Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2007 o 22:29, Emilek177 napisał:

> @Topic: Uświadomi mnie ktoś, czy zapowiada się jakoweś demko Wiedźmina? Albo już jest?:P

chyba w grudniu



Ok, dzięki.

~Długi18

Tobie też dzięki, wyślę zaraz formularz do moderatora, żeby uznał co i jak;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Edycji Kolekcjonerskiej jest 40 wPLN, ile jest w normalnym wydaniu nie wiem.

->Azazell3
Gra ma 5 Rozdziałów + Prolog + Epilog. Nie mogę Ci dokładnie odpowiedzieć ile % gry masz za sobą bo Akty nie mają takiej samej długości (Akt II jest zdecydowanie dłuższy od Aktu I), ja sam również jestem w Akcie III więc nie wiem co nastąpi w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eliksiry raczej się przyrządza niż kupuje, co prawda czasem można jakiś znaleźć ale nie można na tym polegać. Eliksiry przywracające życie to jaskółka (przyspieszona regeneracja) i "dekokt Rafarda Białego" (o ile dobrze zapamiętałem nazwę, ten eliksir ponoć przywraca pż niemal natychmiast - mam przepis ale na razie nie miałem potrzeby go przyrządzać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz kupić żadnych eliksirów - sam je musisz zrobić. Polecam jaskółkę, którpoprawia regenerację życia, ew potem "dektot"... tyle, że jego użycie zatruwa mocno Geralta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rozumiem..
Jeszcze 2 pytanka i dam wam na dziś spokój ;)

1. Mam 15 level i teraz w co warto inwestować te drugie talenty ? czy napierw w siłe , zreczność czy od razu w umiejetne władanie broniami ?

Otrzymujac 15 level dostałem bodajze 4 brązowe talenty i 1 srebrny.. od czegoś zalezy ile dostaje te dwa rozne rodzaje talentów ?

2. W jednych źródłach czytam, że Wiedźmin to 100h grania czyli tak dłuugi jak oblvion a winnych źródłach czytam, że gra jest na 30-40h grania - jak w końcu z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zakupiłem Wiedźmina w empiku ( hehe torba "szmaciana" rządzi ;) ale nie żałuje wydanej kasy - gra się świetnie. Jestem dopiero w I akcie, ale już teraz gra mi się baardzo podoba. Szkoda tylko, że nie można usiąść w karczmie na krześle tak jak w Gothicu II i kilku innych rzeczy no ale cóż i tak mi się podoba ;]
Btw - przeglądaliście tę opowieść Wiedźmin ASa ? Zauważyłem że bardzo dużo wyrazów jest ze sobą "poklejonych" (nie ma spacji) - też tak macie? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 10:03, lewak napisał:

To jest trochę dziwne, bo na moim sprzęcie (GF 7900 GS, Intel Core 2 Duo E6300, 1 GB RAM) gra
przycina na średnich ustawieniach. Nie wiem, o co w tym wszystkim chodzi. Albo ty siejesz bajdy,
albo Wiedźmin ma skopaną stronę techniczną.


Jeśli poprzez przycinanie nazywasz doczyt pomiędzy lokacjami albo chwilowe doczytywanie po wejściu do nowej lokacji to sory :P Nie mówię, że gra chodzi płynnie jak np starcraft. Zresztą te średnie ustawienia to nie są wybrane z górnego suwaka tylko moje częściowo własne. To co mi powoduje przycinanie zmniejszam i tyle. Zresztą gram na 1024x768. Zmiana rozdzielczości bardzo pomaga. Wszystkie oświetlania mam na najniższą wartość. Mimo tego grafika nawet w tych ustawieniach mi się podoba.
Czyli ani ja nie sieje "bajd" ani Wiedzmin nie ma skopanej strony technicznej. Może grasz na windows vista?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 22:45, Azazell3 napisał:

Ile gra ma Rozdziałów ???

Bo jestem teraz na Wizimie Handlowej -- to może ktoś mniej-więcej wyjawić ile to % ukończonej
gry ?


w poradniku masz ile jest aktów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 23:07, Azazell3 napisał:

1. Mam 15 level i teraz w co warto inwestować te drugie talenty ? czy napierw w siłe , zreczność
czy od razu w umiejetne władanie broniami ?


Ja inwestowałem najpierw w główne cechy (siła i tak dalej) wychodząc z założenia że ich bonusy rozkładają się po równi i będą użyteczne niezależnie od tego z jakim przeciwnikiem przyjdzie mi walczyć.

Dnia 28.10.2007 o 23:07, Azazell3 napisał:

Otrzymujac 15 level dostałem bodajze 4 brązowe talenty i 1 srebrny.. od czegoś zalezy ile
dostaje te dwa rozne rodzaje talentów ?


To zależy od poziomu twojej postaci. Od bodajże 20 poziomu zaczniesz dostawać 2 brązowe i 2 srebrne talenty.

Dnia 28.10.2007 o 23:07, Azazell3 napisał:

2. W jednych źródłach czytam, że Wiedźmin to 100h grania czyli tak dłuugi jak oblvion a winnych
źródłach czytam, że gra jest na 30-40h grania - jak w końcu z tym jest?


Pewnie jeśli szło by się po sznurku czyli korzystając cały czas z poradnika i do tego olewając poboczne questy to da się grę ukończyć w te 30-40h. Jeśli chce się samemu przejść grę i zagłębić się w nią tak bardzo jak to tylko możliwe to 100h to pewnie minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam drobny (chociaż nie wiem, czy taki drobny) problem. Otóż prywatny detektyw zlecił mi zabicie Baraniny. Jest on w swoim domu. I tu pojawia się problem. Bramkarzy, stojących przy jego chacie zabiłem, klucz wziąłem, wtedy nie był jeszcze do niczego potrzebny (zabijałem ot tak, dla zabawy). Teraz, gdy muszę tego klucza użyc - zgubiłem go :oops:. Jest jakiś sposób na zabicie go bez używania tego klucza? Czy może mogę zrobic cos innego, by ukończyc grę, czy całą zabawę muszę zaczynac od początku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, więc jestem w 1 akcie i gram bez poradnika, by nie psuć sobie zabawy. Mam pytanie: Czy można zdobyć karty od Wiedźmy Abigail i Shani? Bo mam już dwie - od Triss i od Veseny :D Gra się świetnie, bugów nie zauważyłem, na razie mói "łiczer" wymiata, ale jak już wyszło 5 ghuli w totalnych ciemnościach to padłem xD. Teraz bawie się w alchemika. A i najważniejsze gdzie, kiedy dostaje/zdobywa srebrny miecz? Bo zrobiłem postać bardziej pod tym kątem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 23:46, Black Dog napisał:

Mam pytanie: Czy można zdobyć karty od Wiedźmy Abigail i Shani?

Od Abigail tak a od Shani to nie wiem.

Dnia 28.10.2007 o 23:46, Black Dog napisał:

w totalnych ciemnościach to padłem xD.

W ciemnościach przydaje się eliksir kot albo pochodnia

Dnia 28.10.2007 o 23:46, Black Dog napisał:

A i najważniejsze gdzie, kiedy dostaje/zdobywa srebrny miecz? Bo zrobiłem postać bardziej pod tym kątem.

Na początku II aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem ten klucz nie trafia do przedmiotów questowych (okienko na samej górze ekwipunku), sprawdź czy go tam nie ma. Nic więcej nie mogę Ci doradzić ponieważ ja zawsze dawałem tym gorylom w łapę (na wypadek gdyby byli do czegoś potrzebni - te łącznie 60 czy 80 orenów to w końcu nie aż taka fortuna).

->Black Dog
Kartę Abigail możesz zdobyć pod koniec I Aktu, kartę Shani dopiero w II Akcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vesani to ta więśniaczka od młyna? ;D

Abi potem możesz zaliczyć w jaskini, Shani po imprezce. Akurat ta panna jak jest na rauszu to jest łatwiejsza ;]

Ja kart mam juz z 9. Nie omieszkałem zaliczyć driady, kurtyzany, jakiejś chłopki. No i Triss dwukrotnie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm używał ktoś już smarowideł na miecz?? Jak wiadomo każde smarowidło zmienia kolor miecza ja użyłem na dwa i teraz po upływie czasu kolor nie znikł ma ktoś też taki przypadek ?? Może to jakiś bug ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować