Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Gra sie zajefajnie, grafika lepsza niż Gothicu3 i lepiej od niego zoptymalizowana (gram na maxymalnych ustawieniach i zero przycięć). Walczy się bardziej interaktywnie niż w innych grach RPG (przy widoku TPP). Gra ma tą miodność że jak się do nie zasiądzie to nie wiadomo kiedy mija czas czyli wciąga jak chodzenie po bagnach. Teksty rozmów wnoszą dużo humoru a dubbingi są bardzo profesjonalnie zrobione i zabawne (Karczmarz w wiejskiej karczmie czy krasnolud kowal obok niej). Muzyka jest przyjemna czytaj nie przeszkadza i nie nudzi (w wielu grach po prostu wyłączam bo mnie nudzi lub rozprasza). Co do wczytywania się nowych lokacji to nie wiem czy zauważyliście ale przed wczytaniem wykonywany jest zwykle autozapis co niestety wydłuża czas wczytania ale za to pozwala powrócić do takiego zapisu jak się samemu zapomina o zapisywaniu stanu gry (u mnie wpływ mmo). Dla mnie Wiedźmin to bardzo dobra gra.
Ale niestety nie ma róży bez kolców i znalazłem jednego babola imho dotyczącego AI otóż podczas wykonywania misji z zapalaniem świeczek na kapliczkach ratujemy białogłowę z opałów i mając miękkie serce zgadzamy się na odprowadzenie tejże białogłowy do domu gdyż ta boi sie bestyji. I tu jest właśnie występuje nielogiczność bo zwykła wiejska panna która bała się wracać nocą do domu walczy obok mnie z besyjami i to jakimś maleńkim sztylecikiem, pcha się w środek walki przeszkadza i dość szybko ginie a powinna imho podążać za Graltem w jakimś rozsądnym oddaleniu i pod żadnym pozorem nie angażować się w walkę nie będąc do tego zmuszoną czyli zaatakowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:11, aaricia6 napisał:

Ja mam tylko jedno pytanie: skoro kupiłam specjalnie kompa nowego, system posadzony ma tydzień:
Vista Home Basic premium- to potrzebuję aktualizacji systemu do Wiedźmina, czy nie? bo nie
wiem, czy ja zgrywać i zapisywać, czy nie? czeka na mnie gra w domu, a chcę ją najszybciej
zainstalować i pobawić się:-))) Z góry dzięki za odpowiedź

ja mam nadzieje ze te aktualizacje w wymaganiach to pic na wode
sam mam wylaczone bo uwazam ze tylko mi kompa zasmiecaja XP SP2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2007 o 11:24, Lygens napisał:

ja mam nadzieje ze te aktualizacje w wymaganiach to pic na wode
sam mam wylaczone bo uwazam ze tylko mi kompa zasmiecaja XP SP2



Wiesz to bardziej chodzi o Vistę - a gra chodzi na XP SP2 bez żadnych aktualizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


,,sam mam wylaczone bo uwazam ze tylko mi kompa zasmiecaja XP SP2 "

Zgadza się z tymi aktualizacjami to pic!! Nie potrzeba żadnych aktualizacji.
Najlepiej wyłączyć i tyle. Wcale to nie jest konieczne i bez tego gra działa idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:23, PaulMD napisał:

> i znalazłem jednego babola imho dotyczącego AI otóż podczas
wykonywania misji z zapalaniem świeczek na kapliczkach ratujemy białogłowę z opałów i mając
miękkie serce zgadzamy się na odprowadzenie tejże białogłowy do domu gdyż ta boi sie bestyji.
I tu jest właśnie występuje nielogiczność bo zwykła wiejska panna która bała się wracać nocą
do domu walczy obok mnie z besyjami i to jakimś maleńkim sztylecikiem, pcha się w środek walki
przeszkadza i dość szybko ginie a powinna imho podążać za Graltem w jakimś rozsądnym oddaleniu
i pod żadnym pozorem nie angażować się w walkę nie będąc do tego zmuszoną czyli zaatakowaną.


jakoś mi się Gothic 3 przypomniał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem że dzięki CDP, który pomylił nr paczek ( czy jakoś tak ) i nie dostane paczki dziś, tylko ( nie jest to pewne ) jutro albo po jutrze. tyczy się to też innych osób.

Wielkie dzięki CDP za poinformowanie o tym fakcie, bo przecież to do mnie należy żeby dzwonić i dopytywać się czemu paczka jest wstrzymana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 12:06, boogie85 napisał:

Dobra widzę, że i tu spam się robi.

NIKOGO nie interesuje czy ktoś już ma swoją przesyłkę, czy ją rozpakował, czy może kurier z
zazdrości ją sobie zawłaszczył...

Śmiało piszcie o pierwszych wrażeniach z gry, o błędach, niedoróbkach, jakości wykonania poszczególnych
części składowych. Jednak za spamowanie na temat przesyłek będą DEGRADY i basta. Rzekłem
:)


Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia na temat Masterlinka/DPD to zapraszam tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=12271#u_142

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:13, Kocis1524 napisał:

Gra jest świetna. Informacja o tym że na Athlonach Xp 2400+ gra nie działa jest mocno przesadzona.
Na moim kompie z grafiką Radeon 9600 256Mb procesorze takim jak wyżej i 1,25 MB Ram gra chodzi
bez najmniejszego zacięcia na niskich ustawieniach graficznych z teksturami na średnim poziomie
i rozdzielczością 1024x768.
Jak dla mnie wymagania mocno zawyżone.


Dobrze przeczytać takiego posta, chciałem właśnie przed zakupem jakieś demo sprawdzić lub jakoś się przekonać czy mi gra będzie bez przycięć chodzić, bo nie mam zbyt dobrego sprzętu: sempron 2600, geforce 6600, 1GB ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wyżej napisał, że grał na xp1900+,1024 i radeonie 9550 na 1280x1024 na niskich i też się dało grać. Ja teraz dokupuje 7300gt do mojego już starego xp2000+ bo zmianę kompa zamierzam zrobić na wakacje więc to tak przejściowo ale liczę, że sobie pogram w witchera :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barbek to sie tyczy niekompetencji CDP który nie raczył poinformować że paczka dojdzie później ponieważ popełnili błąd w numeracji, i na pewno więcej osób przeczyta tego posta tu niż w temacie o ML.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie jest po tak dłużących się latach oczekiwań, ale warto było czekać, tak jak na wymarzoną kobietę. Ta gra jest świetna, trzyma się fabuły A.Sapkowskiego, filmiki znakomicie tworzą atmosferę, animacja doskonała, podobnie nastrojowa muzyka. Moje pierwsze wrażenia są po prostu oszałamiające. Z grami obcuję od 1985 r. - od "Spectrum", przez "Atari ST" i PC - właściwie poznałem wszystkie znaczące produkcje na świecie, nigdy wśród najlepszych nie było polskiej i teraz nareszcie jest. Jestem dumny, że ta gra powstała w Polsce i czuję się wręcz zobowiązany zespołowi CD Projekt, który stworzył to dzieło - dzieło, bo gra dalece wykracza poza zwyczajowe określenie RPG. Gratuluję i dziękuję, a teraz zatapiam się w morzu doznań...
Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich, którzy przyczynili się do opracowania i wydania "Wiedźmina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:23, PaulMD napisał:

Gra sie zajefajnie, grafika lepsza niż Gothicu3 i lepiej od niego zoptymalizowana (gram na
maxymalnych ustawieniach i zero przycięć). Walczy się bardziej interaktywnie niż w innych grach
RPG (przy widoku TPP). Gra ma tą miodność że jak się do nie zasiądzie to nie wiadomo kiedy
mija czas czyli wciąga jak chodzenie po bagnach. Teksty rozmów wnoszą dużo humoru a dubbingi
są bardzo profesjonalnie zrobione i zabawne (Karczmarz w wiejskiej karczmie czy krasnolud kowal
obok niej). Muzyka jest przyjemna czytaj nie przeszkadza i nie nudzi (w wielu grach po prostu
wyłączam bo mnie nudzi lub rozprasza). Co do wczytywania się nowych lokacji to nie wiem czy
zauważyliście ale przed wczytaniem wykonywany jest zwykle autozapis co niestety wydłuża czas
wczytania ale za to pozwala powrócić do takiego zapisu jak się samemu zapomina o zapisywaniu
stanu gry (u mnie wpływ mmo). Dla mnie Wiedźmin to bardzo dobra gra.
Ale niestety nie ma róży bez kolców i znalazłem jednego babola imho dotyczącego AI otóż podczas
wykonywania misji z zapalaniem świeczek na kapliczkach ratujemy białogłowę z opałów i mając
miękkie serce zgadzamy się na odprowadzenie tejże białogłowy do domu gdyż ta boi sie bestyji.
I tu właśnie występuje nielogiczność bo zwykła wiejska panna która bała się wracać nocą
do domu walczy obok mnie z besyjami i to jakimś maleńkim sztylecikiem, pcha się w środek walki
przeszkadza i dość szybko ginie a powinna imho podążać za Graltem w jakimś rozsądnym oddaleniu
i pod żadnym pozorem nie angażować się w walkę nie będąc do tego zmuszoną czyli zaatakowaną.

Sorki. Chciałem poprawić coś a wcisnąłem odpowiedz - ten post jest do wykasowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że cd projekt jest zadowolony z faktu że nie wstałem dziś na arcyważne ćwiczenia i wykład.... wszystko przez waszą grę! No nic jak już nie poszedłem na zajęcia to idę dalej grać cya :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 11:35, gemGreg napisał:

Dobrze przeczytać takiego posta, chciałem właśnie przed zakupem jakieś demo sprawdzić lub jakoś
się przekonać czy mi gra będzie bez przycięć chodzić, bo nie mam zbyt dobrego sprzętu: sempron
2600, geforce 6600, 1GB ramu


Nie wiem czy na tym procesorze ci odpali bo z tego co pamiętam to jest on w spisie nieobsługiwanych procków tak samo jak i mój.
Ale ja zaryzykowałem i wygrałem;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż... gra się tak jak zapamiętałem świetnie :D, jak tu poprzednicy mówili, zasiadasz do gry i nie zauważasz jak szybko czas mija (szkoda tylko, że w wielu przypadkach czekając na załadowanie nowego obszaru :P).
Dziwi mnie natomiast jedno: włażę w Podgrodziu do każdej otwartej chaty i do tej pory nie usłyszałem nawet słowa protestu kiedy przeszukiwałem wszystkie szafy, skrzynie, czy beczki. Byłem nawet gotowy walczyć ze strażnikami po wyjściu z obrobionej chaty, ale się zdziwiłem, bo nie było żadnej reakcji... ludzie, tak bardzo boją się Wiedźmaka, że straży nie powiadamiają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Athlona 64 X2 2000+, 2 GB Ram oraz GeForce 7600 GT, chodzi na najwyższych ustawieniach bez zacinek, a według wymagań na pudełku mam o sporo za słabą kartę i procesor. Tak więc nie ma co się przejmować wymaganiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować