Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 19:20, WickedChildren napisał:

jak moge pozysac skladnki na eliksir z upiornego psa?


Musisz zabić bestię (robisz to pod koniec I Aktu). Dopiero kiedy zdobędziesz składnik z jej ciała możesz przygotować eliksir.

->Bumber
Większość książek dostępnych w tym akcie można kupić u antykwariusza który przesiaduje w zajeździe. Jedną książkę można wygrać w konkursie picia z pijaczkiem który też tam siedzi. Warto też sprawdzić oferty Abigail i zielarza który za dnia stoi przed zajazdem.

->Jakub Wędrowycz
Tyle że za 95% z tych które Geralt zabija nikt mu nie płaci:( Całe stada utopców, topielców, ghuli i innego paskudztwa są zabijane za free. Dobrze by było się odkuć chociaż sprzedając broń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:39, Karharot napisał:

Niemożliwość spieniężenia tego całego arsenału jest dosyć denerwująca, to fakt.


A ja się cieszę - w końcu, o ile dobrze pamiętam, Geralt jest wiedźminem, a nie handlarzem bronią ;-) Skoro jest wiedźminem, to niech zarabia jak na wiedźmina przystało. Świat jest przecież pełen różnych chędożonych potworów, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jestem po małej walce z grupą utopców, więc trochę mi eliksirów ubyło. Ale mówisz, że zamieć i jaskółka powinny zadziałać? Ok :)

PS. Kiedy można pozyskać Srebrne Talenty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:57, Union Pacific napisał:

PS. Kiedy można pozyskać Srebrne Talenty?


Od 15 lvl. Co poziom będziesz dostawał 1 srebrny, 3 brązowe, od 20 bodajże 2 srebrne i 2 brązowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:58, Mistic napisał:

> PS. Kiedy można pozyskać Srebrne Talenty?

Od 15 lvl. Co poziom będziesz dostawał 1 srebrny, 3 brązowe, od 20 bodajże 2 srebrne i 2 brązowe.


A od 10 lvl (Wiedźmin Uczeń) jest jakiś bonus? (np. 4 brązowe, choć raczej to mało prwdp)

@czad93 - Powinno Ci pójść, choć masz za mało RAMu. Spełniasz (oprócz RAMu) wszystkie wymagania na minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 20:53, Karharot napisał:

Tyle że za 95% z tych które Geralt zabija nikt mu nie płaci:(


Wystarczy poszukać odpowiedniego kupca i sprzedać nasze "pamiątki" ze spotkań z nimi :-) W każdym bądź razie ja na brak gotówki w sumie nie narzekam.

BTW, dzisiaj za siódmym podejściem udało mi się pokonać Bestię. Łyknąłem Jaskółkę oraz Zamieć i stylem silnym waliłem w przerośniętego psa. Na jej przywołanych pomocników nie zważałem w ogóle. A kiedy życie niebezpiecznie spadało, biegałem w kółko, a Bestia mnie goniła. Kiedy zdrówko się podreperowało, operację powtarzałem. I tak do skutku :-) W sumie nie trzeba nawet łykać Zamieci, mnie tylko przeszkadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:00, czad93 napisał:

Czy pójdzie mi na /.../

Zdecydowanie za mało RAMu. 1GB to rozsądne minimum, bez tego nie pograsz komfortowo. Karta jako tako da radę, sam grałem na 6600GT i nie narzekałem. Procek też powinien pociągnąć, ale będziesz musiał zadowolić się słabą grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:13, Bumber napisał:

> Czy pójdzie mi na /.../
Zdecydowanie za mało RAMu. 1GB to rozsądne minimum, bez tego nie pograsz komfortowo. Karta
jako tako da radę, sam grałem na 6600GT i nie narzekałem. Procek też powinien pociągnąć, ale
będziesz musiał zadowolić się słabą grafiką.



Hm, dzięki. Nie ma demka oczywiście?;/ Bo miałem pomysł zeby ssac z torrentów;p ( w celach sprawdzajacych tylko) ale jak sciagne, to juz mi sie nie bedzie chcialo oryginalka kupowac. Wiec nie wiem... zaryzykuje i kupie moze, bedzie czekac najwyzej do nastepnego upgrade''a!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Radzę szybciutko zmienić treść posta, za propagowanie piractwa grozi tutaj BAN. No chyba, że chodziło o ściągnięcie dema.

Fajnie się patrzy na bawiących się ludzi, rozśmieszanych przez błaznów i innych :) Widać, że Wyzima żyje, a nie, że jest tylko mapą z npcami. A to ważna rzecz w rpgach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

***SPOJLER***
Zabiłem Ghule (czy jak one się nazywają ;P), znalazłem wino, idę do karczmy nocą i ... niestety niema tam tego "bogacza". Próbowałem już o różnych godzinach nocnych ale nadal go niema :/, a chciałbym się z nim winem podzielić xD. Wie ktoś o której dokładnie "bogacz" pije "siki psa sprzedawane jako wino" w karczmie ? Z góry dziękuję za pomoc ( ile godzin po np. wieczorze albo północy :) ) !
***KONIEC SPOJLERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:21, Harvenar napisał:

/.../

Radzę szybciutko zmienić treść posta, za propagowanie piractwa grozi tutaj BAN. No chyba, że
chodziło o ściągnięcie dema.

Fajnie się patrzy na bawiących się ludzi, rozśmieszanych przez błaznów i innych :) Widać, że
Wyzima żyje, a nie, że jest tylko mapą z npcami. A to ważna rzecz w rpgach.



spoko, wczesniej napisalem ze propaguje, nawet formularz wyslalem. Mowilem o normalnym sciagnieciu.

Ale dziekuje za troske
Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:21, Harvenar napisał:

Widać, że Wyzima żyje, a nie, że jest tylko mapą z npcami. A to ważna rzecz w rpgach.

Mam pytanko, w jakiej dzielnicy Wyzimy już jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:18, donaan napisał:

W dalszej części gry walczy się więcej z potworami czy z ludźmi ? nie wiem w jaki styl walki
zaaplikować srebrne talenty.


No i to jest właśnie najpiękniejsze w graniu po raz pierwszy.Ja też nie wiem.Jeszcze nawet nie wszedłem do Wyzimy , więc jak widać , mój Wiedźmin strasznym mocarzem nie jest.Nie wiem również , czy dobrze rozdałem punkty.Aby mieć jakiś ratunek w szczególnie trudnych momentach , cały czas mam 10 talentów w zapasie , co pozwoli mi na wczytanie wcześniejszego sejwa i podbicie jakiejś potrzebnej umiejętności.Jak na razie nie było takiej potrzeby , chociaż gram na najwyższym poziomie trudności , ale gdy zajdzie konieczność , da mi to dodatkową szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER(chyba)
Powiedzcie mi skad w ogole mam wziac informacje ze aby aktywowac golema potrzebuje ten precik metalowy...
mam zastoj akurat w tym momencie i nie wiem co robic... co moglem do tej pory to juz wiekszosc zrobilem, mam 9 Sefir i tylko ta z golema mi zostala... POMOCY :):)
SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:31, WickedChildren napisał:

jak dostanc sie na cmentarz w wyzmie klasztornej?


Pogadaj z grabarzem. Zleci Ci misje, dzięki której będziesz mógł się tam dostać. Grabarz jest obok bramy na cmentarz.

Położenie jest zaznaczone na mapie w poradniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować