Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Wczoraj kupiłem grę :). Instalacja Bogu dzięki przeszła bezproblemowo :).Pierwsze wrażenia z gry: bardzo dobre (mimo, ze grałem na średnich detalach , na full trochę przycinało :) ), grafika oraz walka na bardzo wysokim poziomie :).Nic tylko iść kupować i grac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 08:31, gorn63 napisał:

Mam pytanie.
Jak pokonać te żywe rośliny w ogrodzie Oda?

Najlepiej walić w nie ile wlezie, ja z tym problemu nie miałem, walcz przy nastawieniu szybkim albo silnym nie pamiętam którym, bo jestem już o wiele dalej.

Też mam pytanie ale teraz bardziej do twórców gry, mianowicie:
Czy my we wiedzminie możemy ruszać się tylko po Temerii czy po całej mapie którą daliście do zakupionej przezemnie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie na widoku izo zza pleców (F2?) i jakoś przydałoby się przybiżyć kamerę. PgUp, PgDown działa chyba tylko przy F3, a może coś źle klikam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 08:31, gorn63 napisał:

Mam pytanie.
Jak pokonać te żywe rośliny w ogrodzie Oda?


Walcz stylem silnym i jeżeli masz, to używaj znaku Igni (można go nauczyć się w krypcie). Ja tak zrobiłem i poszło łatwo, aha i być może w poradniku coś będzie, ale nie wiem, bo nie zaglądałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 08:50, Gordek napisał:

> a ja nagralem walke z golemem, link dla chetnych:
> http://pl.youtube.com/watch?v=Rd2Cd0LDV18

Hmm. czemu walczysz z golemem mieczem stalowym? IMO lepiej powinno Ci pójść mieczem srebrnym
przeznaczonym na potwory, chyba że golem jest traktowany jako człowiek. :)



nie widziałem zbytniej różnicy w poszczególnych mieczach gdyz miałem wyżej rozwiniete umiejetności stalowy silny niz srebny i dluższe kombosy bylem w stanie ukladac.

btw 3 dmg ownuje ;] jedynie w dłuższych kombo jest sens mieczem bic inaczej zostaje Igni - 20 dmg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 02:18, Yarkold napisał:

a ja nagralem walke z golemem, link dla chetnych:
http://pl.youtube.com/watch?v=Rd2Cd0LDV18

ee... walczyłeś na najłatwiejszym?? Na wyższych poziomach stalą bez Jaskółki i Zamieci, i ostrych znakach nie miałbyś szans.
SPOJLER
Można też go potraktować piorunkiem klikając na trzy kamienie w czasie kiedy on jest pomiędzy nimi:) trzy strzały wystarczają:DJa tak zrobiłem i nawet miecza nie wyciągnąłem
SPOJLER END

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:44, Patrick Connor napisał:

Czy wam tez tak masakrycznie dlugo wczytuja sie poszczegulne obszary ?


A na jakim sprzęcie grasz? To właśnie zależy od sprzętu... im lepszy tym szybciej się wczytuje. U mnie wczytywanie obszarów jak i zapisywanie gry trwa kilka sekund :)


Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest gra dla maniaków RPGów ,czy dla szarego ludzika ,który nie gra w RPGi ,Gothic go znudzil po patrzeniu na niego 2 minuty w Obliviona gral godzine ,a Fable go odrzuciło na 1000 metrów klimatem też bedzie do pogrania ? Bo lubie bardzo samego Wedźmina ,czytałem opowieści ,ale nie lubie zbierać przedmiotów,chodzić po całym świecie od postaci do postaci zapamiętywać setki questów.Nie lubie manerwować czarami ,bo nie kręci mnie sam klimat fantasy.WYbierać między stylami,czarami i przedmiotami jakiego trzeba użyć dla przeciwnika i wypijać dziwne mikstury to nie dla mnie.Wole akcję,walkę i adrenalinę.Czy w związku z tym Witcher to gra dla mnie ? Prosze o porade ...(tak btw wie ktos kiedy demo?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z fantem, że Wiedźmin nie zawsze atakuje jak trzeba?
Np. klikam, przeciwnik stoi obok, a Wiesiek nic nie robi, tylko sie gapi jak bałwan. Musze odejść kawałek od przeciwnika i dopiero mogę atakować. :/ Cholernie denerwujące, zwłaszcza jak się z kilkoma przeciwnikami naraz bije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli mieszkasz w wawie albo okolicy to wpadnij do empiku megastore - tam jest stanowisko na ktorym mozesz sobie zagrac w wiedzmina i samemu sie przekonac czy to gra dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:23, Bartek 93 napisał:

> a ja nagralem walke z golemem, link dla chetnych:
> http://pl.youtube.com/watch?v=Rd2Cd0LDV18
ee... walczyłeś na najłatwiejszym?? Na wyższych poziomach stalą bez Jaskółki i Zamieci, i ostrych
znakach nie miałbyś szans.
SPOJLER
Można też go potraktować piorunkiem klikając na trzy kamienie w czasie kiedy on jest pomiędzy
nimi:) trzy strzały wystarczają:DJa tak zrobiłem i nawet miecza nie wyciągnąłem
SPOJLER END

Ja walczylem na średnim , tylko z puszczykiem uzytym. Bilem go az mi hp do polowy spadnie, wtedy ucieczka i bicie igni az sie hp odnowi:P . Pasjonujace to nie było ale skuteczne. A co do twojego SPOILER-a , ja jak tak robiłem to zabijało mnie gdziekolwiek bym nie stal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 09:52, ScorpZero napisał:

O co chodzi z fantem, że Wiedźmin nie zawsze atakuje jak trzeba?
Np. klikam, przeciwnik stoi obok, a Wiesiek nic nie robi, tylko sie gapi jak bałwan.


Oj , tyle razy już było o tym pisane , ale powtórzę znowu.Aby Wiedźmin atakował , trzeba zadawać ciosy w odpowiednim rytmie.Klikasz i czekasz na atak Geralta.Dopiero po jego wykonaniu możesz wyprowadzić kolejne pojedyncze uderzenie.Chcąc wykonać kombosik , należy w trakcie pierwszego ataku , w momencie gdy za bronią pojawia się pomarańczowa smuga , wykonać następny i tak dalej.Jak już się wczujesz w rytm , całkiem nieźle to wychodzi.Poza tym , w instrukcji jest trochę o tym napisane i warto zajrzeć , bo faktycznie niektóre czynności mogą nie być takie oczywiste.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na razie 1 część tego co masz dostać każdy tak ma.

2 część EK każdy dostanie na początku przyszłego tygodnia.

Wiem że tam piszę ,,Opakowanie z grą powinno zawierać: i tam piszę że mapa świata gry ale trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2007 o 10:00, patryk-0077 napisał:

mam pewne pytanie odnośnie EK
czy wy również dostaliście ep ale bez mapy (pytanie do tych co mają EK)


Bez mapy , bez medalionu , bestiariusza , albumu i co tam jeszcze miało być.Tylko koszulkę dorzucili , a na resztę czekamy.Podobno w przyszlym tygodniu 2 rata EK ma być rozsyłana.Zresztą kilka dni przed premierą dostałem maila informującego otym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... mam pytanie. Czy tylko mnie się wydaje, że Triss ma te no "bułeczki" troche jak kobitki z Afryki.. troche za nisko? Oczywiście kształt jest ok (Pamela A. i te sprawy), ale ta wysokość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować