Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny

31506 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2007 o 23:00, hehe napisał:

> 1.Specjalne ciosy można wyprowadzać dopiero gdy osiągnie się czwarty poziom stylu którym
chce
> się atakować
Mam już IV poziom, ale chodzi mi o to że nigdy żaden przeciwnik nie pożył na tyle długo żebym
mógł użyć ciosu specjalnego.

> 2.W grze jest tylko jedna ikona aby łączyć ciosy: miecz w ogniu
Tylko że ten miecz w ogniu najpierw jest żółty, a za sekundę ma dodatkowo jeszcze pomarańczową
otoczkę. Ciekawy byłem czy można wyprowadzać dwa różne ataki w zależności czy kliknie się na
miecz żółty czy pomarańczowo żółty.


1.Ja też coś tak jak grałem na średnim poziomie to chyba w ogóle tych specjalnych ciosów nie używałem tylko kończące, za to teraz na trudnym ciągle ich używam.

2. No to ja w ogóle nie zwróciłem uwagi ,czy są dwa różne miecze przy ataku. Na trudniejszym jest fajniej bo musisz mieć dobre wyczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 23:08, lancuch napisał:

nom to prawda ze bardzo trudno na latwym aby potwor przezyl choc pol kombosa
ja wlasnie raz questy robie dla krzyzakow a raz dla nieludow i to oznacza ze jestem neutralny?


na pewno można zyskac wierzbę już II akcie bo ja już jestem w końcówce a przepis mam od jakiegoś czasu. ***SPOILER***Dostałem go od Kalksteina albo od Vaski. A przepis, jeśli mnie nikt nie uprzedzi zamieszczę jutro. niestety nie mam dostępu do gry dzisiaj. I bardzo nad tym ubolewam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z atakami jest tak (wg. mnie ;) )
- ataki łączone - czyli klikamy gdy jest miecz w plomieniu... pomaranczowego nigdy nie uswadczylem (Gre skoczylem na srednim, teraz na trudnym)
- ataki typu ''finish him'' - gdy przeciwnik lezy albo jest ogłuszony (te lubię najbardziej)
- ataki specjalne - trzeba miec 4 poziom w stylu. Przytrzymujemy LPP, pokazuje sie taki romb na dole ekranu. Trzymamy LPP az sie atak naladuje i puszczamy przycisk. Atak ten jest srednio przydatny - dlugo sie laduje (jak walczymy z kilkoma przecinikami, to nas klepią) i na poziomie srednim jak zauwazyles zazwyczaj i tak wszyscy leza zanim go wyprowadzisz. Trzeba go jednak miec zeby dojsc do zlotych talentow... a te sa bardzo efektowne (np. te baletowe obroty ze stylu silnego). BTW - te zlote ataki wyprowadza sie juz normalnie, koncza one kombinacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 23:11, Lailonn napisał:

W odpowiednim momencie podejmeisz decyzje, ktora wplynie na fabule. Koncowka IV aktu dokladniej.

to pod koniec III aktu już się opowiadasz po jednej ze stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 23:21, turbol napisał:

to pod koniec III aktu już się opowiadasz po jednej ze stron

No tak ale pod koniec IV to już decydujący moment. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia to wynika, że kwiatki potrafią czasem strzelać nawet `poza swoje możliwości` :/
Parę razy dostałem kolcem lądując mocniejsze Igni z maksymalnego zasięgu, od tej pory uciekam daleko :P

Tak sobie gram na hardzie a jest jak na easy, aż strach pomyśleć, co się na easy dzieje :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*** SPOJLER ***

Mam maly problem, otoz mam za zadanie zebrac wszystkie zesci lustra (akt IV) i za cholere nie moge ich podniesc, odnajduje je, lezą na ziemi ale ni w ząb nie moge ich zabrac, jakie rady dobre na to ? moze trzeba miec jakis super klej zeby je posklejac odrazy czy co :P

*** SPOJLER ***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 06:54, Jagged napisał:

*** SPOJLER ***

Mam maly problem, otoz mam za zadanie zebrac wszystkie zesci lustra (akt IV) i za cholere nie
moge ich podniesc, odnajduje je, lezą na ziemi ale ni w ząb nie moge ich zabrac, jakie rady
dobre na to ? moze trzeba miec jakis super klej zeby je posklejac odrazy czy co :P

*** SPOJLER ***


Bo lustra sie nie "podnosi", tylko zbiera sie z szczątków "Panny Młodej" , powinna byc gdzies w pobliżu blysków (w dzień)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 06:54, Jagged napisał:

*** SPOJLER ***

Mam maly problem, otoz mam za zadanie zebrac wszystkie zesci lustra (akt IV) i za cholere nie
moge ich podniesc, odnajduje je, lezą na ziemi ale ni w ząb nie moge ich zabrac, jakie rady
dobre na to ? moze trzeba miec jakis super klej zeby je posklejac odrazy czy co :P

*** SPOJLER ***


***SPOILER***
Na mapie masz zaznaczone gdzie są panny młode. Musisz tam iść i zabijać panny młode, gdy je pokonasz z trupów zbieraj kawałki lustra.
***KONIEC SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2007 o 23:29, KrzychoCJ napisał:

> to pod koniec III aktu już się opowiadasz po jednej ze stron
No tak ale pod koniec IV to już decydujący moment. :P


Nieprawda, grając równolegle z bratem w tym ''decydującym'' momencie zrobiliśmy tak samo, natomiast zakończenia mieliśmy zupełnie inne. To jest właśnie wypadkowa twoich działań a nie jeden czy tam dwa wybory i już wiesz jakie będzie zakończenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:46, KrzysztofMarek napisał:

******SPOILER******
Gdzie podziewa się kupiec, który ma lutnię Jaskiera?
****KONIEC SPOILERA****


Proponuję użyć opcji "wskaż na mapie" a nie będzie z tym problemu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:48, Marko Pele napisał:

> /.../> Proponuję użyć opcji "wskaż na mapie" a nie będzie z tym problemu. :)

Bardzo dobry pomysł, ale ja nie mam w wykazie zadań takiego zadania. Może mi coś poszło nie tak? Ale w opcjach dialogowych jeszcze mi Jaskier o lutni mówi, jak sie go zapytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:52, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Proponuję użyć opcji "wskaż na mapie" a nie będzie z tym problemu. :)
Bardzo dobry pomysł, ale ja nie mam w wykazie zadań takiego zadania. Może mi coś poszło nie
tak? Ale w opcjach dialogowych jeszcze mi Jaskier o lutni mówi, jak sie go zapytam...

Hmm to rzeczywiście dziwny przypadek. Wczytaj jeśli chcesz wcześniejszy save, lub jeśli nie chcesz tego robić poszukaj kupca w Wyzimie Handlowej. Dokładnej lokalizacji jego domu nie pamiętam niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:48, Marko Pele napisał:

Proponuję użyć opcji "wskaż na mapie" a nie będzie z tym problemu. :)


W tym zadaniu ta opcja chyba zadziała , ale nie zawsze tak się dzieje.Gry próbowałem dostarczyć Veleradowi trofea , mapka ciągle kierowała mnie do strażnicy , gdzie NPC pojawia się dopiero po wykonaniu questów na bankiecie , a moja rozgrywka jeszcze do tego momentu nie dotarła.Niestety mapka nie jest aż tak dopracowana by odróżniać takie drobiazgi.

------>Krzysztof Marek

Aby dostać zlecenie na odzyskanie lutni Jaskra , trzeba najpierw spić winkiem trubadura , ponieważ w innym przypadku nie chce o swojej wpadce nam opowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:59, KrzychW napisał:

> /.../ trzeba najpierw spić winkiem trubadura , ponieważ
w innym przypadku nie chce o swojej wpadce nam opowiadać.

Zaraz sprawdzę stan barku... ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2007 o 10:52, KrzysztofMarek napisał:

> > /.../> Proponuję użyć opcji "wskaż na mapie" a nie będzie z tym problemu. :)
Bardzo dobry pomysł, ale ja nie mam w wykazie zadań takiego zadania. Może mi coś poszło nie
tak? Ale w opcjach dialogowych jeszcze mi Jaskier o lutni mówi, jak sie go zapytam...

no niestety ale mnie też nie wyszedł ten quest .. później jaskier nawet gadać nie chciał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wychodzisz na placyk przed Nowym Narakortem skręć w prawo i wyjdź na ulicę - dom kupca o którego się pytasz jest po drugiej stronie tej ulicy. Te wyjaśnienia są dosyć mętne więc dołączyłem mapkę - uprasza się o niekomentowanie jej walorów artystycznych:)

20071107110553

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lutnia Jaskra


SPOILER

te quest z lutnią Jaskra jest trochę zakręcony - trzeba się z kolegą napić wódki albo piwska - dopiero wtedy podaje więcej szczegółów i zadanie wpisane jest w dzienniku (lokacja też)

SPOILER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować