Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

SPOILER
Pogadaj z Velradem potem z Talarem, wykonaj dla niego zadanie, w zamian zdradzi on co lubi królewna, wtedy idź do Triss i poproś ją aby stworzyła iluzję tego czegoś.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze Wiedźmina, ale zamierzam kupić (może jako prezent na gwiazdkę? :-)). Czy ktoś - bardziej rozeznany - może mi powiedzieć jak gra zachowa sie na takiej konfiguracji?

AMD Athlon X2 3800+, GoodRam 1GB, ATI Radeon X1600 Pro, Asus M2N nForce 430, WD Caviar KS 250 GB

Chodzi przede wszystkim czy grę da się odpalić wyłącznie na minimalnych wymaganiach, czy może da radę grać również w medium? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie od piątku w Wiedźmina i jestem zadowolony, baardzo zadowolony. Dawno nie siedziałem przed kompem do 4 nad ranem i gdyby nie fakt, że na 10 trzeba było wstać na zajęcia to pewnie grałbym dłużej. Recenzji pewnie będzie masa ja ograniczę się do tego co mi się nie podaba, choć to raczej czepianie się na siłę.
Na pudełku pisze największe żyjące miasto w grach RPG. Nie będę wnikał czy tak rzeczywiście jest, podoba mi się to, że NPC rzeczywiście "żyją" w dzień pracują, w nocy śpią, albo można ich spotkać w karczmie, gdy pada chowają się. Tylko dlaczego jak wchodzę do jakiegokolwiek domu i plądruję wszystkie możliwe szafy, skrzynie i beczki nikt mi nawet uwagi nie zwróci. Nie wspominając o tym, że samo wejście do obcego domu powinno wywołać jakąś reakcję, tak jak było w Gothicu. A w Wiedźminie NPCe nadal jakby nigdy nic wcinają obiad. No chyba, że na widok gościa z dwoma mieczami na plecach oraz toporem i sztyletem u pasa wolą nic nie mówić :)
Po drugie Wyzima to miasto klonów. Wszystkie staruszki wyglądają tak samo, podobnie jak inne postacie. Przydałaby się trochę większa różnorodność twarzy.
Po trzecie teksty postaci. Wysłuchanie po raz 25 o tym jak Shani przyśniła się bitwa trochę nuży. Tutaj też przydałaby się większa różnorodność.
Po czwarte Geralt czasem blokuje się w dziwnych miejscach. Widoczne jest to np w wiosce rybaków. Gdzie nie może zeskoczyć na ziemie z 20 cm pomostu, ale już np w kanałach w Wyzimie zeskoczenie do kanału nie stanowi problemu. Mam nadzieję, że porawią te drobiazgi w dodatku o ile taki wyjdzie, a mógłby ponieważ gra jest rewelacyjna. Polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 19:56, lancuch napisał:

ja nie doszedlem ale mysle se ze Foltestowi ze swym lagodnym sercem (nie zabilby geralta gdyby
zabil stryge) corka umarla po raz drugi i mogla znow sie stac strzyga bo np. nie nosila szafira
z bombelkiem lub nie spalil zwlok po jej naglej smierci i pochowal po raz wtory przy matce
[ja tak tylko se wyobrazam]


Coś tu jest nie tak. W poradniku jest to opisane tak, jakby to był ten pierwszy raz, kiedy poznajemy Geralta. Według mnie to coś w rodzaju retrospekcji, powrotu do przeszłości :) A pozatym, to w ogóle 2 ostatnie rozdziały (przy czytaniu :D) - V i Epilog wydają się troszkę zakręcone... co niekoniecznie jest wadą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest zapowiadane na koniec roku.

->xczar0
Staraj się powstrzymać od pisania postów które nic nie wnoszą oraz poprawiania czegoś co jest poprawne. "Spojler" to element samochodu, słowo "spoiler" używane tutaj ma nieco inne znaczenie, polecam lekturę poniższego artykułu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za upomnienie ale jakbym nie wiedział co to jest "SPOJLER" to bym nie wnikał w temat i bym nie używał tego słowa.
WIEDźMIN-RULLLEEEEEZZZZZZZZZZZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER (chyba ;D)

doszedł już ktoś może do walki z kościejem w piątym akcie? Bo kurcze ja się właśnie z nim męcze i coś go rozwalić nie mogę, hehe

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:20, Baciai napisał:

SPOILER (chyba ;D)

doszedł już ktoś może do walki z kościejem w piątym akcie? Bo kurcze ja się właśnie z nim męcze
i coś go rozwalić nie mogę, hehe

KONIEC SPOILERA


V akt? <wow> ile czasu przy wiedźminie spędzasz :D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej miał ktoś taki problem jak ja że mu sie obraz nakładał w grze i dziwnie migał, bo ja tak mam i ponowne włanczanie gry i kompa nie pomogła. Z góry dziękuje.
Aha i to mi sie zdarzyło właśnie pierwszy raz w III kacie i właśnie w nim jestem. To tak miga że grać nie daje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:24, JEDIDJ napisał:

V akt? <wow> ile czasu przy wiedźminie spędzasz :D?

no niestety za dużo, o wiele za dużo. ta gra jak mnie wciągnęła tak nie chce puścić ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy w III Akcie? Może w lokacji Wyzima Handlowa? To chyba najbardziej "obciążający" sprzęt obszar w grze - najlepiej obniż jakość grafiki zobacz czy to pomoże (jeśli to będzie przyczyną to po przechodzeniu do innych lokacji możesz z powrotem podnosić jakość grafiki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:31, Baciai napisał:

> V akt? <wow> ile czasu przy wiedźminie spędzasz :D?
no niestety za dużo, o wiele za dużo. ta gra jak mnie wciągnęła tak nie chce puścić ;P


a ja po tym jak kikimory mnie rozwaliły po raz "n" -ty w ich gnieździe jakoś sie na grę wkurzać zaczynam i sie zniechęcać... a komputer usłyszał z moich ust tyle niepotrzebnych i wulgarnych epitetów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:31, Baciai napisał:

> V akt? <wow> ile czasu przy wiedźminie spędzasz :D?
no niestety za dużo, o wiele za dużo. ta gra jak mnie wciągnęła tak nie chce puścić ;P

oj, a ja myślałem że jestem daleko (IV akt):)
No cóż... niestety grają więcej:D
JEDIDJ: Looknij do poradnika:) Misja jest banalna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:35, JEDIDJ napisał:

a ja po tym jak kikimory mnie rozwaliły po raz "n" -ty w ich gnieździe jakoś sie na grę wkurzać
zaczynam i sie zniechęcać... a komputer usłyszał z moich ust tyle niepotrzebnych i wulgarnych
epitetów ;]

Eee tam, nie poddawaj się tak wcześnie. Toż to gra się dopiero u Ciebie rozkręca ;D
A co do tych epitetów... tak dosyć często będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę to dziwne, ale jestem na samym początku i już mam problem. Krypta w Podgrodziu, otóż nie potrafię jej otworzyć, próbowałem o wszystkich porach dnia, nocy i nic, czy jest jakiś sposób czy może właśnie natrafiłem na tzw. BABOL :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> JEDIDJ: Looknij do poradnika:) Misja jest banalna :D

Obiecałem sobie że nie będę korzystał :D
zamknąłem go w sejfie i zjadłem kluczyk ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2007 o 20:40, Pablor napisał:

Trochę to dziwne, ale jestem na samym początku i już mam problem. Krypta w Podgrodziu, otóż
nie potrafię jej otworzyć, próbowałem o wszystkich porach dnia, nocy i nic, czy jest jakiś
sposób czy może właśnie natrafiłem na tzw. BABOL :-(.


SPOILER
Jest z tym związane zadanie, które zdobędziesz u Mikula, przy bramie do Wyzimy. Otrzymasz klucz i będziesz mógł tam wejść:)
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować