Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 23.10.2007 o 16:52, skotom napisał:

Ja gram na Radku 9600 i przy rozdzielczości 800 na 600 i minimalnych detalach gra działa płynnie...
choć nie wiem jak zachowa się w miastach czy przy większej ilości wrogów...


A jak z filmikami ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inny problem nie moge włączyć gry brakuje jakiegoś pliku z directuX
niestety ale nie moge dograć directa z płyty bo wyskakuje mi błąd :( ściągam jakiegoś nowego z netu ale wątpie żeby pomogło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć tyle, Miałem usiąść i zagrać jakieś 15min. żeby tylko zobaczyć jak się gra (bo mam naukę):D A siedziałem 2 godziny:P Strasznie wciąga, i jest bardzo ciekawa, jak na prolog i zalążek I rozdziału. Wg. mnie najbardziej dopracowane są modele postaci, trochę mnie razi trawa;P Potworne wymagania! Gram na średnich i średnia klatek 16-24. Gram na średnich detalach, ponieważ nie ma dużej różnicy w wydajność między niskimi, a wygląda gorzej. Naj1bardziej co mi się w gierce spodobało to dynamika akcji i słowiański klimat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc relacja:
Gram na Pentium 4 3 GHZ x2 ATI Radeon x800 256mb sh.2.0 2 GB RAM Na średnich gra lekko się tnie a przy walce troszkę mocniej, nie sprawia to problemów w grze.
Gra ciekawa, dużo skillów, spore wymagania do życia (trzeba podbić inteligencję i przeczytać daną książkę żeby móc zbierać rośliny z krzaków...)Gra ciekawa, wciągająca, zaawansowany system walki. Warta czekania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:09, Gol Galad napisał:

Eh... A myślałem, że przynajmniej spróbuję odpalić Wiedźmina, ale tu zastosowano jakąś blokadę
sprzętową. Kiedy próbuje odpalić, to wyskakuje komunikat, że mój komputer nie spełnia minimalnych
wymagań gry. ;/
REDy, nie musicie się martwić o nasze komputery takimi blokadami, ale i tak czy siak - na odpalenie
Wiedźmina nie mógłbym liczyć.........
Po prostu, ot za słaby sprzęt. : /

a jaki masz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 16:54, slajerek napisał:

> natomiast jeśli mam 3-5 FPS podczas odtwarzania
> przerywnika (owszem, przez chwilę raptem, ale zawsze to o chwilę za długo), to znaczy
że coś
> jest nie w porządku.

zainstaluj na nowo windows:) zasada jest prosta, jesli windows od zainstalowania ma wiecej
niz pol roku nie jest jakimkolwiek wykladnikiem. 3D tam nie ma sensu: swiezy windows=swieza
krew


Sorki, ale jeśli inne gry chodzą bez problemów (i to różne gry, głównie FPSy, które jednak trochę wymagań mają) a Wiedźmin tnie, to znaczy że to kwestia gry, a nie sprzętu. Ponadto kawałek wyżej jeden Forumowicz pisał, że ma delikatną "czkawkę" z zainstalowaną kartą GF8800. To ja przepraszam bardzo, to niby normalne jest?? Crysis na tych kartach działa pięknie, a Wiedźmin problemy ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pogram chyba dopiero w czwartek :|
Poza tym chyba już wiem, dlaczego za EK tylko 40 WPLN. Reszta zaginionych wirtualnych pieniędzy poszła na koszulkę ;)
Czym się będzie różnić mapa z EK od tej z podstawowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:09, Gol Galad napisał:

Eh... A myślałem, że przynajmniej spróbuję odpalić Wiedźmina, ale tu zastosowano jakąś blokadę
sprzętową. Kiedy próbuje odpalić, to wyskakuje komunikat, że mój komputer nie spełnia minimalnych
wymagań gry. ;/


A, w którym punkcie ich nie spełnia? Bo ja się mieszczę ze wszystkim oprócz ramu (512).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:27, Dedia Haan napisał:

a jaki masz ??

GF4200Ti 128MB, 256MB RAM, procek AMD Athlon XP 2200+, mobo Abit KG7.
Ogólnie bardzo stary sprzęt, ale i tak czy siak Wiedźmin by raczej nie odpalił. Ale. ku dziwu, już cuda z nim się zdarzyły......
Chociaż w najbliższym czasie kupie nowy, chociaż rodzice zbytnio się tym nie przejmują. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Pentium IV 3.4 GHz, 1GB Ramu i na Radku X800XL na średnich z płynną animacją, zwolnienia tylko w cut-scenkach, ale rzadko ;). Koledze dało się odpalić na Radeonie 9550 w rozdzialce 1280/1024 czyli silnik nie jest tak kiepsko zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jupi! Właśnie kurier dostarczył mi EK Wiedźmina! Po chwili radości czas na podsumowanie. Brakuje mi tych rzeczy: 1. Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, powyżej 150 stron
2. Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, ok. 120 stron
3. Unikalny medalion wiedźmiński
4. Bitewna gra karciana Wiedźmin
5. Mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze
Oczywiście wiem o tej "niedosyłce". Ale mam pytanko czy to co powinienem dostać dostałem i czy to co powinienem jeszcze otrzymać otrzymam i kiedy? Niepokoi mnie brak tylu elementów EK. Może moje pytanie się powtarza, ale jako "poszkodowany" ;] chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:32, Kuwabara napisał:

Koledze dało się odpalić na Radeonie 9550 w rozdzialce
1280/1024


O, to mnie interesuje. Jestem dumnym posiadaczem Radeona 9550, co prawda lekko podkręconego. Jak chodziło? I czy mógłbyś podać całą specyfikacje komputera kolegi? Jeśli ją znasz/pamiętasz, oczywiście. Bo się martwie, czy mi pójdzie na kompluterze z wszystkim na LOW i marną rozdzielczością. <;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem na roznych forach to wymagania sprzetowe w stosunku do oferowanej grafiki sa bardzo duze a wedlug niektorych wrecz ogromne.Ale to przedpremierowe spekulacje wiec w ciagu kilku dni sie wszystko wyjasni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:32, PatrolPatryk napisał:

Jupi! Właśnie kurier dostarczył mi EK Wiedźmina! Po chwili radości czas na podsumowanie. Brakuje
mi tych rzeczy: 1. Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, powyżej 150
stron
2. Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, ok. 120 stron
3. Unikalny medalion wiedźmiński
4. Bitewna gra karciana Wiedźmin
5. Mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze
Oczywiście wiem o tej "niedosyłce". Ale mam pytanko czy to co powinienem dostać dostałem i
czy to co powinienem jeszcze otrzymać otrzymam i kiedy? Niepokoi mnie brak tylu elementów EK.
Może moje pytanie się powtarza, ale jako "poszkodowany" ;] chcę się upewnić.

Wygląda tak jak na pierwszym załączonym obrazku? bo ja takie dostałem?

Po 2: wie ktoś o co biega z errorem którego załączam?

20071023173547

20071023173634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem duzo czasu, wiec krotko.

Gra dziala dosyc dobrze, mimo iz nie mam zadnego GFa G80, a 7900GTO i najtanszego C2D (E4300, jak kupowalem to on byl najtanszy :P), to w 1280x800 i WSZYSTKO na najwyzszych detalach (high) mam srednio 50 klatek (minimum 24, maksimum 80).

Mam tylko nadzieje, ze w patchu beda naprawione problemy z movementem... OK potrafie zrozumiec, ze nie mozna zeskoczyc ze schodow (i ogolnie skakac), ale problemy z chodzeniem przy scianach, na zakretach itd. wolaja wedlug mnie o pomste do nieba...

Ale jestem dobrej mysli, juz za 3 dni patch! A do piatku i tak nie bede mial czasu grac (a szkoda :<).

Ogolnie gra zapowiada sie baaardzo fajnie :) mimo iz jestem zagorzalym fanem FPSow, a z innych gatunkow wybieram tylko "wybitne" pozycje, mam nadzieje, ze Wiedzmin faktycznie po kilku godiznach gry na takie miano zasluguje.

No i wypada wspomniec o grafice. Nie ogladalem przed premiera wiele in-game filmikow/zdjec, grafika jest przecietna. Nie mozna powiedziec, ze jest zla, ale po prostu "nothing special". Ale przeciez nie to sie w takich grach glownie liczy... (wyprzedzajac "placzace" komentarze :P). W dodatku mysle, ze dzieki temu osoby ze slabszym sprzetem beda mogly odpalic gre (moj brat dla przykladu). No i bardzo dobry krok ze strony CDP... Jasne, dysponowali duzym budzetem jak na polskie warunki, ale wiadomo, nieraz kampanie reklamowe "zachodnich" gier kosztuja wiecej. Zamiast na sile wydawac pieniadze na ultra eye-candy/foto-realistic silnik, skupili sie na tym, o czym wiekszosc tworcow (ktorzy robia gry weekendowe, jak sama nazwa wskasuje do przejscia w 2-3 dni) w dzisiejszych czasach zapomina.

GW!

Teraz tylko czekac na doslanie dodatkow. Domyslam sie, ze mapa zostanie doslana w drugiej przesylce, tak? (Edycja Kolekcjonerska) Nie mam teraz czasu czytac wszystkich postow, ale mam nadzieje ze tak bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 17:35, Dedia Haan napisał:

ze na karcie NX7800 series (256mb ram) i na 2 gigga pamieci bedzie dzialal pieknie.....tylko
ten procek 2,2....zobaczymy...

ale gothic 3 mi na maxa dziala to wiedzmin tez powinien jakos :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 23:00, Klimos napisał:

> Właśnie przypadkowo wszedłem na czeska wersje TheWitcher.com,mam nadzieje ze bedzie mozna
zainstalowac
> wersje czeska z PL''ki "Zaklinać --Role Playing Game--" to brzmi dumnie ^^

Nie sądzę by był multilanguage. W grze będą czytane teksty, więc upchnięcie na jeden nośnik
kilku wersji językowych może być kłopotliwe :/


A jednak! :D
Przy wyborze języka instalacji jest "czeski" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować