Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Mam spory problem z instalacją podczas niej wyskakuje błąd microsoft visual c++ potem gdy kliknie się ok instalacja kończy się a gra nie chce się uruchomić, błąd zawsze jest w tym samym miejscu co to jest i co z tym zrobić??
Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobne problemy są opisywane na temacie pomocy technicznej Wiedźmina. Coś tam mówili o wyłączeniu i odinstalowaniu programów emulujących napędy(Deamon Alcohol itp.)

A teraz mam pytanie: Ktoś próbował to odpalić na dwurdzeniowcu 1,76Ghz lub podobnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler
Tak tylko to wystarczyło :), tylko trzeba się liczyć że i elfy i zakon są przeciwko tobie, a z tobą ludzie neutralni, i król, milicja. Jeszcze nie przeszedłem, bawię się teraz w zbieranie zbroii ;]
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pier... to już 6 raz w epilogu gra mi się wysypała, teraz kiedy skończyłem walkę z wielkim mistrzem i pojawił się ten gon czy jak mu tam to jest cały czarny ekran i muzyczka gra :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. W poradniku do zadania "Niezwykłe wino" (czy jakoś tak) napisane jest, że wino warte jest 240 orenów ZA BUTELKĘ. Jednak gdy próbuję je sprzedać, kupujący bierze za nie po 80 orenów, czyli 3x80=240. Więc pytam teraz czy to tylko błąd twórców poradnika (wyraźnie jest napisane "240 orenów za butelkę"), czy jednak da się sprzedać to wino gdzieś dalej po wyższej cenie? Nie chcę stracić, bo w sumie 240 a 720 to różnica :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 20:17, KrzychW napisał:

Najlepiej wcale nie zaglądać , a jeżeli już do jak najmniej.Czasami wystarczy zobaczyć tytuł
questa z następnego aktu i już niespodziankę i zaskoczenie mamy z głowy.Szkoda sobie psuć przyjemność
z samodzielnego poznawania fabuły , a to czego nie zrobimy za pierwszym podejściem , zawsze
można naprawić przy kolejnych.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się w całej rozciągłości ;) Dodam, że czytając tutaj posty, które piszecie, to większość i tak nieźle spojleruje.. tym samym odbierając przyjemność z gry. A tak BTW. to ten spojler z edita tego tematu naprawdę wymiata, hihi.. świnka ;D
Przed chwilką właśnie nauczyłem się nowej umiejętności "zielarstwa". Jak dla mnie trochę głupie jest to, że aby rozpoznawać rośliny to nie potrzeba tylko tej umiejetności, ale jeszcze wykupionej księgi z nazwami. Tak czy inaczej gra się naprawdę przyjemnie, ciekawe było spotkanie w krypcie klasztoru.. A właściwie co ja tam będę dalej gadać, wracam do gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdy próbuję je sprzedać, kupujący bierze za nie po

Dnia 02.11.2007 o 17:17, JayC napisał:

80 orenów, czyli 3x80=240. Więc pytam teraz czy to tylko błąd twórców poradnika


U mnie było podobnie jak u Ciebie , ale nie zawracałem sobie głowy poradnikiem.Jeżeli masz braki w sakiewce , poświęć trochę czasu na grę w kości z Talarem.Ponad 100 orenów można wygrać jednorazowo , a ilość rozgrywek jest chyba nieograniczona.Ja przynajmniej 30-40 razy wyrywałem od niego wygraną.Jedyna wada tego rozwiązania , to konieczność wczytywania sejwów jak przegra się partię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że czytając tutaj

Dnia 02.11.2007 o 17:27, Gryczka napisał:

posty, które piszecie, to większość i tak nieźle spojleruje..


Zdradzenie jakichś ciekawych sposobów załatwienia dodatkowego questa , czy też ogólnikowe informacje na temat rozwoju bohatera , nie są wielkim problemem.Najgorzej , gdy niektóre osoby zaczynają wchodzić w szczegółu zakończenia i opisuję konkretne fakty z ostatnich momentów gry.Trzeba bardzo uważać , aby przypadkiem czegoś takiego nie przeczytać , bo oczywiście nie wszyscy ostrzegają przed spoilerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 17:29, KrzychW napisał:

Jednak gdy próbuję je sprzedać, kupujący bierze za nie po
> 80 orenów, czyli 3x80=240. Więc pytam teraz czy to tylko błąd twórców poradnika

U mnie było podobnie jak u Ciebie , ale nie zawracałem sobie głowy poradnikiem.Jeżeli masz
braki w sakiewce , poświęć trochę czasu na grę w kości z Talarem.Ponad 100 orenów można wygrać
jednorazowo , a ilość rozgrywek jest chyba nieograniczona.Ja przynajmniej 30-40 razy wyrywałem
od niego wygraną.Jedyna wada tego rozwiązania , to konieczność wczytywania sejwów jak przegra
się partię.

Jest ograniczona, kiedy przeciwnikowi skończą się pieniądze do gry to koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ja przynajmniej 30-40 razy wyrywałem

Dnia 02.11.2007 o 17:29, KrzychW napisał:

od niego wygraną.Jedyna wada tego rozwiązania , to konieczność wczytywania sejwów jak przegra
się partię.


Powinni wprowadzać w każdej grze GODMODE, wtedy tacy jak Ty zamiast chlastac sie pol dnia zeby wycheatować 3-4tys golda, mogliby wpisać sobie kod i zainkasować bez trudu pare tysiaczków ;) A kto nie chce to i tak by nie używał tych kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś bliższe informacje na temat weekendowego community day o Wiedźminie na gram.pl - szczególnie chodzi mi o to gdzie można zgłaszać się z artykułami? Był news, był topic na forum, a teraz kurcze nie ma nic. Wyszukiwarka na forum cała mi się spociła, stronę oficjalnego community tez przejrzałem i wszystko zniknęło. Odwołali, czy co? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 17:38, _DOOMinik_ napisał:

Powinni wprowadzać w każdej grze GODMODE, wtedy tacy jak Ty zamiast chlastac sie pol dnia zeby
wycheatować 3-4tys golda, mogliby wpisać sobie kod i zainkasować bez trudu pare tysiaczków


Ciekawe , po co w ogóle wprowadzono możliwość wygrywania kasy od NPCów?Twoim zdaniem to pewnie jakiś błąd , bo przecież w grze powinno się zarabiać tylko dzięki zdobywaniu przedmiotów na wrogach.Jeżeli tak , to równie dobrze można wchodzić kilkanaście razy do kanalów i eliminować utopce.Kwas Ginatzy alchemik skupuje po 15 , więc i w ten sposób da się zarobić.A poświęcenia 1-2 godzin na powiększenie kasy nie myl z 1-2 sekundami potrzebnymi na wpisanie kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 17:35, Shell7 napisał:

Jest ograniczona, kiedy przeciwnikowi skończą się pieniądze do gry to koniec.


U wszystkich innych graczy faktycznie szybko brakuje gotówki.Jednak nigdy nie doszedłem do takiego momentu grając z Talarem.Być może w końcu tak będzie , ale na pewno nie prędko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2007 o 17:47, KrzychW napisał:

> Powinni wprowadzać w każdej grze GODMODE, wtedy tacy jak Ty zamiast chlastac sie pol dnia
zeby
> wycheatować 3-4tys golda, mogliby wpisać sobie kod i zainkasować bez trudu pare
tysiaczków
>

Ciekawe , po co w ogóle wprowadzono możliwość wygrywania kasy od NPCów?Twoim zdaniem to pewnie
jakiś błąd , bo przecież w grze powinno się zarabiać tylko dzięki zdobywaniu przedmiotów na
wrogach.Jeżeli tak , to równie dobrze można wchodzić kilkanaście razy do kanalów i eliminować
utopce.Kwas Ginatzy alchemik skupuje po 15 , więc i w ten sposób da się zarobić.A poświęcenia
1-2 godzin na powiększenie kasy nie myl z 1-2 sekundami potrzebnymi na wpisanie kodu.


Napewno nie po to jest opcja zapisu stanu gry żeby ją wykorzystywać w opisany przez Ciebie sposób, jak Ci to pomoże to sobie tłumacz co chcesz ale jest to cheatowanie i tyle w tym temacie. Albo grasz i jak przegrasz to liczysz się z konsekwencjami, albo oszukujesz system wczytując save po przegranej. Ja kończe III akt, nie mam kasy na zbroje za 5000 ale sobie bez niej radze i nie musze cheatować żeby ją kupić, przynajmniej jest większe wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wielkości świata gry. Niedawno zacząłem grę, stąd moje pytanie. Czy świat w jakim się poruszamy jest taki wielki jak dołączona do gry mapa? Tzn. czy odwiedzimy wszystkie miejsca jakie na niej są? Dla przykładu chciałbym dotrzeć do Brokilonu i zobaczyć driady? Lub słynne wzgórze z menchirem i 14 imionami magów poległych w ataku na Sodden?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER
Mam pytanie dotyczące graczy w kości na zawodowcu. Gdzie ich znaleźć? Chodzi mi o nich:
De Wett
Velerad
Julian
Pustelnik
Tobias
Bo niedługo będę kończył 3 akt, a chcę wykonać tą część questu.
KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tłumacz co chcesz ale jest to cheatowanie i tyle w tym temacie.

Skoro tak twierdzisz, to przecież nie wypada nawet dyskutować.

Dnia 02.11.2007 o 17:54, _DOOMinik_ napisał:

Albo grasz i jak przegrasz to liczysz się z konsekwencjami, albo oszukujesz system wczytując
save po przegranej.


Zasada powinna obowiązywać w każdej sytuacji.Jak zginąłeś pierwszy raz , powinieneś od razu odstawić Wiedźmina na półkę.Geralt zginął i po ptokach.Przygody nie będzie.Na szczęście gra , to nie rzeczywistość i możliwośc sejwowania wymyślono po to , aby spróbować jeszcze raz.

Ja kończe III akt, nie mam kasy na zbroje za 5000 ale sobie bez niej radze

W zbroi za 5000 nie odbyłem jeszcze żadnej walki i do tej pory radziłem sobie w pierwszym otrzymanym w Kaer Mohern pancerzu.Oczywiście da się tak grać bez większych problemów.Nie sądzę też , aby nowa zbroja uczyniła Wiedźmina niezwyciężonym.Najwyższego poziomu trudności również nie wybrałem po to , aby było łatwiej. Skoro jednak istnieje przynajmniej kilka sposobów na bezproblemowe kupienie nowego wyposażenia , bez kodów lecz poświęcając na grę dodatkowy czas , nie widzę powodu , aby z tego nie skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować