyśmy mieć poprawione w patchu.\
Słuszna uwaga - pacz na pewno będzie zawierał poprawki zgłoszone przez Was. :)

A podsumowując temat przeszkód, postaramy się w następnych grach robić kamienie wielkości zamków
(ang. "castlerock"), aby nie było wątpliwości, że ich przeskoczyć się nie da. ;)


złosliwiec :P
a tak na serio, to szkoda tego skakania,bo przez lata gothicowych przygód przywykłem do wdrapywania się w rózne dziwne miejsca ;)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:14, castlerock napisał:

a tak na serio, to szkoda tego skakania,bo przez lata gothicowych przygód przywykłem do wdrapywania
się w rózne dziwne miejsca ;)



Wyobraź sobie , że ja również pytając o skakanie , brałem za wzór gothicowe wspinaczki po górach i innych zakamarkach.Trochę szkoda, ale na razie nie narzekajmy.Być może Wiedźmin ma wiele innych zalet i nie odczujemy tego zbyt boleśnie.Zobaczymy po premierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 12:58, KrzychW napisał:

> a tak na serio, to szkoda tego skakania,bo przez lata gothicowych przygód przywykłem do
wdrapywania
> się w rózne dziwne miejsca ;)


Wyobraź sobie , że ja również pytając o skakanie , brałem za wzór gothicowe wspinaczki po górach
i innych zakamarkach.Trochę szkoda, ale na razie nie narzekajmy.Być może Wiedźmin ma wiele
innych zalet i nie odczujemy tego zbyt boleśnie.Zobaczymy po premierze.


Muszę ponarzekać, bo już kilka rzeczy mi się nie podoba, chociaz gry na oczy widziałem:
- nie lubię widoku izometrycznego (juz nie lubię)
- nie lubię clik&pointu (WSAD podobno jest ale kulejący)
- nie lubię aktywnych pauz bo mi to cała frajdę z grania odbiera
- lubię gry gdzie się skacze ;)
- irytują mnie w grach miejsca "niechadzalne" (wiem, że rozpieszczony jestem ;)
- irytuje mnie brak demówek przed premierą (czyli kot w worku)
- wredne wymagania systemowe gdy widzac gre człowiek myśli co też takiego ona ma ze tak wypasny komp. potrzebny

na razie koniec narzekań :)
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

Muszę ponarzekać, bo już kilka rzeczy mi się nie podoba, chociaz gry na oczy widziałem:


No właśnie ale musisz mimo wszystko powiedzieć o niej kilka słów

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- nie lubię widoku izometrycznego (juz nie lubię)


są inne kamery nie tylko ta

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- nie lubię clik&pointu (WSAD podobno jest ale kulejący)


możesz grać kombinacją i WSAd i myszki

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- nie lubię aktywnych pauz bo mi to cała frajdę z grania odbiera


to ich nie używaj

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- lubię gry gdzie się skacze ;)


no cóż tu nie mam nic do powiedzenia ale kto wie może nawet nie trzeba będzie skakać:)

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- irytują mnie w grach miejsca "niechadzalne" (wiem, że rozpieszczony jestem ;)


W Fable było pełno takich miejsc a gra była dobra

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- irytuje mnie brak demówek przed premierą (czyli kot w worku)


no niestety tak bywa do Assasin''s Creed też nie będzie dema i co nie kupisz??

Dnia 11.10.2007 o 13:12, castlerock napisał:

- wredne wymagania systemowe gdy widzac gre człowiek myśli co też takiego ona ma ze tak wypasny
komp. potrzebny


Co do wymagań no to niestety są jakie są :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:22, Gall historyk napisał:

> są inne kamery nie tylko ta


tyle, że niepraktyczne

>> możesz grać kombinacją i WSAd i myszki

podobno efektywnie nie da się grac się w ten sposób

Dnia 11.10.2007 o 13:22, Gall historyk napisał:

W Fable było pełno takich miejsc a gra była dobra


Twoim zdaniem.

Dnia 11.10.2007 o 13:22, Gall historyk napisał:

no niestety tak bywa do Assasin''s Creed też nie będzie dema i co nie kupisz??


owszem, nie kupię.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzę że cięższy z Ciebie zawodnik dobra w takim razie trzeba inaczej.Z tego co widzę lubisz RPG a w wielu RPG np. Neverwinter Nights czy Baldur''s Gate była pauza,co do kamer to jest też kamera użytkownika(ponoć) która umożliwia ci dobranie twojego ulubionego widoku,co do WSAD i myszki to znów w BG i NWN grałeś też za pomocą myszki i gry odniosły sukces,co do Fable nie nie tylko moim zdaniem wystarczy tylko spojrzeć ile ludzi kupiło grę,a co do Creeda no to wiadomo nie każdy lubi zręcznościówki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:28, castlerock napisał:

> > są inne kamery nie tylko ta

tyle, że niepraktyczne


Też nie lubię trybu izometrycznego. Są 2 inne, jak najbardziej praktyczne :)

Dnia 11.10.2007 o 13:28, castlerock napisał:

>> możesz grać kombinacją i WSAd i myszki

podobno efektywnie nie da się grac się w ten sposób


Przeszedłem Wiedźmina w tym trybie. Gra się świetnie, a walka ze wszystkimi szczegółami ze względu na bliskość kamery, na prawdę daje radę.

Wiedźmin oczywiście nie jest grą, która zadowoli wszystkich. Założenia były takie żeby była to gra, która nam się będzie podobać i w którą chcielibyśmy zagrać. I taka właśnie jest, ale zdajemy sobie sprawę że nie wszystkim musi się podobać. Dlatego niektóre twoje zarzuty są oczywiście uzasadnione, jednak subiektywizm w nich zawarty dyskwalifikuje je jako argumenty do dyskusji. Jeżeli ktoś czegoś nie lubi, to trudno z nim o tym dyskutować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:34, Gall historyk napisał:

No widzę że cięższy z Ciebie zawodnik dobra w takim razie trzeba inaczej.Z tego co widzę lubisz
RPG a w wielu RPG np. Neverwinter Nights czy Baldur''s Gate była pauza,co do kamer to jest
też kamera użytkownika(ponoć) która umożliwia ci dobranie twojego ulubionego widoku,co do WSAD
i myszki to znów w BG i NWN grałeś też za pomocą myszki i gry odniosły sukces,co do Fable nie
nie tylko moim zdaniem wystarczy tylko spojrzeć ile ludzi kupiło grę,a co do Creeda no to wiadomo
nie każdy lubi zręcznościówki:)


mam wszystkie w/w przez ciebie gry (z wyjątkiem Asasyna oczywiście) przeszedłem je rzecz jeasna i to nie raz. zwłaszcza BG. Owszem gra wymiatła. Na dzień dziesiejszy - mam już bracie 34 lata i potrzebuję czegos bardziej realistycznego niż kretyńskie kółeczka przy click&point, widok bohatera z rzutu izo gdy nasz heros jest wielkości karakana (NWN), dziecinady rodem z Fable - z całym szacunkiem dla tej gry, ale jest to prościutkie konsolowe nawet nie rpg, czy włazenia w niewidzialne ściany, omijania szerokim łukiem płotka sięgajacego wysportowanemy atlecie do kolan ;)
Nie wiem, może za duże oczekiwania mam ale sama fabuła sprawy nie załatwi.
Bo od porządnej fabuły to sa książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>\>

Dnia 11.10.2007 o 13:42, Thandruil napisał:

Przeszedłem Wiedźmina w tym trybie. Gra się świetnie, a walka ze wszystkimi szczegółami ze
względu na bliskość kamery, na prawdę daje radę.

Wiedźmin oczywiście nie jest grą, która zadowoli wszystkich. Założenia były takie żeby była
to gra, która nam się będzie podobać i w którą chcielibyśmy zagrać. I taka właśnie jest, ale
zdajemy sobie sprawę że nie wszystkim musi się podobać. Dlatego niektóre twoje zarzuty są oczywiście
uzasadnione, jednak subiektywizm w nich zawarty dyskwalifikuje je jako argumenty do dyskusji.
Jeżeli ktoś czegoś nie lubi, to trudno z nim o tym dyskutować :)


Alez oczywistym jest, ze moje zdanie jest subiektywne. I wcale nie zamierzam tutaj kogolwiek przekonywać do mych racji. po prostu mówię co mi sie nie podoba.

Ale spokojna głowa Thandruil - Wiedźmaka i tak wczesniej czy później kupię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech a ja mam lat 15 bracie i od 7 lat gram we wszystkie RPG na jakie trafie,również przeszedłem BG.I tu czegoś nie rozumiem piszesz że BG wymiatał a przecież gra też była click&point a postacie zaznaczone kółeczkami.I co zagrałeś podobało ci się??Oczywiście że tak.I jeszcze jedno: mówisz że fabuła sama w sobie nie załatwi wszystkiego w grze.No to powiedz mi czemu mimo szpetnej grafiki ludzie wracają do BG??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2007 o 13:49, Gall historyk napisał:

Ech a ja mam lat 15 bracie i od 7 lat gram we wszystkie RPG na jakie trafie,również przeszedłem
BG.I tu czegoś nie rozumiem piszesz że BG wymiatał a przecież gra też była click&point a postacie
zaznaczone kółeczkami.I co zagrałeś podobało ci się??Oczywiście że tak.I jeszcze jedno: mówisz
że fabuła sama w sobie nie załatwi wszystkiego w grze.No to powiedz mi czemu mimo szpetnej
grafiki ludzie wracają do BG??:)


z sentymentu wracają. I własnie staram ci sie wytłumaczyć, że na rok 2007 oczekuję czegoś więcej niż click@point, łapiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gall - a po co mi stare dobre, skoro są nowe - lepsze? i skoro np. lubię sobie obejrzeć starszy czarno-biały film, to wcale nie chcę, aby nowe filmy krecili również czarno-białe. Ok. wystarczy na dziś
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować