Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2007 o 19:07, Bambadil napisał:

Może jesteś pod wpływem alkoholu ? Wystarczy (chyba), że wypijesz alkohol średniej mocy (wino/Mahakamski
dwójniak itp. itd.) i już jest lekkie rozmycie, ale nie pokazuje, że jesteś pijany :) Jeśli
to nie to, to nie wiem co to może być :P


Nie to trwa już kilka dni, próbowałem w ustawieniach wszystko. Na razie kapie dzieciaka zaraz potem odpalę grę i podrzucę screena. Efekt ogólnie podobny jest do medytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:24, Sand Wraith napisał:

Moje pytanie dotyczy przekuwania broni - Otóż, czy można stworzyć miecz z więcej niż 3 kawałków
rudy/run ?


chyba nie

@gorn63

Jeśli dobrze pamiętam to punkt przeładunkowy jest w środkowym dole kanałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:05, Łowca Gier napisał:

/.../ że końcowe walki na średnim są trochę za proste?
Odpowiednie eliksiry i nie ma wyzwania.

Jeśli lubisz zręcznościówki, to może być za proste.
Ale: Geralt jest wiedźminem i to dobrym. To jak sobie to i owo przypomni, rozwala wszystko bez wiekszych kłopotów. To jego zawód, więc wyzwanie nie są juz potrzebne. Jak Ci mało, możesz zawsze bez eliksirów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:33, caramba4u napisał:

>/.../> Nie to trwa już kilka dni, próbowałem w ustawieniach wszystko. Na razie kapie dzieciaka zaraz
potem odpalę grę i podrzucę screena. Efekt ogólnie podobny jest do medytacji.

Miałem coś takiego po zażyciu nieznanego eliksiru. Nic nie pomagało aż... zażyłem "zamieć". Przeszło! Nie wiem dlaczego. Zrób sejwa i spróbuj - jak nie pomoże, wgrasz sejwa i nic nie tracisz ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:37, KrzysztofMarek napisał:

Jeśli lubisz zręcznościówki, to może być za proste.


W zręcznościówki nie grywam. Gram tylko w gry RTS, turówki i RPG. Moim zdaniem Boss powinien stwarzać jakieś wyzwanie (przed chwilą pokonałem króla bez eliksirów i muszę przyznać, że to było bardzo trudne) - chodzi mi głównie o to, że eliksiry naprawdę ułatwiają sprawę. Teraz przejdę grę na trudnym i zobaczę (granie bez kursora wskazującego czas na atak może być o wiele trudniejsze). Może eliksiry też nie będą aż tak przepakowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 18:59, caramba4u napisał:

Witam, mam mały problem => podczas poruszania się (gdziekolwiek lub nawet ruch kamerą) pojawia
sie coś jakby "motion blur" rozmycie, rozmazanie otoczenia i ludzi. Zaczęło sie pod
koniec 1 rozdziału podczas walki z bestią. Meczę się robiąc 2 rozdział.

Czy to bug gry, czy zatrucie? Nigdzie nie jest napisane ze to efekt czarów i ze jestem pod
działaniem jakiejś substancji.

Efekt wywołuje u mnie mdłości. Nie chce rezygnować z gry. POooMOOOoooCY .


Możliwe że to jakiś eliksir, sprawdzę.
A oto screen.

20071103194733

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:45, Łowca Gier napisał:

> /.../> W zręcznościówki nie grywam. Gram tylko w gry RTS, turówki i RPG. /.../

A czym jest walka w większości RPG jeśli nie zręcznościówką?
A jeśli jeszcze chciałbyś w takiej walce wyzwania, to albo bawisz się w podchody, robisz zasadzki, albo... albo walczysz i znowu dochodzimy do tego, że walka robi się zręcznościówka. Ale to akurat jest zgodna z duchem powieści Sapkowskiego - wiedźmin jest nadzwyczaj szybki i zręczny. Ja akurat do tego nie mogę się przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:51, KrzysztofMarek napisał:

A czym jest walka w większości RPG jeśli nie zręcznościówką?


W turowych RPG na pewno nie jest zręcznościówką - w każdej grze, jeśli jest wybór (np. Arcanum, czy FT:BoS, choć to bardziej gra taktyczna) używam trybu turowego. W innych (typu Torment i BG) posługuje się aktywną pauzą i tam bardziej dobieranie zaklęć i umiejętności decyduje o wygranej lub porażce. W Wiedźminie też jest aktywna pauza, więc zmienianie stylów i picie eliksirów nie wymaga zręczności. A zręcznościowych RPG ni dotykam, bo nie daję sobie rady.

Myślę, że niezbyt jasno opisałem, o co mi chodzi. To, że Geralt jest nadludzko sprawny - zgadza się z książką i jest dla mnie OK. Jednak mnie przeszkadza w grze działanie Zamieci - każda trudna walka zmienia się w banalnie łatwą. I tak - bez Zamieci mistrz co chwila mnie oślepiał i powalał, a Ifryty podpalały. Z Zamiecią nic takiego się nie działo - po prostu mistrz nie zdążył wyprowadzić żadnego ciosu. Troszeczkę osłabić działanie tego eliksiru na średnim i dla mnie jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może ktoświe co z tym zrobić?????? Nie mogę przez ten błąd grać!!!!!!!!!!!!!!! Niech ktoś pomoże!!!!!!!!!!!!! Po informację na str. 606 tam przedstawiam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hejka, wie ktos moze gdzie znajde Strapioną Sanitariuszkę (rozdzial 3) zeby oddac zrobionego questa ? bo nie ma jej ani w szpitalu ani wokol budynku (a tam mam marker na mapie)... no chyba ze jest o konkretnej porze dnia
pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 19:48, caramba4u napisał:

> Witam, mam mały problem => podczas poruszania się (gdziekolwiek lub nawet ruch kamerą)
pojawia
> sie coś jakby "motion blur" rozmycie, rozmazanie otoczenia i ludzi. Zaczęło sie
pod
> koniec 1 rozdziału podczas walki z bestią. Meczę się robiąc 2 rozdział.
>
> Czy to bug gry, czy zatrucie? Nigdzie nie jest napisane ze to efekt czarów i ze jestem
pod
> działaniem jakiejś substancji.
>
> Efekt wywołuje u mnie mdłości. Nie chce rezygnować z gry. POooMOOOoooCY .
>

Możliwe że to jakiś eliksir, sprawdzę.
A oto screen.

Eliksir zamieć powoduje taki obraz przez co wolniej sie poruszasz i lepiej mozesz
unikac inne ciosy ale jeśli to ci sie robi ciągle to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no mi się wywaliła 4 razy (słownie: cztery), choć nie w tamtym miejscu. Nie wiem o co kaman, ale trzeba na to zwrócić uwagę smerfom. mnie denerwuje jak włosy Geralta przenikają przez twarz... np. w zadaniu w akcie III gdy elfy napadają na bank Vivaldich, gdy Wiesiek idzie do kanałów i skacze to najlepiej widać. albo to, że wyzima handlowa to istny pokaz slajdów... no i jeszcze parę wnerwiających rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto moje pytanko:
Mam questa, ze musze zachecic Zakon Plonacej Rozy lub elfy do wspolpracy przeciwko Salamandrze. Problem jednak polega na tym, ze Zygfryd jest na mnie obrazony za to ze pomoglem elfom zabic kikimory i uciec a przewodniczacego drugiej strony (pana Y. ) w gaju druidow nie ma.
Help? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2007 o 20:52, B4R70S napisał:

kikimory i uciec a przewodniczacego drugiej strony (pana Y. ) w gaju druidow nie ma.


Pana Y. poszukaj u Vivaldiego. Powinien tam się ukrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować